Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 369

Nem több, kell, hanem más. Ha magolod, és nem érted, akkor bármikor jöhet olyan feladat, hogy nem megy.

 

Én másért vagyok felháborodva.

Pl a PÁV vizsgán általad említett hatósági segítség miatt.

Nem értem.

Ha kimegy a fehér pont a területről, elb*sztad a szembe sávot, lehet hogy 40 tonnával.

'oszt tényleg meghaltak vagy tízen. Kikérem magamnak ;-)

 

(szóbelin nem csaltak, hanem ha megvan a tesztlap, műszaki, akkor tudják mi a "mikrofonláz". én atom nagyokat bakiztam a forgalmi vizsgán. Hogy mást ne mondjak, az asztalon fekvő hasábrádiót felállítottam, az asztalhoz b*sztam, csakhogy elmondhassam, "antennám vertikális pozícióból ad". Volt röhögés, jó hogy nem nyekkent meg az akkupakk. Azóta is körözöm QSO partnerem "YF Bélát", hogy köszönetet mondjak neki)

Előzmény: Törölt nick (367)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 368

Egyszer azért még én is elmegyek vizsgázni - úgy határoztam :-)

Előzmény: Törölt nick (366)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 367

Persze igazad van! :)

Igan azt írtam, de akkori napokban tényleg rá hajtottam 10-12 órákat magoltam mi kell még ennél több? :(

 

Nem nem mondtam hogy hibás mindenki a vizsgázatok viszont tényleg gerinctelenek voltak hogy miért azt már le írtam.. És azt tartom is ebből a szempontból! :(

Előzmény: Törölt nick (365)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 366

Lehet hogy az lesz ! :))

Előzmény: Törölt nick (362)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 365

No, itt ment el a menet, de hibás az egész köcsög világ gondolom...

 

"MotorolaPGPválasz | megnéz | könyvjelző2012.02.20 19:33:51 © (325)

félek is.. hogy milyen lesz a vizsga stb..

ha hisszed ha nem van olyan rész amiről lövésem nincs hogy mi.. De magolom azt így fogom tudni a jó választ.. 

Kiváncsi leszek lehet hogy holnap után vizsga hát akkor jól nézzek ki. :)"

Előzmény: Törölt nick (360)
kaukazus86 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 364

Halgattassék meg a másik fél is! Annak ellenére,hogy kétségbe vonnám a felkészülésed,gondolom sokat tanultál,gyakoroltál,online-teszteket töltöttél ki,csak a te leírásodból ismerjük a vizsgán történteket. Biztos,hogy csak a vizsgabiztos lehet hibás???

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 363

"ott helyszini kihelyezett vizsga volt. és volt ott egy öregúr, akkor hallottam először hogy szépkorúaknak nincs írásbeli hát a pofám majd leégett"

 

Ha Debrecen, akkor Gyula megírta a tesztet. bármi mást mondtak, besz*pattak vele :-)

...és készült rá erősen.

 

http://wiki.ham.hu/index.php/Felk%C3%A9sz%C3%BCl%C3%A9s_a_r%C3%A1di%C3%B3amat%C5%91r_vizsg%C3%A1ra

 

Előzmény: Törölt nick (355)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 362

Rá se ránts, gyere cébésnek! :-))

Előzmény: Törölt nick (360)
HG4I Creative Commons License 2012.02.25 0 0 361

Réges-régen történt.

Hazaér 10 éves kisfiam az iskolából. Az ellenőrzőjében egy bazi nagy egyes.

Magyarázata: a tanár egy hülye!

Erre akkora pofont kapott tőlem, hogy a fal adta a másikat.

(Ma már nem tehetném meg büntetlenül, mert egyes f@szkalapok kitalálták, hogy ez családon belüli erőszak és nem magánügy.)

Úgyhogy ha megbuksz, szidd a rendszert, a vizsgáztatót, a tanárt, mindent: tetszés szerint!

Én pedig beleköpök a tenyerembe és összedörzsölöm őket: készülök....

 

 

/BTW: mindkét fiam a régi rend szerinti "C" vizsgás rádióamatőr lett./

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 360

Persze igazad van, oké azt bizonyára ti is tudjátok hogy hitelesség az nincs vagyis nem sok nagyon kedvés...

 

HA7WDH.

 

Persze hogy beszédes a fórum ki kell pletykálni ezeket a vérszívókat ! :)))

Nem csak én panaszkodom rájuk hanem sokan..

 

Ha egyenesek lettek volna velem is szerintem, mert én nem bántottam őket meg egy rossz szóval sem. nem tudom mi a fasz bajuk volt velem.. 

