Keresés

Részletes keresés

szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 519
Szóval elnézéseteket kérem gépelési hibáimért, remélem, ezért kivehető a cikk lényege:-)
szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 518
"függvényt": függönyt akart volna ez lenni...
szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 517

Ezt a könyvet rendeltem meg most a bookline-on.
szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 516
Amikor Sissi megtudta, hogymilyen mészárlás volt hazánkban, meggyőzte a császárt, hogy juttatásokat adjon az özvegyeknek és az árváknak, később is szeretete a magyarság felé fordult, és még nagyon sokáig égett:-)
szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 515
Még a találkozón ígértem meg az alábbi részletet Perdikkasnak, és most -mivel van időm begépelni-, megvalósítom:-)

A feleség átka beteljesült
13 Aradi vértanú-13 csapás

A tizenhárom aradi vértanú és Batthyány Lajos mniszterelnök kivégzése után országszerte nagy titokban köröztek egy írást. Ebben Batthyány gróf felesége Zichy Antónia megátkozta Ferenc Józsefet.Szavait egy babonás jövendöléssel egészítette ki, tudja meg Ferenc József császár is, mi az a fájdalom. Na haljon meg addig, amíg saját családjában tizenháromszoros gyász nem éri.

Az átok megfogant, a császár családjában tizenhárman haltak meg időnek előtte.
1. Első leánya, Zsófia, huszonhét hónapos korában elhunyt.
2. 1867-ben háromtragédia érte a császári házat. Charlotte, mexikói császárné, Ferenc József sógornője megőrült. Még ötven évig élőhalottként tengette életét.
3. Június hatodikán hoszú kínok után halt meg Matild főhercegnő. Saját cigarettája gyújtotta meg a függvényt, a tűz ruhájába kapott, égési sebei menthetetlenek voltak.
4. Június 19-én a mexikói Querétaróban kivégezték Miksa mexikói császárt, Ferenc József öccsét.
5.1889. hanuár 30-án megölte magát Rudolf trónörökös, a császár egyetlen fia.
6.1891-ben feltehetően haótörésben eltűnt János Szalvator főherceg, Rudolf barátja. Közvetve a császár okozta a halálát azzal, hogy azonnali lemondását követelve hirtalan vágott neki a tengeri útnak.
7.Vilmos Ferenc Károly főherceg, a magyar szabadságharc ellen küzdő parancsnok, 1894 júliusában Badenben lebukott lováról, és szörnyethalt.
8. 1895-ben Pesten vérmérgezésben elhunyt László főherceg.Egy vadászaton fegyvere elsült, önmagát sebesítve meg.
9. Zsófia, Erzsébet királyné húga 1897-ben Párizsban egy tűzvészben odaveszett.
10. 1898. szeptember 10-én Luigi Lucheni anarchista Genfben meggyikolta a császárnét.
11.Klotild főhercegnő 1903-ban Alcsúton tizenkilenc évesen mérgezés következtében meghal.
12-13. Ferenc Ferdinánd trónörököst, és feleségét, Zsófia hercegnőt 1914 nyarán Szarajevóban meggyilkolták.

"Ki fegyvert fog, fegyver által végzi"...Így az írás. Vagy megfogant az átok?
Véres lista ez. Beleborzonganak az aradi tizenhármat gyáazolók szintúgy.
Az utódoknak az emlékezés marad és a tanulság.
De gyertyát gyújtunk mindörökké.

A cikk Schaffer Erzsébet tollából megjelent a Nők Lapja októberi számában.

Találtam még valamit a gróf feleségéről:

A zászlóanya, a miniszterelnök felesége, született gróf Zichy Antónia volt. Azon híres Zichy hölgyek egyike, akihez az arisztokratákért általában nem lelkesedõ Petfõi a "Battyány és Károlyi grófnékhoz" címû versében ezt írta:
"Láttátok-e a két tündérvirágot,
Borus hazánknak két sarkcsillagát,
Evezhetsz bátran, nemzetem hajója!
Nem veszthet az célt, aki ilyet lát!"
Valóban, mind a két Zichy testvér nemének büszkesége, nekünk pedig példaképeink ma is!

szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 514
Örülök, hogy így gondolod, tényleg szívügyem Sissi:-DD
Előzmény: alminar (513)
alminar Creative Commons License 2005.12.01 0 0 513
Szerintem is ez a legjobb, itt tényleg Róla van szó...
Előzmény: szmel (511)
szmel Creative Commons License 2005.12.01 0 0 512
Képek a legkisebb, lekedvesebb gyermekről, Mária Valéiáról:-)












szmel Creative Commons License 2005.11.30 0 0 511
:-DDDDDDD
Előzmény: AnnieC (510)
AnnieC Creative Commons License 2005.11.29 0 0 510

 

Már én is keresgéltem az interneten Sissivel foglalkozó hozzászólásokat, de ezt az egyet találtam és remek, hogy itt beszélgethetünk róla.

