Keresés

Részletes keresés

Karesz63 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 76678

Képek Pipacsról

Karesz63 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 76677

Sziasztok! Bár lelkem mélyén pumi fun vagyok, azt hiszem a yorkik is elvarázsolnak.

Csak gyanítom, hogy van egy kb. 4-4,5 hónapos yorki tulajdonságokkal megáldott kiskutyám,  Pipacs akit befogadtunk. Az újpalotai lakótelepen találták testvéreivel kutyások. a fiú kisebb volt.

Koromfekete volt mindkettő, amikor hozzánk került, mostanra pedig Pipacs el kezdett világosodni. A füle hol feláll, hol pedig lelóg.  Rendkívül tanulékony és hihetetlenül szolgálatkész. Tökéletes nyugalomba utazik, kerékpáron autóval, csónakkal. Szóval, nagyon megszerettük egymást. Még nincs három kiló.

 

Azt pontosan tudom, hogy milyen emberek voltak a gazdái, de próbálom nyomozgatni, hogy mifélék lehettek a szülei.  Lehet, hogy yorki volt mindkét szülő, de az is lehet, hogy valamilyen designer dog, amiről úgy ítélték meg, hogy nem sikerült és kitették. Ha valakinek van idevágó tapasztalata, kérem, hogy ossza meg velem.

 

Érdekes, hogy rendkívül jó kondiban, bolhamentesen kerültek az utcára.

Mindenesetre semmi pénzért nem adnám oda.

p.jeni Creative Commons License 2013.07.03 0 0 76676

Ha atkás a füle akkor általában hámlik is szőre a fülén,  ha bevan gyulladva piros belül és váladékos is.

Érdemes canesten vagy körömvirág kenőcsel kicsit bekenni csak a belsőfelét a fúlnyilásba ne ! Meg kozmetikus a bűzmirigyét nyomja ki mert attól is vakarózhat, igaz abban az esetben a fenekét is húzza dörzsöli a szőnyegen.

Előzmény: Reekkaaa (76675)
Reekkaaa Creative Commons License 2013.07.02 0 0 76675

Köszönöm, hogy még ma válaszoltatok nekem. A doki megnézte a fülét, de semmi okosat nem mondott. Mától nem kap semmilyen csirkés ételt, remélem, hogy jobban lesz! Még egyszer köszönöm nektek, a tanácsokat, ha vannak még okos ötletek, akkor szívesen fogadom őket!

 

Szép estét mindenkinek!

 

 

Réka

p.jeni Creative Commons License 2013.07.02 0 0 76674

Jó pár kutyusnak van csirke allergiája. Próbálkozz minőségi konzervvel. Vagy Acana ,Orijent táppal. 

Előzmény: Reekkaaa (76672)
Hummer72 Creative Commons License 2013.07.02 0 0 76673

Doki belenézett a fülébe?

Nekünk fül atka volt benne, vmilyen kenőcsöt nyomott bele és az két alkalom után kiírtotta.

Reekkaaa Creative Commons License 2013.07.02 0 0 76672

Sziasztok!

 

Remélem tudtok nekem tanácsot adni! Van egy 7hónapos Biewer Yorki kutyusom, Edward 2hónapos korától nálunk van, folyamatosan a fül vakarózás porblémájával küzdünk, mostanában már a testét is elég sűrűn vakarja, főleg a fej és nyak környékét...  már voltunk orvosnál, ő mosolygott és megnyugtatott, hogy semmi baj, menjünk kozmetikushoz, csak sok a fülében a szőr. Természetesen másnap kozmetikushoz mentünk, kiszedte a szőrt, kitisztitotta a fülét, de semmi nem változott, ezekután vissza a dokihoz, aki nagy nehezen adott végre fülcseppet nekünk, gyanítva, hogy gyulladás van a fülében... de szinte változatlan maradt a helyzet. Nagy tömören ez a problémánk. Nagyon sajnálom szegényt, mert szörnyű lehet egésznap a viszkető érzést éreznie.

Gondolom ez nem lesz egyedi probléma, ha el tudnátok pár jó tanáccsal látni, azért nagyon hálás lennék.

Ma újra elviszem egy másik orvoshoz, de tartok tőle, hogy nem leszünk előrébb, mintha ha csak arra utaznának, hogy minél többször vigyem szerencsétlen kutyust... de igyekszem nem ítélkezni senki felett.

Szóval... gyanakszom, hogy ételallergia okozhatja nála a fej és nyak környéki viszketést, milyen kutyatápot tudnátok ajánlani nekünk? Eddig csikerhusit evett és a kutyatápot ki nem állhatja, így nagy harc lesz, ha változtatni fogok az étredjén, de a legjobbat szeretném neki.

