Keresés

Részletes keresés

dr_strange Creative Commons License 1999.10.29 0 0 127
bocs, elrontottam, természetesen nem én vagyok a link:

mégegyszer:

Imladris

dr_strange

Előzmény: dr_strange (126)
dr_strange Creative Commons License 1999.10.29 0 0 126
Előzmény: Bateman (125)
Bateman Creative Commons License 1999.10.29 0 0 125
BagolyMondja:
Melyik az a site? Én is végig swingwlném.
Az official-t láttátok már?
BagolyMondja Creative Commons License 1999.10.29 0 0 124
Nem akarok tahó lenni, de épp tegnap swingeltem végig a vontakozó site-ot (van rajta egy tasztalhoz nagyon hasonlító fórum is!), és abból az jött ki, hogy ez a kép egy hamisítvány... Vagy az angoltudásom nagyon rossz... De valamelyik októberi hírben ott van az egyik gyűrűlidérc lova, meg vannak fotók Gandalf jövendő tűzijátékáról, azok viszont valódiak.
Előzmény: dr_strange (117)
dr_strange Creative Commons License 1999.10.28 0 0 123
Kedves textor,

valamelyik Chip Magazin CD-n az idén közreadtak egy kis programocskát, ami tkp. semmi más, mint egy scrollozó Middle Earth térkép. Majd megpróbálom előkeríteni, esetleg lehetne rákeresni vmelyik keresővel.

dr_strange

Előzmény: textor (122)
textor Creative Commons License 1999.10.28 0 0 122
Sziasztok!
Eloszor jarok itt, es egy eleg regi, tobb mint egy hete felvetodott kerdeshez szeretnek hozzaszolni.
Ami a reszletes angol terkepet illeti, nem lehetne-e (halkan mondom, nehogy valaki illetektelen meghallja), szóval nem lehetne-e
1. beszkennelni azokat a bizonyos terkepeket,
2. kozos munkaval, esetleg itt a forumon minden foldrajzi nevet azonositani,
3. egy grafikus programmal atdolgozni es magyaritani a terkepet,
4. es vegul kozosen orulni neki?

En a 2., 3. es 4. ;-) feladatot vallalnam, esetleg az elsot is, ha valaki megdobna egy angol terkeppel.

Hat, ez egy otlet volt.

Alice Creative Commons License 1999.10.25 0 0 121
Hát, kedves rokonlelkeim,

Most a hétvégén csakis azért sanyargattam magam a G.I. Jane című piff-puff-dirr-durr filmmel, hogy megnézzem azt a Viggo Mortensent. Magáról a filmről csak annyit, hogy nem az én érzékeny lelkemnek való, de mindegy. Viggo M. nem volt túl rokonszenves, akit alakított, az meg főleg. Nem tudtam igazán elképzelni mint Aragornt, pedig nagyon erőlködtem. A külseje nem rossz, de a fenti filmben annyira hideg volt és kemény (tudom, tudom, az volt a szerepe, és igen meggyőző volt), hogy az tönkretette a hatást. Nincs más hátra, meg kell néznem másik filmben is. Nekem annyi.

És nicsak, a Liv Tylert is megszemlélhettem, nem máshol, mint a magyar egyesen, a Lopott Szépség-ben. Vele nem lesz baj, csak nehogy tényleg annyira felnagyítsák a szerepét, mint egyes pletykák szerint.

Legyetek jók,

Alice

Rastaman Creative Commons License 1999.10.22 0 0 120
pasa_ szerintem pedig a versek forditasa is jo...igaz, angolul meg nem olvastam, csak beleneztem, de pl. a francia forditashoz kepest a magyar egy remekmu... a franciaknal mar a boritotol is borsodzik a hatam

Alice a neveket ki lehet talalni: sok magyar forditas hasonlit az angolhoz mind jelentesben, mind hangzasban...no meg ha rendesen olvasod a leirasokat, akkor tudod, h mi mitol merre van, es be tudod loni az angol, reszletesebb terkepen

timotmar elnezest, de nem ertek veled 1et: en ugy erzem, h a műt serti, meg Tolkient, hogy te halando, azt allitod, hogy te kepes lennel ra:ez azt jelenti, hogy teljesen szuksegtelenek voltak a hobbitok, meg az osszes tobbi nep...az meg h hobbit leszel csak 1 szep alom...
:))

pasa_ Creative Commons License 1999.10.22 0 0 119
A forditasrol: szerintem is egesz jol sikerult. De legalabb egy dolog teljesen kiesett a magyar valtozatban, a versek.
A versek elolvasasat nagyon tudom ajanlani azoknak is, akik amugy nincsenek konyvolvasasi szinten angolbol, es hozzajutnak az eredeti szoveghez.

