Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2022.05.25 0 3 88151

Nem szeretnék jobban belemenni, de ha igaz, amit leírtál, akkor nem az lenne a korrekt egy gyártótól/átalakítótól, hogy a rövid lőfegyver P9R/FP9/P9M/B9R konverziókat tisztított állapotban leteszteli és amelyik jól működik azt picit magasabb áron, a hektikus működésűeket picit alacsonyabb áron értékesíti. Miért a vevő az aki vállalja a kockázatot a vásárláskor, hogy jó működésű darabot fog-e ki vagy egy akadályhalmot? Nem érzem korrektnek ezt a piaci hozzáállást...

Előzmény: Feketebarany54 (88149)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.23 -1 2 88150

Teljesen a vak szerencsén múlott, hogy az átalakítás nélküli tárral több lövést letudtatok adni. Jó oka van, hogy átalakítják a tárakat a gáztöltényekhez, aminek a vezérlő elve az adogatás pontosabbá, és biztosabbá tétele. Nekem a dilettantizmus megnyilvánulása az, ha valaki azt állítja, hogy az eredeti tárral is ugyanazzal az üzembiztonsággal  működik ez a fegyver, mint az átalakítottal. 

Előzmény: Feketebarany54 (88149)
Feketebarany54 Creative Commons License 2022.05.23 0 2 88149

"Ezért nem is mondok olyan marhaságokat, hogy a 2500 bar nyomáson működő lőszerhez tervezett fegyver szerkezeti elemeit egy 450 bar nyomású riasztó töltény ugyanolyan hatásosan fogja működtetni, mint az éleslőszer."

Én sem azt írtam, hogy ugyanolyan hatásosan. Csak azt, hogy nem a tár átalakításától függ a fegyver megfelelő működése, mert betét nélküli tárral is el lehet érni azt.


"Már az is siker ha megmozdítja őket. Egyszerűen még az átalakított fegyver mozgó részei is túl nagy nagy tömegűek. A leírt hibajelenségek egy része pontosan azt mutatja, hogy elégtelen a gáztöltény nyomása a fegyver hibamentes működéséhez. Talán ha behegeszted a cső végét."

A hibamentes működéséhez igen, de ne feledd, hogy még hónapokig-évekig, az adott kaliberhez tervezett lőfegyvereknél is megesnek az ilyen-olyan hibák, így teljesen hibátlan működést egy konverziótól ne is várj el!

"Soha nem számoltam, hány P9R/P9RC fordult meg a kezeim között, de azon kevesek egyike vagyok, aki a kezdő tiszteknek átadta az akkor rendszeresített P9RC-t, illetve saját használatra tartok harminc éve engedéllyel természetesen, egy békebeli FÉG P9R-t diófa markolattal."


Én sem számoltam, hogy épp milyen mahagóni markolatos markolatú milyen fegyver volt a kezemben. :D
Egyszer hitetlenkedtek, így az épp akkor átalakított P9RC-k közül kollégámmal véletlenszerűen kivettünk X darabot, mindegyik (nem betétezett) tárat megtöltöttük 10+ tölténnyel, és hibátlanul kilőttük őket. Ez nem hit kérdése, hanem gyakorlati tesztelés eredménye.

Gondolom a téma szempontjából releváns, hogy milyen tiszteknek milyen fegyvereket adtál át, de nem szeretnék személyeskedni.

Előzmény: Törölt nick (88136)
viricsi Creative Commons License 2022.05.23 0 0 88148

Ha garis, akkor gondolkodás nélkül visszavinni! :-)

 

Előzmény: Doni Braszkó (88145)
Doni Braszkó Creative Commons License 2022.05.23 0 0 88147

 

 

Előzmény: ALI B. (88144)
Doni Braszkó Creative Commons License 2022.05.23 0 0 88146

Én is ettől tartok.

Előzmény: viricsi (88142)
Doni Braszkó Creative Commons License 2022.05.23 0 0 88145

Köszi!

 

Szétszedem, megnézem. Majd referálok. Bár még pár napos mindkét fegyver  - mert kettőt vettem és mindkettő tárnál ez a jelenség - így lehet, hogy gariban megreklamálom.

Előzmény: ALI B. (88143)
ALI B. Creative Commons License 2022.05.23 0 0 88144

Ekol Alp  6 éves tár .

