Keresés

Részletes keresés

Maule Creative Commons License 2016.06.14 -1 0 12448

Maule Creative Commons License 2016.06.05 -1 0 12447

Behterewes 63 eves megcsinalta a 35 bicikli  merfoldet, kapkod a levegoert. Oriasi delutani szunyokanek nezunk elebe. Aztan elvisszuk oreg kutyat setalni.

Maule Creative Commons License 2016.06.05 -1 0 12446

Orulok neked, egyed a zoldsegeket - en bennuk latom az egeszseget. Unokam lesz mindjart - 10 nap?- o vegankent fog felnoni. Megeloz ezzel barmi genetikus betegseget, ha szulei odafigyelve etetik.

Előzmény: Forrest76 (12441)
Maule Creative Commons License 2016.06.05 -1 0 12445

Nekunk ez jott be: http://www.cleanprogram.com/clean-cleanse-new.html hagyd ki a reklamokat, olvasgass. En megvettem pasas osszes konyvet es szakacskonyvet, megtanitott, hogyan fozzek. Hust is lehet enni, ha az esik jol, de a zoldseg melle. Mi kb veganok vagyunk, plusz hal. Neha kicsi sajt. Ferj is faj, mert Bechterew, ami mar megtortent, azt nem lehet visszacsinalni. De nem gyullad, a verkepe szerint. Nagyot koltoztunk, vegre talalt (rendes meretu, nem teli) uszodat maganak, 40 perc vezetes, haverral felvaltva, hetente egyszer. Biciklizik. Ma 35 merfold, elso ilyen hosszu iden. Eddig 30 merfold volt a max, 63 eves. Azert van ilyen jol, szerinte, mert nem allt meg soha mozogni.

Probald ki ezt a fenti koktelt. Mondd, hogyan erzed magad, ha iszol ilyet naponta 2x. Probald ki Clean dietat 3 hetig. Mondd, hogyan erzed magad 3 het utan. En nem tudom helyetted kiprobani. Amikor eloszor csinaltuk, elkoteleztuk magunkat ra, de pasi azt mondta, ha nem erzi jobban magat 1 het utan, o abbahagyja, olyan nehez. Es lass csodat, 1 het utan sehol nem fajt. 7-8 eve 3 het szigoru nalunk, evente 2x, pasi keri. Egyre konnyebb, mert megtanultuk a recepteket, amik izlenek. Ferj majat tonkretettek gyogyszerek, amiket hulye orvosok irtak fel neki betegsege kezdetekor. szal bioterapia szoba sem johet nalunk. Te talald ki magadnak, fenti link szerintem jo tanacs, sok mas betegseget is megeloz az ilyen kaja. 2 felnott gyerekem van, mindketto vegan. Mar nem en mondom nekik, ok kuldik a recepteket. Kineziologia, en kiprobalnam. Nyirokmasszazs: barmi, ami masszazs, pliz. En huvelykujjaim asszem attol mennek tonkre, mert masszirozom a krapekot evtizedek ota. Gyujtom a kuponokat, 3 masszazs 2 araret. Akupunktura, hajra. hiszek benne. Sok C vitaminban nem annyira, utalom a megavitaminokat arulokat regota, ha visszaolvastal 5 evre. D vitamin azert ok, azt szedjed. Nevetes? Ha masszirozas, jon az is.

Előzmény: rebarbaba (12442)
Maule Creative Commons License 2016.06.05 -1 0 12444

Yep, kilokkal kuzdunk, 50-es, 60-as eveinkben, lelassultunk nagyon. Itt egy uj kedvenc, tobb gyulladascsokkento es fajdalomcsillapito ebben a koktelban, mint 2 ibuprofainben. Egy ilyen ital., ha minden rendben, 3 ilyen naponta, ha fajsz. http://www.bonappetit.com/recipe/iced-turmeric-latte Nekunk finom, de befogott orral is meg kene inni, ha Bechterew. Probald ki! kedvenc lesz.

Előzmény: fannimartin (12443)
fannimartin Creative Commons License 2016.05.20 0 0 12443

Kövér? Ennyit változatok volna azóta, hogy találkoztunk? Csak nem.

