Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.10 -3 0 38714

Áh, tényleg hagyjuk inkább. Lehet, hogy át kéne végre tanulmányoznod Wass Albert teljes munkásságát, mert erre teljesen nyilvánvalóan nem került még nálad sor annak ellenére, hogy évek óta állandó résztvevője vagy már ennek az örökzöld vitának. Persze lehet csatába menni úgy is, hogy az ember abban a hiszemben lóbálja a kezében a rúd házikolbászt, hogy az valójában kard, csak hát attól még nem lesz az...:))

Előzmény: Kód 001 (38713)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.10 -1 2 38713

Nem látom, hogy az én érvelésemben hiba lenne: főleg azért nem, mert lejjebb írtam: Wass Albertet lehet antiszemitának nevezni az írásai miatt, de nyilasnak ( vagy fasisztának ) nem.

 

Ez utóbbi érvelés a hibás.

 

Nem minden antiszemita nyilas vagy náci. Ugye Voltaire-t sem tartod annak?

Előzmény: Törölt nick (38712)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.10 -3 0 38712

Ott a hiba az érvelésedben, hogy Wass műveinek a zsidó szereplői általában egy irányba mutatnak. A körítés persze nem mindig teljesen ugyanaz, mert például nem csak ordas népnyúzó bankárok vannak köztük, hanem ordas népnyúzó komcsi funkcionáriusok is, akiket megment a keresztény nép a holokauszttól, azok meg hálaként a fülük botját sem mozdítják, amikor az oroszok halálra erőszakolják Kicsi Annát. Ugye hogy így már mennyire más az egész...:DD

 

Mindegy, hagyjuk. Rémlik, hogy írtál olyasmiről régen, hogy vannak határon túli rokonaid, és ezért én valahol megértem az elfogultságodat...hogy neked már az is elég, ha valaki az elcsatolt területek szépségéről ír...de attól még masszívan és előre megfontolt szándékkal jól átvertek téged azok, akik ezt az egész Wass-mániát kitalálták.

Előzmény: Kód 001 (38697)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.09 -1 2 38711

Te viszont inkább aranyérnek mutatod magad, bobo. 

Előzmény: Kero Forever (38709)
Kero Forever Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38710

Karikagyűrűk amelyeket az áldozatoktól szedtek el mielőtt kivégezték őket. (1945.) Minden egyes darab egy tönkretett családot képvisel. Soha nem feledjük.

 

Kero Forever Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38709

a shorty kódis nem faszista csak egy kis netes erekció :-)

Előzmény: Eklatáns Béla (38708)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38708

Azért érthetetlen, miért baj a fasisztáknak, ha fasiszta lett volna a Wass Albert...?

Előzmény: Kero Forever (38705)
Kero Forever Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38707
Előzmény: Kero Forever (38701)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.09 -2 2 38706

Muhahahaha

Előzmény: Kero Forever (38705)
Kero Forever Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38705

Mert csak a kokárdás pántlikás nenzeti giccset értik

Előzmény: Eklatáns Béla (38702)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.09 -2 2 38704

Jézus pont magasról tett a primitív fajvédőkre, akik származás szerint minősítik az embereket,. 'Az én országok nem ebböl a világból való'

 

:)  

Előzmény: Kero Forever (38700)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.09 -2 2 38703

Szomorú vagy tafko, mert ma sem ölhettél fasisztákat? 

Előzmény: Eklatáns Béla (38702)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38702

Az érthetőleg fáj a fasisztáknak, h Jeshua zsidó vala, de az miért fájna nekik, ha Wass Albert fasiszta lett volna...?

Előzmény: Kero Forever (38700)
Kero Forever Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38701
Kero Forever Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38700

Ahogy az ellen is maszatolnak hogy Jézus zsido volt...

Előzmény: Eklatáns Béla (38698)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.09 -2 2 38699

Fasisztákat gyilkolsz ma is a nedves álmaidban, tafko kérem? 

Előzmény: Eklatáns Béla (38698)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38698

Tkp. miért tiltakoznak a fasiszták az ellen, ha Wass fasiszta lett volna: az ciki lenne...?