 

Szerintem amig ilyen igazságtalanul megy a vizsgáztatás nem fogok menni, remélem hogy majd a vizsga rend fog válotni, idővel, és ha lesznek jó sok panaszosak ellenük akkor minden további nélkül csatlakozom én is az emberekhez..

 

Mondjuk Magyarországon élünk meglátszik mit is várok én itt igazságot meg becsületet..

Lopnak csalnak hazudnak, és azon vannak hogy a sok lovét be kaszálják az emberektől..

Nem lepödöm meg egy ilyen országba élünk oszt ennyi..

 

Persze hogy bántja az embert aki normális tisztességesen szeretne élni érvényesülni annak nem tetszenek ezek a dolgok...

 

Van aki mindent meg tehet és van aki semmit.. 

Az Úrnak amit írt igaza van sajnos.

Nem kell csodálkozni ezek után hogy ennyi kalóz rádiós van meg annyi.. lesz is ha a hatóság is így áll a dologhoz hogy még esélyt sem kapnak a sikeres vizsgához..

 

Ha minden olyan hivatalos lenne, akkor rendesen árulnánk tankönyvet és tesztkönyvet is amiből fellehet készülni ez a véleményem!

 

ALEXANDRA nagy könyves áruházba kérdeztem hogy van e ilyen könyv NINCS!! A libribe SINCS!!!

 

Az elött 20-20 éve kiadtak valami szart és abból tanulj oszt cső.. csak ami a könyvbe le van írva azokkal a teszten nem fogsz találkozni.

 

Még talán ilyen rádióamatőri tanfolyamok jók amit szoktak inditani a Törökvész uton 50 órás tanfolyam.. Az megéri azt az 5-6 ezer ft.- ot szerintem.

Kérdés hogy a hatóság megint mennyire lesz ajjas.. Hatóság én nem is tudom ezek az emberek milyen be osztásba lehetnek az NMHH nál.. Valami kijelölt emberek..

 

Már ez az egész szora sem érdemes szerintem le rágott csont! :)

Ha nagyon sok lesz a panaszos és gondolom sok embernek nem tetszik a mostani vizsgarend.. akkor nyilván lesz valami változatás, addig ugy sem egy fecske meg nem csinál nyarat..

 

Mert mindenki tudja hogy sok lud disznód győz igaz közmondás! :)

Előzmény: Qqberci (358)
Qqberci Creative Commons License 2012.02.25 0 0 358

Ezt nem akarom el hinni

 

Nem is kell. Lehet hülye/f@szkalap vizsgabiztos, de ez nem jellemző a rádióamatőrők összességére. Ha meg egy samatőrt felkészületlensége miatt kivágnak, az az ő problémája. Aranyigazság, hogy a vizsga minősítésére a vizsga sikeres letétele jogosít fel...

 

73,

 

'5YAR

Előzmény: Törölt nick (356)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 356

:o) Hát nem semmi amit írtál ..

Ezt nem akarom el hinni komolyan.. :((

 

Ezek után meg gondolom hogy újra kezdjem e vagy sem.. most akkor szerinted én szolhatok valamit 25 évesen???

Velem is ajjasak voltak de ez van.. a kérdés az hogy mi motiválja őket hogy így ilyen körülmények között vizsgázzon az ember?

 

A pénzt kaszálják be mindenkitől azt a 2000 ezer ft t ugye diákoknak ami ritka.. mert idősebbek mennek ahogy láttam vagy azt a 4000.- ft t?

 

Így szeretne a hatóság meggazdagodni? Hogy az embereket kivágják végtelenségig?

Akkor mondanák azt hogy kenjem meg őket 10000.- ft val és le van tudva az egész az időmet nem rabolják el azt a nagyon sok szabadidőmet ugye..

 

A vizsga napra is kelett kérlek egy szabadnapot az az egyik kollégával cseréltem számot!

Mert ha így mennek a dolgok akkor hagyom az egészet a francba.. nagyon el vetted most a kedvemet, de hisszek neked én én is csak a NEGATÍV ot tudom mondani az NMHH egész rendszerről! :(

 

Sajnálom hogy így jártál egyenlőre több mint valószínű hogy nem megyek én sem.. ;(((

Előzmény: Törölt nick (355)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 354

Kedves Rádiósamatőr! :)Mit érek el vele? Akkor is ők lesznek az jók meg a szépek!

 

Ez ellen nem sokat tudsz csinálni, le kell nyelni azt a békát és kész.


A bosszú csak busszút szűl, akihez se energiám se kedvem, inkább azt az időt a Deák téren töltöm a haverokkal! :)

 

Nagyon rosszul esett a történt az tény és van akitől ott félnem kell félve nem szeretek menni seholva hogy jaj most mi lesz megint kivág csak azért mert nem vagyok neki szipmi

 

...
Annak nem tudok helyet adni hogy azért kelett volna segítenie mert rádióamatőri engedélye van és hogy nem segti a társain ez valahogy nem fedi a valóságot, ez olyan hogy akinek jogsija van az autósoknak is összekellene tartani de nem teszik sajnos.

