Keresés

Részletes keresés

fotoblog Creative Commons License 2006.01.24 0 0 185

Kuulpix: a közeljövőben érdekelne egy IR szűrő, mert hétvégén kiesett a táskámból a Hoya R72. (ha valaki Lillafüred környékén találna egy ilyet, akkor az az enyém :)

Mennyiért tudnál 58-as, esetleg a jövőre gondolva 62-es menettel szerezni?

Előzmény: Kuulpix (173)
madgie Creative Commons License 2006.01.24 0 0 184
Venni kell 20Da-t :)))
Előzmény: fotoblog (183)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.24 0 0 183

Akkor ömlesztve válaszolnék, mert már van némi tapasztalatom tükrössel is.

 

-A 20D egy viszonylag magas kategóriájú gép. Ezekbe a masinákba értelemszerűen jobb anyagokat építenek, így vélelmezhetően a szenzor előtti IR blokkoló szűrő is jobb. (mármint a hagyományos fotográfia szempontjából) Azt hiszem, ki kell próbálni, de szerintem jóval hosszabb időkkel kell számolni. Öszehasonlításképpen régen egy Minolta S414-el infráztam, ISO100-on 5,6 blendével 1/4 - 1/20sec adódott verőfényes nyári napon. A 300D-vel 10-20mp. Ennyivel jobb a IR blokkoló szűrője a 300D-nek.

 

-A "hotspot" jelenség infraszűrőnél egy világos foltot takar a kép közepén. Leginkább a Canon objektívjeire jellemző. Én kisérleteztem a kitobival, a folt nagysága a blendétől függően változik. A Sigma 70-300 APO DG hibátlanul működik. Itt egy

link , alul van egy lista, hogy milyen obikat teszteltek ebből a szempontból és melyik jó-nem jó.

 

-Polár? Az minek? Olyan fekete lesz az ég, hogy csak na... ráadásul az egymásra tekert szűrők növelik a becsillanás és a vignettálás esélyét.

 

-AF működik, csak tükrösnél nem fogod látni hová. Kompaktnál ez nem probléma. Az IR jelölés azért van, mert lehet úgy csinálni, hogy fókuszálsz szűrő nélkül, átkapcsolsz manuális fókuszra, feltekered a szűrőt, és a fókuszgyűrűt eltekered az IR jelölésig. A Sigmámon van ilyen, de én inkább elé fókuszálok, és szűk blendével éles lesz az is, amit akarok.

 

-A pötty biztató :)

pitman Creative Commons License 2006.01.24 0 0 182
Igazán sok tapasztalatom nincs, egy pár órára kaptam kölcsön egy ilyen szűrőt, igaz, csak a kit objektívvel tudtam kipróbálni és a környezeti viszonyok sem voltak ideálisak, de működött a dolog. A záridő viszont nagyon hosszú volt.
SchefferJ Creative Commons License 2006.01.24 0 0 181
Szerintetek a sima 20D + hoya r72 infraszűrő működőképes?
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 180
mail ment
Előzmény: garfieldka (176)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 179

na meg egyszer

 

infra
Előzmény: Duda (178)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 178

lemaradt a kep

 

Előzmény: Duda (177)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 177

vegigolvastam a topicot, van par kerdesem:

-mi az a hotspot? :) van ilyen DSLR-ben?

-lefenykepeztem a taviranyitot, es ott a feher potty, akkor ez biztato?

-emlekszem nehany regi MF objektiven van infra jel a tavolsagmezon, mert az infrahoz mashova kell fokuszalni, ezek szerint az AF nem megy (lattam paran panaszkodtak)?

-ha rateszem a polart, az tovabb sotetiti az eget?

-ebay-en nezegetve az arakat talaltam vmi x-ray szurot amik sokkal magasabban vagnak (1000nm) es ezekkel allitolag atlatni a ruhan. Ez kamu, vagy tenyleg letezik a Gusztav rajzfilm beli szemuveg? :)))))

garfieldka Creative Commons License 2006.01.14 0 0 176
2005.08.16 20:33:29 (149)

Én használtam ilyet Cokin szűrőtartóban. Fóliaszűrő. Ez olcsóbb volt, ezzel kezdtem. De arról nem vagyok meggyőződve, hogy a nem teljes zárás miatt nem jutott a képre fals fény. Nekem ez csak próba volt, aztán vettem menetest.

 

Ugyanígy kezdtem én is, mint ebből a beírásomból látható. Már nem használom a fóliát, ha kell, írj magánban és megbeszéljük az adás-vételt! Egyébként 80x80 mm-es piros infra fólia, de nincs megadva a tartománya. Az AF működik vele, a képet látod a keresőben, mert nem annyira sötét. Annyi változás van rajta, hogy ragasztottam rá fekete fotókartonból egy keretet, ami lehetővé tette a Cokin szűrőtartóban való használatát. Van eladó Cokin szűrőtartóm is új még két-három darab a P méretűből.

 

Előzmény: Duda (175)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 175

Itt a fórumon pedig jópárszor hírdettük mindketten, hogyhogy nem vetted észre?

