Keresés

Részletes keresés

GCS Creative Commons License 2003.05.07 0 0 324
Sziasztok!

A lakáshitel-feltételek beharangozott változása miatt az építő cég (új társasház lesz) előrehozta a végleges szerződést, konkrétan 2 napom van, hogy bankot válasszak :(

OTP kilőve, nem jövőre kell a hitel

A cég az MKB-t ajánlotta, el is mentem.
A következő a felállás:

Én: vállalkozó minimálbéren
Feleségem: nettó 60e, 8 hó munkaviszonya van
kezes van, ha kell, nettó 100e fizetéssel

A lakás költségvetése 11M
Ebből
400e ÁFA visszatérítés
1.6M előre felvett szocpol
4M hitel 20 évre
5M önerő

A bankban azt mondta az ügyintéző, ezek alapján megkaphatjuk a kért hitelt. A honlap alapján viszont eléggé határeset.
80%-os készültségben vesszük meg és mi fejezzük be, megkérdeztem, azt mondták, a befejezés összegének feléről kell számlát felmutatni. Ez így van?

Van valakinek tapasztalata, hogy az MKB ilyen feltételekkel ad ennyi hitelt?

Gyors válasz jó lenne, mert sürget az idő

Köszi!
Csaba

ui: az megoldható, hogyha mégsem adna ennyi hitelt, utólag átírjuk a szerződést és más bankhoz menjek? Persze gondolom így bukom a bírálati díjat + a fizetési határidőket...
Vagy az lehetséges, hogy mondjuk azt mondja a bank, hogy hiába 4M-ról adtuk be a kérelmet, csak 3.8M-t adnak, de legalább adnak?

eviktor Creative Commons License 2003.05.06 0 0 323
Én megkértem egy kisvárosi ismerősömet, hogy náluk menjen be a földhivatalba tul.lap másolatért, ott ugyanis ritkán vannak tömegjelentek. VAGYIS: országos a nyilvántartási informatikai rendszer. Bárhol kérhetsz bármely településről lapot!

Üdv, Viktor

Előzmény: buki92 (319)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 322
Buki!
Először a PÉNZTÁRnál kell sorban állni, ott kapsz kérőlapot, 3 ezert kell érte fizetni, ezt ki kell tölteni és közben beállni a SORSZÁMKÉRŐ sorba. Majd a sorszám alapján mehetsz az ügyintézőhöz! Ha már van sorszámod akkor nem olyan hosszadalmas...Amíg sorszámhoz jutsz az 1-2 óra is lehet!
Sok sikert!
Előzmény: buki92 (319)
man_of_waar Creative Commons License 2003.05.05 0 0 321
A menetrend egesz jo!
Egyebkent, ha teheted, menj kedden vagy szerdan delutan, kb fel-harom harom korul. Addigra lemegy a nagy tomeg es bar kell varni, de egeszen utemesen el lehet intezni.
Előzmény: buki92 (319)
Klevi75 Creative Commons License 2003.05.05 0 0 320
Azt nem tudom, hogy a Földhivatalban hogy megy, de szerintem egyszerűbb, ha bemész a polgármesteri hivatalba és onnan kérsz tul. lap másolatot. Kb 1000 Ft, 1 hét ha jól tudom, de mindenképp kényelmesebb.
Előzmény: buki92 (319)
buki92 Creative Commons License 2003.05.05 0 0 319
Sziasztok!

Lenne egy nagyon konkrét és nagyon egyszerű kérdésem: hogyan zajlik a tulajdoni lap másolat beszerzése a Földhivatalban?

Addig már sikerült eljutnom, hogy bemegyek a Budafoki u. akárhányba, le a lépcsőn, balra, meglátom a tömeget, és csak ácsorgok tanácstalanul, mint Piroska az erdőben.

- Van ott valami igénylő lap. Azért csak úgy mezei módon -mondhatni parasztosan- sorba lehet állni, vagy először a sorszámosztás ablakhoz kell sorba állni, hogy kapjak egy sorszámot, amivel, már várhatok az igénylő lapra?
- Ha megvan az igénylőlap, kitöltöttem, akkor hogyan szerzek sorszámot amivel beadhatom? (Sorszámosztás ablak?)
- Ha beadtam az igénylésemet, akkor újból szólítják azt a sorszámomat, amivel beadtam az igénylőlapot?
- stb.
Ha valaki már végigjátszotta ezt, nagyon megköszönném, ha leírná, hogy mi ott a táncrend.
(Ugyanis az Információ feliratú ablak elött is hosszú sor állt. :) )

moverlander Creative Commons License 2003.05.05 0 0 318
Értelmes a törvény, nemde ? :)
rockwell Creative Commons License 2003.05.05 0 0 317
Kösz a jótanácsot moverlander!Szerdán siettem a tervezőhöz módosítani.Most már meg lesz a 2 és fél szoba.
Ki4r4 Creative Commons License 2003.05.02 0 0 316
Erről eszembejut mégegy kérdés!
Az élettársi kapcsolatot ugye elismeri az állam, ugyaazokkal a jogokkal élhetsz, mintha házasságban élnél (pl. vagyonmegosztás). Tutira össze kell ilyen esetben házasodnia 2 embernek, akik mondjuk később tervezték az esküvőjüket, viszont már 3 éve együtt élnek, közös háztartásban stb.. a megelőlegezett szocpol élettársaknak nem jár??
Előzmény: da_lamer_menyasszonya (315)
da_lamer_menyasszonya Creative Commons License 2003.04.30 0 0 315
Sziasztok Fiúk, Lányok!