 

Én meg állok a gyalogátkelőhely elött hogy a gyalogot átengedjem, más inább még gázd nyom és a gyalogosokat inkább elüti ..


Vannak rendesek is meg vannak ge*** is.. a rádióamatőrök arról nem tehetnek hogy a hatóságnál ilyen emberek vannak és semmi közük az egészhez mert csak egyszer látták egymást szerintem, hangról meg senki nem tudja kinek mi a foglalkozása! :)


A vizsgán 3 vizsgabiztos volt egy vékonyabb enyhén kopaszodó ember az kedves volt meg volt egy kövérebb kopaszodó öszes rövidhajú az is kedvesnek tünt ők beszélgettek!
Meg volt egy hosszúhalú ősz hajú szemüveges ember attól nagyon félek és már amikor megláttam akkor nem volt szimpatikus félek tőle nagyon.


Nem tudni hogy a következő vizsgán is ők lesznek e mert ha igen lehet hogy a vizsgát meggondolom, mert ha a teszt sikerülne akkor gyakorlatból vágna ki nem tudni, szerintem én sem vagyok neki szimpi elég érdekes volt hozzám egyszer sem jött oda csak egy emberhez ment oda .. :(


Vannak vizsgákról jó és rossz tapasztalataim, a toronydarúvizsgától a közúti járművekik a vasútvezetői vizsgáig van mindenem volt sok kemény vizsgám de segítettek mindenhol színte ..


És ez a dolog igen csak egy játék szerintem, nem a hülyeséget kellene tanítani, hanem azt hogy pl a taxisok frakijén ne forgalmazzunk, meg olyan cégek frekijén akik több ezek forintokat vagy több tíz húsz ezreket fizetnek! ...


Az anyagból 90% najk semmi értelme nincs szerintem, jó részben én is hibás vagyok persze de tanultam tisztességesen a tanulni valóra még hajnalba is felébredtem és olvastam az anyagot még a vizsganap alatt is!!!


Lentebb már írtam igen majdnem elsírtam magam amikor azt mondta mindenből megbuktam talán egyből nem biztonságból!A műszaki buktát alá is írnám de a többi ? 100% osan tudtam a válaszokat rá, nem tudom mi volt a rossz...Mivel háturól keztem a tesztlapon!


És örültem is hogy huuuh de jó ezek megvannak mert ugyan azok voltak a kérdések mint ami a neten volt!A műszaki szemét része az hátul van tehát mindenki hátulról kezdjen szerintem mert hiába kezdi az 1,2,3,4,5,6, stbb.. feladatokkal hátul van a meglepi!


3 kérdés van ami írásbeli rajzolós!és azok 34 vagy nem tudom pontosan 36 pontosak talán!

 

Ott ha kettőt nem tudsz lerajzolni vagy le írni, akkor 100% a bukta tehát hiába kezdi az ember az első feladatnál..Nagyon ajjas pontszámok vannak és nagyon nagyon résen kell lenni, olyan meglepetéseket tartalmaz a teztlapo hogy pfff.. no comment. :))


Majd egyszer még fogok menni, de nem tudom mikor egyenlőre nem áll szándékomban, nagyon el ment a kedvem az egésztől, és félek az őszhajú szemüveges embertől..
Hogy miért ?

 

Van okom félni hisszen amit velem müvelt az nem volt emberséges

 

szerintem de tudjátok az ember lehet szép okos nem ott ők az urak ennyi el kell fogadni a helyzetet! :)


Az ilyen vizsgabiztosokat, az orvosi egyetemen kellene alkalmazni, szerintem kevesebb lenne az orvosi műhiba és nem felejtenék senkibe a tűket kanalakat meg az agyba a kötöző gézt sem! :) 


Szerintem ez a rádiózás egy játék, én annak veszem, jó bizonyos szabályokon és kereteken belül, senkiben nem tudsz kárt tenni emberi élet kioltására ez a papir nem jó!


Nem egy olyan dolog hogy most van egy ilyen papirod és mehetsz a László Korházba vele vakbeleket eltávolítani! Mert ennek nem erről kellene szolnia, nagyon vaskalapos volt velem az ember valamit akartam kérdezni tőle oda sem jött mint ha nem is halotta volna meg..


Ezek után hogy menjek még egyszer? Nagyon szépen köszönöm amugy mindenkinek a kedves hozzászolását és leveleit is! :)


Mégeygszer nem a rádióamatörök hibája és nem őket kell hibáztatni senkinek hogy a hatóság ilyen, mert vannak ilyen emberek és vannak olyan emberek..