Előzmény: Maule (12439)
rebarbaba Creative Commons License 2016.05.19 0 0 12442

Szia Maule és többiek!

 

Én fél éve tudom, hogy bechterewes vagyok. HLA negativ, vérkép tökéletes, mégis mindenem fáj. Mozgok egészségesen táplálkozok, de teljes diétát nem tartok. Mit jelent, hogy nincs gyulladás Nálatok, Maule? A vérképem szerint nálam sincs, mégis hátam, ízületeim fájnak.... Melyik az ideális diéta, húsmentes, paleo, vegán, nyers kaja? Mindenki mást mond. Sok más módszerről is hallottam, kineziológia, nyirokmasszázs, akupunktúra, külföldi csodadoki, sok c-vitamin, nevetés, stb. Jó lenne legalább 1 hétig fájdalommentesen élni... 

Forrest76 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 12441

Amióta több zöldséget és kevesebb húst eszek, azóta ledobtam 2 kilót amit nem tudok visszaszedni. Most 1,76 m és 61 kg vagyok, tehát elég vékony. Legalább nem terhelem az ízületeimet nagy súllyal :)

Sport az sajnos egyenlőre nincs :(

Előzmény: Maule (12439)
poczelaszlo Creative Commons License 2016.05.10 0 0 12440

sziasztok. én kb 15 éve vagyok spa-s de csak 4 éve va diagnózis. félek hogy melóhelyemen kitesznek emiatt. azt szeretném tudni hogy ha van akit leszázalékoltak annak mennyire volt súlyos és mekkora volt a romlás %-ban?

Maule Creative Commons License 2016.05.07 -1 0 12439

Mozgas, yes. Es ha etel, ne csak neha zoldsegeves, hanem olvasni, tanulni, hogyan lehet a leheto legtobb ertekes elelmiszert enni, ami gyulladast csokkent, gyogyszer helyett. Olyan kajakat enni, amik gyogyitanak, mellekhatas nelkul. Mi koverek vagyunk. ( BMI index kicsit tulsulyban) Ez zavar a legkevesbe. A vernyomasunk jo, gyulladas nincs. Ez szamit.

Előzmény: Forrest76 (12436)
Maule Creative Commons License 2016.05.07 -1 0 12438

Krapek 63 evesen uszik-biciklizik, ha ot kerdezed, ez a titok Bechterewre.

Előzmény: Forrest76 (12436)
Maule Creative Commons License 2016.05.07 -1 0 12437

Irtam egy hosszut, index elnyelte. En azt tanultam meg sziguru bojtbol, hogy kaja szamit. Te azt eszed, amit akarsz, en nem vitazom mar ezen. Emberem 63 eves, meg mindig egyenes hat, mi tovabbra is 98% vegan, itt a story vege.

Előzmény: Forrest76 (12436)
Forrest76 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 12436

Eltűntem egy kis időre. Teljesen megreformálni ugyan nem sikerült a táplálkozásomat, de sikeresen visszavettem a húsfogyasztást. Mindenképpen több zöldséget eszünk a korábbiakhoz képest. Sikerült a feleségemet is egy kicsit belerántani, ő mondjuk fogyás végett csinálja (én azért gyorsan ledobtam 2 kg-ot, pedig elég vékony vagyok).

Ami kicsit elkeserített, hogy voltam egy laborvizsgálaton ahol a süllyedésem 28 (normál kb. 1-10) a CRP is 28 volt (normál <6). Mindkettő a gyulladás jelenlétére utal. Legutóbb ennyi azért nem volt.

Amit még kellene, hogy valamilyen mozgást/sportot beépíteni a mindennapjainkba.

Előzmény: Maule (12435)
Maule Creative Commons License 2016.04.23 -1 0 12435

Aztan zsenge brokkoli friss, es az sok csira. Szal rizspapirba csomagoltuk az osszes csirat, a zoldseghejazoval szeletelt uj repat, ceklat. Uborkat, retket.  es hozza ketfele martogato. egyik csupa zold (bazsalikom,citromle, fenyomag) masik mogyoro, ecet, es agave. Osszes maradekbol plusz kaposzta egy zoldsegleves, nevezzuk minestoonenak.

