Keresés

Részletes keresés

hype78 Creative Commons License 2003.11.25 0 0 553
Sziasztok,

Ma végre megvan a kulcs és király lett a lakás. Ha voltak is kisebb problémák, összességében meg vagyok elégedve az Angyalföldivel, a minőség és a hozzáállásuk szerintem egyedülálló. Miután mindenki beköltözött lenézhetnénk a sörözőbe a jövő héten valamelyik nap.

tom74: miért akarod kitapétázni, szerintem szépen ki van festve, igaz tökfehér.

Előzmény: tom74 (552)
tom74 Creative Commons License 2003.11.25 0 0 552
Sziasztok !

Néhány praktikus kérdés :
Tapetat és festéket hol érdemes venni ?

Kösz
Tom74

teveh Creative Commons License 2003.11.24 0 0 551
:)
sutre Creative Commons License 2003.11.24 0 0 550
:-))
Előzmény: efenyak (549)
efenyak Creative Commons License 2003.11.24 0 0 549
A biztonsag az bizony fontos, es attol hogy valaki paranojas, nem biztos hogy nem uldozik.
teveh Creative Commons License 2003.11.24 0 0 548
én is hasonlóképpen bementem egy boltba vettem egy zárbetétet (MABISZ minősítés stb.) név nélkül, cím nélkül, ÁFA-s számla nélkül...

kirumiru Creative Commons License 2003.11.24 0 0 547
sutre:

az also zarat en is kicsereltem. Majd veszek egy jobbat a kozeljovoben. Nem valami bizalomgerjeszto igy venni. Nem szoktam venni ilyen emberektol en sem semmit.
Teljesen igazad van.
en majdnem elkuldtem a melegebb eghajlatra, de uriember voltam es megvartam mig befejezi a mondokajat. Kerdezte hogy elraktam-e azt a szart amit az ajtora tuzott (ez is mliyen, minden normalis ember a postaladaba dobja nem tuzdeli be) mondtam hogy persze elraktam, persze egy perccel ezelott ugy landolt a kukaban hogy csak na.
Mondjuk hevederzarat nem tudok hazilag szerelni de a zarbetetet nem toluk vennem, hanem boltban.
Legkozelebb ha jon ilyen ember megkerdezem hogy hogy jutott be a lepcsohazunkban es megfenyegetm hogy ha nem takarodik ki akkor hivom a rendoreget. :-) Rohadtul felidegesitett.
Raadasul a kis mocsok szombat delutan jott amikor pihizik az ember..

Előzmény: sutre (546)
sutre Creative Commons License 2003.11.24 0 0 546
Én az ilyen házalós-záras emberektől, még ha muszály lenne akkor sem vennék. Mi elmentünk az OBI-ban vettünk egy olyan zárat ami nem volt kibontva, sőt, csak a recepciónál lehetett átvenni fizetés után.

Na már most itt van ezek a házaló zárasok.
1. Tudják a címededet. (ha valahol veszed a zárat, akkor nem kérik el a lakcímkártyádat, hogy "hova is lesz beszerelve a zár?"
2. Adnak hozzá valahány kulcsot, meg azért a biztonság kedvéért maguknak is elraknak párat, közben felmérik szépen a lakást, a maradék zárat, stb, majd pár hónap múlva, vagy egy év múlva betörnek hozzád..
3. Akik házalnak azoknak milyen telephelyük van?
Vagy van, vagy nincs?

Redőny az még nem gáz, de zárat, helyben csináltatni?

Előzmény: kirumiru (544)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.24 0 0 545
teveh:
sajnos hinta nincs.
En ma csak fel-haromnegyed 10-re erek haza. :-(
Előzmény: teveh (543)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.24 0 0 544
sutre:

Hazudnek ha azt mondanam hogy zaj van, mert nincs, tenyleg jo a hangszigeteles. Viszont kint videken ejjel total csond volt (meg nappal is :) es ahhoz kepest nekem kicsit szokatlan. Na ja a mi uccankban rajtunk kivul csak egy valaki lakott meg ott telen. Ehhez kepest zajos, de egyebkent tok kus van. pl. ami a Hungariakoruton van egyik ismerosunknel ahhoz kepest zajtalan.

A hoszigeteles az jo,. de valahogy en akkor is hidegnek talalom egy kicsit, persze se redony se fuggony nincs meg.

