Keresés

Részletes keresés

Artúr Doki Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7568
saabee Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7567
Na, azért azt a tizes átlagot ne értékeljük túl! Az itt édes kevés lesz/lenne...
Ráadul hullmázó is volt a tavalyi teljesítménye.
Előzmény: Artúr Doki (7565)
Artúr Doki Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7566

Szórnia kell majd,mert a magyar magban nem nagyon látok többet uszkve meccsenkénti 30-40 pontnál...

Úgyhogy a három légiós posztra nem nagyon fér bele alibi.

Előzmény: B-ügynök (7563)
Artúr Doki Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7565

Mondjuk azért érdekelne a dolog háttere,abból a szempontból,hogy idejön egy faszi a Bundesligából,ahol azért átlagol 27 percet.

Nem akarom túlmisztifikálni a germánokat,de nem vagyunk egy kaptafa.

Nem hinném,hogy előrelépésnek szánná,esetleg statjavító-pénzkereső(na ezt sem hinném,hogy itt többet kapna,mint Düsseldorfban,ismerve a körülményeket...))) állomásnak...

B-ügynök Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7564
1évre aláírtunk vele tudtommal is.

Nem tudom,hogy mennyire lesz erősítés,de majd kiderül,hogy mit is tud valójában...
Előzmény: Artúr Doki (7562)
B-ügynök Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7563
Nyilván 3as posztra kellene inkább mint 2esre.

http://www.eurobasket.com/player.asp?Cntry=GER&PlayerID=53898

Amúgy még kettő 2m feletti van kinézve úgy tudom.
Artúr Doki Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7562

http://www.eurobasket.com/player.asp?Cntry=GER&PlayerID=53898

 

Hát én elsőre szkeptikus vagyok,kiváltképp,hogy a BB1 szerint szerződést is kötöttünk vele.

Elmazsolázva a statjában,hát kissé hullámzó,bár a Bundesliga nálunk simán elég lehet.

66 százalékos büntetőzés,khm-khm.

Van itt 30/24es meccs is(8-11 tripla,2-7 dupla)...

Baggio2001 Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7561
A Bundesliga-ban játszott, ottani statokat még nem kerestem.
Előzmény: luipotter (7560)
luipotter Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7560
és mit csinált a csóka 2006-tól mostanáig?


(nem lesz túl magas csapatunk, hehe... :o)))
Előzmény: saabee (7557)
qw. Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7559
Jókor szarakodik a fórum is... :D
apostille Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7558
195 cm, 93 kg, a mi kis bajnokságunkban 2-3 posztot vígan viszi, úgyhogy alkatilag illik a szerkezetbe. A játéktudásáról az egyetemi statja jókat ígér, plusszban pedig ott van neki 3 év Bundesliga tapasztalat, végig 10 pont feletti átlaggal.
Előzmény: Terriba (7556)
saabee Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7557
http://statsheet.com/mcb/players/player/davidson/brendan-winters

Jó a keze, nem egy ugri-bugri feka, jó lesz ez!
Előzmény: Terriba (7556)
Terriba Creative Commons License 2010.08.09 0 0 7556

 

  No, kozben mi is igazoltunk egyet vegre a szurkoloi nyomas hatasara nyilvan:)

 A bundas ligabol meghozza, igaz, az altalam olvasott forrasokbol a csako hovatartozasa nem derul ki. (nem mintha ez szamitana) Kivancsi vagyok, mit tud....

Előzmény: vlado sola (7555)
vlado sola Creative Commons License 2010.08.08 0 0 7555
Tudtam hogy tárgyal a Szombathelyiekkel mert beszéltem a barátnője anyukájával,és ő mondta.A paksit sem viccnek szántam csak hát ott nincs ész.
Terriba Creative Commons License 2010.08.08 0 0 7554

 

 

  Nem tudom, miert talaltad ezt vicces otletnek, szerintem is jo lett volna. Mas kerdos, hogy ma mar ez sem tema, szombathelyen gyorsabbak (gazdagabbak) voltak...