 

mert eddig nem erdekelt az infrafotozas :)

 

nekem hasznalt kellene, elsosorban azert, hogy vetel elott kiprobalhassam, hogy egyaltalan mukodik-e a gepemmel. masodsorban az ara miatt, mert csak probalkozok vele, ha jo es tetszik, akkor akarok csak kolteni komolyabbra

Előzmény: Kuulpix (173)
madgie Creative Commons License 2006.01.14 0 0 174
De nem adsz hozzá ajándék mikrokendőt :DDD
Előzmény: Kuulpix (173)
Kuulpix Creative Commons License 2006.01.14 0 0 173
OFF:::Itt a fórumon pedig jópárszor hírdettük mindketten, hogyhogy nem vetted észre? Főleg nagyobb méreteknél olcsóbb még a Hoya-nál is és a minősége inkább a B+W-hez hasonlít. Ha nem túl sürgős én is tudok neked - és bárkinek - szerezni - szerintem - jó áron. Üdv
Előzmény: Duda (168)
garfieldka Creative Commons License 2006.01.14 0 0 172

Szerintem itt találsz mindenfélét. Én néhány külföldi cégtől szoktam venni ezeket.

www.heliopan.de

Előzmény: Duda (168)
madgie Creative Commons License 2006.01.14 0 0 171

Ha valakit érdekel egy használt 58 mm-es Hoya R72 (ajándék mikrokendő!),írjon.

Mailem publikus.

Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 170

na most eladod vagy nem? :)

elotte tesztelhetnek vele egyet , hogy a 7D-m mukodik-e vele?

Előzmény: Dimage Dani (164)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 169

55 72 77 mm-es szuromenetes objektiveim vannak

az 55 pont jo

milyen tipus es mennyi az ara?

Előzmény: Dimage Dani (155)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 168

Helioplant meg nem lattam hirdetni, hol vag?

 

Előzmény: garfieldka (167)
garfieldka Creative Commons License 2006.01.14 0 0 167

Magamnak 82-est vettem a Heliopan márkából. Teljes szortiment kapható, csak el kell dönteni, milyen nanométer tartományú legyen. Viszonyításul: a 82-es 123 Euro vételárban volt. Pici bank meg posta hozzá. Azért a kisebbek olcsóbbak sokkal. Ha kell valakinek, magánban megkereshet!

Előzmény: Dimage Dani (163)
posthero Creative Commons License 2006.01.13 0 0 166

akkor jó az!

Előzmény: okiro (165)
okiro Creative Commons License 2006.01.13 0 0 165
A T-60-as az utolsó manuális CANON gép volt. Fémredőnyös. Lehet, hogy jobban járok, ha megjavíttatom a VLC Prakticámat.
Előzmény: posthero (160)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.13 0 0 164
Most olvastam vissza itt, és láttam hogy 300D-vel egész jó képeket lőttél. A1-en nagyon erős hotspot volt a kép közepén, 300D-vel már nem volt annyira vészes, de ezekszerint rossz obival próbálkoztam. Vannak manuális obijaim is, de nem tudtam őket kipróbálni (nincs fény). Lehet hogy mégsem adom el :)
Előzmény: garfieldka (157)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.13 0 0 163
:)
Hát ha nem is jársz pesten, akkor garfieldka lesz a te embered. Ha mégsem jönne össze, keress meg. (Amúgy szerintem a nagyobb szűrő szűkítővel sosem hátrány, sőt)
Előzmény: Törölt nick (162)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.13 0 0 161
Hát most így hirtelen nem jut eszembe, arra emlékszem hogy a Rákóczi útról kellett jobbra lefordulni...
Alapvetően 52-est kerestem énis, hetekig hiába, végülis egy 55-öst tudtam szerezni. Hiánycikk volt tartósan, ezekszerint most is az. Szűkítő van hozzá (55->52). Amúgy teljesen karcmentes, Z1-en használtam egy teszt erejéig, azán A1-em, majd 300D-m lett, egyik se igazán infrázásra való.
Előzmény: Törölt nick (156)
posthero Creative Commons License 2006.01.13 0 0 160

olyan géppel lődd el, ami nem motoros filmtovábbítású és lehetőleg fémredőnyös. mondjuk egy praktica mtl5b-vel.

Előzmény: okiro (158)
okiro Creative Commons License 2006.01.13 0 0 158

Sziasztok!

 

A fagyasztóban évek óta hever egy tekercs Kodak f-f infranegám. Milyen géppel lőjjem el, hogy élvezhető kép is legyen rajta? Van egy műanyag hátfalas CANON T-60-as meg egy T-70-es gépem (no meg egy eladósorban lévő EOS-3 is).

garfieldka Creative Commons License 2006.01.13 0 0 157
Dimage Daniét megveszed és egy szűkítővel tudod használni. Ha mégis 52-es kell, akkor írj és megoldjuk!
Előzmény: Törölt nick (156)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.13 0 0 155
Nekem van egy 55mm-es, érdekel?
Előzmény: Duda (153)
ceva_sony Creative Commons License 2006.01.13 0 0 154
Mar elkelt.
Előzmény: Duda (153)
Duda Creative Commons License 2006.01.13 0 0 153
ez megvan meg?
Előzmény: ceva_sony (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!