Igy probalom en a gyulladascsokkentest, En nem foztem bele tesztat, nem reszeltem bele sajtot, de meg ezekkel is szuper kaja lenne. De minek. ha az a cel, hogy zoldfet egyunk, mert az segit.

Előzmény: Maule (12434)
Maule Creative Commons License 2016.04.16 -1 0 12434

Ma piac. Mi van friss, helyi, olcso epp terem zoldseg? Korbeneztunk baratnovel. Leultunk egy padra, szakacskonyekkel, mit tudunk most eppen zoldsegekbol csinalni. Salata kotelezo. De lesz egy koreai zoccsegleves is, mert boc choy eppen zsenge szezonban. Gomba. Bazsalikom. zsenge repa is jol nez ki, abbol narancsos salata, igen sok sotetzoldet es sotetpirosat ettunk mostanaban, kell az A vitamin is.  is.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Előzmény: Maule (12432)
Maule Creative Commons License 2016.04.15 -1 0 12433

karalabe es retek tizoraira piros pont. Igy kezdodiki! hogy ilyeneket akarsz enni.

Előzmény: Forrest76 (12431)
Maule Creative Commons License 2016.04.15 -1 0 12432

Yep, nem konnyu. En elore fozok sokat, azaz 4-6 ora a konyhaban 3-4 naponta, aztan cask 10 perc hozza 2-3 napig, salata, vagy hal. De mert mar berendezkedtem erre az eletre. Emberem mar pupos oregember lenne, o is erti, ha nem csinalnam. Zabkasa tok jo, de hidd el lehet ugyanilyen egyszerut csinalni vacsira is. En a sotetzoldre eskuszom, azt enni sokat. Az, hogy fiadat zabkasara szoktatod, szuper. Ezt fogja kivanni felnottkent is. Vagj bele sok diot, mandulat, tegyel hozza edesitetlen aszalt gyumolcsoket.

Enferj 63, Bechterew, es erzi a hatat, de nem gyullad. Masszirozast igen szereti meg mindig. De beletorodott a zoldsegevesbe, mert en zoldseget fozok, sokat. Itthon hus nincs sok eve, de ha etterem, rendelhet akarmit, Regen rendelt steak-et, mar csak halat ker. Felnott gyerekek mindketten veganok. (Illetve most varandos menyem eszik tojast, kicsi sajtot) Nem volt konnyu megtanulni igy fozni, meg mindig tanulas. Tegnap volt nagy fozocske baratnovel, dolma, 60 db kettonknek. Egy mentas-zoldborsos-spenotos-spargas krumplipure, tobb a tobbi, mint a krumpli, koretnek. Egy malnas vegan kremes edesseg, 5-5 db, Dolgozni kell, hogy ne a feldolgozott kajat egyed. 9 db articsoka var ram, alig varom megsutni oket, 5 perc elokeszites, es 70 perc a sutoben. Most van szezon nalunk, olcso, friss, es szuper etel, minden gyulladasra, csinalni kell. Sparga a masik, ha most terem es kornyekbeli termeloket tamogatnam, ezt kell foznom. Es a gombak is nonek. kerik, vegyem-egyem oket. Ma reggel 15 perc volt megparolni egy kilo gombat, hagyman, fokhagyman, petrezselyemmel, es jo lesz rantottanak, paradicsomszosznak a tovabbiakban. Mindegy, mi zoldseg, csak egyed. Ez az en mantram.

Előzmény: Forrest76 (12429)
Forrest76 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 12431

Szia,

Így még nem próbáltam. Egyenlőre úgy szoktam, hogy aprószemű zabkására 2x mennyiségű forró vizet öntök és állni hagyom amíg le nem hűl ehető hőmérsékletre. Akkor keverek bele mézet, teszek bele mazsolát esetleg egyéb aszalt gyümölcsöt vagy magokat. Itt viszont már nem szoktam megvárni, hogy a mazsola megpuhuljon. Lehet kipróbálom a mikrós megoldást is, vagy főzöm egy darabig. Az a jó a zabkásában, hogy egyszerű, gyorsan elkészíthető étel.