Esetleg ha a fülviszektésre is mondantok valami okosat?Mit tehetek érte? Remélem nektek van ebben tapasztalat... köszönettel, Réka

Gunity Mónika Creative Commons License 2013.06.30 0 0 76671

Sziasztok! Egy kérdésem volna felétek. Egy 9 hónapos yorki kiskiú gazdája vagyok, aki most nagyon nyugtalan. Kb 1 hete egy nyirokcsomó duzzanatot fedeztem fel a jobb füle alatt a kiskutyámon.  Egyéb panasza: láz, levertség nem tapasztaltam. Azonnal elvittem az állatorvoshoz, aki azt mondta, hogy szerinte fültőmirigy gyulladás. 2-3 nap múlva vigyem vissza, ha addig nem múlik el neki spontán, antibiotikumot ad neki. Így is tettem, ma kapta meg a negyedik, (utolsó) injekcióját, de a duzzanat csak nagyobb lett. Nagyon el vagyok keseredve, hogy mi lehet ez. Első kiskutyám, még nem rendelkezem komolyabb tapasztalatokkal, és nem tudom, hogy mi lehet ez. Az orvosunk vért szeretne venni tőle, hogy megvizsgálja a fehérvérsejtszámot. Először azt mondta, hogy az ilyen duzzanat sokszor több hét alatt szokott felszívódni, most meg sürgeti a vérvételt. Meg szeretném kérdezni, hogy volt-e valaki hasomló helyzetbe, és mit csinált, mi volt a kimenetel? Kérlek benneteket írjatok.                               Köszönöm: Mónika.

Szilibetyár Creative Commons License 2013.06.26 0 0 76670

Szioka látom nem igen jön a vlasz igy amit én ajánlok minél elöbb vid egy másik dokihoz el !!!!Ugyanishaismét ez a jelenség ak biz átvertek!!Miért is hát mert nem pakolták ki rendesen vagy valami más bak isvan ott illlehet  !!Sok sikert és jobulást 

Előzmény: G.Eva (76669)
G.Eva Creative Commons License 2013.06.19 0 0 76669

Sziasztok!

 

Van egy yorki lány kutyusom, aki tavaly decemberben lett ivartalanítva. Most 2 hete elkezdett vérezni, nemiszerve duzzadt. Múlt héten elvittem a dokihoz, aki azt mondta, hogy teljesen ki lett pakolva, nem tüzelhet. Kapott antibiotikum injekciót 2 alkalommal, de még mindig nem múlt el. Volt már valakinek ilyen tapasztalata?

gabi-neo Creative Commons License 2013.06.19 0 0 76668

Sziasztok!

 

6 napja egy 4 hónapos yorki kisfiú gazdija lettem :) akit úgy hívnak, hogy Neo :). Már volt kutyusom egy tündéri  mopsz :) cukorfalat volt ( sajnos már nincs közöttünk), de nagyon nagy különbség van a két fajta között :)

Beregisztráltam hozzátok, mert majd biztos (már most is sok kérdésem van), hogy sok mindenben szeretném kérni a segítségeteket :)

Nagyon szuper igényes tenyésztőtől vásároltuk. Próbáltuk elkerülni a szaporítokat, és ezen belül a beltenyészetet!!!!! Mindenkinek csak ajánlani tudom!!!!!!!!!!

 

http://www.oflittlebunnyfufu.gportal.hu/

 

Neo eddig családi házban éldegélt, zárt udvarban sétált, igazából még nincs hozzászokva a külvilág zajához.

Ehhez képest elég sokat fejlődött. Az első sétákhoz képest elég bátor már, de a fura hangoktól még megijed.

Sajnos nagyon fél a konyhánktól, gondolom a különböző hangok miatt...edények zörgése, sütő hangja,,,mosogató zaja...stb....

szeretném ha ez nem így lenne. Igazából nem tudom, hogy mi a jó megoldás? Nagyon türelmes vagyok, többször kihívom magamhoz, megdícsérem :) ... megmutogatok, megszaglásztatok vele mindent, és hát türelmesen várok, hátha hatásos lesz, de ha van más ötlet légyszi írjátok meg.

Nagyon köszi :)

 

 

farkashalom Creative Commons License 2013.06.17 0 0 76667

dagmar,köszi.

farkashalom Creative Commons License 2013.06.17 0 0 76666

Kis méretű yorki lelő hely: Nagykőrős szegfű utca 8,én is onnan vettem.

Ocean88 Creative Commons License 2013.06.16 0 0 76665

Sziasztok, Yorkshire Terrier kölyköt keresek "mini méretűt" , Bács Kiskun megyéből. Ha van valakinek ill. tud eladóról kérem ossza meg velem itt vagy pm-ben! Köszönöm, további szép estét, Sziasztok! 

 

Heni&Lucky Creative Commons License 2013.06.13 0 0 76664

Köszönjük az infót! 

 

Előzmény: dagmar (76662)
Heni&Lucky Creative Commons License 2013.06.13 0 0 76663

Szia!Köszönöm a választ.Mindenképp kibrobálom!Bár én is úgy hiszem,hogy 11 hónaposan már késő,de egy próbát megér!És igen így is cukik :)

 

Előzmény: pippoka (76661)
dagmar Creative Commons License 2013.06.13 0 0 76662

@ farkashalom és Heni & Lucky: a yorkisok javarésze facebookra "költözött", Tünemény yorki manók a csoport neve, közel 2000 többé kevésbé aktív taggal. Ott folyamatosan van valaki, vannak dokumentumok többek között a kutya ápolásával kapcsolatban is. Gyertek oda, mióta ez a csopi van, ide sajnos nagyon kevesen "néznek be".

pippoka Creative Commons License 2013.06.13 0 0 76661

11 hónaposan már nagyon kicsi az esély, hogy felálljon a füle. De egy próbát azért megérne.. 