Ti olyan okosak vagytok, nagyon sürgősen össze kellene házasodnunk a hitel miatt (augusztusben lett volna az esküvő, de most találtunk egy lakást, amit nem szabadna kihagyni). Hétfőn kell bevinnem a papírokat az ak. hiv-ba, de valami olyat mondott a nő, hogy kell neki egy igazolás, hogy hitelfelvétel miatt kell a gyorsított eljárás, és 2.000 Ft illetékbélyeg. Ti tudjátok, hogy milyen igazolásról beszél? Ki adja azt az igazolást (bank, építő, mi,? )? Az iiletékbélyeget ott is meg lehet venni, vagy az postán lehet venni és odavigyük?
Légysz-légyszi segítsetek!!!!
Előre is köszi!

moverlander Creative Commons License 2003.04.30 0 0 314
Alternatív megoldás:

A garázst külön építed meg - legalábbis papíron -, ami nem lesz része a lakásnak. Hitelt kaphatsz rá, hiszen pénzt ér a garázs, ellenben a szocpolhoz csak a ház terveit nyújtod be.Vagy valami ilyesmi.

rockwell Creative Commons License 2003.04.30 0 0 313
Kösz az infót!
moverlander Creative Commons License 2003.04.30 0 0 312
Szóval a 2 fél szobád az egy szoba. A nappali még 1.
Tehát ez elvileg 2 szobás.

Viszont, ha 9,5 m hitel kellene, akkor gyanítom, hogy a kalkulált építési költség meghaladja a 15 milliót. Akkor pedig nem méltányolható a lakásigényed !

moverlander Creative Commons License 2003.04.30 0 0 311
Ha hiszed, ha nem, de a törvény nem rendelkezik róla. A jogalkotók a helyzet magaslatán álltak...

Szóval jogi értelmezés kérdése. Nekem az OTP-ben, ott ahol én érdeklődtem, azt mondták, hogy 2 fél szoba az egy egész.
Szerintem kérdezd meg ott, ahol te akarod a szocpolt folyóssíttatni. Szerintem azért a két fél bárhol elmegy egy egésznek, de ez csupán jóindulatból, mert a törvény bizony minimum 2 szobát ír elő, és nem ír a fél szobáról.
Az egy másik kérdés, hogy a tövényeket igen ritkán update-olják, mert ezek az irányárak 2001-ben születtek, és még ma is ez van érvényben.
A másik visszássága a törvénynek, hogy megvehetsz egy 48 nm-es kétszobásat két gyerekkel, de nem vehetsz meg egy 58 nm-es másfeleset.

rockwell Creative Commons License 2003.04.30 0 0 310
Inkább igy kérdezem:Az alább leírt lakáselosztás
2 1/2 sz.+nappali am.konyh.+fürdő+wc+kamra+garázs
mindez kb 85-88nm.erre mennyit számolnak?kb.9.5m.HUF hitel kéne,+szoc pol 2gyerek után.Telek van.
rockwell Creative Commons License 2003.04.30 0 0 309
Már bocs az értetlenkedésért,de akkor ezek szerint 2.fél szoba,az egy egésznek felel meg?
moverlander Creative Commons License 2003.04.30 0 0 308
Egész szoba minimum 12 nm. félszoba minimum 6.

Ha ennek megfelel, akkor megy a dolog.
(Az természetesen nem jön be, hogy a konyhát szobának nevezed el, meg hasonló dolgok. Tehát a lekásban mindemellett kell fürdőszoba, miegymás)
A lényeg, hogy a terven(meg persze a valóságban is) mi van.

Elm Creative Commons License 2003.04.30 0 0 307
Ez nem az otp szamolasa, a meltanyolhato lakasigeny a rendeletben van szobaszamra, es egy hozzacsatolt mellekletben az arakra, amit elottem is irtak. Minden banknal ennyi.
Előzmény: rockwell (304)
rockwell Creative Commons License 2003.04.30 0 0 306
Tehát akkor az én tervezett házam 2.szobásnak minősül?Mennyi a minimum nm2 az egész szobánál?Mert nem mindegy hogy 15,vagy 17.5 HUF költségvetést adok be.Előre is kösz!
moverlander Creative Commons License 2003.04.30 0 0 305
A dolog hülyében van kitalálva mint gondolnád.
Minimum 2, maximum 4 szobás lehet a lakás,ház.Telekár nélkül az ára:

2 szobánál 15
2,5 szobánál 17,5
3 szobánál 19,5
3,5 szobánál 22
4 szobánál 24,5

millió HUF. a maximum ár. Vidéken 1 millióval(4 szobás esetén 2-vel) kisebb.
félszoba= nem nagyobb, mint 12 nm.