Maule indíttatására az a tervem, hogy visszaszorítom a vörös húsokat és próbálok több zöldséget és gyümölcsöt magamhoz venni. Persze annyira komolyan nemfogom tudni csinálni ahogy ők, de hátrányomra biztos nem fog válni. Például ma tízóraira és uzsonnára is karalábét és retket rágcsáltam. 

Előzmény: homo butusz (12430)
homo butusz Creative Commons License 2016.04.11 0 0 12430

A zabkását próbáltad már a következőképpen?

apróra őrölt pehely kb 3 evőkanál egy nem fém müzlis tálban, ráönteni kb 2dl tej v víz, hozzáadni a mézet v gyümölcscukrot, betenni mikróba kb 1 percre, utána kivenni átkeverni és betenni még fél percre, megkeverni, karikázni rá banánt v más gyümit.

Imádni fogod :-)

Előzmény: Forrest76 (12429)
Forrest76 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 12429

Átolvastam az összes eddigi hozzászólásod. Hát ez azért nem lesz egyszerű. Írtad, hogy mennyi plusz időt töltesz a konyhában. Szerintem a párod sem tudná csinálni ezt a táplálkozást ha nem készítenéd el ezeket az ételeket.

Ma reggel zabkását ettünk a kisfiammal egy kis mézzel, mazsolával és magokkal. Ez egyszerű. Tud működni.

Minden hétköznap reggel elindulunk dolgozni 7:00 körül és 17:00-18:00 körül érünk haza. Ilyen étrendnél nem csak az aznapi vacsorára kell gondolni, hanem a másnapi reggelire és ebédre is. De hát minden kezdet nehéz... Majd meglátjuk.

Előzmény: Maule (12428)
Maule Creative Commons License 2016.04.06 -1 1 12428

3 het sziguru az nalunk reggel turmix. Magtej, sotetzold levelek, ananasz, mango, vagy barack turmixolva, cask folyekony. Chia vagy lenmag. Ez a zold. Piros: malna, afonya, mandulavaj, magtej, hozza az omega magok. Sarga: sarga gyumolcsok, sarga porok. Lucuma, pl. plusz a magok. No kave. Semmi szilard etel. Ebed zoldsegek es zoldsegek, kis barnarizs, vagy quinoa, hal. Itt lehet buveszkedni. Vacsi megint folyekony: csak fott zoldsegekbol kremleves, max kokusztej hozza. http://www.cleanprogram.com/ hagyd ki a reklamokat, csak kerulj el a web oldalra, olvass jo tanacsokat, ha megy angolul. Ebedre lehet csomagolni, szulokkel is lehet beszelni, hogy pl parolt sok zoldseg es csak parolt csirkemell. Ha egyszer vegigcsinalod a 3 hetet, raerzel majd te is.

Kefir-joghurt-tej- mar a szaga is savanyu nekem ezeknek. Egy falat etelbol, es erzem a savanyu, rothadashoz hasonlo izt. 6-7 eve nem eszem ilyet. Tojassal nincs semmi baj, maradjon resze etkezesednek, de probald ki azert a 3 hetet nelkule. Hus is ugyanigy, ha enni kell, egyel bor nelkuli kapirgalos csirkemellet, mertekkel. Inkabb zsiros, melytengeri halat, ezzel a betegseggel, lazacot, pl. Tonhal is jo, de abban annyi sok a higany, hogy csak max havonta 1x.

Probalj glutenmentes lisztekbol kenyerkeket, es inkabb barnarizs, mint buzateszta.

En nem tudlak elinditani ezen az uton, csak max javasolhatom, a te dolgod az elhatarozas, a nekiallas. Olvasni kell, meggyozni magadat, hogy ez talan segit, es igy nekiallni. Amig tobb a "nem", a nem en ezt nem tudom, addig ugyse fogsz valtoztatni. DE ha eleget olvasol, pl fenti linken, neki fogsz allni. Mi is pont igy kezdtuk. Udv!