Előzmény: Artúr Doki (7553)
Artúr Doki Creative Commons License 2010.08.06 0 0 7553
Viccelsz?
Előzmény: vlado sola (7552)
vlado sola Creative Commons License 2010.08.06 0 0 7552
És mi újság Charles Gosával?Ha már Clark elment legalább őt kéne leigazolni.Hogy 1 légiós legyen a csapatban.
Artúr Doki Creative Commons License 2010.08.06 0 0 7551
Már tárgytalan.
Ivory-Szolnok.

De biztos hozunk helyette egy jobbat.
Már látom milyen légióskerengő lesz idén is...
Előzmény: Sanyi :-) (7550)
Sanyi :-) Creative Commons License 2010.07.30 0 0 7550
Szerintem ez kiváló statisztika a döntőben. Érdemes mellé tenni az extraklasszis centerünk, Dill mutatóit is. Még akkor is, ha sérültnek vallotta magát. Ő egyszerűen a rájátszásra kipukkadt, mint tette azt korábban Dombóváron is. Cáfoljon meg valaki, ha hülyeséget írtam.
Előzmény: vlado sola (7549)
vlado sola Creative Commons License 2010.07.30 0 0 7549
Clarknak a rájátszásban :
10,6 pont
6,6 lepattanó
1.5 blokk
2,4 szerzett labda a mérlege.
Artúr Doki Creative Commons License 2010.07.30 0 0 7548
Van igaza mindenkinek.
Viszont csak az érem egyik fele lesz látható,ha jön Ivory,ha nem.
Jelenleg még az sem biztos,hogy jön...
Aztán ha meg itt lesz,majd az idő eldönti,hogy belefér-e...
Egyébként képesnek tartom további fejlődésre az embert,a 10 pont körüli átlagát simán feltornázhatja még 5-6 ponttal...
apostille Creative Commons License 2010.07.30 0 0 7547

A Clark-storyhoz néhány szó:

 

elismereve azt, hogy átlag feletti a védekezése, se a 3-as, se 4-es poszt nem a "születési helye".

 

Az erőcsatár posztján valóban képes levédekezni mondjuk a Hendlein, Rice- féle, "kintről elég jól dobok, hát minek brusztoljak benn" típusú játékosokat (megjegyzem ellenpéldaként, hogy a körmendi Scott, aki amíg lépni tudott az elődöntőben igen szépen legyalázott minket "clarkostól"), de a kilóban ott lévők ellen esélye sincs, lazán betolják, emlékezzetek csak a percek alatt ellene befújt faultokra (mivel a magasemberek ellen is csak a rugóit tudja használni - tehát felülről akar szerelni - megtartani a + 20 kilókat nem). A centerek elleni védekezésével meg ne röhögtessetek.

 

3-as poszton kijön a jó védekezése, de a meccsenkénti 1,8 átlagos blokk nem helyettesíti a 15-20 pontokat, de leginkább azt, hogy nála ritka az első szándékból való "támadás", életében nem volt képes fault problémákkal "padra ültetni" az ellenfelét. Magyarán sem a kreatív, sem a "felállt fallal" (hú, de kézilabdás) szembeni támadásból nem sokat tud vállalni. Ezen a poszton??? 

 

A másik nagy gond, a két magyar egyszerre a pályán szabály.

 

Az 1-es poszton kísérletezünk, hiszen oda nem hozunk légióst, fiatal, tapasztalatlan (kivéve Zacsi) magyaroktól várjuk a megoldást. Valaki írta, hogy 3 emberünk is van irányítóban, a rotálásukkal megoldható ez a poszt. Tényleg? Miért? Mert egy komolyabb letámadás ellen egyedül az örökifjú - itt fáj, ott fáj térdű-könyökű - Zalán tudja felhozni a labdát? Pavlik is tud irányítani néhány percre? Ez jó! Lehet néhány percre röplabdázni is tudna...

A kosárlabda játék (és ez aranyszabály még a magyar bajnokságban is) az irányítón múlik, ha az Ő játékát megbénítják, akor ugrálhat 3-as, vagy akár 4-es poszton a blokk király, a labda talán harmad, negyed szándékból el is jut majd hozzá.

