Keresés

Részletes keresés

trikó Creative Commons License 2003.04.07 0 0 194
Szervusztok!

Átfutottam a topicot, de ennek ellenére elehet, hogy volt erről szó:

Befogadó nyilatkozat

A kérdés az, hogy minden bank kéri-e, és hogy mivel jár ez a befogadó számára (azon felül, hogy a befogadó beleegyezését adja a hitelszerződés felbontása esetén, hogy a nyakára költözzünk...)...

csoki74 Creative Commons License 2003.04.07 0 0 193
Sziasztok!

Bocs, ha már 1000x átrágott dolgot kérdezek, de már olyan sok helyen sokféle választ kaptam ugyanarra a kérdésre:
ha van a nevemen egy lakás, kaphatok-e kedvezméányes állami támogatású hitelt (+ szocpol + áfa visszatérítés)? Vagy ez a kis panel kizárt mindebből?
Ha eladom, van rá esélyem, hogy mégis kapjak?

Kösz a segítséget előre is!
Csoki74

Elm Creative Commons License 2003.04.07 0 0 192
Csak pontositaskent, bar irta Szelloke, de fontos: A kieg. kamattamogatas, a szocpol, es az afavisszaterites is csak UJ haz eseten jar, vagyis a telken levo epuletre kell ervenyes bontasi engedely, es azt el kell bontani.

A gyakorlatban, hogy megmaradhat-e az alap, esetleg egy-ket fal (ez utobbi hivatalosan biztos nem, de "feketen" talan), azt nem tudom, lehet, hogy a bontas utan szemlez az onkori epitesi osztalya, de ezt nem tudom, utana kell kerdezni...

Előzmény: Mindy (191)
Mindy Creative Commons License 2003.04.06 0 0 191
Szellőke! Nagyon köszönök mindent!
Még csak átfutottam, amit irtál,férjjel összeülünk és megbeszéljük,m egrágjuk.
Nagyon sokat segitettél,remélni sem mertem ennyit!
Jelentkezem!

Ezüstcsillag

Előzmény: Szellőke (190)
Szellőke Creative Commons License 2003.04.06 0 0 190
Először is, kellene egy építési engedély az új házra. A helyi önkormányzaton kell érdeklődni a telek helyzetéről, mi a teendő a romo s házzal, valószínűleg bontásit kell rá kérni, mert egy telken egy ház állhat, de ha rendesek akkor elég a használatba vételi engedélykor teljesíteni a bontást.
Ha 5 M-os költségvetéssel van egy 1M, akkor az 20% önerő, van olyan bank, asszema Takarékszövetkezet, ahol ez elég. A nagy bankok 30-40% készültség elérésekor folyósítanak, amikor szerkezetkész állapotban van (állnak falak, tetőn fent vannak a cserepek), ha van egy másik ingatlan, amire lehet jelzálogot tenni, akkor hamarabb is adnak pénzt.
Ha házasok vagytok, és még nem vettétek igénybe és a telek belterületi, akkor a 2,5% állami kamattámohaógatott hitel a legjobb nektek és a 2 gyerekre jár 1,6 M szocpol és még 0,4 M áfavisszatérítés. Nincs jelentős különbség a nagy bankok között az állami kamattámogatott hitelnél, a kezelési költség változik valamennyire.
Vannak bank, ahol nem kell jövedelemigazolás, csak munkaviszony, van ahol nem kérnek számlát hitel elköltéséről, van amelyik lassú (3 hó), van amelyik gyors (1hó).
A telek nem kell, hogy a neveteken legyen, elég ha a néni hozzájárul, hogy építsetek (ép enghez), a banknak meg az kell, hogy legyen egy ügyvéd előtt kötött ráépítési megállapodás (ami rendezi, hogy kinek lesz a tulajdona). A legtöbb banknál feltétel a rendezett tulajdoni lap, ha csak széljegyen vagytok egy ajándékozási szerződés után, az kizáró ok (sajnos nálunk ez van). Arra kell figyelni, hogy az ajándékozási szerződést (hogy nevetekre kerüljön a telek)még a szerkezetkész állapot előtt kell megköti, klüönben 11% illeték terheli.Előtte ingyenes, ha 4 éven belül építessz a telekre.

A szocpolt a hitellel együtt kell kérni, szerepel a nomtatványok között,és 2-3 részletben a készültséggel együtt folyósítják. A hitel és a szocpol 10% -t a használatbavételi engedélyig visszatartják.
Minden banknak saját igényei vannak, hogy milyen igazolásokat és papírokat kér, ezt tőlük kell megkérdezni. A 4 M kölcsön nem nagyon sok, arra nem fognak extra nagy jövedelmet kérni.
Van egy honlap www.privatbankar.hu a kalkulátorok közöttvan olyan hitelválasztó, ahol ki lehet sakkozni, hogy melyik banknál, mennyi pénz milyen futamidővel mennyi havi részletbe és egyszeri költségbe kerül.
Ha van még kérdés, keress.
Üdv: Sz.

