Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 379

A saját anyanyelvünkön helyesen írni-beszélni az alap. Erre lehet bármit felépíteni.

 

Sajnálom fiúk, de figyelmesen visszaolvasva a beírásokat, azt hiszem jogos a

feltételezésem, hogy okkal nem tudjátok teljesíteni a vizsga követelményeit.

Ha azokat a kérdéseket, amelyeknek a tudásáról számot kellene adni, nem tudjátok,

nyűgnek érzitek a megtanulását, nem is értitek azokat, akkor (bocsánat a keményebb

hangért) soha nem lesztek rádióamatőrök. A műszaki kérdések megtanulásához bőven

elég a középiskolai fizika alapjain elindulni, nem mérnöki színvonalat kell teljesíteni.

A forgalmi rész kérdéseinek ismerete nélkül ugyan hogyan akartok megjelenni a sávokban?

Persze, lehet hívójelet szerezni és azt hinni, a rádióamatőr ugyanaz, mint a cb-s vagy a

pmr-es csak más sávokon beszél értelmetlenségeket, de ez egy nagyon fájdalmas tévedés.

Sajnos ilyen hívójelesekből van már elég, mint ahogyan kufárokból is, akik azt gondolják, ha

rádióamatőr készülékekkel kereskednek, akkor rádióamatőrök.

A kívülállók sajnos javarészt őket látják, ezért tart itt a megítélésünk, ahol.

 

Az alapvető motivációnak a tanulás és a tudás örömének kellene lennie. Egy rádióamatőrnek

természetesen ebben a körben kell(lene) kifogyhatatlan kíváncsisággal, tudásvággyal rendelkeznie.

Hogyan működik egy rádió? Az egyes fokozatai? Hogyan lehet vezeték nélkül eljuttatni egy információt

egy másik helyre? Hogyan is működik egy antenna, a hullámterjedés? Hogyan kell úgy forgalmaznom,

hogy eredményes legyek? Mikor milyen sávon, milyen irányba próbálkozzak? Stb. stb stb.

Akit ez igazán érdekel, abban leli örömét, ha ezekre a kérdésekre választ kap, amely válaszok újabb

kérdéseket vetnek fel, melyekre még lelkesebben keresi a válaszokat.

Természetesen az adóengedély mindehhez alapvetően szükséges, de azt megszerezni nem jelenthet

gondot annak, aki tényleges érdeklődéssel és tanulási hajlandósággal rendelkezik.

 

Persze van egy másik út is, valahogyan átvergődni a vizsgán, venni egy rádiót egy neppertől és

teljes tudatlanságban szennyezni a sávokat. Semmi baj, csak akkor nem kell nyavajogni.

Legfőképpen pedig nem kellene bántani azokat, akik a vizsgákon esetleg hozzám hasonlóan

gondolkodnak és azt szeretnék, ha ennél lejjebb már nem nagyon süllyednénk....

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 378

A vizsgabiztosok merik feltételezni, hogy az anyag nagy részét valóban fejből tudod. Erről adsz számot. Ez nem látszatvizsga. Ha az volna és mindenki átmenne valódi tudás nélkül, az lenne a pénzlehúzás.

Anyag meg bőven van. Olvass, tanulj, hogy ne papagáj módjára kezeld a kérdéseket.

Kitartást és sok sikert!

Előzmény: Törölt nick (375)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 377

Már megbocsáss, de a fikázó bejegyzések helyett inkább a magyar helyesírást tanuld.

Mindenkinek jobb lenne.

Előzmény: Törölt nick (376)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 375

Nah igen! :)

 

A vizsgabiztosok azt hiszik hogy mindenkinek fejből kell tudni mindent!