 

A 2-es posztra - magyar szinten kiemelkedő kiegészítő játékosokkal is rendelkezünk (Pavlik, Faragó), de oda kénytelenek vagyunk légióst hozni, mert ha az 1-2 poszton kezdenének a magyarjaink a 6-8 pontos Clark meg 3-as bedobóba...ugye elképzeltük azt a pontfosást.

A másik magyar kezdőnk így valószínűleg Körte lesz, akkor játszhat Clark magasbedobót, csakhát a kezdő magyar irányítónk + Clark + Körte...az hány pont is kapásból?

Sajnos - hangsúlyozom- magyar szinten a kosárlabda inkább áll abból, hogy dobjon a külföldi 20 pontot, és védekezzen legalább átlagos szinten...kizárólag jó védőjátékkal magyar bajnok még senki sem lett, ráadásul Clark - bármilyen jó is - csak egy fogaskerék a gépezetben, és ha csapatszinten nincs elfogadható védekezés, akkor némi túlzással csak az 1-2 látványos blokkja szívet melengető. (Igen, mindjárt jön az hogy na de a lepattanói...az előző csapatból kizárólag neki volt ehhez érzéke, rugói, elszántsága stb., persze, hogy kimagaslott a statisztikájával).

 

Most, hogy csökkent a foglalkoztatható légiósok száma, és nincs meghatározó magyarunk, én maradok a Clark ellenesek táboránál (hangsúlyozom, nem a személye, vagy az emberi értékei alapján).    

  

Előzmény: csak.a.kiss.zsolt (7546)
csak.a.kiss.zsolt Creative Commons License 2010.07.30 0 0 7546
Sziasztok!

Én is azon a véleményen vagyok, mint Sanyi. Clark nagyon hasznos játékos, és a szezon végére már nem csak védekezésben, hanem támadásban is jó teljesítményt nyújtott. Nem tudok statisztikát, de úgy gondolom, hogy a döntőben 10 fölötti pontja volt, de igazából a szezon második felére elmondható, hogy javult pontokba. Szóval Clarkban egy 10-15 pont benne lehet meccsenként. Ahogy Sanyi is írta, védekezésbe is tud hozni 10 pontot, ha nem többet... elég ha valóban csak Rice-ra gondolunk, plusz azért a 6-8-10 pattanója meg a 2 blokk is elég szép szám, nem is beszélve a labdaszerzésekről.

Clarkot egyébként több poszton is be tudnánk vetni, 3-4es poszt az igazi neki, de kényszerből tudna 5öst is játszani 2-3 perc erejéig. Ezenkívül védekezésbe bárkit megtud fogni, 1-4 posztig simán levédekezik bárkit a pályáról. Nem egyszer volt, hogy Dzunicsnál az irányítót fogta a meccsen, igaz nem végig, de volt olyan szakasza a meccsnek.

A lényeg, hogy szerintem Clarkot meg kell tartani, mert aki ilyen csupaszív játékos, és ilyen teljesítményre képes, mind védekezésbe, mind támadásba, azt nem szabad elengedni.

Üdv mindenkinek!
Sanyi :-) Creative Commons License 2010.07.30 0 0 7545
Clark személye megosztja szurkolókat is.

Egyik része így gondolja, ahogyan írtad is. Minek hozzuk ide, ha pontban nem tud hozzátenni, és Ferdi is csak beszorul a padra.
Clark nem tud eredményesen 3-ast játszani. Ahhoz nincs jó keze.

Én a másik csoporthoz tartozom. Talán tény, hogy légiósnak gyenge. Tény, hogy nem dob meccsenként 20 pontot. De! A döntőben az Ő hozzáállása volt a légiósok közül az egyedüli kiemelkedő. Volt olyan, amikor csere után a pad előtt feküdt, és alig kapott levegőt. (Ilyen lelkesen talán Jurgilas játszott.) Az is tény, hogy a meccsek végére meglátszott a teljesítményén is a fáradtság. Ez azonban nem az ő hibája. Ha pontot nem is dob annyit, de védekezése hoz minimum 10-et. Emlékezz csak vissza, hogy a nagy Dariust hogy levette a pályáról, de ez csak egy példa. Ellene nehéz fosni a pontokat. Mert, ha egy dobócsellel el is küldik, képes másodszorra is visszaugrani úgy, hogy simán benne van a blokk. Kár, hogy a játékvezetők nincsenek felkészülve a játékából. Én visszahoznám. Nem gondolom, hogy sok pénzbe kerülne, és mellé tudnánk hozni még két extra légióst. (Aki lehet, hogy csak az árában, és a fizetésében lesz az.)
Előzmény: Tomba002 (7543)
Artúr Doki Creative Commons License 2010.07.29 0 0 7544