Aki villamosmérnőki diplomával rendelkezik, és ilyen hatósági feladatot lát el, az ne várjon egy olyan emberől diploma színtű kapcsolási rajzok le rajzolását meg elmagyarázását aki közuti járműgépész, vagy épp mondjuk csak egy vendéglátós. :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 352

Köszi mindenkinek! :))

 

Tudom hogy mindenki jót szeretne majd még egyszer neki ugrok a vizsgának vagy sikerül vagy nem . :((

 

A CB az a mai világban egyre kevesebbet használt valami, és jóval gyengébb is mint mondjuk egy URH készülék..

 

Nekem volt CB rádióm sok probléma volt vele cserszegett, sistergett és a családot jól ki is készítettem vele.

 

Budapesten meg nem használnak CB rádiót tudomásom szerint ! :)

És + a kézi CB rádiók is sokkal nehezebbek és rosszabb minőségüek mint egy URH tehát a CB szerintem igen csak a multé mostmár kik használnak CB rádiót használják azt még egyáltalán? Lehet rajta valamit fogni ? :D

 

A rádióamatőrök rendesek és segítenek is mindenben ezt nem vitetom nekem nem az amatőrökkel van a bajom hanem a véres szájú hatósággal ..

 

Mert nem vártam volna ezt tőlük azért hogy ők ilyenek a rádióamatőrök nem thetnek semmiről sem..

 

Amit vizsgán halottam szerintem a vizsgabiztosok is rádióamatörök valamilyen színten mert vizsga alatt antennáról meg rádióról fecsegtek ! :)

 

De róluk nem lehet azt el mondani hogy segítőkészek és rendesek... hát ez van engem nagyon megszopattak ugy mond..

 

Elnézzést a kifejezésért de szó szerint így történt! :(

 

Persze mindenkit nem kell egy kalap alá venni, ahogy írta itt valaki hogy az élet sok meglepetéseket tartalmaz kihivásokat kudarcokat nyereségeket stb. 

Ezzel is egyet értek és jogos, szomorú voltam nagyon igen mert másnak segítettek nekem nem..

 

De ezzel én nem akarok szemrehányásokat tenni senkinek, és nem fáj hogy neki azért sikerült mert segített a faszi neki...

 

Nekem az esett kibaszott szarúl hogy magamra voltam utalva, és nem sikerült ez a rohadt vizsga..

Nem is a 4000.- ft .. bukása a bántó mert ha azt vesszük egy jogsi illetéke vagy 4 doboz cigi ára tehát nem!

 

Hanem ami ki alakult a dologban, lehet hogy nem fogok menni, lehet hogy forok majd meg látom a helyzetet..

 

Még egy ilyen szívatásban nem szeretnék részesülni, és szerintem a következő is ilyen lenne..

 

A tesztkérdéseket nem bemagolni kell igen persze de amit nem ért az ember azt magolja, és suliba is magoltam amit nem értettem, mert a vizsga a lényeg vagyis a pappir..

Magolni sem nagyon lehet mivel nincs hitelesített vizsga lap, ilyen szedett vedett kérdések vannak a tesztlapon, és ennyi vagy tudod vagy nem...

 

Persze részben igazad van, az biztos hogy aki oda megy annak a feje felett lóg a demo kardja. :(

 

Meg persze a pénzre is mennek gondolom itt valamilyen színten az is cél minél több ember ki essen és szedjék be ismét a 4000.- forintokat...

 

Persze ez az én meglátásom, gondolom aki meg bukott ilyen vizsgán az nem merte ide le írni hogy mi hogyan történt stb.. De én nem szégyenlem a sikertelenséget ezek után mert ez nem csak az én szégyenem hanem az a hatóságé is valamilyen szinten.

 

Annyiból jó volt el menni 4000.- forintért hogy mostmár tudom hogy mi hogyan van és tudok róla mesélni sokat mindenkinek akinek van valamilyen kérdése. :)

 

Ami nagyon el keserit hogy nem láttam a tesztlapomat, és nem tudtam meg nézzni a hibáimat.. lehet hogy nem is buktam meg az összesből, sak azt mondták... mert nem lettem volna szimpatikus.

 

De mostmár így nem érdekel utolag, tehát nem fogok panaszt tenni sehol mert mit is érnék el ? Saját magam alatt vágnám a fát..

 

Inkorekt volt mert vissza adhatták volna a lapot megnézznem mit basztam el bocsi a kifejezésért..

 

Meg ugye az hogy mindenből megbuktam .. kérdezem mindenből??? Azt mondja a faszi hogy nem talán egyből nem nah akkor ez érdekes nem???

 

Majdnem sírtam.. de nem azért mert kivágtak hanem a helyzet miatt..