Előzmény: Törölt nick (38696)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.08 -2 2 38697

Attól, hogy Wass Albert életszerű dolgokat irt, még nem nyilas.

 

Nyilván Lion Feuchtwanger sem volt náci, amikor megírta a Jud Süss-t. Az más kérdés, hogy a nácik milyen filmet csináltak belőle.

 

https://moly.hu/konyvek/lion-feuchtwanger-a-herceg-es-zsidaja

 

Az első mondatommal kapcsolatban:

 

Yossi Klein Halevi igazán nem vádolható azzal, hogy náci lenne. Igy irt gyermekkoráról:

 

 "A Borough Park szélén laktunk. A mi brooklyni enklávénkon túl olaszok voltak, meg Puerto Ricóiak és skandinávok. Érdeklődést nem keltettek bennünk, csak félelmet. Mindannyiukat ugyanabba az etnikai csoportba soroltuk: a zsidógyűlölők közé. Gójoknak (gojim) neveztük őket; ez a héber szó egyszerűen azt jelenti, hogy a népek, de mi az ellenség jelentést is kihallottuk belőle. Zárt zsidó világban éltünk... Ha megtehettük volna, vizesárokkal vettük volna körül Borough Parkot... Borough Park érdeklődése nem terjedt túl a saját határain, legföljebb a keresztény szomszédságon átnézve más zsidó enklávék felé tekingetett mintha a világ civilizált részei kizárólag a zsidó környékek volnának, s a többit bármelyik pillanatban ok nélküli erőszakra hajlamos vad élőlények népesítenék be. A világ csak annyiban létezett, amennyiben érintette a zsidókat. A zsidók és a világ sohasem tudott együtt élni; legjobb esetben is csak bizonyos távolságból viseljük el egymást. Egyes vallási törvényeinknek mintha nem is az volna az értelmük, hogy közelebb vigyenek bennünket az Istenhez, hanem az, hogy elkülönítsenek bennünket a gójoktól, s én ezt az elidegenítést magától értetődőnek tekintettem."

 

Más írása még ennél is cifrább. Az "Édenkert kapujánál " olyan dolgokat tartamaz, amit ha Wass irt volna meg, talán igazat adnék nektek.

http://www.c3.hu/scripta/multesjovo/98/04/20yossi.htm

 

De Wass Albert nem tett mást, mint csupán szőrmentén irt arról, amit a VAlóság, és bizonyos zárt zsidó közösségek képviselnek.

 

Tehát szó sincs arról, hogy nyilas lett volna.

 

 

Előzmény: Törölt nick (38695)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.08 -3 0 38696

Igazából én sem nagyon tudom, hogy minek, mert úgy rémlik, hogy amikor legutóbb téma volt ez a fórumon, akkor ő is részt vett a csörtében, én meg írtam például ugyanerről a könyvről, de valahogy mégsem ragadt meg az emlékezetében.

Előzmény: g-m (38694)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.08 -3 0 38695

Nem fogok most pontos idézeteket hozni, annál perpillanat betegebb vagyok, hogy nekiálljak komolyabban kutakodni a könyvben, de a mű zsidó szereplője egy bankár, aki egészen kicsi korától kezdve arra van nevelve, hogy csak az övéinek higgyen, csak náluk vásároljon, sose szórakozzon, csak a tanulás és csak az üzlet...láthatatlan kezek egyengetik az útját és segítik az elképesztő anyagi gyarapodását egy ideig még a háború idején is, meg amúgy is egy alacsony, köpcös kis valaki, akinek a csajoknál sincsen sikere ellentétben például a könyv lengyel szereplőjével. Ezért aztán amikor lehetősége van, szanaszét alázza a nőket meg a versenytársát így vagy úgy. Árfolyamok befolyásolásával teszi tönkre kisebb szigetek gazdaságát, aztán amikor nagy nehezen túléli a Holocaustot, valami bíráló bizottság vagy hasonló tagjaként részesíti előnyben a zsidó származásúakat, amikor az Amerikába való kivándorlásról van szó, és talán hátráltatja azokat, akiknél meg azt sejti, hogy közük volt a zsidók legyilkolásához.