Pasa

Előzmény: Rastaman (36)
Alice Creative Commons License 1999.10.21 0 0 118
Nincs is szebb a kerek ajtoknal...
Előzmény: dr_strange (117)
dr_strange Creative Commons License 1999.10.21 0 0 117
Nahát... már tudom, hogy fog kinézni a hétvégi házam...:-) Ti is megnézhetitek alább:

ez egy hobbit-lak...

dr_strange

Alice Creative Commons License 1999.10.19 0 0 116
amit=ami
Alice Creative Commons License 1999.10.19 0 0 115
Haho,

Jolvan, jolvan, kedves Doktorom, en meg ujonc vagyok itten, statuszom ujjj vendeg. Hat honnan tudhattam volna, miert jar fejvesztes? Inkabb ovatos voltam. Meg aztan mindig buszke voltam a helyesirasomra...Azert kosz a bekejobbot, meg ha feleslegesnek is tartottad.

A korkerdeshez:
A gyurut BIZTOSAN nem viselnem, gyava kukac vagyok en ahhoz, nem birnam el a sulyat. De szivesen partfogasomba vennek egy "szelid" gyurut, amit szinten jo arra, hogy az ember eltunhessen masok szeme elol. Aztan ha jonnenek ilyen Lobelia-felek, en is hipp-hopp, kodde valnek. Hihi. Kulonben is, mindig jobban tetszettek az ezustholmik...

Kedvenc szereplom, hat ez kemeny dio, lasd fentebb/lentebb, de mondjuk Legolas, mert o rokonlelek - en is zoldbe' meg barnaba' jarok es szeretem az erdoket.
Eowynt is szeretem. Olyan bator, amilyen en soha nem leszek.

Szivem csucskei a Tundek, elbuvoltek a szepsegukkel es az erejukkel, lelkukkel. Na meg a gyonyoru irasjeleikkel. Azok esztetikailag se semmik.

Rastaman, az angol nyelvu Konyv terkepei akar kinaiul is lehetnenek, elobb sajnos ki kell filoznom, hogy mondjuk a Bakacsinerdonek mi a becsuletes ANGOL neve. De a terkep tenyleg bovebb, jo lesz az.

Hat viszlat.

Alice the Green

timot Creative Commons License 1999.10.19 0 0 114
Óooohhhh hohóóó, drága Rastaman
én a mesékben bizony hobbit volnék

Timot ni Grundu al Mordor

A fekete úr rossz álma

szóval én tudnám hordani, de természetesen, félnék én is....

timot

Rastaman Creative Commons License 1999.10.19 0 0 113
Szerintem ugy a jo, hogy ha azt feltetelezzuk, hogy egyik halando ember se tudna hordani a gyurut.

Mert szerintem ez igy van!
Nezzetek, Gandalf se merte, Aragorn se, pedig az egyik varazslo a masik kiraly.

Előzmény: timot (112)
timot Creative Commons License 1999.10.19 0 0 112
Ha onnan indulunk ki, hogy mi "felnött" emberek, megpróbáljuk vmi módón keztelni a meséket, akkor felesleges kedvencet választani, és azon gondolkodni, hogy viselnénk-e a gyűrűt, vagy bármelyik gyűrűt a nagy gyűrűk közül...

Én felnőtt vagyok, talán, de gyermeklelkű oriás gyerek, és vannak regék és mítoszok, amik megérintenek annyira, hogy képes vagyok matematikus fejjel is azon ábrándozni, hogy vajon mi lenne ha nálam lenne a gyűrű, meg tudnék-e bírkózni ezzel a nagy feladattal, vagy bármely gűrű terhével....

Én ábrándozom róla

timot

Beorny Creative Commons License 1999.10.19 0 0 111
Ahányszor Tolkient olvasok, mindig más szereplő ragad meg. A félszerzetek és tündék egyre kevésbé. A háttérben meghúzódók annál inkább. Beorn, Bombadil, az Entek...
Előzmény: Rastaman (110)
Rastaman Creative Commons License 1999.10.18 0 0 110
Szoval ez a kedvenc szereplos dolog szerintem suksegtelen...
mert mindegyik erdekes, joszivu, stb

no meg ki hordana a gyurut? hat a kivalasztott!