En nem emlekszem hogy kaptam volna ADSL-s szoropalpot, arra emlekeznek. Vagy csak kidobtam a tobbivel.
Szornyu hazaerek szombaton es epp egy zaras csavo zaklat hogy hevederzarat szereltessek fel, mert mennyire nem biztonsagos az ajto, ki lehet fesziteni konnyen blabla stb. Es elkezdte fikazni azt a zarat amit az AL Rt. szereltetett fel valakinek mint heveder zar.
Persze megkerdeztem hogy mennyiert, mondta 40-t. Finoman probaltam kozlni hogy most nem talan jovore, de ott akadekoskodott hogy kossunk szerzodest most es jovore szerelik fel. meg mit nem.
Ha betornek akkor ugyis o lesz a hibas, mert tuti hogy o csinalja bosszubol... :)
Kicsit felidegesitettem magam, hogy ott zaklatott, azert remelem nem lesz rendszeres az ilyen hazalo kocsogok zaklatasa.

En mar felmostam 2-szer, de nem kezdett el oldodni a fuga szerencsere.

Koddal? Nem is tudom a kodot.
Teveh! Mi a kod? Te tudod? ezt azt hiszem elfelejtettem megkerdezni.

A lift nalunk sincs beallitva, nem nyikorog viszont egyenletlenul megy, kicsit "rangat". Meg erdekes hogy amikor becsukodik az ajto es csak fel centit ment a lift akkor mar a kovetkezo emeletet jelzi ki, holott meg nem vagyunk ott.

Előzmény: sutre (541)
teveh Creative Commons License 2003.11.24 0 0 543
ok. akkor este játszunk. De elötte üljünk be a sörözőbe mert pár sör után élvezetesebb a hinta :)
sutre Creative Commons License 2003.11.24 0 0 542
Akkor beszéljük meg, hogy este menjünk le együtt. Én viszek kislapátot meg vödröt, te meg hozzál ugrálókötelet. :-))

Én már ez egyik játékkal szemesztem, de aztán felmértem testi adottságaimat, és inkább meggondoltam magam. :-))

Előzmény: teveh (539)
sutre Creative Commons License 2003.11.24 0 0 541
Sziasztok!

Nálunk a kaputelefon nem működik. Vagyis ha jön hozzánk valaki, akkor csenget, én meg mehetek le kaput nyitni.
Ja és mi kóddal sem tudunk bejutni.
Először azt hittem csak én vagyok balfasz, aztán szépen lassan kiderült, hogy sem a többi lakó, sem a munkások, nem bírnak bejutni, sem kóddal, sem kaputelefon által.

A UPC nekünk is csípi a szemünket, de mit lehet tenni?

Ti nem kaptatok egy vicces kis szórólapot, hogy ADSL, ebben az évben ingyenes használat, plusz díjtalan bekötés? Fel kellene őket hívni, hogy ezt hogyan gondolták vajon?

Zaj az nincs nagyon, mert a nyílászárók minden zajt kinnt tartanak, viszont a lift az nyikorog. Egyre jobban nyikorog, és most hogy már sokan lakunk bennt elég gáz a lift nyikorgására ébredni reggel 3/4 hatkor.
De ezt majd ha mindenki bebútorozott talán beállítják, megolajozzák.

Röviden ennyi meg egy bambi.

Még valami:
Majd ha mindenki beköltözött, valszeg bekopogok a garanciális irodába, mert pár felmosás után, néhány helyen "eltűnt" a fuga a fürdőben a paplóról. Úgy kb fél cm a fuga szélessége, és valahol egy-két mili szélesen, és pár centi hosszan rés tátong.
Lehet hogy nem szabad felosni mert a fuga vízre oldódik? :-)) (úgyis utálok)

teveh Creative Commons License 2003.11.24 0 0 540
kirumiru: a Tesco sincs túl messze és az nonstop
teveh Creative Commons License 2003.11.24 0 0 539
kirumiru: tegnap este próbáltam a kaputelefont: addig nyomtam a gombot még az illető be nem jött :)

cognorob: a futést nem nagyon próbáltam, nem volt még rá szükség, elég meleg a lakás.
Az ablakok hál' istennek nagyon jól szigetelnek így nem nagyon hallatszik kivülről zaj (a lakás a Pap Károlyra néz)
Ja, és a játszóteret nem próbáltam, de most hogy mondod, lehet este leugrok... :)

kirumiru Creative Commons License 2003.11.24 0 0 538
cognorob:

a futes az erdekes, mert a doksi szerint 5-s fokozaton 28 fokot kene cisnlania. De kozel sem futi fel ennyire. Melegnek, meleg, de nem forro a radiator. Egyebkent jo.

En nem a MOL feloli oldalon vagyok, de reggelenkent a buszt behallom (igaz, se fuggony, se redony). Viszont a hangszigeteles lehetne jobb, mert furtak a felettem levo lakasban es olyan mintha en furtam volna, es azt is hallottam, hogy valaki mezitlab maszkal es duborog a sarkaval.