Először is a fülén le kell borotválni a szőrt, egyrészt ne húzza le, másrészt , ha ragasztod ne ragadjon nagyon rá a ragtapasz. 

A kis fülét a tövétől körbetekered ragasztószalaggal és pár napig rajta hagyod, ha nem áll magától amikor leveszed, kis pihenő és masszírozás után újra kell ragasztani. Egy párszor ismételhető, ha akkor se áll fel, akkor sajnos lógó fülü marad, de úgy is aranyosak.

 

Előzmény: Heni&Lucky (76659)
Talina79 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 76660

Sziasztok!

13. kerületben talált yorki, nem tudom, hogy aktuális-e még, de hátha keresi valaki:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=137849869748958&set=a.124809311053014.1073741825.100005718364522&type=1

 

 

 

 

Heni&Lucky Creative Commons License 2013.06.12 0 0 76659

Szia!Farkashalom!Előszöris köszönöm,hogy válaszoltál :D A fül masszírozásról már hallottam,azt szoktam is csinálni,de semmi ugyn olyan,mint eddig semmi változás :/

Én csont erősítőt nem adtam neki csak porc erősítőt.Lehet az a baj?

Hát a lényegen nem váltosztatt én így imádom kiállításra meg úgysem viszem!Neked is sok sikert itt és a kutyusodhoz is!! :)

 

Előzmény: farkashalom (76658)
farkashalom Creative Commons License 2013.06.12 0 0 76658

szia Heny,nekem más fajtából volt tapasztalatom,nem állt fell a kutya füle,elvittem egy tetovállohoz,mármint olyanhoz,aki kutyát tetovált tőrzskönyvi számot,pl.hasba,na egy pontot ütöt a fülbe,ennek hellyén egy porc búrjánzás indult el,amitől a kutya füleesetemben boxeré felált,valamint csonterősítő dózist meg emeletem,ez a módszer nekem akkor bevált. Most jellenleg 7 hetes yorki gazdi vagyok,és fűl állitás,kötözés,csonterősitő adagolás a módszer,kötés levétele utánn,enyhe masszírozás,hogy a vér áramlás kielégítő legyen. sok sikert ! Fórumos sorstársam ).

Heni&Lucky Creative Commons License 2013.06.11 0 0 76657

Szia!Én is kb írtam már egy hónapja ugyan olyan sok választ kaptam,mint te! :D

 

Előzmény: farkashalom (76656)
farkashalom Creative Commons License 2013.06.11 0 0 76656

Köszi a rengeteg segítséget,nagyon jó az oldal,rengeteg érdekes és segítő kész ember,ja és ez a pörgés ami itt van,észveszejtő,további jó írkálást.

dock27 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 76655

Nana75 nem látom az adatlapodon a mailcímedet. Ezért megadom az enyémet. Oda légyszi küld el a mailcímedet és írok.

Köszi.

sz.tomiboy@gmail.com

Előzmény: Nana75 (76653)
farkashalom Creative Commons License 2013.05.29 0 0 76654

Extra mini yorki kislányt keresek megvételre,ha valaki tud lérem jelezze felém,jó helyről,jó helyre. köszönöm.

Nana75 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 76653

Szia Dock27!

 

Publikusra állítottam, várom a leveled!

Előzmény: dock27 (76652)
dock27 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 76652

Szia Nana25!

Ha adsz egy mailcímet akkor oda szivesen megirom hogy hol vettem és mennyiért. :)

Előzmény: Nana75 (76640)
Heni&Lucky Creative Commons License 2013.05.28 0 0 76651

Sziasztok!Heni vagyok az én pici manóm egy 11 hónapos yorki fiú aki lucky névre hallgat!Új vagyok még a fórumon és lenne egy kérdésem :)

Luckynak kicsikorában sajnos nemvolt kötve a füle,mert az orvos is és a kozmi is aztmondta,hogy nem kell,mert feláll az magától,hát nem állt fel!A lényeg,hogy mostanába észrevettem,hogy elkezdett neki porcosodni,de megállt egy ponton!Szerintetek felfog állni még neki?Bár én ígyis imádom a kis tündért,de nem akarom,hogy baja legyen belőle :/ (begyullad meg ilyenek)Köszönöm a válaszokat ellőre is!Íme néhány kép a szépségemről!

farkashalom Creative Commons License 2013.05.28 0 0 76650

sziasztok,segítséget szeretnék kérni,extra mini yorki kislányt szeretnék vásárolni,én békés megyei vagyok,jó lenne a közelből,meg leinformálható,tenyésztőtől,nem kiáállításra,nem tenyésztésre,csak társnak szeretném.Előre is köszönöm! szép napot!

Slygirl22 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 76649

Köszi. majd keresek még képet :)

Előzmény: Nana75 (76643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!