Keresés

Részletes keresés

szmel Creative Commons License 2005.12.06 0 0 545
Az ötödik képen a császárné tartózkodási helyei vannak megörökítve:-)
alminar Creative Commons License 2005.12.06 0 0 543

Szerintem Sissi szép, a szemében van vmi melankólia bizonyos képeken....

 

(Kár, hogy már nem lehet vele élőben találkozni)

 

 

alminar Creative Commons License 2005.12.06 0 0 542

Szerintem FJ szülei betegségben haltak meg, viszonylag öregen, az nem sorscsapás...

(mint pl. Rudolf halála fiatalon stb.)

 

a Sisi Museum a Hofburgban van, ugyanott, ahol a császári lakosztályok...

 

Azt hiszem tavaly nyílt és én osztálykiránduláson láttam pont tavaly, teljesen véletlenül, mert mi csak a császári lakosztályokat szerettük volna megnézni....

(Sajnos így az osztállyal viszont nem tudtam benne elmerülni, szóval okvetlenül vissza kéne menni...., akár egy Sisi-fannel együtt)

A jegyet is egybe lehet venni, ha jól emlékszem...

 

 

 

 

Előzmény: Éva_15 (539)
szmel Creative Commons License 2005.12.06 0 0 544

Megint tedzek be képeket,a negyediket eddig még seholsem láttam:-)









szmel Creative Commons License 2005.12.05 0 0 541
Brigitte Hamann több könyvet is írt a császárnéról, de a legátfogóbb munkát említetted...
Ez a mű nagyon részletes, de néha túl keményen ítéli meg Sissit...az írónő más munkáit jobban kedvelem:-)

Ez kérdés, hogy szép volt-e?:-)
Európa legszebb császárnéja volt a korában, felvilágosult hölgy volt, meghaladta a korát, sokunk számára példaértékű személyiség volt, mint a mi korunkban Diana hercegnő, aki sajnos szintén tragikus halált halt...

Sissi mindegyik képen más-más, de éppen ez adja az ő varázsát, hogy megfejthessük, milyen is volt valójában, bár Angerer fényképész képei úgy vélem az igazi arcát mutatja nekünk, utódoknak:-)

Néhány Sissi arc:-)




Előzmény: Éva_15 (539)
szmel Creative Commons License 2005.12.05 0 0 540
Szia Éva!
Üdvözöllek a fórumon:-)
Ferenc József szülei természetes halállal haltak, míg a felsorolt családtagok mindegyikét valamilyen csapás ért, így haláluk tragédiaként fogható fel...
A 13 átok felsorolását a Nők lapja szerkesztőségébe egy hölgy küldte be, akinek korabeli dokumentum állt rendelkezésére, mintegy családi örökségként...
Én nem vonom kétségbe ezt az átok dolgot, ugyanis, a 19.századi uralkodócsaládok körül mindig valamilyen misztikum lengett...a kor jellemzője volt mindez:-)
Sissi biztosan nem csalta meg a férjét, az nem fért volna bele az egyéniségébe, ahogy korábban írtam a plátói szerelemben hittt, romantikus űlmokat dédelgetett mindig...
Sajnos az igazi szerelmet (testi, lelki) nem igazán tapasztalhatta meg, ugyanis Ferenc József nem volt jó hitves...finoman kifejezve:-(
Éva_15 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 539
Sziasztok! Én új vagyok itt, véletlenül találtam ezt a fórumot, idáig nagyon tetszik. Először is: egy régebbi kérdésre írnék választ, mert én ezt egy kicsit máshogy gondolom, mint Ti: Kizártnak tartom, hogy Sissinek viszonya lett volna Andrássyval. Az ok: bár érzékenyen hitt a lélek és érzelmek erejében, ő maga elítélt minden "megcsalást". Erre utal az, ahogy keményen bírálja Zsófia húgát, amikor az, ha jól emlékszem, lelépett egy genfi orvossal. Valamint Andrássyval sohasem volt kettesben, kivéve egy néhány pereces utat, amikor együtt mentek egy vadászaton. A másik a sárga dominó esete. Az aztán tényleg ártatlan kis ügy vol, amiről mégis halom mennyiségű verset írt. Andrássyról nem írt. R. grófról, Davidról, erről a dominós kalandról és a házasságáról írt, de Andrássyról nem. Szerintem ez - nagyjából ismerve Sissi lelki világát - elegendő bizonyíték. Egy csomószor írtatok könyvekről, amit láttatok/rendeltetek. Bizonyára sokan ismeritek Brigitte Hamann Erzsébet királyné című könyvét. Nem lebecsülni akarom a többi könyv szerzőjét, de szerintem ez az egy igazán mérvadó és hiteles Sissi-portré van. Ha nem ismeritek, ezt tényleg érdemes elolvasni. A másik a Corti gróf féle, de az nem annyira hiteles. Írtatok egy Sissi Múzeumról Bécsben, megtennétek, hogy a címét és adatait leírjátok? Fontos lenne. Előre is kösz! És még egy kérdés: furcsának hangozhat, főleg hogy én is rajongó vagyok, de szerintetek Sissi szép a képeken? Kíváncsi lennék, milyen volt élőben! Ja és: szerintem ez a 13-as átok nem túl komoly. A korban minden uralkodóházat ért ennyi csapás. És szerintem ha az ember igyekszik, akár 15-öt is összeszedhet. Amúgy pedig furcsának találom, hogy F.J. szüleinek halálát nem veszik csapásnak. Üdv: Éva
szmel Creative Commons License 2005.12.05 0 0 538


