Keresés

Részletes keresés

dr_strange Creative Commons License 1999.10.15 0 0 97
kedves Alice, örömmel köszöntelek, a topik csak egy kicsit ult le szerintem, mert ez a Könyv örök, sosem lehet róla eleget beszélni. Az Imladris site-ot én is rendszeresen látogatom, Cate Blanchettet is regisztráltam, az igazság az, hogy nem láttam az Elisabethet, igy semmiféle véleményt nem tudok alkotni róla, ami nem is baj, legalább számomra új lesz az alakitása. Épp most tervezem ikszedszer elolvasni a LoTR-ot, csak előbb azt hiszenm, Donaldson Covenant krónikáit kéne újra elovasni (másik nagy kedvencem, mindenkinek ajánlom, aki hozzá tud férni és kedveli a kissé elvontabb fantasyt), valahogy a mostani hangulatom inkább ahhoz passzol.

Bocs, ha kissé inkoherens voltam.

shine on,

dr_strange

Előzmény: Alice (96)
Alice Creative Commons License 1999.10.15 0 0 96
Haho, udv mindenkinek. Ma jarok itt eloszor, remelem, visszatertek! Gyertek vissza! Hahooo!
Hosszu hetek ota az angol nyelvu honlapokat jarom a keszulo filmrol, es nem mondhatnam, hogy minden szavat ertem a hozzaszoloknak, ugyhogy igencsak orultem, mikor idetalaltam. Erre azt kell latnom, hogy mindenki eltunt...
A konyvet, bocs, a Konyvet en is nagyon szeretem, eloszor 17 evesen olvastam. Igy elsore nem akarok szoszatyar lenni, csak annyit, hogy a film (ha mar egyszer megalkotjak) legalabb jo kezekben van, higgyetek el. Legalabbis lehetne rosszabb kezekben is. Erdekelnek valakit a fejlemenyek? Galadriel Cate Blanchett lett, semmi Uma Thurman, hat nem nagyszeru? Most mar csak attol kell felni, nehogy o legyen Eowyn.
Rastaman Creative Commons License 1999.09.25 0 0 95
azert az tulzas, h kiveszoben vannak, de aht engem inkabb az erintett meg, h egy ugymond fantasy konyvben, vilagban ilyenekrol esik szo:
"emberi" erzesekrol, meg h ha hobbitok fejezik ki, akkor is..
:)))
azert neha kifejezetten uncsi, tokre ki lehet talalni, h mi fog kovetkezni
pl. amikor megjelenik Gandalf, v. amikor osszetalalkoznak a hobbitok, v. amikor a kiraly visszater

de a forditas fenomenalis, nem tudok betelni vele
azok a leirasok!

Előzmény: dr_strange (89)
Rastaman Creative Commons License 1999.09.25 0 0 94
inkabb hat konyv, es egy fuggelek, nem?
plussz bevezeto (A pipafurol, stb)
de hat en ezt egy konyvnek tekintem, mert ez a hat "konyv" egy egesz, kerek tortenet
onmagaban, kulon-kulon nem mesz sokra veluk
Előzmény: fd (90)
dr_strange Creative Commons License 1999.09.23 0 0 93
Bizony, Galadriel nincs még, megy is a nagy találgatás az Imladris message-boardján... nekem igazán még ötletem sincs (jó, volt, az Ingrid Bergman - meghalt már szegény -)

üdv

Előzmény: Ghanima (92)
Ghanima Creative Commons License 1999.09.23 0 0 92
Kedves dr. úr!

Hogyhogy nincs Galadrieljük??? Korábban úgy volt, hogy Uma Thurman lesz, nem?? Na, látom már, ideje lesz átnéznem Imladrisba!
üdv,
Ghanima