Felkésülyés az nagyon silány ezekből az anyagokból akik rendelkezésre állnak sajnos. :((

Előzmény: gg630504 (374)
gg630504 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 374

"/BTW: mindkét fiam a régi rend szerinti "C" vizsgás rádióamatőr lett./"
Feri, HA6MV nyolcévesen lett rádióamatőr, édesapja is rádióamatőr.
Ennek ellenére nem lehet levonni azt a következtetést, hogy rádióamatőrnek születni kell :)

Már említettem, '96-ban RB vizsgára csak azért mentem el, hogy több legyen a létszám a kihelyezett egri vizsgán. Csak lazán :)

Gábor, a HG9IEG hívójelű rádióamatőr állomás kezelője.

Előzmény: HG4I (361)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 373

A PÁV az egy nagy pénzlehuzás! :)

Ugyan ugy ahogy a vasútorvosi alkalmassági is..

 

A PÁV nak semmi köze nincs az egészhez.. egész európába nincs PÁV!

Doldoztam Németországba egy rövidideig buszosként a PÁV ról senki nem is halott ..

 

Aminek van értelme az az 5 évenkénti GKI utánképzés az jó mert van benne egy kis kresz egy kis műszak egy kis újdonság! :)

Kresz változásokról stb.. az nem hülyeség..

 

Amugy a PÁV ot itt is törölni fogják mert nekem az 1,2 már a jogsimba be sincs ütve..

Van egy határozat oszt ennyi.. semmi köze nincs a vezetéshez.. az egy igazi pénzlehuzás ezt mindenki tudja.. sőt vizsgabiztosok meg mondták a vizsgán hogy ez pénzleszedésről szól már egy ideje..

 

8350.- ft a vizsga ha nem sikerül fellebezhetsz 12500.- ft  és az 100% hogy át mész..

Nem egy kollégát kivágtak PÁV 2 esről.. ment fellebezni sikerült mindenkinek nah tehát azt ne is hozzuk fel..

 

Az csak itt van Magyarországon jó nagy sz@rság az egész köze nincs a vezetéshez! :)

Előzmény: Törölt nick (369)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 372

Hát ... izé ... ez titkos project :-) Jövő héten találkozok az ügyintézőmmel, 2-ből jön 26-ba.

Előzmény: Törölt nick (370)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 371

Igazad van részben meg nem is! :)

Azt azért hagyjuk meg hogy a tanárok 90% alkalmatlan tanárnak a mostani időben, diák üti a tanárt tanár veri a diákot az oktatási rendszerről jobb ha nem is beszélünk türelmetlenek és a tanárok agreszívak!

 

Van a családba 2 tanár is, értelmesen nem lehet velük 3 szót beszélni kiabálnak mint egy fábaszurult féreg és türelmetlenek a családdal is lehet látni hogy tiszta ideg betegek..

 

Én nem mondtam hogy a diákok szentek de az tény hogy sok a g*** láda tanár!!

Számtalanszor feltettem a kérdést hogy minek választottátok ezt a szakmát ha sík hülyék vagytok tőle? :)

 

Ezért szenvedni diplomáért stb..

 

Nekem egy érettségim van + Közúti Járműgépész Technikumom van metróvezetőként dolgozom és 2x annyi fizetést kapok mint egy tanár nem kell szenvedjek a tanulokkal mondjuk én nem is lennék a pályára alkalmas és türelmem sem lenne hozzá akkor minek ?

 

Persze vannak nagyon rendes tanárok akik nyugodtan össze tudják kovácsolni az osztályokat, mindenféle erősak és verekedés nélkül..

 

Én azt elitélem szülőtől és tanártól egyaránt hogy erőszakkal oldja meg a helyzetet, mert azzal csak ront a helyzeten a szűlő is!

 

A tanárt meg azzonal kivágnák ha diákot ütt meg ami mostanában elég gyakori..

 

Persze az sem helyes ha a tanárt üti meg a diák, de sok esetben meg van rá az okuk szerintem annó általánosba én sem hagytam volna hogy megüssön egy tanár mert mi jogon jön ő ahoz?