Ezt a képet nem tette be az előbb:-(
szmel Creative Commons License 2005.12.05 0 0 537




szmel Creative Commons License 2005.12.05 0 0 536
Köszönöm szépen:-DD
Előzmény: z.ella (533)
szmel Creative Commons License 2005.12.05 0 0 535
Szia Pegisu:-)
Ez két különböző könyv.
Az egyik: Chris Stadtlaender: Sissi császárné titkos szépségreceptjei
A másik: Gabriele Praschl-Bichler: Sisi, a fogyókúra és a fitnesz királynője



Előzmény: Pegisu (532)
Pegisu Creative Commons License 2005.12.04 0 0 534
Ez nekem is az egyik kedvenc jelenetem!:-)Olyan szép!!!!!!!!!!!!
Előzmény: z.ella (533)
z.ella Creative Commons License 2005.12.04 0 0 533

Sziasztok. Köszönöm a magyarázatokat.

 

Igen, Pegisu én már hallottam a könyvről, meg is van nekem,a címe: Sisi, a fitnesz és a fogyókúra királynője.

 

Szmel, ha a kedvenc jeleneted akkor én is kedveskedek vele Neked:

 

Pegisu Creative Commons License 2005.12.04 0 0 532

Sziasztok!

A sportról és diétáról jutott eszembe, hogy nemrég láttam a barátnőmnél egy könyvet, aminek valami ilyesmi volt a címe: Sissi, a sport és fogyókúra királynője vagy Sissi titkos fogyókúra receptjei. Sajnos nem emlékszem rá pontosan. Hallottatok már róla? Nagyon jó képek vannak benne. Számomra legalábbis sok új volt.:-)

Előzmény: szmel (531)
szmel Creative Commons License 2005.12.04 0 0 531
Szia Z.ella:-)
Sissi természete szerint a plátói szerelemben hitt, nem a testiben...ha volt is valami közöttük, akkor ez csak romantikázásra korlátozódott, a császár megcsaláaáról szó sem volt...
Sissi máskor is" kibújt a bőréből", amikor sárga dominónak öltözve kiszökött Ferenczy Idával egy bálba, ahol egy 25 éves fiatalemberrel "társalgott"...levelezetek, de vigyázott rá, hogy ne tudódjon ki, ki is ő valójában...
Ez a kis affér segített neki abban, hogy megbizonyosodjon affelől, hogy nem volt hiábavaló az a sok sport és diéta, még mindig vonzó nő, akiért a férfiak rajonganak...