Előzmény: Forrest76 (12427)
Forrest76 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 12427

Hát valahogy ráveszem magam erre a 3 hét szigorúra. Reggelire mostanában kaukázusi kefírt eszem egy kis kiflivel. Helyettesíteni kell. Hétvégén tükörtojás reggelente. Ehetek itt is mást. Cégnél menza 1 féléből, vagy rántothús sült krumplival. Ez sem jó. Hétvégén ebéd a szülőknél ami falusi kaja: pörkölt, sült hús, húsleves stb...

Egyek minden reggel zabksát? Könnyebb dolgom lenne, ha a feleségem rátérne a vegánra, akkor én is enném azt. Nem vagyok válogatós.

Mondjuk biztos fogynék tovább, így is kilátszanak a bordáim, pedig eszem rendesen...

Előzmény: Maule (12426)
Maule Creative Commons License 2016.04.03 -1 0 12426

Stressz ketsegkivul szamit - ismeros ferjemnel is, o a bicikliben es az uszasban eskuszik, hogy segit. De a belekben van a betegedes vagy a gyogyulas, en hiszem. Magas vernyomas remelem nem a te problemad, de hogy ne is legyen az, masik dilim a so. Azt ugyanugy elhagytuk eletunkbol, mint a hust. Szepen, lassan. Alig hasznalok mar sot, helyette csak izgi fuszereket.

Előzmény: Forrest76 (12424)
Maule Creative Commons License 2016.04.03 -1 0 12425

Tudom. Ferjemnel nagyobb husevo keves volt. En sose szerettem a hust (de en is Mo-n nottem fel, rantotthus, porkolt)- ezert volt nekem vonzo es erdekes olyan tanulmanyokat olvasni Bechterewrol, hogy keleti, zoldsegen elo nepeknel a betegseg ismeretlen. Hiaba ott a gen, nem lesznek betegek. Meg olyan tanulmanyokat, hogy vegan eletmoddal a nagy tobbseg Bechterew javul. Meg olyan uj dietakat, amikben ha hus is, az csak hazicsirke, hal, nem nagyuzemi tenyesztesu, es csak icipici hanyada az etkezesnek. El lehet ugy kezdeni, hogy csak ilyen bio csirkemell, es a feldolgozott hust, virslit, kolbaszt, felvagottat elhagyni, igy megfizetheto lesz a bio hus. A lenyeg az a napi 6 cseszenyi zoldseg, mert az gyogyit. Sok sotetzold, sok sarga, piros, kek. Magok!

En nagyon ajanlom ujra es ujra mindenkinek a 3 het szigorusagot: a zoldsegen elni-t, elhagyni hust, tejtermeket, tojast, buzat, kavet, alkoholt, mert akkor rajossz. ferjemmel, amikor eloszor csinaltuk, a krapek pruszkolt. Kijelentette, hogy ha egy het utan nem erzi jobban magat, o ezt abbahagyja. Akkor jott a #$%^#@**&^, mert sehol nem fajt. 7 eve evente 2x ujracsinaljuk a 3 het szigorut, es minden evben egy csomo uj receptet tanulunk, ami izlik nagyon, es szivesen esszuk ezeket maskor is, egyre inkabb ezek a kajak toltik ki az etkezesunket. De ez egy lassu folyamat, mi sem kovetjuk szorul szora az en ajanlasaimat. En nem fozok hust itthon, de ha etterembe megyunk, krapek rendelhet steak-et, ha akar. Eleinte mindig azt rendelt, iden mar egyszer sem.

Mivel ez a kajalas engem erdekel, es olyan helyekre jarok, ahol hasonszoruek -vegan fozotanfolyam, vagy web forum - igy talalok uj baratokat, pl most van egy fozocskes baratnom 5 percre, aki ugyanezen dietan el, es hetente egyszer egyutt fozunk egy orias adag etelt en konyhamban. Egy foetel, egy leves, egy kenyer, egy sutemeny, egy snack zoldsegkrem pl, szendvicsre kenni) Feliratkoztunk egy programra: helyi bio termelotol a bolti ar negyedeert kapunk egy nagy kosar zoldseget mindketten minden szombaton. Ezt fogjuk iden fozni, mindig, ami epp terem. En ezt nagyon fogom elvezni, helyi termelot tamogatom, nem utazik a kajam, es minden a legfrissebb. Minden fuszernovenykemet itthon nevelem, plusz salatakat. Nonek az eheto viragaim a konyhaablakban :) Mert olyan jol neznek ki a viragszirmok salata, vagy kremleves tetejen.