Nem történik valami?

Pedig be lett harangozva a BB1en is meg a Kanászkürtben is...

Az új tulajdonos elképzelései legalább is...

Előzmény: Buscher666 (Boti) (7542)
Tomba002 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 7543

Bocsánat javítanám magam.

 

Clarkot szerintem teljesen felesleges 4 poszton játszatni, mert így Ferdi megint csak a padot fogja koptatni mint 3. számú csere, abból meg nem lesz fejlődés...ha meg olyan játékos kell 3 posztra aki 20 pontot dob, akkor nem igazolom le Clarkot...

 

Így már jó...

Előzmény: Tomba002 (7541)
Buscher666 (Boti) Creative Commons License 2010.07.28 0 0 7542
Szőkének van ajánlata Paksról , csak a család miatt nehezen mozdul , de ha itt nem történik valami , kénytelen lesz lépni. Bár ezt mi nagyon nem szeretnénk .
Előzmény: apostille (7532)
Tomba002 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 7541

Szia!

 

Legyen igazad, de én akkor is azt látom, hogy nagyon súlytalanok vagyunk irányító poszton, nem akarom a vészharangot kongatni de még a labda felhozatal is dadogós nemhogy összefogni, mozgatni a csapatot (véleményem szerint ez a poszt a legfontosabb)... Clarkot szerintem teljesen felesleges 3 poszton játszatni, mert így Ferdi megint csak a padot fogja koptatni mint 3. számú csere, abból meg nem lesz fejlődés...ha meg olyan játékos kell 3 posztra aki 20 pontot dob, akkor nem igazolom le Clarkot...sőt én annak ellenére Farkast is leigazolnám, hogy ebben az évben nem léphet pályára, mert szerintem a légiós, Horti is elég kevés 5 posztra...

 

De persze majd meglátjuk és ne legyen igazam.

Előzmény: Baggio2001 (7540)
Baggio2001 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 7540
Zalán, Kovács, és Tóth egyenként valóban kevesek az irányító posztra, még szerencse, hogy hárman vannak, így azért elégnek kell lennie. Pláne, hogy ha kell Jancsi is be tud segíteni.

A 2-3 posztos légiós, nem azt jelenti, hogy kettesre hozzuk, hanem hogy hármasra, de ha kell tud játszani kettest is.

Clark pedig inkább 4-es, mint 3-as. Tavaly kényszerből játszott néha centert, de a hármas poszt már csak azért sem az ő világa, mert onnan stabilan kellene 20 pontokat hozni.

Valami ilyesmi lenne a keret, és szerintem ez nem is rossz:

1: Zalán, Kovács, Tóth
2: Jancsi, Faragó
3: Légiós 1.
4: Clark, Körte, Ferdi
5: Légiós 2., Horti

Ebből:
- Jancsi tud irányítani is.
- A 3-as légiós jó 2-es posztra is.
- Clark 3-tól 5-ig tud segíteni.
Előzmény: Tomba002 (7539)
Tomba002 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 7539

Neked is szia!

 

Mondj nekem ebből a keretből egy olyan irányítot akire nyugodt szívvel rábízod az egyes posztot, Kovács? Tóth? a 38 éves Zalán?

2 posztra minek külföldi ott van Jancsi és Faragó...

Clark egész évben 3 poszton játszott, amikor megsérült Körte kényszerből játszott a 4-es poszton,külföldi mögé hozol még egy külföldit, sok értelme van...

Előzmény: Sírjál somos! (7538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!