Előzmény: z.ella (528)
dudlinski Creative Commons License 2005.12.03 0 0 530

szervusz z. ella! :)

szerintem volt köztük valami, de csak érzelmi alapon. Habár terjengtek olyan pletykák, hogy Mária Valéria Andrássy gyermeke, de mikor megszületett kiderült hogy a pletyi alaptalan volt mert feltűnően hasonlított a ,,Magyar gyermek,, Ferenc Józsefre :)

mondjuk ha történt is volna köztük valami, nem lenne más vélemyénem Sissyről.

Örülnék hogy egy rövid időre megtalálta a lelki békéjét :)

 

z.ella Creative Commons License 2005.12.03 0 0 529
z.ella Creative Commons License 2005.12.03 0 0 528
Volna egy kérdésem: szerinted tényleg volt viszonya Andrássy gróffal? Vagy csak pletyka.
Előzmény: szmel (527)
szmel Creative Commons License 2005.12.03 0 0 527

Sissi különböző "arcai":









szmel Creative Commons License 2005.12.03 0 0 526
Köszönjük szépen az invitálást, ha tehetjük megnézzük:-)

Előzmény: z.ella (525)
z.ella Creative Commons License 2005.12.03 0 0 525

Voltam most Bécsben a kiállításon biztos hallottatok róla. Muszály megnéznetek! Egyszerűen gyönyörű, Sisi szobáit ott rendezték be ahol eredetileg is voltak. Sajnos fényképezni nem lehetett. De minden van ott ami Sisivel kapcsolatos. Ami a legjobban tetszett az a szobor, ami a császárné életnagyságba. Hihetetlenül karcsú a dereka (vagyis volt). Teljesen a hatása alá kerültem. A szobái is gyönyörűek.

Nézzétek meg ha tehetitek, mindenképpen.

z.ella Creative Commons License 2005.12.03 0 0 524

Hú, ez a cikk nagyon jó, annál is inkább, mert olvastam valahol, hogy az életében történt tragédiákért Erzsébet mindig magát okolta.

 

(szmel, megnéztem az esküvői képeiteket, nagyon szépek vagytok)

szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 523
Végül is ezt akönyvet is sikerült megrendelnem:-)





szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 522
A Nők lapja újság egyik októberi számában, valóban misztikus, amikor olvastam, meg is lepődtem azon, hogy az átok így megfogant...lehetett benne valami...
Előzmény: dudlinski (521)
dudlinski Creative Commons License 2005.12.02 0 0 521

Szmel, ezt melyik könyvben olvastad?

azt hiszem hogy ezt már olvastam csak nemtudom hol....

olyan misztikus ilyeneket olvasni...

éppen ma láttam azt a könyvet amit megrendeltél. Rudolfról és az ő életében szerepet játszó asszonyokról szól ha jól emlékszem...

van az a könyv aminek az a címe hogy Sissi, álom a szerelemről. az írónőtől megjelent még egy könyv ami Mária Teréziáról szól. Ő is nagy királynőnk volt :)

alminar Creative Commons License 2005.12.02 0 0 520
Nagyon jó ez a cikk !!!

Előzmény: szmel (515)
szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 519
Szóval elnézéseteket kérem gépelési hibáimért, remélem, ezért kivehető a cikk lényege:-)
szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 518
"függvényt": függönyt akart volna ez lenni...
szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 517

Ezt a könyvet rendeltem meg most a bookline-on.
szmel Creative Commons License 2005.12.02 0 0 516
Amikor Sissi megtudta, hogymilyen mészárlás volt hazánkban, meggyőzte a császárt, hogy juttatásokat adjon az özvegyeknek és az árváknak, később is szeretete a magyarság felé fordult, és még nagyon sokáig égett:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!