Tudom, hogy minden Bechterewes imadja a hust. De talan azert Bechterewes, mert imadja? Probald ki hus es tej es tejtermek nelkul, csak 3 hetre. ;)

Előzmény: Forrest76 (12424)
Forrest76 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 12424

limited_edition és Maule,

 

Köszi a választ a zabkására. Ez a táplálkozás átalakítás elég nagy erőfeszítést kíván. Falusi családból származom, nálunk a hús központi szerepet játszik, zöldség az csak húslevesben vagy savanyúságként, ritkán főzelékként. Anyám régebben a "vércse" becenevet birtokolta, húst-hússal eszik. Hasonló a szitu mint amikor A Bazi nagy görög lagzi c. filmben a vőlegény azt mondja a párja görög szüleinek, hogy nem eszik húst. Nem eszik húst? Bárány. Akkor egyen bárányt. Az nem hús. :)

Nálam is egyértelműen lelki tényezők azok amik előhozzák, előhozták a betegséget. Persze a fizikai/genetikai feltételek gondolom adottak voltak.

Egyébként mindenkinek megvan a maga baja úgymond gyenge pontja, még ha elsőre nem is látszik. Csak ezek közül manapság sokra van gyógyír amivel ha nem is gyógyul meg, de hosszú távon tünetmentessét tehető. (pl. magas vérnyomás).

Előzmény: limited_edition (12419)
Maule Creative Commons License 2016.04.01 -1 0 12423

Nincs gyulladas, ami ezt a kajat tuleli. egy het utan mar erzed, 3 het utan igy fogsz enni az idok vegezeteig.

Előzmény: Maule (12422)
Maule Creative Commons License 2016.03.31 -1 0 12422

Ma fodros kel-bol es kendermagbol lett egy sajat keszitesu magokbol keszult piritosra kenheto krem, igy lehet elvezhetove tenni egy kosarnyi sotetzoldet. egy vekony cracker, ra a krem, ra egy vekony szelet sult cekla, egy salatalevel, egy darab zoldpaprika. Feherje hianyzik: csicseriborso vagy bab, vagy hal. Sarga hianyzik: Fagyasztott mango es kokusztej osszeturmixolva, szuper desszert. Utana lehet igazitani minden nap. Csak legyen minden nap 6 csesze szines, leginkabb sotetzold.

Előzmény: Maule (12421)
Maule Creative Commons License 2016.03.31 -1 0 12421

Nalunk tegnap cekla nap. Mert gyonyoru friss zsenge cekla volt leertekelve, gumo megsut alufoliaban, holnapi felhasznalasra. Cekla levelek, leszedtem oket szarukrol. Szarat aprora osszevagtam, vekonyra szeletelt fokhagymat 30 mp paroltam, ra a cekla 2 kulon etel lett ceklaszar, es  ceklalevelek. Ehesek voltunk es megettuk koretnek a tegnapelotti maradek  sutotok-spenot-bab melle.  Uj kihivas ez minden nap.

Előzmény: Maule (12420)
Maule Creative Commons License 2016.03.31 -1 0 12420

dehogy erositi a gyulladast, jo etel. De kell enni melle sok sotetzoldet, mas szines zoccseget, ami gyulladast csokkent. Ha nem tejjel csinalod, probald magtejjel, meg finomabb. Adj hozza fahejat, az is egy csoda. Edesitsd szaritott gyumolccsel, rakd tele magokkal es diokkal. gyogyito etel, ha melle megeszel kb 6 teniszlabdanyi friss zoldseget naponta.

Előzmény: Forrest76 (12418)
limited_edition Creative Commons License 2016.03.30 0 0 12419

Szia! Számomra a zabkása problémamentes. A stressz, s a lelki dolgok tudnak nagyon ledönteni. 

Előzmény: Forrest76 (12418)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!