Előzmény: dr_strange (109)
dr_strange Creative Commons License 1999.10.18 0 0 109
Kedves Alice Csodaországból, csak nem fogok Rád egy ócska betűhibáért megharagudni??:-)

Szerintem mindenképpen olvasd el angolul...még ha hetekig tart is (na és aztán? tovább tart az élvezet). Olyan gyönyörű angolsággal van megirva, hogy azt vétek lenne kihagyni (nemhiába volt Mr. Tolkien nyelvész). És a magyar forditás méltó párja az eredetinek, még az a bizonyos hangnembeli váltás is nyomon követhető benne, ahogy az első fejezetek még tulajdonképpen a Hobbit folytatásának, gyermekmesének iródtak (bocsánat, nincsen hosszú i betűm), és később, úgy Rivendell tájékától kezd el komolyodni-komorodni a regény hangja.

Hogy ki a kedvenc szereplőm? Talán Frodo - meg tud békélni önmagával, a rá kimért sorssal és túl tud lépni önmagán.
Kedvenc fajom? Entek...
Hogy viselném-e a gyűrűt? Nem tudom, ezt úgy kell-e értenem, hogy felhúznám-e az ujjamra? Talán nem. Nem vagyok én elég erős hozzá. (Még! de csak figyeljetek...:-)

üdv,

dr_strange

Előzmény: Alice (106)
Rastaman Creative Commons License 1999.10.18 0 0 108
A,ice: is-is: rovidnek tunt igy utolag, meg mar nagyon ki lehetett talalni a veget, es nem volt annyira izgi, bar a megye feldulasa, meg a hajout a vegen kicsit megdobbentettazert megrazo a vege...

en sem olvastam angolul, de nezd meg az angol kiadasban lrvo terkepet! sokkal reszletesebb, mint a magyar kiadasokban

bolt: Siéverl@nd, Valhalla, stb, ezek inkabb szerepjatek buzil boltj@i (nem akarok senkiz megserteni) mint Tolkien rajongoeke
pl.:kerestem @ Hg.U.-t magyarul, bementem a Valhalla Moszkva ter melleti boltjaba, mire a valasz: "ja, a masodik kotet, a Gyuru kerese megvan!"
no comment

timot Creative Commons License 1999.10.18 0 0 107
Én egy szavazást szeretnék eszközölni:

Ki a kedvenc szereplôd?
Melyik a kedvenc fajod?
Viselnéd-e a gyűrűt?

Az én válaszaim:

Bombadil
tunde
igen, azt hiszem viselném....

Alice Creative Commons License 1999.10.18 0 0 106
Ur eg, mi van ma velem? Meg a neveket is rosszul irom.

DR_STRANGE, UGYE MEGBOCSATASZ? TOBBE NEM FOG ELOFORDULNI

Ha meg egy hibat talalok, elbujdosom.

Alice Creative Commons License 1999.10.18 0 0 105
lelekesen = lelkesen, barmilyen hihetetlen is.
Alice Creative Commons License 1999.10.18 0 0 104
Haliho, latom gyulekezunk, aminek orulok. Udv, timot.

A filmrol (dr_srange, figyelsz?):
A Viggo-hirt en is tudom, engem az lepett meg, hogy szegeny Stuartot par honap utan hopp, elkuldtek, mert nem illett a kepbe. Akkor vajon beleillett, amikor kivalasztottak? Na mindegy, csak tudjak, mit csinalnak. Vagy nem.
Azert eleg erdekes latni, hogy a vilag minden tajan rengetegen varjak feszulten a filmet, attol eltekintve, hogy ket evet kell meg varni ra, es lelekesen fogadjak a lehullo informacio-morzsakat, a multkor pl. csak egy lo kepe erkezett a forgatasrol, es azt is orommel udvozoltek es megvitattak, kinek hogy tetszik. Ha meg semmi nincs, elvitatkozgatnak Aragorn korarol, Legolas vagy mas hajszinerol, esetleg egyebrol. Hat igen.