 

Mondjuk nem volt rá ok és nem is adtam rá okot a mostani rendszerbe nem lennék se középsulis se általánosos az egyszer biztos! :)

 

Van igazság amit mondasz persze hogy van.. De azt te is lásd be hogy igen szar világba élünk, tele korrupt sz@r tanárral és vizsgabiztossal!

 

Ezt is be kell látni, én nem tudnék ilyen lenni az biztos.. szerencsére az én családomba nincsenek ilyen vaskalapos hülyék.... egy kettő idióta persze itt is van nálunk, csak azoktól el tudok távolodni. :))

 

Haza fele jöttem vissza a vizsgáról egyből az volt az első hogy a kollégámhoz be mentem erőre el el panaszkodtam neki hogy mi volt velem.. És akikkel beszéltek ilyen olyan fórumokon többen nekem adnak igazat hogya  vizsga gerinctelenül zajlott...

 

Mert ez nem vizsgáztatás volt szerintem hanem szívatás ...

Jó pár sulit megcsináltam sehol nem szívattak meg így .. akkor gondolhatod..

 

Amugy gratulálok a fiaidnak! :) 

Előzmény: HG4I (361)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 370

Mégegyszer? Nosza, nem volt elég? Még a harec-hez öregednem köll ;-)

Előzmény: Törölt nick (368)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 369

Nem több, kell, hanem más. Ha magolod, és nem érted, akkor bármikor jöhet olyan feladat, hogy nem megy.

 

Én másért vagyok felháborodva.

Pl a PÁV vizsgán általad említett hatósági segítség miatt.

Nem értem.

Ha kimegy a fehér pont a területről, elb*sztad a szembe sávot, lehet hogy 40 tonnával.

'oszt tényleg meghaltak vagy tízen. Kikérem magamnak ;-)

 

(szóbelin nem csaltak, hanem ha megvan a tesztlap, műszaki, akkor tudják mi a "mikrofonláz". én atom nagyokat bakiztam a forgalmi vizsgán. Hogy mást ne mondjak, az asztalon fekvő hasábrádiót felállítottam, az asztalhoz b*sztam, csakhogy elmondhassam, "antennám vertikális pozícióból ad". Volt röhögés, jó hogy nem nyekkent meg az akkupakk. Azóta is körözöm QSO partnerem "YF Bélát", hogy köszönetet mondjak neki)

Előzmény: Törölt nick (367)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 368

Egyszer azért még én is elmegyek vizsgázni - úgy határoztam :-)

Előzmény: Törölt nick (366)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 367

Persze igazad van! :)

Igan azt írtam, de akkori napokban tényleg rá hajtottam 10-12 órákat magoltam mi kell még ennél több? :(

 

Nem nem mondtam hogy hibás mindenki a vizsgázatok viszont tényleg gerinctelenek voltak hogy miért azt már le írtam.. És azt tartom is ebből a szempontból! :(

Előzmény: Törölt nick (365)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 366

Lehet hogy az lesz ! :))

Előzmény: Törölt nick (362)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 365

No, itt ment el a menet, de hibás az egész köcsög világ gondolom...

 

"MotorolaPGPválasz | megnéz | könyvjelző2012.02.20 19:33:51 © (325)

félek is.. hogy milyen lesz a vizsga stb..

ha hisszed ha nem van olyan rész amiről lövésem nincs hogy mi.. De magolom azt így fogom tudni a jó választ.. 

Kiváncsi leszek lehet hogy holnap után vizsga hát akkor jól nézzek ki. :)"

Előzmény: Törölt nick (360)
kaukazus86 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 364

Halgattassék meg a másik fél is! Annak ellenére,hogy kétségbe vonnám a felkészülésed,gondolom sokat tanultál,gyakoroltál,online-teszteket töltöttél ki,csak a te leírásodból ismerjük a vizsgán történteket. Biztos,hogy csak a vizsgabiztos lehet hibás???