Előzmény: ALI B. (88143)
ALI B. Creative Commons License 2022.05.23 0 0 88143

Hi . Ez kezdeti Kuzey 100 modeleknél is megtörtént , a rugó plusz 10 menettel több volt mint kellene sok   egylövetű volt . Normál esetben a tártesttől 4 menettel hosszabb a rugója  . Amennyiben ez nálad  egyezik akkor  más a gond pl sorjás a tár  . Gyengülés évek után jelentkezik de ekkor sem drasztikus , a hossz marad nem tömörül csak kissé gyenguszabb .

Előzmény: Doni Braszkó (88141)
viricsi Creative Commons License 2022.05.22 0 0 88142

Ott valami jelentősebb probléma lehet. Max. az utolsó egy-két töltény okozhatna nehézséget.

Előzmény: Doni Braszkó (88141)
Doni Braszkó Creative Commons License 2022.05.21 0 0 88141

Üdv Mindenkiek

 

Remélhetek-e egy kis segírseéget? A következő jelenséggel szembesültem: adva van egy zsír új Ekol Gediz melynek a tárjába nemhogy 17 töltényt nem lehet betárazni (bár max 14-15 raknék) de már a 11-12-ik tárazásánál is megszenvedek bár nem vagyok egy gyenge faszi. Szinte letörnek az ujjaim. Ez hardveres gond, vagy pedig normális jelenség és idővel megoldódik. Vagy valahogy be kellene járatni, megtöltve pihentetni? Huszonéve a céges FP 9-es para tárazásánál ilyen gond nem volt. Mondjuk az nem is volt ifjonti darab:) 

 

Hálás lennék a segítségért!

Törölt nick Creative Commons License 2022.05.20 0 0 88140

Igen egyetértek 20 évig volt FÉG P9R parabellumom önvédelmiként/amig lehetett,a fene egye meg!/jóféle Winchester9x19-es lőszerrel amit Bécsben vettem hozzá kiválóan müködött.A konverzíók valóban akadoznak,nem csak a para

FÉG AP 9mm, PA-63  is 2-3 lövés után.Ami üzembiztosan müködik az vagy revolver,illetve a FÉG álltal kifejezetten gázpisztolynak gyártott fegyver.

 

Előzmény: Törölt nick (88132)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.19 -3 0 88139

Ja, hogy az a szakmai tudásának, és a tévedhetetlenségének a bizonyítéka, hogy neked tetszettek a raktárában található fegyverek. Valahogy nem szoktam hasraesni az ilyen "szaktekintélyek" előtt, már a tanult szakmámból kifolyólag sem. Sokat tud beszélni a fegyverekről-én is. Megesett velem, hogy egy "sokat" tudó nagy hévvel magyarázott nekem valamit egy fegyverről. Mondom neki, hogy nem úgy van. Csak mondja tovább. Kérdezem tőle, hány éves vagy? Mondja. Mondom neki, hogy még meg sem született, amikor ezt a fegyvert tanultam, szereltem, sőt lőttem is vele. Alig esett le neki.

 

Előzmény: Blekk Rájgó (88138)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2022.05.19 0 2 88138

IRL adatot ide nem írhatok ki. Csak annyit, nem kicsit ért a fegyverekhez. Jóval többet, jóval többhöz, mint ami a VSZ-ben előfordul5. 

 

Ha sokat láttál, ő mégtöbbet. Sőt nemcsak látott. Voltam a raktárjukban is, erősen nyálcsorgató... 

Előzmény: Törölt nick (88137)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.19 -3 0 88137

Na írd le légyszíves kit is "oktatok" ki! Természetesen a valódi neve is érdekel. Lehet hogy kollégám írogat itt álnéven?

Előzmény: Blekk Rájgó (88135)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.19 -3 0 88136

Én pedig arra kérlek, hogy próbáld értelmezni a következőket. Én nem egy megszállott zseni vagyok, nem is tévedhetetlen guru. De van felsőfokon tanult szakmám, aminek elengedhetetlen része a fegyverek szerkezetének, működésének az ismerete. Ezért nem is mondok olyan marhaságokat, hogy a 2500 bar nyomáson működő lőszerhez tervezett fegyver szerkezeti elemeit egy 450 bar nyomású riasztó töltény ugyanolyan hatásosan fogja működtetni, mint az éleslőszer. Már az is siker ha megmozdítja őket. Egyszerűen még az átalakított fegyver mozgó részei is túl nagy nagy tömegűek. A leírt hibajelenségek egy része pontosan azt mutatja, hogy elégtelen a gáztöltény nyomása a fegyver hibamentes működéséhez. Talán ha behegeszted a cső végét. 

