Keresés

Részletes keresés

szmel Creative Commons License 2005.12.11 0 0 574
Szia zitu:-)
Engem érdekelne, hová küldjem el a DvD lemezt?:-)
Előzmény: zitu (573)
zitu Creative Commons License 2005.12.11 0 0 573

Sziasztok!

 

A napokban nagy öröm ért, az egyik barátnőm Bécsből hozott nekem egy DVD-t, mely a Sissi trilógia vágott változatát tartalmazza (138perc) angolul, valamint német felirattal. Ráadásként sok extra található rajta a készítésről.

 

Akit érdekel, annak szivesen átmásolom, csak küldjetek DVD-t pólyásborítékban (akkor biztos, hogy nem törik össze), illetve válaszborítékot.

Előzmény: szmel (572)
szmel Creative Commons License 2005.12.10 0 0 572
Szerintem reménykedhetünk abban, hogy adják a trilógiát (Sissi filmek) valamelyik csatornán, hiszen 50 éve készítették el az első Sissi filmet:-DD
Várom már, hogy jöjjenek az ünnepek, hátha adják újra a filmeket...
Előzmény: dudlinski (571)
dudlinski Creative Commons License 2005.12.10 0 0 571

nahát, ezt nem is gondoltam volna a mi filmbeli ,,Ferenc Józsefünkről,, :)

nagyon szép dolog volt tőle, főleg hogy a sikere csúcsán hagyta abba a szinészkedést és ment el Afrikába ilyen nemes gondolatot véghezvinni! :)

a múltkor a Duna tv-n volt egy dokumentumfilm, nem kifejezetten Erzsébetről, hanem a boldog békeidőkről szólt, ami persze szorosan kapcsolódik kedves királynénkhoz:)

alminar Creative Commons License 2005.12.09 0 0 570

Ez tényleg nagyon érdekes....

 

:)))

 

 

Előzmény: szmel (568)
z.ella Creative Commons License 2005.12.09 0 0 569
szia! melyik képet szeretnéd, norina?
Előzmény: Norina20 (555)
szmel Creative Commons License 2005.12.09 0 0 568
Egy érdekességre bukkantam:-D

"50 éve, 1955 karácsonyán mutatták be az első Sissi filmet. Kirobbanó siker volt Ausztriában és Németországban egyaránt - jobb nézettsége és bevétele volt, mint az Elfújta a szélnek. A főszereplők Romy Schneider és Karlheinz Böhm voltak. Böhm még számos, jelentős filmben forgatott, például Fassbinderrel, ám egyszer csak otthagyta a filmezést, Etiópiába utazott, ahol egy segélymozgalmat vezet.
Afrikában megházasodott és két gyermeknek adtak életet. Feleségével irányítják az Ember az Emberért Alapítványt, mely felelősséget érez, hogy a következő generációk ne olyan nyomorúságosan éljenek, ahogy a fejlődő országok mostani felnőttjei. Iskolákat építtetnek és a mezőgazdaságot fejlesztik.
A hétvégén Gödöllőre látogatott Böhm, egyrészt a Sissi-trilógia évfordulójának megünneplése, másrészt alapítványának népszerűsítése céljából. Az akció sikeres volt: két millió forintot gyűjöttek össze."
A legendás film

Karlheiz Böhm idős korában
szmel Creative Commons License 2005.12.09 0 0 567
Láttam 2000.április 12-én a Spektrom Tv műsorán egy nagyon jó dokumentumfilmet császárné életéről.A címe: Sissi, Ausztria császárnéja
Nagyon színvonalas volt az összeállítás, francia emberek, és osztrákok beszéltek benne Erzsébetről. Minden szóba került, gyermekkor, a Hofburgban eltöltött magányos évek, Rudolf és Vetsera Mária, Ferenc József kalandjai...
Később megismételték a filmet, de sajnos nem sikerült videóra vennem, mert akkoriban pont nem működött:-(
Minderre azért emlékszem ilyen pontosan, mert vezetek egy füzetet, melyben feljegyzések vannak újságcikkekről, aktualitásokról...
Én is megnézném úja, mert minden egyes perce érdekes volt, valódi dokumentumfilm.
Csak reménykedem abban, hogy adják megint, és minél többen látjátok majd.

Apósom a napokban mondta, hogy a rádióban is foglalkoztak Erzsébettel, azzal kapcsolatosan, hogy 172 cm-res magasságához csupán 50 kg-mot nyomott, és ez bizony alatta volt a test-tömeg indexnek...