 

Azért írtam, hogy nem az a nagyon-nagyon primitív mélynyilas cucc, mert emlékeim szerint itt-ott volt benne azért valamiféle megértés a zsidó szereplő és úgy általában a zsidóság irányában, de annyira nyíltan az ember képébe tolja a jól ismert sztereotípiákat, hogy gyakorlatilag művészet lenne nem észrevenni, hogy mirű van itten nagybaszó.:)

Előzmény: Törölt nick (38693)
g-m Creative Commons License 2019.01.08 -3 0 38694

Fasznak ajánlgatsz a shortynak ilyeneket Lüki? :PP

Előzmény: Törölt nick (38693)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.08 -3 0 38693

Az Elvész a nyom címűt már az amerikai emigrációban írta, abban egyértelműen van ilyen vonal. Hozzáteszem, nem az az igazi vulgárnyilas szellemiség van benne, annál azért valamivel szofisztikáltabb a dolog, de a klasszikus antiszemita toposzok megvannak.

Előzmény: Kód 001 (38690)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.08 -1 2 38692

Mert jó, élvezetes. Nem olyan rémes, mint a Sorstalanságot.... 

Előzmény: Kero Forever (38691)
Kero Forever Creative Commons License 2019.01.08 -3 0 38691

Miéert olvasol giccses szemetet flip-flop?

Előzmény: Kód 001 (38690)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.08 -1 2 38690

Én olvastam több Wass művet, nem találtam benne nyilas szellemiségű. Szerintem a Kard és Kasza, a Funtinelli boszoszorkány és egyebekben nincs ilyen. 

Előzmény: pamacska a migráncsmacska (38686)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.08 -1 2 38689

Te ma sem gyilkolhattál fasisztákat, tafko?

 

Hát élet ez? 

Előzmény: Eklatáns Béla (38687)
liberális demokrata Creative Commons License 2019.01.08 -1 0 38688

Nyugati demokrácia.

 

Több ezer zsidó hagyhatja el az Egyesült Királyságot, ha a kormány tovább erőlteti az LMBTQ támogatását az iskolákban.

 

Több ezer zsidó család hagyhatja ott az Egyesült Királyságot, ha a kormány nem mond le arról, hogy az iskolákra erőltesse az LMBTQIGFHD kötelező támogatására vonatkozó új szabályozást – áll abban a levélben, amelyet egy Shraga Stern nevű építési vállalkozó, és heredi ortodox aktivista ügyvédjei írtak Nick Gibb oktatásügyi miniszternek. A Jewish News cikkéből kiderül, a zsidó származású édesapa arra figyelmeztette a politikust, hogy a tervezet – mely szerint aktívan promótálni kell az azonos neműek és az “alternatív életmódot folytatók” egyenlőként való kezelését – megsértik az európai emberi jog szerinti vallási szabadságot. 

 

https://pestisracok.hu/tobb-ezer-zsido-hagyhatja-el-az-egyesult-kiralysagot-ha-a-kormany-tovabb-erolteti-az-lmbtq-tamogatasat-az-iskolakban/

Eklatáns Béla Creative Commons License 2019.01.08 -3 0 38687

Wass Albert Marschalkó Lajost, nyilas újságírót, háborús bűnös uszítót méltató szavakkal búcsúztatta annak halála alkalmából...

Előzmény: pamacska a migráncsmacska (38686)
pamacska a migráncsmacska Creative Commons License 2019.01.08 -1 0 38686

én nem akarlak semmiről se meggyőzni, csak csendben megjegyeztem, hogy a pofa nyilván egy liberális demokrata volt, csak eltévedt valahol útközben és ezért fél életét nyilasok közt töltötte, minden bizonnyal egy merő véletlenségből :)

tudod, még 45 előtt volt mentsége, 45 után már nemigen, amikor világosan láthatta, mi lett az eredménye, hova vezettek a számára oly kedves eszmék

 

Előzmény: Kód 001 (38684)
martinaxe7 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 38685

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!