Ha minden jogos lett volna akkor nem is keritek ilyen nagy feneket ennek hanem be érem hogy jó megvágtak megyek pótra a helyembe nem tudom lenne e kedve valakinek ezek után így pótra menni..

 

Mert nekem a kedvem egyenlőre teljesen el ment az egésztől! :(

 

Akiknek meséltem a történtekről nem hitték el nekem hát mondom jó.. nem kell el hinni el kell menni egy ilyen vizsgára és majd meg látjátok hogy mi zajlik..

 

Bánt persze hogy bánt.. alapból egy visszahuzódó srác vagyok de csak addig amig szabályosan müködik minden ha valamit észre veszek annak hangot adok általába ! :(

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 349

Halljuk a frankót! :-)

Előzmény: Törölt nick (344)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 348

"a világ másik pontján lévő"

 

- Mindenki a világ másik pontján van :-))

Előzmény: Pityu199 (346)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 347

Az amatőrök sértegetését jó lenne befejezni.

Ha nem tetszik a világuk, el lehet menni CB-re, PMR-re vagy kalózfrekire.

 

Előzmény: Törölt nick (344)
Pityu199 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 346

Igen, annak jó dolog, aki unalmában nem tud mit csinálni, és a haverokkal fecsegnek órákon keresztül, hogy ki mit vásárol, vagy hány üveg sört ivott már meg aznap.

Hogy lehet ezt összehasonlítani egy DX-es forgalmazással, egy QSL lap cserével, és azzal az érzéssel, hogy épen a világ másik pontján lévő emberrel tartod a kapcsolatod.

Előzmény: Törölt nick (342)
Pityu199 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 345

Bocsi, az előbb így akartam elköszönni, de már nem tudom szerkeszteni. :-)

 

73! Pityu.

Előzmény: Törölt nick (339)
Pityu199 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 343

Javasolnám, először ne a tesztkérdésekkel foglalkozz, hanem a tananyagot tanulmányozd.

Értem én, hogy nem az volt a vizsgán, amit olvasgattál, de olyan sokat nem változik a tananyag.

Legfeljebb másképpen teszik fel a kérdést.

Ezért veszélyes a teszt lapokat bemagolni.

Én akartam segíteni, de amit belinkeltél kérdéseket, nagyon körülményes volt letölteni.:-(

Egyenként kellett volna, de nem láttam, hogy már melyiket töltöttem le előtte.

Én, mint mondtam szeptemberre tervezem, pedig az elektromossággal kapcsolatos kérdések nem jelentenek problémát.

A Morse vizsgától se annyira félek, csak ne lennének az írásjelek.

Azokat soha nem tanultam.

Nekem ezek a rádióval kapcsolatos dolgok nem mennek.

Az ilyen kétszer transzponált akármik, meg az antennaszámítások.

Na, ezektől vagyok én kiakadva, mert soha nem érdekeltek.

Vannak ismerőseim, akik 1-2 éven belül vizsgáztak, szinte mindenkinek másodszorra sikerült.

De sikerült, mert akkor már kaptak segítséget.

Tehát, ne add fel!

Másodszorra biztosan sikerülni fog.

 

Előzmény: Törölt nick (339)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 342

A cébé az jó dolog.

Előzmény: Törölt nick (340)
Pityu199 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 341

Ne haragudj, de egyáltalán nincs igazad!

Ha valahol van barátságos, segítőkész társaság, itt az van.

Én azért kaptam kedvet az egészhez, mert akiket ismerek, azok rendesek, segítőkészek.

Még nem is jelentkeztem a vizsgára, de már most annyi segítséget, támogatást kapok, hogy el sem tudtam volna képzelni.

Ez, nem a vizsgáztatókra vonatkozik, hanem a rádióamatőrökre.

A vizsgáztatókról, még nincs véleményem.

Motorola, te pedig készülj tovább, és jelentkezz újra a vizsgára.

Meglátod, sikerülni fog.

Előzmény: Törölt nick (340)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 339

jó jó jó persze igazatok van!!! :(

Én is hibás voltam elkapkodtam, és nem jó tananyagot tanultam! Mert a 2006 os semmit nem ér 90% meg változott...

 

Persze bennem is van hiba de a hatóságba is csalodtam..

Mert ha segítek az egyiknek akkor segítek a másiknak is ezért tartom ezt gerinctelenségnek! 

 

Persze nem akarok személyeskedni ez az én véleményem és a meg látásom!

 

Amikor csináltam a TAXI vizsgámat meg annó az ADR vizsgát.. ott is kaptam segítséget a hatóságtól mászkáltak a terembe és aki megakadt és bukás élén állt annak segítettek tehát rendesek voltak!

 

Azért egy ADR vizsgát ne keverjünk össze egy amatőrivel könyörgöm!