A rajzfilmrol (akkor meg nem voltam itt, amikor errol volt szo, es most megint elokerult):
Nekem nem tetszett annyira nagyon-nagyon, de ott is foleg a kulsosegek miatt. Szerintem az alkotok nem tudtak elfogadhato arcu nocit rajzolni + az orkok nem tetszettek, par dolgot meg hianyoltam, amiket kivagdaltak. Ki nem allhatom, mikor cselesen leroviditik a tortenetet. Jaj, nagyon regen lattam am. Ezert is jo, hogy harom film keszul, nem egy. Nem mintha ebben nem lennenenek majd vagdosasok, pl. Bombadil Toma. Egyebkent nem is nagyon lattam meg olyan filmet, ami pont olyan, mint a konyv, amibol keszult. Valahogy beugrott az Egri csillagok filmje, brrrr. (bocs, ez offtopic)

A Konyvrol (Rastaman, haho!):
Itt ucsorog a polcomon angolul is, de meg sosem olvastam, csak beleolvastam. Felek tole, mert az angoltudasomon meg lenne mit csiszolni. Meg csak most lett meg a kozepfokum. De EL FOGOM OLVASNI angolul is, csak mondjuk melle rakom a magyart, ha elakadnek. Az a baj, hogy igy hetekig is eltarthat.
Hogyhogy rovid a vege fele? Hmmm, ugy erted, visszatekintve rovidnek tunik, vagy hogy egyszer csak abbamarad, es meg hianyolsz valamit?

Ez itt nem a reklam helye, de.. :
Erdekes, sosem emlitettetek a Silverlandot, en ott vettem angolul is es magyarul is, miutan harom evig (ez komoly) kerestem mashol. Mondjuk nem Bp-en kerestem. Addig meg a konyvtarbol vettem ki.

Legyetek jok.

"Elisz"

timot Creative Commons License 1999.10.18 0 0 103
Hi all fun,

Nagyszerű, hogy ráakadtam erre a topic-ra...
Végigolvastalak Titeket (elôször úgy gondoltam kinkeservvel), és jó volt. (-:

Megérintett, hogy ebben a MATRIX világban (én is ide tartozom), JEDI lovagok közt (én is ide tartozom) vannak még emberi egyedek, akik a szemüket nem csak rágozásra használják, hanem olyan irodalmi ambróziát is szopogatnak, mint a Gy.U.
(én is ide tartozom (-: )

Szerencsém volt olvasni a Babót, a szilmarilokat, és a sokak által kapzsiságra visszavezethetô okokból kiadott elveszett mesék könyvét, vagy más Tolkin meséket...

És igen, volt köztük könnyen csordogáló mesétôl, minden fekete lovast magával ragadó zuhatagon át, széles, se hossza, se vége áthatolhatatlannak tűnô folyamon keresztűl minden, de bennem mindegyik hagyott valamilyen nyomot, lerakták a maguk hordalékát és vájtak ki belôlem hol kisebb hol nagyobb darabokat... ... a lényeg: Rajongok értük... és rajongani fogok a filmért is, bárhogy sikerül is majd.

Aki látta a "rajzfilm"-et bár ez műfaját tekintve inkább vmi féle kevert film, tudhatja, nem egy pixar mű (bogár élete, stb) mégis, nagyszerű alkotás kerekedett belôle...

Szóval hajrá... én drukkolok a film készítôinek, mellesleg érdemes ellátogatni a hivatalos site-ra, mert meggyôzônek tűnik... már színvilágában is...

most ennyi, elnézést a csapongó, áttekinthetetlen fogalmazásért, majd legközelebb (-:

Timot ni Grundu al Mordor

Rastaman Creative Commons License 1999.10.17 0 0 102
Asszem mar volt szo rola, de jobb lenne, ha ismeretlen szineszek jatszanaka L ezt a filmet.
Tobb okbol is: nme lennenek tul nagy elvarasaink, no meg a szineszek sem biznak L magukat...