Előzmény: szmel (507)
szmel Creative Commons License 2005.11.29 0 0 509
Néhány kép Sissiről:-)








szmel Creative Commons License 2005.11.29 0 0 508
Most már látom vannak utódai a topiknak:-) nagyon örülök, amikor elindítottam ezt a topikot, akkor nem igazán akart senki sem írni, aztán belelendültünk, szerencsére, azért is nosztalgiázok egy kicsit, mert hát túl vagyunk az 500. hozzászólason is:-D



szmel Creative Commons License 2005.11.29 0 0 507
Azt hittem a neten ez az egyetlen Sisssvel foglalkozó topic.
Előzmény: sissy9 (505)
szmel Creative Commons License 2005.11.29 0 0 506
Én Hajdúszoboszlón élek a férjemmel, foglalkozásomattekintve ökológus vagyok, most szerzem a második diplomámat félévkor környezettan tanár szakból:-)
Előzmény: hohenembs (503)
sissy9 Creative Commons License 2005.11.29 0 0 505
Köszönöm Kedves szmel. Jó, hogy vannak Sisi-vel foglakozó tpikok.
Előzmény: szmel (489)
sissy9 Creative Commons License 2005.11.29 0 0 504
Köszönöm az információt, nekem is megvan ez a cím, csak nem tudtam él-e még.
Előzmény: dudlinski (486)
hohenembs Creative Commons License 2005.11.28 0 0 503

Szióka!

 

No igen, lány(ka) vagyok. Talált süllyedt.

A grófnő is, bár én valami miatt sohasem használom :)).

Genfben a férjecskémmel voltunk édeskettesben, NÉGY kerek napon át, olyan szerencsés vagyok, mert Ő az összes örültségemre kapható és partner benne. Genf és a Beau Rivage tetszett neki is, teljességgel beleszeretett a szállodába, így azt fontolgatjuk visszamegyünk oda Szilveszterezni! :)

Ami pedig Szmel a kérdésedet illeti, egyáltalán nem személyes, szívesen válaszolok. Budapesten élünk, külkereskedelemmel foglalkozom, bár közgazdász a "böcsületes" szakmám. És Te?

 

Szép estét Mindenkinek!

 

 

A kép a Beau Rivage-beli szobánk, a 409-es...

A Beau Rivage- beli szobánk...

Előzmény: szmel (500)
szmel Creative Commons License 2005.11.28 0 0 502
:-DD
Előzmény: AnnieC (501)
AnnieC Creative Commons License 2005.11.27 0 0 501

 

Az egyik német ismerősöm küldött egy fotót a Possenhofeni kastélyról, amit ő készített.

 

 

szmel Creative Commons License 2005.11.27 0 0 500
Nem ány, hanem lány vagyol?
Jól eltaláltam a grófnét?:-)
szmel Creative Commons License 2005.11.27 0 0 499
Kivel mentél el a szállodába, hány napot töltöttél el ott?
Személyes kérdés: eláruod nekünk mivel foglalkozol, jól sejtettem ány vagy?:-D
hohenembs Creative Commons License 2005.11.27 0 0 498

Az Erzsébet emléktábla a Mont Blanc rakparton...

 

Emléktábla
hohenembs Creative Commons License 2005.11.27 0 0 497
A Beau Rivage, előtérben az Erzsébet szobor
hohenembs Creative Commons License 2005.11.27 0 0 496

Nagyon kedves üdvözlés Szmel!

Köszi érte!

 

Beszámolót természetesen nagyon szívesen írok Nektek, minden olyan helyről, ami érdekel Benneteket! Természetesen most Genf emléke él bennem nagyon élénken, nyílván azért is, mert sehol máshol nem éreztem Őt olyan "közel". Sem Bécsben Schönnbrunn környékén, sem Gödöllőn a kastélyban és még Korfun az Achilleionban sem, ahol volt szerencsém Gastouriban a Cressida, majd később róla elnevezett kút káváján is ülni...

 

Ha engem kérdeztek a legjobb dolog mindközül, a Beau Rivage szálloda, ahol nagyon élénken örzik az emlékét. A hotel fantasztikus, mintha visszarepültetek volna az 1800-as évek végére, egyfolytában vihogtunk a szálloda folyosóin, mert az ember valóban úgy érzi magát, mint egy múzeumban. A szálloda alkalmazottait többször láttuk, hogy valamilyen számunkra is ismeretlen folyadékot spréznek az ajtók réseihez... Na ez okozhatta a múzeum illatot, a levendulát felismertük!