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 363

"ott helyszini kihelyezett vizsga volt. és volt ott egy öregúr, akkor hallottam először hogy szépkorúaknak nincs írásbeli hát a pofám majd leégett"

 

Ha Debrecen, akkor Gyula megírta a tesztet. bármi mást mondtak, besz*pattak vele :-)

...és készült rá erősen.

 

http://wiki.ham.hu/index.php/Felk%C3%A9sz%C3%BCl%C3%A9s_a_r%C3%A1di%C3%B3amat%C5%91r_vizsg%C3%A1ra

 

Előzmény: Törölt nick (355)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 362

Rá se ránts, gyere cébésnek! :-))

Előzmény: Törölt nick (360)
HG4I Creative Commons License 2012.02.25 0 0 361

Réges-régen történt.

Hazaér 10 éves kisfiam az iskolából. Az ellenőrzőjében egy bazi nagy egyes.

Magyarázata: a tanár egy hülye!

Erre akkora pofont kapott tőlem, hogy a fal adta a másikat.

(Ma már nem tehetném meg büntetlenül, mert egyes f@szkalapok kitalálták, hogy ez családon belüli erőszak és nem magánügy.)

Úgyhogy ha megbuksz, szidd a rendszert, a vizsgáztatót, a tanárt, mindent: tetszés szerint!

Én pedig beleköpök a tenyerembe és összedörzsölöm őket: készülök....

 

 

/BTW: mindkét fiam a régi rend szerinti "C" vizsgás rádióamatőr lett./

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 360

Persze igazad van, oké azt bizonyára ti is tudjátok hogy hitelesség az nincs vagyis nem sok nagyon kedvés...

 

HA7WDH.

 

Persze hogy beszédes a fórum ki kell pletykálni ezeket a vérszívókat ! :)))

Nem csak én panaszkodom rájuk hanem sokan..

 

Ha egyenesek lettek volna velem is szerintem, mert én nem bántottam őket meg egy rossz szóval sem. nem tudom mi a fasz bajuk volt velem.. 

 

Szerintem amig ilyen igazságtalanul megy a vizsgáztatás nem fogok menni, remélem hogy majd a vizsga rend fog válotni, idővel, és ha lesznek jó sok panaszosak ellenük akkor minden további nélkül csatlakozom én is az emberekhez..

 

Mondjuk Magyarországon élünk meglátszik mit is várok én itt igazságot meg becsületet..

Lopnak csalnak hazudnak, és azon vannak hogy a sok lovét be kaszálják az emberektől..

Nem lepödöm meg egy ilyen országba élünk oszt ennyi..

 

Persze hogy bántja az embert aki normális tisztességesen szeretne élni érvényesülni annak nem tetszenek ezek a dolgok...

 

Van aki mindent meg tehet és van aki semmit.. 

Az Úrnak amit írt igaza van sajnos.

Nem kell csodálkozni ezek után hogy ennyi kalóz rádiós van meg annyi.. lesz is ha a hatóság is így áll a dologhoz hogy még esélyt sem kapnak a sikeres vizsgához..

 

Ha minden olyan hivatalos lenne, akkor rendesen árulnánk tankönyvet és tesztkönyvet is amiből fellehet készülni ez a véleményem!

 

ALEXANDRA nagy könyves áruházba kérdeztem hogy van e ilyen könyv NINCS!! A libribe SINCS!!!

 

Az elött 20-20 éve kiadtak valami szart és abból tanulj oszt cső.. csak ami a könyvbe le van írva azokkal a teszten nem fogsz találkozni.

 

Még talán ilyen rádióamatőri tanfolyamok jók amit szoktak inditani a Törökvész uton 50 órás tanfolyam.. Az megéri azt az 5-6 ezer ft.- ot szerintem.

Kérdés hogy a hatóság megint mennyire lesz ajjas.. Hatóság én nem is tudom ezek az emberek milyen be osztásba lehetnek az NMHH nál.. Valami kijelölt emberek..