Előzmény: dr_strange (87)
dr_strange Creative Commons License 1999.09.23 0 0 91
Jó, elleszek én 5 filmmel is + egy dokumentumfilm...:-)
Előzmény: fd (90)
fd Creative Commons License 1999.09.23 0 0 90
Szervusztok!
Érdekes, hogy ez senkinek sem szúrt szemet... A könyv _nem_ három részes!
5+1 rész, ami három kötetben jött ki. Öt könyv+függelék...
fd
Előzmény: Sorsha (78)
dr_strange Creative Commons License 1999.09.23 0 0 89
teljesen egyetértek... olyan érzéseket közvetít a könyv, amik a jelen világunkból kiveszni látszanak, vayg nem merjük, tudjuk őket vállalni: a végsőkig való odaadás, a barátok iránt érzett egyszerű és mély szeretet, az önmagunk iránt érzett alázat, és még lehetne biztosan sorolni... ezért érint meg annyira mindig, akárhányszor újraolvasom.
Előzmény: Rastaman (88)
Rastaman Creative Commons License 1999.09.22 0 0 88
hat szoval nem si tudom hol kezdjm

eppen olvasom a konyvet, mar nagyon a vege fele tartok, de hat azert meg midnig vannak meglepetesek, tobbszor is volt olyan, h osszeszorult a szivem...
nektek nem?

ez a konyv nem csak azert zsenialis, mert egy teljesen kitalalt vilag minden reszlete hiheto, de olyan emberi erzesekrol is szo esik, amiket eddig nem vettem eszre (marmint amikor a konyvet olvastam)

szoval egyszeruen egy remekmuvel allunk szemben

dr_strange Creative Commons License 1999.09.20 0 0 87
Kedves Elftársak,

aki nem jár arrafelé: az Imladrison hírül adják, hogy összeállt a Fellowship! Szerencsére egy csomó nevet nem ismerek közülük, és az ismertek sem a megahipersztárok közül valók. Íme:
Frodo - Elijah Wood
Sam -Sean Astin
Pippin - Billy Boyd
Merry - Dominic Monaghan
Gandalf - Ian McKellan
Aragorn - Stuart Townsend
Legolas - Orlando Bloom
Gimli - John Rhys-Davies
Boromir -Sean Bean

egyebek:

Bilbo - Ian Holm
Saruman - Christopher Lee
Arwen - Liv Tyler
Faramir - Ethan Hawke

Galadrielt még nem találták meg...

A Gyűrű legyen veletek!

Rastaman Creative Commons License 1999.09.18 0 0 86
tudom, h franciaul is letezik, de egyszeruen szar
a amgyar forditas egy klasszissal jobb

es milyen radijatekrol beszeltel? en errol meg nem is hallottam...

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.18 0 0 85
kartyajatekok?
showbiz
Pásztörperc Creative Commons License 1999.09.17 0 0 84
Kedves Ghanima!

Nem te vagy az egyetlen, aki eltéveszti Galadriel hajszínét. Odaát, a politikában (... egy gyűrű mind felett...) írtam egy hosszú ismertetőt a Középfölde gyűjtögetős kártyajátékról (MECCG). A szakirodalom szerint az effajta játékok közül ebben vannak tán a lexebb képek. Nos, van egy csomó olyan lap, amelyek különböző tevékenységeit ábrázolják (3 arany hajszál, G. tükre stb.) — ezek mindegyikén szőke. De a magát G.-t bemutató lapon fekete a haja! (Nem is adtam oda ezt a lapot G. úrnőnek: nem hiteles.) Olybá tűnik, eltévelyedésed legalábbis nem egyedi.

Caty Creative Commons License 1999.09.13 0 0 83
Hali mindenkinek!:))

Kistesóm (nemsokára 24 éves) örökké hálás Tolkien bácsinak - és mint nemrégiben kiderült (és ettől rettentően meghatódtam), kicsit nekem is...
Annak idején, mikor a testvérkém általános iskolás volt, nem szótagolva tanultak olvasni, mint én, hanem a borzalmas képolvasási rendszerrel - ennek következtében Öcsikém megutálta az olvasást, és nem volt hajlandó se olvasni, se írni...
Egy téli szünetben elkezdtem neki felolvasni a Gyűrűk Urát. (Addigra én már vagy hatszor olvastam, és nem bírtam ráunni.) Annyira tetszett neki, hogy néha éjszakába nyúltak ezek a felolvasások. A második könyv felénél leálltam a hangos olvasással, és közöltem a Tesóval, hogy ha tudni akarja, mi lesz a könyv vége, lásson neki ő az olvasásnak. Képes volt kilopni a könyvet a szobámból, holott soha nem tett addig (és azóta se) ilyet, bevonult a saját kuckójába, másfél napig a színét se láttam, majd megjelent boldogan, büszkén vigyorogva, enyhén kialvatlan fejjel, és közölte, hogy kiolvasta a könyv hátralévő részét. Azóta falja a könyveket, szinte mindent elolvas, ami a keze ügyébe kerül. Az örök kedvenc azonban Tolkien marad.

