Intel cuccot érdemes venni PS-hez és képfeldolgozáshoz. Az AMD most lemaradt egy pöttyet. Én pl PC-t úgy raktam össze, hogy össze lett rakva egy elvi követelmény, majd elsétáltam az ismerős boltjába. Szatyorba bele... otthon összedobtam, telepítettem, és az elhatározás és az indítás között pár óra telt csak el.
Hétköznapi nyelven :olyan merevlemez, mely nem tartalmaz mozgó alkatrészt.
Úgy kell elképzelni mint egy nagyméretű CF kártyát, amihez van egy beépítő keret, és egy normál házba azzal tudod beszerelni. Van pár szabálya a beüzemelésnek... de ha azzal megvagy, akkor kb 10 évet bír az ssd life progi szerint.
A sebessége brutális. A nagyon gyors hagyományos vinyók tudnak mondjuk 200 Mb/sec értéket... ebből pl a V200+-os amit írtam az 500 körüli értéket.
Az ssd-re érdemes feltenni a programokat- és második meghajtóként egy sima vinyót beüzemelni.
Proci: 1 magos már nincs. Az i3 és i5 2 magos- de 4 szálon tudnak dolgozni. Ezért gyorsabbak mint az AMD termékei. (azonos kategóriában). Az i7 az 4 magos- 8 szálon tud futni. De ott a proci mondjuk 70ezer... és jobb alaplapot igényel. Apropo alaplap... már szinte mindegyik tud USB3.0-t. Nagy találmány :-) 10x sebességet tud elvben az USB 2.0-hoz viszonyítva. Azt tudom hogy a laptopunk is és a PC is USB 3.0-s, és a 60 Mb/sec kártyáról annyival is szedi az infot az eddigi 18-22 helyett.
Hát én eléggé le vagyok maradva hardware téren, amíg még érdekelt és követtem a trendeket, akkor még egymagos procik voltak. Azóta mezei júzer lettem... :)
Üdv srácok, PC építéshez kérnék segítséget. Annyira lepusztult a gépem, hogy egy nyamvadt DVD írás is 2 óráig tart, percekig mentegeti a png-ket, meg ilyesmi. Elsősorban fotós célból használt gép kéne, játék nagyjából a pasziánszban kimerül... :) Photoshop, Capture NX, PTGui, meg persze a winamp menjen fürgén. :)
Gondoltam kéne egy 500-as vinyó, jó sok memória (XP csak 4-et kezel, úgyhogy gondolom Windows 7-re ideje váltani), egy jó videókártya, meg egy BluRay író-olvasó.
A lenti képre szeretném, hogy szavazzatok :) Köszi!
FOTÓPÁLYÁZAT - Első helyen állok, de szoros az állás, kérlek szavazz, és oszd meg ezt, hogy megnyerhessem a barcelóniai utazást. Minden szavazat számít, pár lépés az egész, 1 perc alatt kész. 1. Katt a Linkre! 2. Nyomj a "TETSZIK"-re a jobb felső sarokban! 3. Oldal alján a képeknél megkeresed a nevem :ILDIKO URBAN (napernyős kép) 4. Nyomd meg a képemnél a "VOTE" gombot! 5. Felugró ablaknál nyomd meg a KÉK gombot, amire "LOGIN IN WITH FACEBOOK" van írva! 6. Mégegyszer nyomj VOTE-ot a képemnél.
FOTÓPÁLYÁZAT - Első helyen állok, de szoros az állás, kérlek szavazz, és oszd meg ezt, hogy megnyerhessem a barcelóniai utazást. Minden szavazat számít, pár lépés az egész, 1 perc alatt kész. 1. Katt a Linkre! 2. Nyomj a "TETSZIK"-re a jobb felső sarokban! 3. Oldal alján a képeknél megkeresed a nevem :ILDIKO URBAN (napernyős kép) 4. Nyomd meg a képemnél a "VOTE" gombot! 5. Felugró ablaknál nyomd meg a KÉK gombot, amire "LOGIN IN WITH FACEBOOK" van írva! 6. Mégegyszer nyomj VOTE-ot a képemnél.
Akkor nálatok is a férfi pucolja a halat :-) (közösen fogjuk, de este mindig enyém az utolsó 2 óra a halakkal... volt hogy 20db-t kellett pikkelyezni, darabolni egyszerre. Tiszta nagyüzemnek éreztem :-) )