 

Már ez az egész szora sem érdemes szerintem le rágott csont! :)

Ha nagyon sok lesz a panaszos és gondolom sok embernek nem tetszik a mostani vizsgarend.. akkor nyilván lesz valami változatás, addig ugy sem egy fecske meg nem csinál nyarat..

 

Mert mindenki tudja hogy sok lud disznód győz igaz közmondás! :)

Előzmény: Qqberci (358)
Qqberci Creative Commons License 2012.02.25 0 0 358

Ezt nem akarom el hinni

 

Nem is kell. Lehet hülye/f@szkalap vizsgabiztos, de ez nem jellemző a rádióamatőrők összességére. Ha meg egy samatőrt felkészületlensége miatt kivágnak, az az ő problémája. Aranyigazság, hogy a vizsga minősítésére a vizsga sikeres letétele jogosít fel...

 

73,

 

'5YAR

Előzmény: Törölt nick (356)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 356

:o) Hát nem semmi amit írtál ..

Ezt nem akarom el hinni komolyan.. :((

 

Ezek után meg gondolom hogy újra kezdjem e vagy sem.. most akkor szerinted én szolhatok valamit 25 évesen???

Velem is ajjasak voltak de ez van.. a kérdés az hogy mi motiválja őket hogy így ilyen körülmények között vizsgázzon az ember?

 

A pénzt kaszálják be mindenkitől azt a 2000 ezer ft t ugye diákoknak ami ritka.. mert idősebbek mennek ahogy láttam vagy azt a 4000.- ft t?

 

Így szeretne a hatóság meggazdagodni? Hogy az embereket kivágják végtelenségig?

Akkor mondanák azt hogy kenjem meg őket 10000.- ft val és le van tudva az egész az időmet nem rabolják el azt a nagyon sok szabadidőmet ugye..

 

A vizsga napra is kelett kérlek egy szabadnapot az az egyik kollégával cseréltem számot!

Mert ha így mennek a dolgok akkor hagyom az egészet a francba.. nagyon el vetted most a kedvemet, de hisszek neked én én is csak a NEGATÍV ot tudom mondani az NMHH egész rendszerről! :(

 

Sajnálom hogy így jártál egyenlőre több mint valószínű hogy nem megyek én sem.. ;(((

Előzmény: Törölt nick (355)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 354

Kedves Rádiósamatőr! :)Mit érek el vele? Akkor is ők lesznek az jók meg a szépek!

 

Ez ellen nem sokat tudsz csinálni, le kell nyelni azt a békát és kész.


A bosszú csak busszút szűl, akihez se energiám se kedvem, inkább azt az időt a Deák téren töltöm a haverokkal! :)

 

Nagyon rosszul esett a történt az tény és van akitől ott félnem kell félve nem szeretek menni seholva hogy jaj most mi lesz megint kivág csak azért mert nem vagyok neki szipmi

 

...
Annak nem tudok helyet adni hogy azért kelett volna segítenie mert rádióamatőri engedélye van és hogy nem segti a társain ez valahogy nem fedi a valóságot, ez olyan hogy akinek jogsija van az autósoknak is összekellene tartani de nem teszik sajnos.

 

Én meg állok a gyalogátkelőhely elött hogy a gyalogot átengedjem, más inább még gázd nyom és a gyalogosokat inkább elüti ..


Vannak rendesek is meg vannak ge*** is.. a rádióamatőrök arról nem tehetnek hogy a hatóságnál ilyen emberek vannak és semmi közük az egészhez mert csak egyszer látták egymást szerintem, hangról meg senki nem tudja kinek mi a foglalkozása! :)


A vizsgán 3 vizsgabiztos volt egy vékonyabb enyhén kopaszodó ember az kedves volt meg volt egy kövérebb kopaszodó öszes rövidhajú az is kedvesnek tünt ők beszélgettek!
Meg volt egy hosszúhalú ősz hajú szemüveges ember attól nagyon félek és már amikor megláttam akkor nem volt szimpatikus félek tőle nagyon.