Előzmény: Mindy (189)
Mindy Creative Commons License 2003.04.05 0 0 189
Sziasztok! Ne haragudjatok, a két poronty mellett nem tudom visszaolvasni a topicot, viszont nagyon sürgősen utána kell járni valaminek! A helyzet a következő: szét szeretnénk költözni anyósékkal, most egy telken lakunk két házban.
Pénzünk kp. kb. 1 milla. VAn egy telek, amit ingyen megkaphatunk, rajta romos ház (egy idős nénivel cserélnénk, már szinte le van fixálva, rokon a néni, anyós fogja ápolni.)
A néni háza romos, be lehet költözni kis időre, de egy új, félig kész házat szeretnénk felhúzni nagyon gyorsan, 5 millió forint (plusz áfa) értékben.
Hogyan juthatnánk a legmegfelelőbb lakáskölcsönhöz? Hogy juthatnánk a szocpolhoz?
Van egy három- és egy huszonkéthónapos kisfiunk.

A kisfiúk mellől nem tudok elmászkálni (nem Pesten lakom) bankokat cserkészni, férj hajnaltól estig d olgozik, ezért csak a neten böngésztem, de egyszerűen képtelen voltam magam rájönni a megoldásra.
Valaki segitene?

Köszönöm előre is, Ezüstcsillag

Elm Creative Commons License 2003.04.04 0 0 188
Erdekes, szoktak kerni...
Mondjuk neked jo, mert ha valamiert isten oriz ne tudnal fizetni, akkor jol nem tudnak kirakni a lakasbol... csak egy jo hosszu pereskedes utan.
Ilyen laza hely ez a takszov forma?
Előzmény: Vastika (186)
Szellőke Creative Commons License 2003.04.04 0 0 187
Mitől megbízható egy közjegyző?

Hát ha azt nem is feltételezem, hogy hamisít, bűnöz stb. , de azt sajnos igen, hogy egy megbízhatatlan közjegyző "kitalálja" menet közben, hogy erre is, meg arra is fizetni kell pluszban, amiről elfelejt előre értesíteni.
Esetleg felületes és nem tartalmilag nem megfelelő okiratot készít, vagy csak éppen nem ér rá a megbeszélt időpontban.
Nevezz paranoiásnak, de a variációk száma végletelen és minden esetben mi maradunk pácban.

Előzmény: 316e21 (180)
Vastika Creative Commons License 2003.04.04 0 0 186

Megkérdeztem őket, nem kell közjegyző náluk új lakás vásárlásához. Hurrá!

De egy kicsit infarktust kaptam: ugyanis amióta mi megkötöttük a szerződést, csökkent a kamat 4-ről 2,75 %-ra... Akkor itt is 46. lenne a havi törlesztőrészlet. Most beszél a hölgy a főnökével, hogy mivel még nem folyósították a hitelt (még csak a szerződést írtuk alá), nem lehetne-e azt elfelejteni, és újra megkötni ;-)) Szóval, most itt ülök a telefon mellett, és várom a fejleményeket...

Üdv!

Előzmény: Vastika (183)
316e21 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 185
igen, sőt az ügyvéd általában nem is látja a lakást...
az értékbecslő pedig felelősséggel tartozik a banknak, akár anyagival is
Előzmény: Elm (184)
Elm Creative Commons License 2003.04.04 0 0 184
Az ugyved nem felel azert, hogy a lakas piaci erteke es az altalatok beirt ar kozott mekkora a kulonbseg. A bank meg a piaci arert, vagy nyilvan az alatt tudja csak elarverezni.
Az ertekbecslot meg a bank kuldi, marcsak ezert is jol lehuzza az erteket, igy a bank nem johet ki rosszul a dologbol.
Előzmény: Vastika (183)
Vastika Creative Commons License 2003.04.04 0 0 183

316e21:

Ezt nem értem... Ha van egy új lakásról adásvételi szerződés, ügyvédi pecséttel, meg minden, akkor arról miért ne hinné el, hogy valóban egy olyan és annyiba kerülő lakást veszek?! Ennyi erővel a becsüsnek sem hiszi el, és akkor mi van? ;-)) Az emberek jók... ;-)

Üdv!

