Keresés

Részletes keresés

reddevil35 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10690

 

Szia.

Én a strandolásra gondoltam.:-)

Budva strandja hm. enyhén szólva én nem ajánlom.A város szennyvíze pont a strandokhoz megy.Ulcinjban a kis strandnál a kishajóknál megy be az egyik szennycsatorna.Az a várból vezeti pont a strandhoz a szmötyit.A másik ami a városból az a kis strand mellett van egy domb, azon van egy parkoló és onnan szépen lehet látni egy "vízesést" ami fekália,tisztítatlanul!Ez a strandtól kb 200 m-re van.Az áramlat pont beviszi a strandra ami öböl.

A nagy strandnál a legelején szintén ott vezetik be a trutyit a tengerbe.Tavaly ott búvárkodás alkalmával kb. 50 lepényhalat találtunk elpusztúlva.Feljebb már sokkal tisztább a tenger.A homok miatt tünik a parton zavarosnak.Ada-nál ott gyönyörű tiszta a tenger.

Ez nem csak Montira jellemző hanem Horvátország,Spanyolország,Olaszország etc...., hogy a fekáliát a tengerbe vezetik.Görögöknél mondjuk a WC papírt nem dobják a csészébe hanem kis kosárba külön.

 

Ha valaki "tiszta" vízben akar strandolni akkor érdemes olyan helyet keresni ahol nincs a közelben település.

Akit pontos adatok érdekelnek az felkeresheti Kotorban a tengerbiológiai állomást.Szívesen,ingyen adnak felvilágosítást.

 

A másik dolog, hogy aki szereti a kagylót enni annak javasolom, hogy csak halásztól vegyen.Ők tudják, hogy hol tiszta a tenger és onnan gyűjtik be.Egyébként a Földközi-tenger és az Adria kagylói nagyrészt hepatitissel fertőzöttek.Nyersen fogyasztani nem ajánlatos!

De érdemes oltást kérni utazás előtt pár hónappal,több alkalommal hepatitis ellen.A fertőzést bárhol össze lehet szedni.Mo.-on is. 

Előzmény: Hümi (10672)
pámpi Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10689
sziasztok,
érdeklődöm, hogy melyik utat javasoljátok Herceg Novi megközelítésére.
A szálloda nem ajánlja a Szerbián keresztül utazást, a szerpentinek miatt.
Horváto. felé nagyon hosszúnak tűnik. Mik a tapasztalatok?
Herceg Novi-ból mennnyire bonyolult Kotorba jutni? Olvastam, hogy van komp is, honnan indul?
A Hunguest Sun Resort-ról van valakinek tapasztalata?
Milyen árszint van Montenegróban?
Köszönöm a válaszokat.
szervezkedő Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10688
Ez a vizes téma szerintem is kényes.
Nekem van olyan szomszédom aki azt mondja, ő az "xy" település strandjára nem megy fürödni, mert ott van szenyvízhálózat és a szenyvizet ott engedik be a tengerbe.
Amit ajánl az sokkal putrisabb mint az xy település, de tiszta a víz. Szerintem szemre semmi különbség nincs, de néha tényleg furcsa szagok vannak a strand nyugati csücskén.

Hümi!
Természetesen inkább a hónapra voltam kíváncsi és azért linkeltem be a videót illetve raktam ma fel pár képet, hogy ilyenre is számítson aki nyaralni készül. Én nem gondoltam hogy május végén szakadó hóesésében fogok autókázni a tengerre menet. De Amari tedd a szívedre a kezed és valllllllld be hogy ha nem udtad volna hogy most voltam kint, te sem mertél volna fogadni rá hogy ez május 30-án reggel történt Mojkovac és Kolasin között!
Tehát a bizonyíték....
Előzmény: -lac- (10687)
-lac- Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10687
sziasztok, nem tudom merjek-e meg hozzaszolni ehhez a temahoz mert ki tudja ki hogy erti :) de ha a tengerviz furdesre valo alkalmassagarol volt szo, mi azt tapasztaltuk hogy a slovenska plaza vize nem olyan tiszta mint a kornyezo strandok, akar a szomszedos becici, akar a mogren. Ettol fuggetlenul ott is furodtunk mert egyaltalan nem zavaro, de a tobbit szivesebben ajanlom.
Előzmény: Amari bp (10682)
H_G Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10686
Huhh, a falucska azért elég lekezelő Perastra! Az egy nagymúltú kisváros attól még, hogy a nagy földrengés óta csak kevesen lakják.
Előzmény: Nelson Mandula (10685)
Nelson Mandula Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10685

Valaki ajánlotta a Teuta Hotelt (Risan), de ettől óva intenék mindenkit, aki nem kifejezetten állatrajongó. Ebben a hotelban a legváltozatosabb az élővilág, az egértől kezdve az ágyi poloskán át a titokzatos mászó rovarokig minden előfordul benne. Azonkívül piszkos, végtelenül lepukkant az egész.

 

Aki viszont nyugisan szeretne nyaralni, annak ajánlom a szomszédos Perastot.