Nem tudni hogy a következő vizsgán is ők lesznek e mert ha igen lehet hogy a vizsgát meggondolom, mert ha a teszt sikerülne akkor gyakorlatból vágna ki nem tudni, szerintem én sem vagyok neki szimpi elég érdekes volt hozzám egyszer sem jött oda csak egy emberhez ment oda .. :(


Vannak vizsgákról jó és rossz tapasztalataim, a toronydarúvizsgától a közúti járművekik a vasútvezetői vizsgáig van mindenem volt sok kemény vizsgám de segítettek mindenhol színte ..


És ez a dolog igen csak egy játék szerintem, nem a hülyeséget kellene tanítani, hanem azt hogy pl a taxisok frakijén ne forgalmazzunk, meg olyan cégek frekijén akik több ezek forintokat vagy több tíz húsz ezreket fizetnek! ...


Az anyagból 90% najk semmi értelme nincs szerintem, jó részben én is hibás vagyok persze de tanultam tisztességesen a tanulni valóra még hajnalba is felébredtem és olvastam az anyagot még a vizsganap alatt is!!!


Lentebb már írtam igen majdnem elsírtam magam amikor azt mondta mindenből megbuktam talán egyből nem biztonságból!A műszaki buktát alá is írnám de a többi ? 100% osan tudtam a válaszokat rá, nem tudom mi volt a rossz...Mivel háturól keztem a tesztlapon!


És örültem is hogy huuuh de jó ezek megvannak mert ugyan azok voltak a kérdések mint ami a neten volt!A műszaki szemét része az hátul van tehát mindenki hátulról kezdjen szerintem mert hiába kezdi az 1,2,3,4,5,6, stbb.. feladatokkal hátul van a meglepi!


3 kérdés van ami írásbeli rajzolós!és azok 34 vagy nem tudom pontosan 36 pontosak talán!

 

Ott ha kettőt nem tudsz lerajzolni vagy le írni, akkor 100% a bukta tehát hiába kezdi az ember az első feladatnál..Nagyon ajjas pontszámok vannak és nagyon nagyon résen kell lenni, olyan meglepetéseket tartalmaz a teztlapo hogy pfff.. no comment. :))


Majd egyszer még fogok menni, de nem tudom mikor egyenlőre nem áll szándékomban, nagyon el ment a kedvem az egésztől, és félek az őszhajú szemüveges embertől..
Hogy miért ?

 

Van okom félni hisszen amit velem müvelt az nem volt emberséges

 

szerintem de tudjátok az ember lehet szép okos nem ott ők az urak ennyi el kell fogadni a helyzetet! :)


Az ilyen vizsgabiztosokat, az orvosi egyetemen kellene alkalmazni, szerintem kevesebb lenne az orvosi műhiba és nem felejtenék senkibe a tűket kanalakat meg az agyba a kötöző gézt sem! :) 


Szerintem ez a rádiózás egy játék, én annak veszem, jó bizonyos szabályokon és kereteken belül, senkiben nem tudsz kárt tenni emberi élet kioltására ez a papir nem jó!


Nem egy olyan dolog hogy most van egy ilyen papirod és mehetsz a László Korházba vele vakbeleket eltávolítani! Mert ennek nem erről kellene szolnia, nagyon vaskalapos volt velem az ember valamit akartam kérdezni tőle oda sem jött mint ha nem is halotta volna meg..


Ezek után hogy menjek még egyszer? Nagyon szépen köszönöm amugy mindenkinek a kedves hozzászolását és leveleit is! :)


Mégeygszer nem a rádióamatörök hibája és nem őket kell hibáztatni senkinek hogy a hatóság ilyen, mert vannak ilyen emberek és vannak olyan emberek..