Előzmény: Norina20 (566)
Norina20 Creative Commons License 2005.12.09 0 0 566
Szia! Igaz hogy nem az igazi Sissiről van benne szó,de egy kicsit hasonlít és nekem ez is elég.Nekem meg van ez a film és számomra annyira jó,hogy én képes vagyok 100-adszorra is meghatódni és nevetni rajta, teljesen a hatalmába kerített ez a film. Azt sajnálom,hogy sehol nem adnak dokumentum filmet az életéről Sissinek.Hiáb aolvasom el a könyveket és nézegetem a képeket akkor is megnéznék egy dokumentum filmet.
Előzmény: szmel (561)
szmel Creative Commons License 2005.12.09 0 0 565
Egy részlet a "Gödöllő, a királyné kastélya" c. könyvből:-)

"Ahogy múlik az idő, az újból és újból megidézett történeteklehelnek életet napjaimba. A Királyné fel-felbukkanó emléke pedig bearanyozza az egyre lassabban múló órákat. A kérdést megannyi alkalommal tettem már föl magamnak: vajon honnan fakadt szépsége? A csillogásból, melyet törékeny külseje kölcsönzött? Vagy kristálytükörként ragyogó bensőjéből, amely a szellemében reflektált sugárnyalábok vetületében idézte meg a világnak azon orczáját, amelyet Ő tükörképként felmutatni érdemesnek talált?
Öröklött tulajdonság, vagy szerzett képesség? A bölcsek úgy tartják, képünkért harmincadik életévünket betöltve magunk felelünk:a keserű barázdákat, a mosolygó szarkalábakat másnak fel nem róhatjuk.
A Királyné körül olajként simultak el a hullámok.Harmóniát teremtett, mely egyaránt tükröződött külsőjén és a világgal együttélni képes személyiségén. Számára a "Schönheit"(szépség) nem maradhatott elvont fogalom: a mindennapok részévé vált.
A világ ezen aspektusának amúgy mindigis különös figyelmet szentelt.Szépségalbuma -amelyben nemre és korra való tekintet nékül helyezte el az általa szépnek ítélt személyek képmását- nagybátyja első Lajos bajor király nymphenburgi szépségcsarnokával bármikor versenyre kelhetett.Az Ő szépségével azonban senki sem vetekedhetett."


Ez a kép olyan modern, amilyen Sissi a maga korában volt...
szmel Creative Commons License 2005.12.09 0 0 564
Szia dudlinski:-)
Sissiről egy bizonyos idő után már nem készültek festmények, fotográfiák.Ha lesben is állt egy-egy fotós, Sissi bőrlegyezőjével védte meg magát a kíváncsi tekintetek elől...
Eza kép is a korábbiképek megöregítésével készült a császárnéról, valószínű, hogy Benczúr Gyula híres festménye ezt a képet vette alapul.

Ez a kép az Martha Schad:Erzsébet királyné és leányai c. könyv borítóján szerepel.

Ez azért is érdekes, mert Sissi haját szőkének festették, amiben van némi igazság, hiszen kislánykorában szőke haja volt(fakónak írják), később festette a természet gesztenyebarna színre:-)aztán már Sissi is vigyázott rá, és nagy gonddal ápolta hajzuhatagát...

"A possenhofeni rózsa"-hallottátok már ezt a kifejezést Erzsébettel kapcsolatosan?-később Dianát nevezték Anglia rózsájának...

Ez is azon érdekes képek egyike, melyen vitatható, hogy Erzsébet szerepel-e, de a sissiweb-en a fiatalkori Erzsébet képek egyike között találtam meg...
Előzmény: dudlinski (563)
dudlinski Creative Commons License 2005.12.08 0 0 563

ezt a képet egyszer már láttam itt a fórumon (a 130-ast)

nem tudom, egészen máshogy néz ki Sissi mint eddig...

viszont az oldalon nagyon jó képek vannak :)

 

szerintetek e szerint a kép szerint készült Benczúr Gyula Erzsébet királyné c. festménye? vagy ez nem is fénykép?

csak mert olyan hasonlóak :)

azt tudom hogy Ferenc József rendelte meg tőle Erzsébet halála után egy évvel (vagy akkor lett kész...?)

szmel Creative Commons License 2005.12.08 0 0 562
Néhány kevésbé ismerős kép a császárnéról:-)









szmel Creative Commons License 2005.12.08 0 0 561
Az igaz, hogy szép a film, csak nem az igazi Sissit mutatja be nekünk, mindamelett amikor adják mindig megnézzük a családdal a filmet:-D
Előzmény: Norina20 (557)
szmel Creative Commons License 2005.12.08 0 0 560
A 130. szám feletti képről van szó:-)
Előzmény: Norina20 (556)
szmel Creative Commons License 2005.12.08 0 0 559
Megnéztem a sissiweben a képet, és hát a Sissi képek közzé van betéve...én is elcsodálkoztam azon, hogy Sissi lehet-e, de úgy tűnik...
Amazon Quen (Amazon királynő) circa 1870-1875 alatt található.
Előzmény: Norina20 (556)
szmel Creative Commons License 2005.12.08 0 0 558