Fél Budapestet fellehetne robbantani tartányos járművel és sok ember életét ki lehetne oltani felelőtlenségből!

 

Egy amatőr azt tudjátok ti is hogy csak kapcsolattartók a kutyát nem zavarja és senkinek nem ártanak ! :)

Bizonyos keretek közűl jó most lehet azt mondani hogy tiltott frekvencián van stb.. azokat be mérik ugy is meg feljelentik és megkapják a büntetésüket és még sorolhatnám..

 

Ha hiszitek ha nem túl vagyok egy villamos troli és metróvezetői tanfolyamon jelenleg is metróvezető vagyok! :)

 

6 hónapos volt a tanfolyam járművenként, és igen csak 80% a műszaki részből állt amihez sokaknak annyi gőze sem volt mint nekem, egy kis csaj a metróvezetői vizsgán elsírta magát és annak is segítettek nem az volt a cél hogy mindenki megtanulja a fékszelep furatait meg kontaktorok stb..

 

Hanem hogy balesetmentesen és megbizhatóan tudja a szerelvényt vezetni, elméletin átrugtak mindenkit vagy így vagy ugy..

 

Mert azt a hatóság is nagyon jól tudja hogy a 600 és a 825 voltba egy járművezető sem fog belenyulni, ha olyan a meghibásodás akkor segélyvonat vagy vonalszerelő azért vannak illetve a felsősők és a gyorssegély hogy ők el hárítsák a hibák..

 

A szégyen az volt hogy 4 hónap elmélet 2 hónap gyakorlat + elmélet vizsgán sokak még légfékkel nem is tudták megállítani a vonatot, mert a szarságokra el ment az idő!

 

Tanultunk rá persze én kimondott magoltam mivel 90% át nem értettem tudtam hogy sose lesz rá szükségem, és a 2 évenkénti házivizsgán is segítenek a kollégáknak!

 

Mivel nem olyan dolog ez mint egy orvosi dipoloma a rádióamatőri vizsgát a diplomával tudnám összehasonlítani, persze ha ők így állnak az emberkez akkor nem tudom mit mondjak..

 

Hangsulyozom nem csak a hatóság volt hibás persze hanem én is oké én ezt alá írom!

De ha segítek az egyiknak akkor segítek a másiknak is, és ez nem volt fer a hatóság rászéről semmi kedvesség nem volt bennük, ugy csináltak mint ha egy agysebészeti diplomát kapnék ő általuk..

 

Kiváncsi lennék a hatósági anyagokra, mert ha annyira hiteles hatósági vizsga lenne, akkor szerintem nem így müködne a dolog..

 

Ugyan is a kérdéseket nem lehet megtalálni seghol amiket én kaptam!

Egy járművezetői kresz vizsgán az anyag nem titkos sőt nem is szabad hogy az legyen lehessen készülni rá..

 

Én azért ezeknek a vizsgáknak lehet hogy a hitelességét meg kérdőjelezném...

 

És a tesztlapot vissza sem kaptam azt mondta a vizsga biztos mindenből buktam.. kérdeztem tőle tessék??? Mindenből?  Azt mondta nem talán biztonságiból nem akkor most ez hogyan is van??

 

A tesztlapokat vissza sem kaptam hogy meg nézzem a hibákat, szó szerint kivágtak ennyi..

 

Amikor annó jogsira jártam SM,A,B kat azt még tesztlapon csináltam..

SM ből egyszer buktam elméletből a hatóság ott is vissza adta a tesztlapot arra az időre hogy megnézzd miket rontottál el utána persze vissza kérték! Mert kijegyzetelni nem lehetett belőle, meg el vinni sem!

 

De aki tesztlaposan szerzett még jogsit az tudja miről beszélek..

Itt nem volt meg ez a lehetőség!  

 

Azért is tartom az egészet kérdőjelesnek..

Ha hisszitek ha enm ugyan azokat az anyagokat X eltem be amiket meg tanultam!

 

Műszakiból éreztem a bukást de a többiből nem ha hiszitek ha nem!!!

 

Nagyon el vagyok keseredve, és lehet hogy a vége az lesz hogy az RTL es ismerőseimmel felveszem a kapcsolatot és el panaszolom magam nekik is..

 

A családomba 5 en dolgoznak kereskedelni tvnél..

Mert nem tartom igazságosnak a tegnapi napot sok dolog miatt például amiket le írtam..

 

És ne haragudjon senki ez miatt de nektek le szerettem volna írni, tudja mindenki mire számítson!

 

múltszázadi Creative Commons License 2012.02.24 0 0 338

Ja és még valami!

Ne hidd, hogy a jelenleg hívójeles amatőrök közűl ha most berendelnék őket vizsgát tenni ,nem hasonlóan járna közülük néhány mint te.