Ghanima Creative Commons License 1999.09.10 0 0 82
Húha!
Érdemes volt átnézni a készülő film honlapjára! Újabb színésznevek a listán:
Nem Timothy Spall lesz Gimli, hanem John Rhys-Davies - nekem azért Spall kicsit jobban tetszene..., bár R-D. jó színész.
Boromir - Sean Bean - róla nem tudok túl sokat, a fotóját nézve nem látszik rossz választásnak. A filmográfia szerint játszott pl.a Patriot Games-ban, a Roninban és a Golden Eye-ban - egyiket sem láttam... :-(
Egy teljesen ismeretlen színész, Orlando Bloom lesz Legolas - jó arca van, hogy milyen színész, majd kiderül.
De ez a Lív Tyler, ez nekem akkor sem tetszik.
Üdv
Ghanima
Ghanima Creative Commons License 1999.09.10 0 0 81
Kedves dr_strange,
Köszi a hírt, majd mindjárt rákukkantok a filmhonlapjára is.
Szerintem Liv Tyler még Uma Thurmannál is rosszabb!! Ez a női hölgy igazából még csak nem is színész a szó igazi értelmében, legalább is szerintem.
Christopher Lee mint Szarumán? No, oda kell néznem a filmográfiájára, mert nem jut eszembe róla semmi, ami persze nem baj, mert talán nem "elcsépelt" arc :-))
Nem volt ő Drakula a 60-as években, vagy összekeverem valakivel?
No, megyek a honapra!
Üdv,
Ghanima
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.09 0 0 80
Caty!

Eltaláltad! A Sötét Kristályra gondoltam. No persze pár dolgot jobbra meg kellene csinálni (pl. arcmimika).

Szerintem totális mellétrafálás lesz ha filmet csinálnak ebből a szuper könyvből. Gondolkozzatok egy kicsit! Milyen pénz jönne be egy könyvhű alkotásból? Pl. az első órának a hobbitok falujában kell történnie. Ez nem izgalmas a "tömeg" számára. Meg ilyesmik.

Hallivudosra fogják megcsinálni... abban van a pénz.
Biztos sikeres is lesz. Sokaknak meg fájni fog a szíve (pl. nekem).

Én azt mondom, hogy hála Istennek, hogy VANNAK DOLGOK, AMIT NEM FOG MEGENNI A KOMMERSZ KULTÚRA ZABÁLÓS SZÖRNYETEGE. EGYSZERŰEN NEM TUDJA MEGENNI.

Sorsha Creative Commons License 1999.09.09 0 0 78
3 reszesre, a 3 konyvet kulon kivanjak megfilmesiteni, a masodik ketto 2001 husvetjan ill. szinten Karacsonykor kerulne vaszonra (ize az amerikai datumokat irtak meg - helyileg a forgalmazotol fugg:)
Köpcös Creative Commons License 1999.09.09 0 0 77
És hány részesre tervezik a filmet ?

Sorsha: szerintem nem. legalábbis itthon nem. viszont ha jó, és remélhetőleg nem egy részes, akkor folyt.-nál biztos.

üdv.:köpcös

Sorsha Creative Commons License 1999.09.09 0 0 76
Szerintem jo hir, hogy ugyan amerikai penzbol de nem amerikai fogja csinalni a filmet. Az uj Empire magazinban van nehany nagyon is hangulatos szamitogeppel keszitett kep diszletekrol, jelenetekrol.. Es meg igazan nagy sztart nem soroltak fel mint foszereplot (Sir Ian McKellen-t, Elijah Wood -ot es Christoper Lee-t nem sorolnam ide)... igaz Liv Tyler... (vajon szokke lesz? mert hogy hogy maskent lehetne azt a szerepet eljatszani?).
Nagy nevekrol csak mint cameok beszelnek...
Allitolag 2000 Karacsonyan mar az amcsi mozikban lesz a film.
Vajon akkor is orulet lesz a penztaraknal?:)
Caty Creative Commons License 1999.09.09 0 0 75
Tán a Sötét Kristály címűre gondolsz?
F-kulcs Creative Commons License 1999.09.09 0 0 74
Üdvözlet Mindenkinek!