Üdvözllek a fórumon:-)
kattints ide itt megnézheted, hogy ki is van a képen:-)
Előzmény: Norina20 (556)
Norina20 Creative Commons License 2005.12.08 0 0 557
Én is Romy-t tartom a szépség ideálnak.Ő természetesen gyönyörű!Olyan igazi nő.Nem is találhattak volna jobb színésznőt,aki jobban eljátszhatta volna Sissit.Nem hiába válltak a későbbiekben eggyé!Ha Sissiről volt szó eszünkbe jutott Rom Schneide,ha Romy-ról volt szó eszünkbe jutott Sissi.Szerintem ez a világ legtökéletesebben öszzehozott filmje.[image1]
Előzmény: Pegisu (466)
Norina20 Creative Commons License 2005.12.08 0 0 556
Szerintem ezen a képen nem Sissi van!!!!!!!
Előzmény: szmel (464)
Norina20 Creative Commons License 2005.12.08 0 0 555
Szia! Megtennéd hogy elküldöd nekem ezt a képet,mert nem udom lementeni. Előre is köszönöm. e-mail címem:norina18@freemail.hu
Előzmény: z.ella (533)
Norina20 Creative Commons License 2005.12.08 0 0 554
Szia! Kicsit zavaros volt számomra az amit írtál,de valószínű,hogy én kapcsolok nagyon lassan.De szeretném megérteni.
Előzmény: hohenembs (503)
szmel Creative Commons License 2005.12.07 0 0 553
A fórumon nemrégiben volt téma Romy hajának valódisága.
Szeretném megemlíteni, hogy dudlinsiknek gyönyörű, valódi haja van, nem kell hajpótlást alkalmaznia:-)

..és Sissi hajáról már nem is beszélve...

szmel Creative Commons License 2005.12.06 0 0 552
Örülök, hogy tetszettek, életünk legszebb napja volt ezidáig:-)
Előzmény: AnnieC (549)
szmel Creative Commons License 2005.12.06 0 0 551
Ökológus végzettségű asszonyka vagyok Hajdúszoboszlóról:-)most másoddiplomázom környezettan tanár szakon, és tanítani szeretnék:-)

1997-ben Diana halála utána kezdett el komolyabban foglalkoztatni Erzsébet, ugyanis sokan párhuzamot vontak a két nagyszerű asszony tragikus élete között...
Előzmény: Éva_15 (547)
AnnieC Creative Commons License 2005.12.06 0 0 550

 

Az utóbbi könyvet olvastam, az előző még nincsen meg a gyűjteményemben, de szinte az összes könyv, ami megjelent itthoni kiadásban nálam megtalálható.

Előzmény: szmel (535)
AnnieC Creative Commons License 2005.12.06 0 0 549

 

Csodálatosak a fotók, köszi hogy megosztottad velünk!

Előzmény: szmel (544)
z.ella Creative Commons License 2005.12.06 0 0 548

Szia Éva! Igen a kiállítás Bécsben van a Hofburgban.

 

Nekem még Christomanos írásai is tetszenek Sisiről, mert látszik, mennyire rajongott érte: "Azt lehetne mondani, hogy inkább andalog, mint jár, de pontosabbak vagyunk, ha azt mondjuk, hogy inkább suhan: felsőtestét könnyedén hátraveti és karcsú csípőjét finoman ringatja. Egy hattyú nyakának mozgására emlékeztet ez az ő suhanása. Mint egy hosszú szárú nőszirom, amely ide-oda leng a szélben, úgy halad a föld felett, s lépései folyamatos, de folyton újrakezdődő szünetek csupán..."

Előzmény: Éva_15 (547)
Éva_15 Creative Commons License 2005.12.06 0 0 547
Szmel, te tkp ki vagy? Úgy értem, mivel foglalkozol, honnan ez a Sisi-mánia, ez a nagy mennyiségű tudás stb?
szmel Creative Commons License 2005.12.06 0 0 546
Teljes mértékben egyetértek Veled:-)
Előzmény: alminar (543)
szmel Creative Commons License 2005.12.06 0 0 545
Az ötödik képen a császárné tartózkodási helyei vannak megörökítve:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!