Soha nem számoltam, hány P9R/P9RC fordult meg a kezeim között, de azon kevesek egyike vagyok, aki a kezdő tiszteknek átadta az akkor rendszeresített P9RC-t, illetve saját használatra tartok harminc éve engedéllyel természetesen, egy békebeli FÉG P9R-t diófa markolattal.

Előzmény: Feketebarany54 (88134)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2022.05.19 0 2 88135

Ha tudná, kit oktat ki :))))))))))))))))))))))).

Előzmény: Feketebarany54 (88134)
Feketebarany54 Creative Commons License 2022.05.19 0 3 88134

"Igen nagyon elvakult az, aki azt hiszi..." 

Nem szeretem magamat ismételni, így kérlek próbáld értelmezni:
 "Volt hogy 5-6 véletlenszerűen kiválasztott P9RC-t is kipróbáltunk 10+ töltényre tárazva..."

Ez nem hit kérdése. Valószínűleg több megfordult a kezemben, mint amennyit te láttál eddig összesen.

Előzmény: Törölt nick (88132)
Fekete lőpor Creative Commons License 2022.05.18 0 0 88133

Sajnos akad eredeti állapotban (élesen is)saját tapasztalat. Ezek elég gagyi pisztolyok semmire sem jók. Hatástalanítva gyűjtőknek megfelel

Előzmény: Törölt nick (88118)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.18 -2 3 88132

Igen nagyon elvakult az, aki azt hiszi, hogy a P9R/P9RC pisztolyok gázpisztolyként üzembiztosan fognak működni. A tervezésükkor elsőre még a 9x19 lőszerrel való biztos működést sem tudták megvalósítani. Ennek a pisztolynak nehéz szánja, és mozgó csöve van, plusz a mindenféle egymáshoz kapcsolódó súrlódó alkatrészek, amiket egy 450 bar-os gyíkfing erősségű gáztölténynek kéne határozottan-üzembiztosan működtetni. Ezen felül a tár, a cső, a szerkezet mozgása mind az éles 9x19-es lőszerhez lett tervezve. Az egész fegyver működését, adogatását át kellene tervezni, ami nem fegyvermesteri szint. De még akkor is ott van a gáztöltény gyöngesége, ami ennél a fegyvernél elégtelen. Teljesen értelmetlen azon agyalogni, hogy ezt a fegyvert miként lehetne üzembiztossá tenni-gáztölténnyel nem lehet. Ezek az átalakítások csak arra jók hogy jeles ünnepekkor a kertben egy-két riasztó töltényt elpukkantson vele valamelyik minirambó.

Előzmény: Törölt nick (88131)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.18 0 4 88131

Hogy a pikkolóba működne jól, amikor ide-oda bukdácsolnak a töltények benne, mert jóval rövidebbek, mint a 9X19 Luger? Én eddig három betétezés nélkülivel lőttem, mindegyik akadt legalább 2-3 lövésenként még teljesen kitisztított állapotban is.

 

Nem véletlen, hogy anno Béla bácsi is betétezte a rövid csőhátrasiklású lőfegyver átalakítások tárjait és Steinerék is készítettek ilyen műszaki megoldásokat még úgy 10 évvel ezelőtt. Kár volt leállni vele....

Előzmény: Feketebarany54 (88130)
Feketebarany54 Creative Commons License 2022.05.17 -1 2 88130

"De jellemzően a betétezés nélküli tár a hiba fő forrása, mellyel soha nem lesznek megbízhatóan működők a P9R konverziók maximum 5 tölténnyel töltve mutatnak fel némi öntöltő működést."

Hülyeség. Volt hogy 5-6 véletlenszerűen kiválasztott P9RC-t is kipróbáltunk 10+ töltényre tárazva, betétezés nélküli tárakkal, és hibátlanul működtek. Ezzel nem azt mondom, hogy mindegyik így működik, de gyári tárral is meg lehet oldani a normál működést.

Előzmény: Törölt nick (88127)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.15 0 0 88129

Igen, elvileg ezekkel a betétezett tárakkal megbízhatóbban kellene üzemelniük a lövések leadása közben. Ha mégsem, akkor mással van a probléma, amihez fegyvermester beavatkozása szükséges.

Előzmény: Boiler Cobretti (88128)
Boiler Cobretti Creative Commons License 2022.05.15 0 0 88128

Üdv!

Nem tudom hogy milyen típusú tárra gondolsz. Múlt hónapban kaptam egy átalakított tárat. Üres állapotban nem akasztja meg a szánt, gondolom az átalakítás miatt. 

Ez a fotó mond neked valamit? Ilyen tár lenne a megfelelő?