 

A szálloda híres arról, hogy ugyanannak a Mayer családnak a negyedik generációja vezeti, amely 1898-ban is. Állítólag ez kuriózum az egész világon, hiszen történt egy két dolog a XX. században, de a család állta a sarat és rendületlenül vezeti a hotelt. Mindent probáltak eredeti állapotában tartani, az e században kétszer elvégzett átalakításokkor is. A renoválások következtében történtek az 1898-as állapotokhoz képest változások is: Erzsébet ott tartozkodásakor lakosztályai a 34-36-os számot viselték, ez ma a 119-121-es, a hotel első emeletén található. A folyosó végén egy kis emlékvitrin van, benne az 1898. szeptember 10-i vendégkönyv, képek és Fanny Mayer relikviái Erzsébet csipke kendője (megbarnult a vértől), korabeli cikkek a merényletről. Lakosztályát kérésünkre - ingyen! -, megmutatta egy hölgy a recepcióról, akivel egészen jól elbeszélgettünk, hol franciául, hol pedig angolul. Tele voltam kérdésekkel :))) A képeket Erzsébet lakosztályáról is neki köszönhetjük, mert engedte, hogy fotózzunk. Azon már a végén senki sem lepődött meg, csak elnéző mosolyokat kaptunk, hogy folyton a szálloda folyosóin korzóztunk és még a porszemeket is lefotóztuk :)))

 

A mi szobánk a negyedik emeleten volt (az ötödik-hatodik emelet a tető, oda már csak lifttel lehet menni, nincs lépcső, luxus lakosztályok kaptak itt helyett), korhű berendezés, a modernizmusra csupán a fürdő és a TV emlékeztetett. Nagyon családias a hotel, kedvesek és semmi sem nyomasztó, sőt!!! Nem érződik, csak a kiszolgálásban, hogy egy patináns, 5 csillagos deluxe. svájci szállodában vagy. Érthető, hogy Erzsébet kedvelte...

 

Volt egy folyton visszatérő érzésünk, hogy azon sem lepődtünk volna meg, ha Erzsébet váratlanul feltűnik a szálloda folyosóján, vagy fel és alá sétál a szálloda aulájában...

 

Egyelőre ennyit, megvárom a reakciókat és annak függvényében folytatom a Genf és Beau Rivage Saga-t! :)))))

 

Üdv.

 

ui: Tudom, hogy szerencsés vagyok a csodás helyek miatt, hálás is vagyok érte. A meghívást a tavaszi topicbulira köszi és ott a helyem! :)))))))))

Előzmény: szmel (495)
szmel Creative Commons License 2005.11.27 0 0 495
Üdvözöllek a fórumon kedves hohenembes "grófné", nyílván Sissi álneve után vagyon a nickneved...
Csodálatos,hogy ilyen mesés helyeken jártál:-DDD nagyon szerencsés vagy...
legtöbbünk csak a hazai helyeken járt...
Azt hiszem a többiek nevében is mondhatom, élvezettel várjuk élménybeszámolóidat ezekről a szép, külföldi helyekről, és elvárunk természetesen a tavaszi topictalira is:-DDD
Kérünk, Téged írj le mindent, tegyél be képeket ezekről a helyekről, ahol jártál:-)
Előzmény: hohenembs (493)
hohenembs Creative Commons License 2005.11.27 0 0 494

 

Talán most már az ígért képet is látjátok, majd...

 

 

Erzsébet lakosztálya a Beau Rivage-ban

hohenembs Creative Commons License 2005.11.27 0 0 493

Sziasztok!

 

Új vagyok, egy ismerősöm említette, hogy létezik ez a topic!

Néhány napom csak azzal telt, hogy elolvastam a korábbi hozzászólásaitokat.

 

Néhány szóban magamról, több mint 15 éve kapott el az Erzsébet "láz", ami az azóta eltelt időszakban megjelent és elérhető volt Róla azt megszereztem, sőt angol, francia, sőt új görög munkákat is.

Az elmúlt néhány évben volt szerencsém Korfu szigetén, Bécsben, Spanyolországban, Franciaországban járni, ahol az összes Vele kapcsolatos emlékhelyet megtekintettem. Idén tavasszal pedig Nápolyban és Velencében jártam. Ami azonban a legnagyobb élmény volt az most október végén Genf volt, ahol négy (!) napot a Beau Rivage szállodában töltöttünk. Gondolhatjátok milyen élmény volt!Az egész szállodában "múzeum" illat terjeng, mintha megállt volna az idő, a lakosztálya csodálatos a benne elhelyezett ágy hű másolata annak, amelyen elhunyt, a Mont Blanc rakparton elhelyezett emléktábla. a szállodával sréhen elhelyezett szobra (bár véleményem szerint valamennyi európai szobra közül a gödöllői a legszebb és legkifejezőbb), stb. Egyszóval fantasztikus volt!!!

 

Talán ízelítőnek a mostanság legkedvesebb, amelyet Genfben készítettünk.

All rights reserved:))))

 

Üdv.

H.

 

szmel Creative Commons License 2005.11.27 0 0 492
szmel@freemail.hu címen vagyok elérhető, előre is köszi a képeket:-)
Előzmény: pilbi (491)
pilbi Creative Commons License 2005.11.26 0 0 491

Üdv szmel!

 

 

A bíborfotót láttam, azok után írtam!

Ha elküldöd az emiled (asszem enyém publikus), küldök néhány képet!

Legyetek jók!

Tisztelettel:

 

Pilbi

 

P.s.:Bocsi mindenkitől az off-ért!

 

Előzmény: szmel (488)
szmel Creative Commons License 2005.11.26 0 0 490
Akkor remélem, csatlakozol kis társaságunkhoz:-)
Előzmény: AnnieC (487)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!