Előzmény: 316e21 (178)
Vastika Creative Commons License 2003.04.04 0 0 182

316e21:

Igazad van... Rossz hitelt néztem. Valóban, az OTP-nél ugyanez a hitel havi 46.200 forint. De tulajdonképpen "mindegy", mert nem lett volna elég önerőnk, hogy máshol vegyük fel a hitelt: vagyis lett volna, de akkor meg az elképzeléseinket nem tudtuk volna maradéktalanul megvalósítani ;-)) Azért az a kb. 1M forint nem mindegy...

Üdv, és bocs.

ui: de a 4+2-es hitelnél valóban az OTP a drágább ;-))

Előzmény: 316e21 (175)
316e21 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 181
az még haggyám(?) de 99%, hogy az építtető is fizet érte...
Előzmény: eviktor (179)
316e21 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 180
Szellőke

mit értesz az alatt, hogy megbízható közjegyző? :)
üdv,

316e21

Előzmény: Szellőke (177)
eviktor Creative Commons License 2003.04.04 0 0 179
Igen, igen, erről van szó! De akkor is, az ő pénzén épül a lakás, csak tudja már hogy áll az építkezés! A saját építkezése!
Lehet töbször szemrevételezni az adott épületet , de itt minden lakóval kifizettik az ellenőrzést! Botrányos!
Előzmény: 316e21 (176)
316e21 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 178
vastika

Itt nem volt értékbecslés, mivel más ingatlanra nem tetettünk jelzálogot (10% önerő ugye), új ingatlant meg ők nem becsültetnek, hanem adott százalékkal beszorozzák a vételárat, és kész.
ez elég fura. mondhatni felelőtlenség, mert mi van ha mondjuk mi kötünk egy szerződést, hogy eladok neked egy lakást 20M forintért, a valóságban pedig egy 3M-s vályogház van a tulajdonomban. ilyenkor is lazán megkapom a 10M hitelt?:O mert akkor hajrá!:)

közjegyző a jelzálogszerződést kell közokiratba foglalni, így a pénzintézet esetleges "nemfizetés" esetén, egyszerüsített úton, bírósági lejárás nélkül kitehet a lakásból és árverezheti az ingatlant. díja általában a hitelösszeg 0,5-1,5%-a

üdv,

316e21

Előzmény: Vastika (170)
Szellőke Creative Commons License 2003.04.04 0 0 177
Sziasztok,

nekem egy megbízható, olcsó közjegyző kellene Budapesten.
A bankunk ugyanis nem ragaszkodik a sajátjához és majdnem 3 hetes várakozási idő van a banki közjegyzőhöz. Nem akarnánk ezzel húzni az időt, inkább keresünk egy privát közjegyzőt.
Volt valakinek dolga ilyennel?
Köszi: Sz.

316e21 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 176
ez a "műszaki szemle" vagy "ellenőrzés" csak akkor van ha szakaszos finanszírozással vásárolsz, ha kész lakást veszel akkor van értékbecslés, egyszer
Előzmény: eviktor (174)
316e21 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 175
Vastika

nem akarlak kiábrándítani, de az otp 4+2es hitele az nem ugyanaz mint a takszöv 6%os hitele, mert az otp és a többi ker. bank adja a 2,5-3%osnak hirdetett hitelt, ahol a 7M20év havi 46-50e

Előzmény: Vastika (169)
eviktor Creative Commons License 2003.04.04 0 0 174
Az OTP-nél az új lakás értékbecslés drágább, mint a használté, mert az egyszeri díjon kívül még 3*10e forintot felszámolnak valami szemle miatt, vagy mi a manónak hívták. Külön vicces, h. az építkezés finanszírozója az Otp. Felbecsültetik minden vevővel azt az épületet, amit ők építenek, amiről pontosan tudják, mennyit is ér majd. Vicces, de én sírni tudnék.

A hitelszerződés közjegyzői díja szerintem más bankoknál is vevőt terheli, de itt lehet, h. tévedek.

Előzmény: Vastika (171)
Vastika Creative Commons License 2003.04.04 0 0 173

biggieboy!

