Keresés

Részletes keresés

szmel Creative Commons License 2005.12.05 0 0 537




szmel Creative Commons License 2005.12.05 0 0 536
Köszönöm szépen:-DD
Előzmény: z.ella (533)
szmel Creative Commons License 2005.12.05 0 0 535
Szia Pegisu:-)
Ez két különböző könyv.
Az egyik: Chris Stadtlaender: Sissi császárné titkos szépségreceptjei
A másik: Gabriele Praschl-Bichler: Sisi, a fogyókúra és a fitnesz királynője



Előzmény: Pegisu (532)
Pegisu Creative Commons License 2005.12.04 0 0 534
Ez nekem is az egyik kedvenc jelenetem!:-)Olyan szép!!!!!!!!!!!!
Előzmény: z.ella (533)
z.ella Creative Commons License 2005.12.04 0 0 533

Sziasztok. Köszönöm a magyarázatokat.

 

Igen, Pegisu én már hallottam a könyvről, meg is van nekem,a címe: Sisi, a fitnesz és a fogyókúra királynője.

 

Szmel, ha a kedvenc jeleneted akkor én is kedveskedek vele Neked:

 

Pegisu Creative Commons License 2005.12.04 0 0 532

Sziasztok!

A sportról és diétáról jutott eszembe, hogy nemrég láttam a barátnőmnél egy könyvet, aminek valami ilyesmi volt a címe: Sissi, a sport és fogyókúra királynője vagy Sissi titkos fogyókúra receptjei. Sajnos nem emlékszem rá pontosan. Hallottatok már róla? Nagyon jó képek vannak benne. Számomra legalábbis sok új volt.:-)

Előzmény: szmel (531)
szmel Creative Commons License 2005.12.04 0 0 531
Szia Z.ella:-)
Sissi természete szerint a plátói szerelemben hitt, nem a testiben...ha volt is valami közöttük, akkor ez csak romantikázásra korlátozódott, a császár megcsaláaáról szó sem volt...
Sissi máskor is" kibújt a bőréből", amikor sárga dominónak öltözve kiszökött Ferenczy Idával egy bálba, ahol egy 25 éves fiatalemberrel "társalgott"...levelezetek, de vigyázott rá, hogy ne tudódjon ki, ki is ő valójában...
Ez a kis affér segített neki abban, hogy megbizonyosodjon affelől, hogy nem volt hiábavaló az a sok sport és diéta, még mindig vonzó nő, akiért a férfiak rajonganak...

Előzmény: z.ella (528)
dudlinski Creative Commons License 2005.12.03 0 0 530

szervusz z. ella! :)

szerintem volt köztük valami, de csak érzelmi alapon. Habár terjengtek olyan pletykák, hogy Mária Valéria Andrássy gyermeke, de mikor megszületett kiderült hogy a pletyi alaptalan volt mert feltűnően hasonlított a ,,Magyar gyermek,, Ferenc Józsefre :)

mondjuk ha történt is volna köztük valami, nem lenne más vélemyénem Sissyről.

Örülnék hogy egy rövid időre megtalálta a lelki békéjét :)

 

z.ella Creative Commons License 2005.12.03 0 0 529
z.ella Creative Commons License 2005.12.03 0 0 528
Volna egy kérdésem: szerinted tényleg volt viszonya Andrássy gróffal? Vagy csak pletyka.
Előzmény: szmel (527)
szmel Creative Commons License 2005.12.03 0 0 527

Sissi különböző "arcai":









szmel Creative Commons License 2005.12.03 0 0 526
Köszönjük szépen az invitálást, ha tehetjük megnézzük:-)

Előzmény: z.ella (525)
z.ella Creative Commons License 2005.12.03 0 0 525

Voltam most Bécsben a kiállításon biztos hallottatok róla. Muszály megnéznetek! Egyszerűen gyönyörű, Sisi szobáit ott rendezték be ahol eredetileg is voltak. Sajnos fényképezni nem lehetett. De minden van ott ami Sisivel kapcsolatos. Ami a legjobban tetszett az a szobor, ami a császárné életnagyságba. Hihetetlenül karcsú a dereka (vagyis volt). Teljesen a hatása alá kerültem. A szobái is gyönyörűek.

Nézzétek meg ha tehetitek, mindenképpen.

z.ella Creative Commons License 2005.12.03 0 0 524

Hú, ez a cikk nagyon jó, annál is inkább, mert olvastam valahol, hogy az életében történt tragédiákért Erzsébet mindig magát okolta.

 

(szmel, megnéztem az esküvői képeiteket, nagyon szépek vagytok)

szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 523
Végül is ezt akönyvet is sikerült megrendelnem:-)





szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 522
A Nők lapja újság egyik októberi számában, valóban misztikus, amikor olvastam, meg is lepődtem azon, hogy az átok így megfogant...lehetett benne valami...
Előzmény: dudlinski (521)
dudlinski Creative Commons License 2005.12.02 0 0 521

Szmel, ezt melyik könyvben olvastad?

azt hiszem hogy ezt már olvastam csak nemtudom hol....

olyan misztikus ilyeneket olvasni...

éppen ma láttam azt a könyvet amit megrendeltél. Rudolfról és az ő életében szerepet játszó asszonyokról szól ha jól emlékszem...

van az a könyv aminek az a címe hogy Sissi, álom a szerelemről. az írónőtől megjelent még egy könyv ami Mária Teréziáról szól. Ő is nagy királynőnk volt :)

alminar Creative Commons License 2005.12.02 0 0 520
Nagyon jó ez a cikk !!!