Csakhát ők hívójeles amatörök, és mint az élet sok más területén, itt sem kell újabb vizsgával megerősíteni az elmúlt időszakban megszerzett bizonyítványra való jogosultságát senkinek.Pedig néhány esetben lehet,hogy nem lenne felesleges.

múltszázadi Creative Commons License 2012.02.24 0 0 337

Üdvözöllek!

Hát nagyon sajnálom,hogy nem sikerült a vizsgád.De csak idézni tudom a múltat

"

múltszázadiválasz | megnéz 2012.02.08 07:08:27 © (295)

Háát, kinek mi a gázos.De hát miért gondoltad,hogy csak úgy elmész vizsgázni mindennemű felkészülés nélkül ?Javaslom kérj halasztást más időpontra valamilyen indokkal ,és vedd fel a kapcsolatot a lakóhelyedhez közeli rádióamatőr klub vezetőjével, és az majd segít a felkészülésben.Ha meg még nemadtad be a vizsgára jelentkező lapodat, akkor előbb készülj fel, és majd azt követően jelentkezz vizsgára.Azt mindenkinek saját magának kell megítélnie mennyire felkészült.A vizsga az vizsga mindenütt.Számot adunk a tudásunkról, mely alapján értékelnek bennünket.Mi történne ha egy orvosjelölt a gyakornoki idejében a felkészületlensége miatt  pl. a körülmetélés helyett kiherélné a pácienst  az esküvője előtt egy hónappal ?Na tanulj,olvass sokat aztán jelentkezz vizsgára.Sok sikert kivánok hozzá.

Előzmény: MotorolaPGP (294)
"

Nos azért ne keseredj el,hisz nincs itt a világ vége hidd el .Én burkoltan próbáltam jelezni neked tárgyidőszakban,hogy mire készülj fel.Ha nem így tettem volna, még meg sem próbálod.Az élet tele van kihívásokkal, melyeknek próbálunk eleget tenni egyszer több , máskor kevesebb sikerrel.De mindíg újra kezdjük.A döntés továbbra is a te kezedben van.Vagy tényleg nem mész többet oda, vagy megpróbálod kellő felkészülés után.Én az utóbbit javaslom, ha tényleg komolyan gondoltad az amatörködést.Ha mégsem, hát akkor marad valami más hobbi,mit szivesen csinálnál.Na fel a fejjel és aludj még a történtekre párat, aztán majd eldöntöd mitévő legyél.

Szép napot és hétvégét kivánok.

Előzmény: Törölt nick (332)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 336

Szerinted kellően felkészülve mentél vizsgázni? Csak a hatóság hozzáállása volt a hiba? Nem kapkodtad el kicsit sem?

Előzmény: Törölt nick (334)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.23 0 0 334

Megy az élet tovább no problem majd megyek én is valamikor fene tudja mikor! :))

Hát így zajlott a vizsga ugyhogy ne vágj olyan felelötlenül bele mint én! :)

 

Amugy nincs mit amit tudtam le írtam lássátok ti is és ne legyen meglepetés senkinek! :)

Előzmény: Pityu199 (333)
Pityu199 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 333

Szia!

 

Nagyon sajnálom. :-(

Megértem, hogy most elkeseredtél, de ne add fel!

Mindenképpen próbáld meg újra.

Most aztán, még jobban elbizonytalanodtam.

Én nem is akartam most menni, gondoltam, majd az ősszel.

A tananyagot olvasva, úgy láttam, hogy több hónap kell annak a megtanulásához.

Pedig, kb. felével tisztába vagyok.

Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat.

Előzmény: Törölt nick (332)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.23 0 0 332

Nem sajnos nem sikerült! :((

 

Ma volt 9 kor a vizsga!

Igértek valami levelet postai uton stb.. hogy majd azt a csekket kell be fizetnek azóta sem jött!

 

Nektek köszönhetően tudtam meg a postos idő pontot! 23. a és nem 27. e nah mind1..

 

4 en voltunk a vizsgán, adtak egy tesztlapot, és a vizsgalapra kelett írni a megfelelő válaszokat az az be ixelni A,B,C stb.. fent voltunk a 3 . vagy 5. emeleten már nem tudom! :)

 

Addig meg ott vártunk lent az előtérbe 9 óra elött jött egy faszi hogy akkor mehetünk fel, véresszájúak semmit jót nem tudok a hatóságról elmondani!

 

Hivatásos jogosítványom van A,BE,CE,DE PÁV 1,2,3. kategória!

Ott nem voltak ilyen szemetek velem mint itt... Nagyon sajnálom :(

 

Nem persze hogy nem sikerült, ami anyag fent van a neten 90% szar ugyahogy van...

És nem egyeznek a kérdések a válaszokkal!