rockwell Creative Commons License 2003.04.30 0 0 304
Az otp új építkezésnél mennyi nm árral számol? Két félszoba, és egy amerikai konyhás nappali+fürdő wc,kamra,garázs méltányolható lakásigény?Az egész kb.85-88m2.(szocpol,2gyerekre)Előre is kössz az infót.
316e21 Creative Commons License 2003.04.30 0 0 303
vsz beleszámít(hat). de bankfüggő, fiókfügő, sőt eset-függő lehet. de volt már rá példa. ott érdemes tájékozódni, ahol a hitelt tervezed felvenni
Előzmény: rockwell (302)
rockwell Creative Commons License 2003.04.30 0 0 302
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:A munkáltatói hitel beszámít az önrészbe újj ház építésnél?Telek van.
316e21 Creative Commons License 2003.04.29 0 0 301
cskbaba
igen

moverlander
nem kieg. ingatlanfedezeteknél kér, hanem telkes ingatlanoknál. földhivatali térképmásolat, teleknél is van értelme, hisz a településen belüli elhelyezkedét is mutatja, és azt is, hogy van/nincs épület a földhiv. nyilvántartásban. egyre inkább gyakorlat, hogy a nem telkes ingatlanoknál méretezett alaprajzot kérnek.
üdv,

316e21

Előzmény: moverlander (300)
moverlander Creative Commons License 2003.04.29 0 0 300
Lehet, hogy nagyon egyszerűt kérdezek, de én nem tudom:

Az OTP kiegészítő ingatlanfedezetként felajánlott ingatlan esetében kér helyszírajzot.

1. Ez mit tartalmaz ?
2. Ennek üres építési telek esetén van-e értelme ?

cskbaba Creative Commons License 2003.04.28 0 0 299
Köszönöm!
De ugye ez úgy értendő, hogy a még át nem utalt hitelösszeg 2%-nak tizenketted része?
Előzmény: 316e21 (298)
316e21 Creative Commons License 2003.04.28 0 0 298
ha minden igaz akkor az adott hónapban a rendelkezésedre tartott (megítélt, de még ki nem fizetett hitel) összegre vonatkozik, azaz folyamatosan csökkeni fog
Előzmény: cskbaba (297)
cskbaba Creative Commons License 2003.04.28 0 0 297
Sziasztok!
Egy létező, ámde számomra nem túl világos költség: Rendelkezésre tartási díj, évi 2%-ért.
Ez újépítésű lakások esetén kérik, hisz a bank részletekben fizet - készültségi foknak megfelelően - az építtetőnek. Ezért nekem 2%-ot kell fizetni, hisz a bank addik az általam kért hitel összegét nem fektetheti másba..
Namost: estemben most kötöttem meg az OTP-vel a kölcsönszerződést, várhatóan májusban már fizeem is az első törlesztést, de a ház csak októberre készül el.
Szerintetek akkor ez a 2% akkor mennyit is jelent pontosan, ha a hitel összege 6.000.000 Ft.

köszönöm

Előzmény: eviktor (296)
eviktor Creative Commons License 2003.04.28 0 0 296
HATI1:

Jövedelemigazolás biztosan nem kell a második lakás tulajdonosánka, legalábbis tőlünk nem kérték. Egy ugyanolyan formanyomtatványt kell kitölteni, mint az első számú igénylőnek, amin szerepel a havi nettó jövedelem, de semmilyen egyéb igazolást nem kértek.

Helyszínrajzról nem tudok, mert mi nem családi házat ajánlottunk fel, de pl. anyósom lakásáról kézzel (!) rajzolt szoba és helyiség beosztást kértek, ha már tervdokumentációt nem tudtunk szerezni.

MÁS: mi kb egy hónapja adtuk be a kérelmet, az értékbecsló már járt kinnt felmérni a zálogosítható ingatlant. Az otp azt mondta 1 hét, és megmondják van-e elég fedezet, vagy nincs. Az é.becslő azt mondta 1 hónap, míg kitalálja mi mennyit ér. Mit tegyek? Üljek csöndben a fenekemen, vagy telefonálgassak? Kissé bizonytalannak érzem a kamatok és támogatások alakulását, nem tudom mi lenne jobb, várni vagy sürgetni a szerződéskötést. Mit gondoltok?

üdv, Viktor

Előzmény: hati1 (294)
316e21 Creative Commons License 2003.04.28 0 0 295
Egységsugár

a HVB jelzálogbankját és partnereit is érdemes megemlíteni, csak hogy teljes legyen a felsorolás (ami csak a használt lakás vásárlásához is felhasználható hitelre vonatkozik. a kieg.kamattám. hitelhez nem kellenek a jelzálogbankok).

hati1
a kieg. ingatlan tulajdonosai csak zálogkötelezettek lesznek, nekik nem szükséges jövedelemigazolás
helyszínrajzot a földhivatal ad némi térítés ellenében

üdv,

316e21

Előzmény: hati1 (294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!