Előzmény: szmel (515)
szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 519
Szóval elnézéseteket kérem gépelési hibáimért, remélem, ezért kivehető a cikk lényege:-)
szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 518
"függvényt": függönyt akart volna ez lenni...
szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 517

Ezt a könyvet rendeltem meg most a bookline-on.
szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 516
Amikor Sissi megtudta, hogymilyen mészárlás volt hazánkban, meggyőzte a császárt, hogy juttatásokat adjon az özvegyeknek és az árváknak, később is szeretete a magyarság felé fordult, és még nagyon sokáig égett:-)
szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 515
Még a találkozón ígértem meg az alábbi részletet Perdikkasnak, és most -mivel van időm begépelni-, megvalósítom:-)

A feleség átka beteljesült
13 Aradi vértanú-13 csapás

A tizenhárom aradi vértanú és Batthyány Lajos mniszterelnök kivégzése után országszerte nagy titokban köröztek egy írást. Ebben Batthyány gróf felesége Zichy Antónia megátkozta Ferenc Józsefet.Szavait egy babonás jövendöléssel egészítette ki, tudja meg Ferenc József császár is, mi az a fájdalom. Na haljon meg addig, amíg saját családjában tizenháromszoros gyász nem éri.

Az átok megfogant, a császár családjában tizenhárman haltak meg időnek előtte.
1. Első leánya, Zsófia, huszonhét hónapos korában elhunyt.
2. 1867-ben háromtragédia érte a császári házat. Charlotte, mexikói császárné, Ferenc József sógornője megőrült. Még ötven évig élőhalottként tengette életét.
3. Június hatodikán hoszú kínok után halt meg Matild főhercegnő. Saját cigarettája gyújtotta meg a függvényt, a tűz ruhájába kapott, égési sebei menthetetlenek voltak.
4. Június 19-én a mexikói Querétaróban kivégezték Miksa mexikói császárt, Ferenc József öccsét.
5.1889. hanuár 30-án megölte magát Rudolf trónörökös, a császár egyetlen fia.
6.1891-ben feltehetően haótörésben eltűnt János Szalvator főherceg, Rudolf barátja. Közvetve a császár okozta a halálát azzal, hogy azonnali lemondását követelve hirtalan vágott neki a tengeri útnak.
7.Vilmos Ferenc Károly főherceg, a magyar szabadságharc ellen küzdő parancsnok, 1894 júliusában Badenben lebukott lováról, és szörnyethalt.
8. 1895-ben Pesten vérmérgezésben elhunyt László főherceg.Egy vadászaton fegyvere elsült, önmagát sebesítve meg.
9. Zsófia, Erzsébet királyné húga 1897-ben Párizsban egy tűzvészben odaveszett.
10. 1898. szeptember 10-én Luigi Lucheni anarchista Genfben meggyikolta a császárnét.
11.Klotild főhercegnő 1903-ban Alcsúton tizenkilenc évesen mérgezés következtében meghal.
12-13. Ferenc Ferdinánd trónörököst, és feleségét, Zsófia hercegnőt 1914 nyarán Szarajevóban meggyilkolták.

"Ki fegyvert fog, fegyver által végzi"...Így az írás. Vagy megfogant az átok?
Véres lista ez. Beleborzonganak az aradi tizenhármat gyáazolók szintúgy.
Az utódoknak az emlékezés marad és a tanulság.
De gyertyát gyújtunk mindörökké.

A cikk Schaffer Erzsébet tollából megjelent a Nők Lapja októberi számában.

Találtam még valamit a gróf feleségéről:

A zászlóanya, a miniszterelnök felesége, született gróf Zichy Antónia volt. Azon híres Zichy hölgyek egyike, akihez az arisztokratákért általában nem lelkesedõ Petfõi a "Battyány és Károlyi grófnékhoz" címû versében ezt írta:
"Láttátok-e a két tündérvirágot,
Borus hazánknak két sarkcsillagát,
Evezhetsz bátran, nemzetem hajója!
Nem veszthet az célt, aki ilyet lát!"
Valóban, mind a két Zichy testvér nemének büszkesége, nekünk pedig példaképeink ma is!

szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 514
Örülök, hogy így gondolod, tényleg szívügyem Sissi:-DD
Előzmény: alminar (513)
alminar Creative Commons License 2005.12.01 0 0 513
Szerintem is ez a legjobb, itt tényleg Róla van szó...
Előzmény: szmel (511)
szmel Creative Commons License 2005.12.01 0 0 512
Képek a legkisebb, lekedvesebb gyermekről, Mária Valéiáról:-)












szmel Creative Commons License 2005.11.30 0 0 511
:-DDDDDDD
Előzmény: AnnieC (510)
AnnieC Creative Commons License 2005.11.29 0 0 510

 

Már én is keresgéltem az interneten Sissivel foglalkozó hozzászólásokat, de ezt az egyet találtam és remek, hogy itt beszélgethetünk róla.

Előzmény: szmel (507)
szmel Creative Commons License 2005.11.29 0 0 509
Néhány kép Sissiről:-)








szmel Creative Commons License 2005.11.29 0 0 508
Most már látom vannak utódai a topiknak:-) nagyon örülök, amikor elindítottam ezt a topikot, akkor nem igazán akart senki sem írni, aztán belelendültünk, szerencsére, azért is nosztalgiázok egy kicsit, mert hát túl vagyunk az 500. hozzászólason is:-D



Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!