 

Aki meg nem tud kapcsolási rajzokat csinálni az ne is menjen ugyan is a teszt műszaki végén van 3 írásbeli pont ami 36 pontt asszem a többi 4-5-6 pontos ha jól emlékszem..

 

62 hibapont bukta is valahogy így tehát ha 3 rajzból kettőt nem tudsz vagy elötte rontottál akkor 100% a bukás és nem segítenek szart sem!

 

Volt bent egy férfi annak segítettek érdekes nekem nem mind1 nem is érdekel én így nem fogok vizsgára menni, hogy sem egy tesztkönyv sem egy tankönyv nincs!

 

Egy jogosítvány megszerzése 1 millioszor könnyebb még akkor is ha nem kened meg a vizsgabiztost!

 

Mivel az elméleti vizsgán ugyan azokra a kérdésekre számíthatsz ami a könyvbe van!

 

Egy fiú is pótvizsgára ment annak sikerült a multori vizsgán 10 ből 2 ember ment át azt mondta a srác!

 

4000.- ft a vizsga díj ha 2 ből buksz akkor ismét 4000.- ft és kezdhetsz mindent előről nagy szemétség ez ugy ahogy van..

 

Olyan kérdések vannak aminek a rádiózáshoz semmi köze, hisszen nem fizika tanár szeretne lenni senki és nem is villamosmérnők!

 

Pénzlehuzás egyik módszere ahogy én ezt látom..

 

3 írásbeli részben volt hogy rajzolj le egy Yagi antennát meg még 2 rajzos valamai az egyik nem is volt nehéz..

 

Utána OHM Törvénye alapján rajzold le a kapcsolási rajzot hol megy be az áram és hol megy ki stb..

 

Nekem semmit nem segítettek ugyhogy én oda még egyszer nem hisszem hogy vissza megyek! :((

 

Nagyon rossz élményeim voltak, nem barátságosak abszult nem!

Van aki máskép vélekedik az egészről hát én így..

A PÁV1 PÁV2 esen a psziologus tök normális volt velem, és el beszélgettünk, ha voltak hibáim javíthattam őket! És segített mindenben!

 

Nekem azt ne mondha senki hogy egy rádióvizsgával valakinek tud kárt okozni vagy épp haláld.. de egy buszvezető vagy egy kamionos mások életével játszhat.. és veszélyes üzem is a rádiózásba mi a veszélyes?

 

Nem tartom fernek az egész vizsgarendet, és maga a követelményeket sem! Tehát ha nincs villamossági ismereted akkor ne is menjen senki mert kivágják ugy is segítség = nulla..

 

A férfinek akinek segített a vizsgáztató szerintem az pótvizsgára ment vagy nem tudom..

Gyakorlati részre el sem jutottam hát ez van, meg voltam vizsga nélkül meg is leszek ez után is.

 

Szánalmas amit csinálnak, három enger volt a terembe és olyan hangosan beszéltek alig lehetett oda figyelni!

 

Ha osztályoznom kellene az egészet akkor csak NEGATÍV -0 értékelésem lenne..

Sok szarszágot tesznek fel az embernek hihetetlen.. hát kb ennyi utána le kisért egy ember és mondta majd legközelebb megyek ..

 

Másik vib is ment le a lépcsőn valamit mondott én meg mondtam neki hogy ennek a 90% ának köze nincs a rádiózáshoz, amit most is tartok!

 

Csak szerintem ez gusztustalan, mert lehetne egyszerübb is stb.. ha meg annyira pofátlanul a pénzre mennek rá akkor mondják azt hogy jó a vizsga 15000.- ft és ennyi de akkor lehessen kapni teszt könyvet is meg inditsanak rá tanfolyamot mint ATI iskolába is ahogy teszik.

 

Mondom a multkori vizsgán 2 ember ment át a 10 ből 8 teljes ismétlést kell csinálnia.. sokan hagyják is nem mentek el, mert pedig volt akit vártak még no de ez van..

 

Jah és ez pedig csak egy Alapfokú vizsga volt! :))

 

Na ennyi utána le kisért az ember mágneskártyát le adtam és jöttem haza..

 

Sok skiert mindenkinek!

És aki azt mondja hogy simán át mész az hazudik, ilyen kemény vizsgán talán az érettségi sem volt, nagyot képzelnek magukról, és nem segítenek semmiben sem..

 

Ugyhogy magadra vagy utalva teljesen, jó vizsgabiztosnak lenni ezt a munkát csinálnám én is! :)

Csak én nem tudnék az emberekkel olyan lenni mint ők sajnálom tényleg NEGATÍV! :(

Pityu199 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 331

Írj már valamit bővebben.

Nem sikerült? :-(

Előzmény: Törölt nick (329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!