Engem elkeserített, hogy ebből a könyvből filmet akarnak csinálni, különösen, hogy amerikai „sikerprodukciót”. Nem valami jó ötlet sztárparádét rendezni, különösen olyan fejekkel, akik tönkrevágják a mű hangulatát. (Uma Thurman és Liv Tyler ostoba arca – rossz belegondolni; Sean Connery meg a maga bájgúnár módján..., Ewan McGregor meg gondolom olcsóbb volt, mint más sztárok...)
Ezen információk után nehezen hiszem el, hogy értékes alkotást készítenek. Talán a zenéje még jó lehetne, de akkor meg azt sajnálnám, hogy miért nem társították odaillő környezethez.
Amúgy jobb lenne ismeretlen, de megjegyezhető karakterekkel benépesíteni a filmet, olyanokkal akikről elhihető, hogy rege-alakok.
A zenéről annyit, hogy én legszívesebben mindig a megfelelőt válogatnám ki: alapvetően kelta, régi angol motívumokkal telített zenéket, vagy olyanokat, amelyeknek „súlya” van. Sok Jethro Tull (Crossfire, Broadsword, Songs from the Wood album stb.), The Chieftains (Dunmore Lasses stb.), Led Zeppelin (Battle of Evermore, Achilles Last Stand), a magyar Bran (ennek persze kicsi az esélye), további ír és angol népzenék, valamint klasszikus zene.
Belefér továbbá Peter Gabriel, Kate Bush, Enya, Mike Oldfield módjával (– inkább hagyományos, autentikus hangszerek lennének alkalmasak), Lorena McKennit...
A Jethro Tull szerintem olyannyira illik a kötethez, hogy én együtt kedveltem meg őket. Sokszor megtörtént, hogy miközben olvastam, nem csak a zene, hanem a szöveg is hasonló síkon mozgott, mint a történet...

Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.08 0 0 73
na... meleg
Ghanima Creative Commons License 1999.09.08 0 0 72
endi: részemről ??? Valami halványan rémlik, látni vélek egy filmplakáton egy fiú meg egy lány "bábfigurát", de semmi több.
Szabad a gazda és kíváncsi is vagyok, de szerintem én nem láttam, nem szeretem igazán a bábokat.
Üdv,
Ghanima
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.04 0 0 71
Na most titokzatoskodom egy kicsit. Volt régen egy fantasy film (nem igazi film, hanem talán bábfilmnek lehetne nevezni), nna, ha azzal a módszerrel és minőségben megcsinálnák A Gyűrűk Urát, mint azt t filmet, akkor az telitaláltal lenne.
Na, melyik filmre gondolok?
dr_strange Creative Commons License 1999.08.28 0 0 70
Legujabb movie-infók, ha valakit érdekel:

Saruman: Christopher Lee
Arwen: Liv Tyler

Rastaman Creative Commons License 1999.08.28 0 0 69
igen, en is vhogy igy vagyok vele

a Silmarilok erdekes, de hat tenyleg nem kot le, a tobbi meg (a novella gyujtemenyek) nem egybefuggoek, es gyengebbek, nincs annyira kidolgozva

a Baboban a kepek jok, maga a tortenet gyenge

Pirx Creative Commons License 1999.08.27 0 0 68
Tolkien könyvei közül igazán csak a Gyűrűk Ura kötött le, a többit képtelen voltam ugyanabban a beleélő hangulatban végigolvasni - talán majd egyszer. Hiszen ez nem annyira életkor, mint hangulat kérdése. Egyébként, ha jól emlékszem a Szilmariloknál volt az az érzésem, hogy inkább egy történelmi felsorolást tartok a kezemben, mint regényt. Történelemből viszont ilyen részletességgel az igazi jobban érdekel.

Amúgy még Lem-et sem tudok bármikor olvasni, pedig az ő írásait aztán különösen kedvelem.
:)))

Pirx Creative Commons License 1999.08.27 0 0 67
Persze kisülhet jó is abból, ha egy író a saját könyvét illusztrálja, de be kell látni, hogy az ilyen párosítás igen valószínűtlen és csak nagyon ritkán fordul elő.
Nekem tetszettek a Babó rajzai, de ettől függetlenül élmény találkozni mások idevágó képeivel...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!