Bocs, nem értek hozzá, és mégis beleszólok... De annak idelyén bennünket is bombáztak mindenféle ilyennel (egy Fiatal Családok Otthona nevű önkormányzati bérlakásban lakunk most, ahol csak max. 5 évet lehet eltölteni: ezért amikor átadták, és beköltözött a 60 család, egymást érték a folyosón a biztosítási ügynökök, mindegyiknek volt valami jó ötlete ;-))
Szóval, majdnem beleugrottunk... De még időben ;-) beszéltem a dologról egy haverommal, aki egy kicsit ért a dologhoz (PSZF-t végzett, meg dolgozott biztosítónál), és ő nagyon lebeszélt. Azt mondta, hogy általában ezeknél a "befektetési formáknál" az egyetlen cél a haszon, és gondolhatod, hogy nem a tiéd... Lakásvásárlásra lakáshitelt kell felvenni, állami támogatás -> annál jobbat nem fog tudni ígérni senki. Én hittem neki...
Meg az is kérdés, hogy a hitelt adó pénzintézet hogy áll az "előtörlesztéshez": valamelyiknél azt mondták nekem, hogy ha később befizetek valamennyi pénzt, akkor emelkedik a kamat a megmaradóra, vagy nem is értem pontosan, hogy hogyan történik ez: a lényeg az, hogy többet kell fizetnem.

Mondom, nem értek hozzá: csak azt akartam mondani, hogy alaposan járd körül a dolgot, meg kérdezz meg _független_ hozzá értő embereket ;-)

Üdv!

Előzmény: biggieboj (172)
biggieboj Creative Commons License 2003.04.03 0 0 172
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a biztosítással egybekötött lakáshitellel kapcsolatban?
Nem a néha kötelező életbiztosításra gondolok, amit a bankra kell engedményezni.

Ez egy olyan konstrukció, amikor a hitel türelmi ideje alatt biztosítási díjat fizetsz, majd 10 év után a biztosító járadék formájában fizet neked, ezzel csökkentheted az aktuális hitel részlet.

Tapasztalat? Mire kell odafigyelni?

Előre is köszi,
Biggieboj

Vastika Creative Commons License 2003.04.03 0 0 171
316e21:

Ja, közjegyzőről nekünk egy szót sem szóltak. Mire és hova és mikor kellene az? Merthogy sem a Tak.Szöv., sem az építési vállalkozó nem beszélt nekünk semmiféle közjegyzőről...

Üdv!

Előzmény: 316e21 (164)
Vastika Creative Commons License 2003.04.03 0 0 170
eviktor:

Itt nem volt értékbecslés, mivel más ingatlanra nem tetettünk jelzálogot (10% önerő ugye), új ingatlant meg ők nem becsültetnek, hanem adott százalékkal beszorozzák a vételárat, és kész.
Közjegyzői díj sem volt: minek az?! Új alkásnál is vban?
Hitelfolyósítási díj sem volt, csak 10.000 forint hitelbírálati díj. Meg ha jól emlékszem, 1.500 forint volt a nyomtatványköltség, meg szintén 1.500 a számlanyitási díj (azt mondták, hogy szeretnék, ha nyitnánk, és legalább az egyikőnk fizujaát oda utaltatnánk: akkor ők is biztonságban éreznék magukat ;-))

Szóval tényleg ennyi volt.

Üdv!

ui: úr isten, azért az a 170.000 forint különbség, ha az értékbecsléseket nem nézzük, tényleg durva... Bár ismerősék is most intéznek az FHB-nál lakáshitelt új lakásra: már többször megjárták a Zalaegerszeg-Bp. utat, és ők is jóval 100.000 forint felett fognak járni...

Előzmény: eviktor (168)
Vastika Creative Commons License 2003.04.03 0 0 169
316e21:

Igen, kihasználják: de mondom, tegnap este megnéztem az OTP lapján a hitelkalkulátort, és ugyanaz a hitel az OTP-nél havi 50.500 helyett 51.630 lenne ;-) Lényeges különbség ;-)

Üdv!

Előzmény: 316e21 (167)
eviktor Creative Commons License 2003.04.03 0 0 168
Hogy lett neked 13e a teljes hitelügyintézés?
Mi 11 millát kérünk, két ingatlanfedezettel:
- értékbecslés: 2×23e + 3×10e
- közjegyzői díj: 80e
- hitelfolyósítási jutalék: 100e

...lesz, mert még folyamatban. De akkor is! hogy csináltad?

Üdv, Viktor

Előzmény: Vastika (163)
316e21 Creative Commons License 2003.04.03 0 0 167
kulcsarg

igen, csak általában kicsit drágábbak, kihasználják a 6%-ot

Előzmény: kulcsarg (165)
Gica70 Creative Commons License 2003.04.03 0 0 166
Adják, de nem mindegyik, érdeklődni kell!
Azért nem hallasz róluk, mert kisebb cégek (egy takszövnek kb.3-25 kirendeltsége van), (szerintem) ezért nem csinálnak nagy, országos reklámot.
Előzmény: kulcsarg (165)
kulcsarg Creative Commons License 2003.04.03 0 0 165
Akkor ezek szerint a Takarékszövetkezetek is adják a kedvezmányes hiteleket???

Hogy lehet, hogy nem hallani "róluk" ???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!