Egy 15-20 házas falucska, közvetlenül a parton, két hotellel (****) és sok olcsóbb apartmannal, szobával. Nagyon helyes és nagyon nyugis hely.

 

Amari bp Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10684
Szervezkedő, én is irtam egy dátumot, ha eltaláltam, akkor kérem az érte járó stolit :)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10683

Szia, bár én nem az inter vagyok, de Ulcinj-Budva 64km, vannak helyijáratok, Bárban át kell szállni, attól függ, de olyan kétórás út. Persze mindenhol vannak taxik, elvisznek mindenhova, csak kérdés, mennyit kérnek.

Ha szállásotok kint van a Velika plazson, akkor előbb be kell jutni, a buszpályaudvarra, és az taxival, ha netán több kilométerre vagyok tőle:)

Előzmény: Godpredator (10678)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10682

Nah jól megkeveredett mindenki:)

 

Szerintem csak arra utalt, hogy túlzsúfoltak ezek a strandok, a szloveszka plazs, meg Ulcinjban a kis strand, az óváros tövében.

Előzmény: Hümi (10681)
Hümi Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10681
Nem értem...közeledvén a nyaralási ciklus...itt mindenki lebutult vagy csak citromot flamózik...

"Viszont ott és Budván nem ajánlom a fürdést senkinek.Ulcinjban sem a kis strandon."

Erre a buggyant baromságra reagálva írom, hogy...
"Mi a maci töke...szent lócsöcs...tudsz egyáltalán olyan helyet mondani Montenegróban ahol lehet fürdeni...a kádon kívül...?!"

julcsikiss...
"Ez nekem teljesen új hír, hogy Budván baj van a vízzal....Mi a gond?"

Erre próbálok humorosan brekegni...
"Kóstúdd mög és majd mögtudod...:)))"

Jisell agyát...érthetően...megviselő budvai hőség a következő szösszenetet váltotta ki belőle...
"Nahát ezt a badarságot meg honnan szedted?"

julcsikiss rákontrázik...
"A fürdésről volt szó....Nem az ivásról!Ismerjük vonzódásodat a vegyigyümihez és nagyon pozitív, hogy a H2O-t sem dobja ki a szervezeted mint idegen anyagot!"

Nem mondod, hogy a fürdésről volt szó...hát ez besz@rás...

Ha némi problémátok adódott az értelmezés terén...természetesen nagyon szívesen segítek...
julcsikiss Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10680
Kedves Hümi!
A fürdésről volt szó....Nem az ivásról!Ismerjük vonzódásodat a vegyigyümihez és nagyon pozitív, hogy a H2O-t sem dobja ki a szervezeted mint idegen anyagot!
Előzmény: Hümi (10675)
Hümi Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10679
Mire gondolsz kedves jisell...?!
Előzmény: jisell (10676)
Godpredator Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10678
Inter!

Olyan kérdésem volna, hogy csoportosan megyünk busszal Ulcinjba és nehéze eljutni onnan pl. Budvába? Mennyire van?
Éjszakai élet, fiatalság mennyire van? szórakozóhelyek, stb?
Köszi
halilali1 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10677
Sziasztok
Mi tavaly voltunk Montenegróban, gyönyörő élmény volt az egész családnak, egy életre szóló.
Útvonal: oda Belgrád felé
Vissza: Mostar érintésével haza

Voltunk 3 éjszakát Zabljakban a hegyekben a Durmitorban és 7 éjszakát a tengerparton, Kotorban egy nagyon aranyos család apartmanjában.

Voltunk a biogradi-tónál, a skadari-tónál, Rijeka Cnrnojevicában, az ostrogi kolostorban, a Moraca kolostorban és hazafelé Mostar is elbűvölő volt.

Ha valakinek tanács vagy segítség kellene nagyon szívesen a privát ameil címemen is szívesen segítek.
jisell Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10676
Nahát ezt a badarságot meg honnan szedted?
Előzmény: Hümi (10672)
Hümi Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10675
Kóstúdd mög és majd mögtudod...:)))
Előzmény: julcsikiss (10673)
grafiti Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10674
Sziasztok fórumozók, kb.20 éve voltam utoljára Becici-ben, akkor az öböl bal oldalán túl volt egy nyugodt kis nudista strand / kb. 2-300 méteres lehetett az egész / nem tudja valaki azóta mi a helyzet ? A szatalites képeken láttam ugyanott napernyöket, csak azt nem tudom hogy a hely azóta textiles lett é ?
Ja és lehet Budván vagy Becicinél ejtöernyözni , ha igen mennyiért ?
julcsikiss Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10673
Ez nekem teljesen új hír, hogy Budván baj van a vízzal....Mi a gond?
Előzmény: reddevil35 (10668)
Hümi Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10672
"Viszont ott és Budván nem ajánlom a fürdést senkinek.Ulcinjban sem a kis strandon."