Mas: olvasta vki angolul? ezt is kerdeztem mar...Csak Alice terkepes gondjarol jutott ezsembe...
Egyszeruen nem ertem, hogy a magyar kiadasokba miert nem vettek bele a reszletes terkepeket, valamint Tolkien rajzait (kivetel a Babo)? Sokkal atlathatobb a tortenet az angol kiadas terkepe alapjan, pl. a Megye terkepe nagyon reszletes, rajta van minden hid, minden falu, stb

Nem volt nehez oplvasni, inkabb elmeny volt
Es az a rohej, hogy az eleje, akarmennyire is vontatottnak tunik az egesznhez kepest, nem unalmas.
Na de a vege fele olyan rovidnek tunik a konyv...
:)

Előzmény: Alice (100)
dr_strange Creative Commons License 1999.10.17 0 0 101
Kedves Alice,

szerintem könnyebb a dolog, ha annak fogjuk fel ezeket az embereket, amik: színészeknek, akiknek az a mesterségük, hogy néha önmaguktól teljesen eltérő jellemeket jelenítsenek meg. És bízzunk benne, hogy ez sikerül is nekik:-). Ami számomra bizalomgerjesztő, az az, hogy annak idején a Peter Jacksonnal készült kérdezz-felelek interjút olvasva számomra valódi, LotR-ot kitűnően ismerő, elkötelezett rajongónak tűnt, aki, remélem, a megfelelő instrukciókkal látja majd el a színészeit, és olyan keveset áldoz majd fel Hollywood oltárán az ÉRZÉSből, ammennyire keveset csak lehet.

Egyébként változott Aragorn személye, bizonyos Viggo Mortensen lett a befutó - őt sem ismerem. Mi lesz itt...:-)

üdv,

dr_strange

Előzmény: Alice (100)
Alice Creative Commons License 1999.10.16 0 0 100
Hat, a lelkem melyen en is ettol tartok. De csak ott. Mert nem tehetek rola, de ANNYIRA jo varni ra, hogy az elmondhatatlan. Biztos a kivancsisagom az oka. Az en lelkesedesem meg nem tortek le az eddigi infok, amik persze nem tul bovek, foleg a szereplokre gondoltam. Az o szemukre pedig legtobb esetben a kulsejuket vethetem, hiszen nem ismerem szineszi kepessegeiket. Itt van pl. ez az Orlando Bloom, aki Legolast fogja alakitani. En, mint erzo keblu leanyzo, egy olyan arcra szamitottam, amitol elall a lelegzetem, es....Na jo, ez eleg szubjektiv, de igencsak hummogtem.
Remelem, azert valami jo kerekedik ki ebbol a filmbol. De ha megsem, az sem fogja csokkenteni a Konyv iranti szeretetemet, sot.
Mas: (ajaj, dol belolem a kozleskenyszer) Becsulettel vegigolvastam minden egyes hozzaszolast, plusz az elhagy(at)ott topicon talalhatoakat is. EZ a topic nem fog elhagyatodni, ezt megigerem. Legfeljebb csak az en karattyolasom lesz rajta, de az bizosan.
Ime egy korkerdes: Nem volt nehez nektek a Konyv, mikor eloszor olvastatok? Mert nekem nagyon, foleg a terkepen keveredtem el.
Most nem irok tobbet, holnap is nap lesz, kulonben is, most ti jottok.
Előzmény: Rastaman (99)
Rastaman Creative Commons License 1999.10.16 0 0 99
Haliho
Orulok, hogy nem ult le a topic

Tudom, hogy csak magamat ismetlem, de hat nekem nincsenek nagy varakozasaim a filmmel szemben...
sot, szerintem nem fog tetszeni, mert abszolut nem olyan lesz, amilyennek elkepzeltuk...

Előzmény: Alice (98)
Alice Creative Commons License 1999.10.16 0 0 98
Orulok, hogy nem vagyok egyedul, es meghallotta valaki, hogy megerkeztem!
Cate Blanchettet en sem ismerem mint I. Erzsebet kiralynot, en csak azert orultem, mert o nem Uma. Egyaltalan nem igy kepzeltem el Galadriel kulsejet (nem Cate, Uma meg foleg nem), de valoszinuleg nem csak en vagyok igy ezzel. Egyebkent bocsanat, de nem lehet atvaltani Hu-billenyuzetre itten nalam, e-mail-be meg amugy se kell, ezert nem is eroltettem.
Hogy valami tartalmasat is kijelentsek: nekem is lesz BBC radiojatekom, karacsonyra kapom, meg valami Mind's Eye version-t is talan, nem tudja valaki, az micsoda? Esetleg felolvasas jellegu?
Legyetek jok, es persze olvassatok. Hajra!
Előzmény: dr_strange (97)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!