Aki villamosmérnőki diplomával rendelkezik, és ilyen hatósági feladatot lát el, az ne várjon egy olyan emberől diploma színtű kapcsolási rajzok le rajzolását meg elmagyarázását aki közuti járműgépész, vagy épp mondjuk csak egy vendéglátós. :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 352

Köszi mindenkinek! :))

 

Tudom hogy mindenki jót szeretne majd még egyszer neki ugrok a vizsgának vagy sikerül vagy nem . :((

 

A CB az a mai világban egyre kevesebbet használt valami, és jóval gyengébb is mint mondjuk egy URH készülék..

 

Nekem volt CB rádióm sok probléma volt vele cserszegett, sistergett és a családot jól ki is készítettem vele.

 

Budapesten meg nem használnak CB rádiót tudomásom szerint ! :)

És + a kézi CB rádiók is sokkal nehezebbek és rosszabb minőségüek mint egy URH tehát a CB szerintem igen csak a multé mostmár kik használnak CB rádiót használják azt még egyáltalán? Lehet rajta valamit fogni ? :D

 

A rádióamatőrök rendesek és segítenek is mindenben ezt nem vitetom nekem nem az amatőrökkel van a bajom hanem a véres szájú hatósággal ..

 

Mert nem vártam volna ezt tőlük azért hogy ők ilyenek a rádióamatőrök nem thetnek semmiről sem..

 

Amit vizsgán halottam szerintem a vizsgabiztosok is rádióamatörök valamilyen színten mert vizsga alatt antennáról meg rádióról fecsegtek ! :)

 

De róluk nem lehet azt el mondani hogy segítőkészek és rendesek... hát ez van engem nagyon megszopattak ugy mond..

 

Elnézzést a kifejezésért de szó szerint így történt! :(

 

Persze mindenkit nem kell egy kalap alá venni, ahogy írta itt valaki hogy az élet sok meglepetéseket tartalmaz kihivásokat kudarcokat nyereségeket stb. 

Ezzel is egyet értek és jogos, szomorú voltam nagyon igen mert másnak segítettek nekem nem..

 

De ezzel én nem akarok szemrehányásokat tenni senkinek, és nem fáj hogy neki azért sikerült mert segített a faszi neki...

 

Nekem az esett kibaszott szarúl hogy magamra voltam utalva, és nem sikerült ez a rohadt vizsga..

Nem is a 4000.- ft .. bukása a bántó mert ha azt vesszük egy jogsi illetéke vagy 4 doboz cigi ára tehát nem!

 

Hanem ami ki alakult a dologban, lehet hogy nem fogok menni, lehet hogy forok majd meg látom a helyzetet..

 

Még egy ilyen szívatásban nem szeretnék részesülni, és szerintem a következő is ilyen lenne..

 

A tesztkérdéseket nem bemagolni kell igen persze de amit nem ért az ember azt magolja, és suliba is magoltam amit nem értettem, mert a vizsga a lényeg vagyis a pappir..

Magolni sem nagyon lehet mivel nincs hitelesített vizsga lap, ilyen szedett vedett kérdések vannak a tesztlapon, és ennyi vagy tudod vagy nem...

 

Persze részben igazad van, az biztos hogy aki oda megy annak a feje felett lóg a demo kardja. :(

 

Meg persze a pénzre is mennek gondolom itt valamilyen színten az is cél minél több ember ki essen és szedjék be ismét a 4000.- forintokat...

 

Persze ez az én meglátásom, gondolom aki meg bukott ilyen vizsgán az nem merte ide le írni hogy mi hogyan történt stb.. De én nem szégyenlem a sikertelenséget ezek után mert ez nem csak az én szégyenem hanem az a hatóságé is valamilyen szinten.

 

Annyiból jó volt el menni 4000.- forintért hogy mostmár tudom hogy mi hogyan van és tudok róla mesélni sokat mindenkinek akinek van valamilyen kérdése. :)

 

Ami nagyon el keserit hogy nem láttam a tesztlapomat, és nem tudtam meg nézzni a hibáimat.. lehet hogy nem is buktam meg az összesből, sak azt mondták... mert nem lettem volna szimpatikus.