Mi a maci töke...szent lócsöcs...tudsz egyáltalán olyan helyet mondani Montenegróban ahol lehet fürdeni...a kádon kívül...?!
Előzmény: reddevil35 (10668)
Hümi Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10671
Öreg...rigolyás vénember lett belőle...:)))
Előzmény: Amari bp (10663)
reddevil35 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10670

 

Buszpályaudvaron,taxisnál tuti találsz főszezonban is.Lehet, hogy nem két perc alatt de egy óra alatt biztosan.Idén meg kevesebb a vendégük.Mondjuk én az említett három helységre vonatkoztattam.De volt, hogy máshol megálltunk ebédelni és a pincér ajánlgatott vagy a benzinkutas.

 

Azért az sem kellemes ha lefoglalja vki és a fárasztó út után nem azt kapja amit várt.elképzelt.:-(

 

 

 

Előzmény: -lac- (10669)
-lac- Creative Commons License 2009.06.09 0 0 10669
Sziasztok,
en is helyben keresos fajta vagyok, talan legnagyobb elonye hogy nincs zsakbamacska, de azert foszezonban frekventaltabb helyen fel kell keszulni ra hogy nem ket perc lesz szallast talalni, ami hosszu ut utan kimerito lehet. 2007-ben augusztusban majd 3 ora volt mire talaltunk szallast becici kornyeken. Pedig nem vagyunk szivbajosak, megyunk az utcan es ahol kint ulnek a kertben ott megkerdezzuk, ha naluk nincs altalaban ajanlanak valakit vagy telefonalnak ismerosnek... Megsem volt egyszeru.
Előzmény: reddevil35 (10668)
reddevil35 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 10668

 

Mondjuk tavaly 220-230 volt az €.

Én Ulcinj külső részén találkoztam 6 €-s árral.Igaz kétágyas szoba volt (külön bejáratú és zárható).A fürdő és WC a szobától pár méterre a folyosón.A konyhát is lehetett használni (tűzhely,hűtő,fagyasztó).Persze ez nem apartman.

 

Ha valaki kocsival megy akkor véleményem szerint nem  érdemes előre foglalni.Főleg utazási irodánál.Kint pár perc alatt lehet szállást találni!Jót,igényest is.A buszpályaudvarokon,megállókban keresik a helyiek a kuncsaftokat,leszólítanak.Az utak mentén táblák, hogy kiadó.De bármelyik üzletbe megkérdezed, hogy tudnak-e kiadó szobát,biztosan találni mert ebből élnek.Sok szállást és apartmant,szállodát megnéztünk más ügyből kifolyólag.Bőven van kinálat,mindenféle.A nagy strandtól 500 m-re most is tíz €/fő/éj a szállás két éve épült,igényes panzióban, kocsibeállással.De fent a várban is 10 €/fő a szállás.Tengerre néző kilátással.

Szóval az utazási irodák hasznát simán meg lehet takarítani.És ha nem tetszik a szállás mert megunja vki, vagy talál jobbat akkor simán át lehet menni.

Mivel Balkán alkudni kell!

 

De Kotorban is van ennyiért szállás.Viszont ott és Budván nem ajánlom a fürdést senkinek.Ulcinjban sem a kis strandon.

Amari bp Creative Commons License 2009.06.08 0 0 10667

Nem igazán.  Ott van Teuta hotel, Risanban, de lehet már telt ház van

 

Előzmény: bmary (10666)
bmary Creative Commons License 2009.06.08 0 0 10666

Sziasztok!

Tudna nekem valaki jó szállodát vagy apartmant ajánlani , 3 gyerekkel ( már nem kicsik)valahol Kotor közelében?? Jó lenne, ha a tenger közel lenne, esetleg félpanzióval, de az se gond, ha magunknak kell megoldani.Még nem voltunk Montenegróban, segítsetek,mire ügyeljünk!

Köszi előre is!

Amari bp Creative Commons License 2009.06.08 0 0 10665
Majd ámulsz-bámulsz, annyian lesztek mint az oroszok, szokták mondani :)
Előzmény: Amari bp (10664)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.08 0 0 10664

A tenger meleg, már 22 fokos, a többit majd ott megtudod.

De sebaj, csak egy hétig vagy ott, és benne vagy a legnagyobb nyüzsiben:)

Előzmény: Yettiee (10657)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.08 0 0 10663
Hát látod milyen ? ezt a poént nem veszi:)))
Előzmény: Hümi (10655)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.08 0 0 10662
  Igen, ahogy jisell irta, sétányon mindenre befizethetsz. Én 2007-ben hajókáztam, Kotor felé, szép, 1szer meg kell tenni, közben volt a Kék barlang is.  Vagy du-án 3-ra értünk Kotorba, és 4-kor vissza. Akkor önállósitottam magam, na ennyi elég volt hajókázásból, maradtam Kotorba, és busszal jöttem haza, igy több idő maradt Kotorra. Persze azóta voltam Kotorban 2008-ban is, de csak busszal mentem.
Előzmény: Yettiee (10657)
Amari bp Creative Commons License 2009.06.08 0 0 10661
  2009.05.30
Előzmény: szervezkedő (10652)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!