Előzmény: Törölt nick (88127)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.15 -1 1 88127

Szerintem neked kellene átgondolnod, hogy milyen kérdéseket teszel fel egy nyilvános fórumon, amelyet a rendőrség is olvas. De most komolyan. Józan paraszti ésszel gondolkodva, mint gázpisztoly tulajdonos ott van a műszaki tanúsítvány a kezedben, rá van írva, hogy a kaliber 9 mm P.A.K.. Mi a következő lépés: megkérdezem, hogy melyik 9 mm P.A.K. töltény a legerősebb, egyenletes minőségben készülő és máris írjuk neked a válaszokat.

 

Ha Umarex Titánnal akad, hektikus működés esetén próbálkozhatsz Black Mambával, GECO-val vagy Pobjedával. Előbbiek jellemzően erősebb töltetűek utóbbinál kb. 0,2-0,3mm-rel hosszabb a hüvely, így hogy ha a töltényűr lett elb@szva segíthet a működésében. De jellemzően a betétezés nélküli tár a hiba fő forrása, mellyel soha nem lesznek megbízhatóan működők a P9R konverziók maximum 5 tölténnyel töltve mutatnak fel némi öntöltő működést. De hát ezeket vitrinbe szánják amúgy is, ezért önvédelemre vagy örömködésre nem az igaziak....

 

Előzmény: Boiler Cobretti (88126)
Boiler Cobretti Creative Commons License 2022.05.14 -4 5 88126

Na akkor tisztelt nagyarcu fórumozó hozzászólók! 

Azt hiszem én tisztes hangnemben tettem fel egy kérdést amire ugyanilyen hangvételű választ vártam, nem kioktató okoskodást amiből süt a rosszindulat. A kérdés pedig azért került feltevésre mert pl. a haverom vz géppisztolyához ilyet ajánlottak. Amúgy az övé is pak átalakítású. Bocs hogy nincs kéznél minden olyan dolog amivel üzembiztos abba tehetném a vasam. Gondoltam hogy itt megkérdezem max. azt mondják hogy inkább ne mert nem fér bele, vagy veszélyes. Mindenesetre remélem ha egyszer ti fordultok valakikhez segítségért, vagy tanácsért ugyanilyen stílusban kapjátok meg hogy milyen hülyék is vagytok. 

Törölt nick Creative Commons License 2022.05.14 -1 1 88125

Az ilyen hsz-eket olvasva egyre inkább az motoszkál a fejemben, hogy mit akarsz a jóval nagyobb teljesítményű, színházi, illetve rövid lőfegyverekhez való töltényekkel elérni? Ennyire bonyolult értelmezni egy MKH kártyát? Benne van, hogy a kaliber: 9 mm P.A.K. ennyi. Azt tárazd bele és süsd el, ami bele való a saját magad biztonsága érdekében és egy esetleges baleset utáni jogi következményekről meg nem is beszélve....

 

Ha a P9R éleskonverzió akad, akkor vissza kell vinni a Steiner Scenics-hez és kérni a hiba elhárítását, bár a mostani töltény pozicionáló rúd nélkül készült, nem átalakított tárak okán borítékolható, hogy nem fog működni megbízhatóan a fegyver, meg amúgy is lesz@rják az egészet.

 

 

Előzmény: Boiler Cobretti (88122)
asus43 Creative Commons License 2022.05.14 0 2 88124

Persze nyugodtan tedd bele, a fele kilóg a töltényűrből de sebaj, tényleg nem olvastad el az MKH-kártyán a vásárolt fegyvered caliber méretét?

Előzmény: Boiler Cobretti (88122)
Szenyo67 Creative Commons License 2022.05.14 0 1 88123

Szia! 

A 32 Wad Cutter-t meg se próbáld, tuomásom szerint az éles lőszer. /lehet, hogy tévedek/

A 9X19 Salve Blank tölténynek a mérete pedig megegyezik a 9X19-s éles lőszerével, ezért gyakorlatilag, a riasztóvá történt átalakítás miatt nem férhet be a töltényűrbe. Ezt szinházi fegyverekbe használják leginkább.

 

Előzmény: Boiler Cobretti (88122)
Boiler Cobretti Creative Commons License 2022.05.14 -2 0 88122

Üdv! 

Lenne egy kérdésem. Steiner féle átalakítással rendelkező P9R-em van. Az lenne a kérdésem hogy meg lehet e próbálni slave pak lőszert tenni bele? Nem tudom hogy nagyobb e a töltete a sima pak-nál mint ahogy azt sem hogy megakad e kivetés közben. Van esetleg valakinek tapasztalata ilyen téren?

Előre is köszönöm a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!