 

De mostmár így nem érdekel utolag, tehát nem fogok panaszt tenni sehol mert mit is érnék el ? Saját magam alatt vágnám a fát..

 

Inkorekt volt mert vissza adhatták volna a lapot megnézznem mit basztam el bocsi a kifejezésért..

 

Meg ugye az hogy mindenből megbuktam .. kérdezem mindenből??? Azt mondja a faszi hogy nem talán egyből nem nah akkor ez érdekes nem???

 

Majdnem sírtam.. de nem azért mert kivágtak hanem a helyzet miatt..

Ha minden jogos lett volna akkor nem is keritek ilyen nagy feneket ennek hanem be érem hogy jó megvágtak megyek pótra a helyembe nem tudom lenne e kedve valakinek ezek után így pótra menni..

 

Mert nekem a kedvem egyenlőre teljesen el ment az egésztől! :(

 

Akiknek meséltem a történtekről nem hitték el nekem hát mondom jó.. nem kell el hinni el kell menni egy ilyen vizsgára és majd meg látjátok hogy mi zajlik..

 

Bánt persze hogy bánt.. alapból egy visszahuzódó srác vagyok de csak addig amig szabályosan müködik minden ha valamit észre veszek annak hangot adok általába ! :(

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 349

Halljuk a frankót! :-)

Előzmény: Törölt nick (344)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 348

"a világ másik pontján lévő"

 

- Mindenki a világ másik pontján van :-))

Előzmény: Pityu199 (346)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 347

Az amatőrök sértegetését jó lenne befejezni.

Ha nem tetszik a világuk, el lehet menni CB-re, PMR-re vagy kalózfrekire.

 

Előzmény: Törölt nick (344)
Pityu199 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 346

Igen, annak jó dolog, aki unalmában nem tud mit csinálni, és a haverokkal fecsegnek órákon keresztül, hogy ki mit vásárol, vagy hány üveg sört ivott már meg aznap.

Hogy lehet ezt összehasonlítani egy DX-es forgalmazással, egy QSL lap cserével, és azzal az érzéssel, hogy épen a világ másik pontján lévő emberrel tartod a kapcsolatod.

Előzmény: Törölt nick (342)
Pityu199 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 345

Bocsi, az előbb így akartam elköszönni, de már nem tudom szerkeszteni. :-)

 

73! Pityu.

Előzmény: Törölt nick (339)
Pityu199 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 343

Javasolnám, először ne a tesztkérdésekkel foglalkozz, hanem a tananyagot tanulmányozd.

Értem én, hogy nem az volt a vizsgán, amit olvasgattál, de olyan sokat nem változik a tananyag.

Legfeljebb másképpen teszik fel a kérdést.

Ezért veszélyes a teszt lapokat bemagolni.

Én akartam segíteni, de amit belinkeltél kérdéseket, nagyon körülményes volt letölteni.:-(

Egyenként kellett volna, de nem láttam, hogy már melyiket töltöttem le előtte.

Én, mint mondtam szeptemberre tervezem, pedig az elektromossággal kapcsolatos kérdések nem jelentenek problémát.

A Morse vizsgától se annyira félek, csak ne lennének az írásjelek.

Azokat soha nem tanultam.

Nekem ezek a rádióval kapcsolatos dolgok nem mennek.

Az ilyen kétszer transzponált akármik, meg az antennaszámítások.

Na, ezektől vagyok én kiakadva, mert soha nem érdekeltek.

Vannak ismerőseim, akik 1-2 éven belül vizsgáztak, szinte mindenkinek másodszorra sikerült.

De sikerült, mert akkor már kaptak segítséget.

Tehát, ne add fel!

Másodszorra biztosan sikerülni fog.

 

Előzmény: Törölt nick (339)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.24 0 0 342

A cébé az jó dolog.

Előzmény: Törölt nick (340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!