Ott lakni egyebkent nagyon jo! El sem hiszem hogy 40 perc alatt bent vagyok a munkahelyemen meg nem kell az utolso buszt elerni stb. Annyi a gaz, hogy a kornyeken nem tudok rendes elelmiszerboltot, a CBA nem a legjobb, es kar hogy nem ejjel-nappali. :-( (7 elott nem igazan erek haza es szombaton csak 3-ig van nyitva, vasarnap meg zarva van)

A jatszoteret megnem probaltam, de szerintem be sem fernek, de majd a kedevedert csuzdazok egyet. :-)))

en azert irogatok a forumra, meg hetvegen is igyekszem.
hu jovoheten el kene intezni a kozmuveket, meg a kozos kepviselot.

Előzmény: cognorob (537)
cognorob Creative Commons License 2003.11.24 0 0 537
Tenyleg eleg csond van a forumon.
Egy kis helyzetjelentes:

A kb.240 lakasbol, mar csak hatvanat nem adtak at. Dec. 10-ig akarjak elintezni az egeszet.

Barcsak mar en is UPC-t szapulhatnek, zaratcserelhetnek...

Van meg koztetek valaki akiet nem jelentettek le atadasra vagy nincs idopontja???

Irjatok!!
Milyen a futes, van-e zaj estenkent busz, MOL kut meg ilyenek?
Milyen ott lakni mar vegre???
Probaltatok-e mar a jatszoteret??

Ro.

Előzmény: kirumiru (534)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.24 0 0 536
teveh:
szoba antenna lehet hogy elso idokben felkerul, majd meglatjuk.

tenyleg probaltad mar a kaputelefont? Fel lehet szolni, de mintha nem nyutna ki. pontosabban allithattak az idozitesen mert regen, 1 percig nyitva volt a magneszar, de most ahogy 1-2 masodpercen belul behuz. Lehet hallani ahogy kinyit amikor megnyonja valaki fent a gombot, de hat tul rovid az ido hogy kinyissak lent.

meg nem futottunk ossze a hazban egyszer sem...
nem hallottad a dyborgest fentrol egyszer sem? Olyan 3W-ra felcsavartam rovid idore az erositot... :-)

Előzmény: teveh (535)
teveh Creative Commons License 2003.11.24 0 0 535
Hát igen. Én is kicsit soknak találom. De hát ugye nincs konkurencia, így ők szabják az árat...
kirumiru Creative Commons License 2003.11.24 0 0 534
sziasztok!

Nagyon pang a forum. Mi van veletek?
Bedobott az UPC egy levelet amiben a dijcsomagokrol hablatyol. Iszonyu szemetek.
590 FT a minimum dijcsomag ami 5 adot tartalmaz (m1, m2, dunatv, PAX es megvalami) szoval a kereskedelmi adokat sem tartalmazza. Magyarul sok nezheto nincs benne.
HA felrakok egy szobaantennat akkor tobb dolgot lehet fogni. ez mocsoksag.
2200-ert van valami nezheto is, pl viasat3. De hatalmas kocsogok mert a Spektrum a 3200-s csomagban van csak benne.

kirumiru Creative Commons License 2003.11.21 0 0 533
efenyak:
kosz az infot. A papirra emlekszem, 15 napon belul kell elvileg elmenni a helyekre. Csak azt felejtettem el, hogy a kozos kepviselohoz minek... Na de mindegy.
Szoval eloszor a kozos kepviselohoz.
Előzmény: efenyak (532)
efenyak Creative Commons License 2003.11.21 0 0 532
Sziasztok.
Hasznos info.
Atvetelkor kaptunk egy papirt amin le volt irva hogy el kell latogatni a kozos kepviselohoz,Vizmuvekhez, Elektromos Muvekhez, szerzodest kotni.
Most egyelore csak a kozos kepviselohoz kell menni, ok majd elmennek a vizmuvekhez.
Az Elmu-hez pedig meg nem erdemes menni, azt mondtak leghamarabb 1 honap mulva lehet erdeklodni, mivel meg nem alnak keszen.
Szoval csak a kozos kepviselot kell egyelore meglatogatni.

ervin.

kirumiru Creative Commons License 2003.11.21 0 0 531
Mar az UPC kiplakatolta a szemetterolonk ajtajara hogy mehetunk kotni szerzodest veluk. Tuti hogy hamarosan leveszik azt a sok adot. De most nem fogok rohanni elofizetni...

teveh Creative Commons License 2003.11.20 0 0 530
engem meggyőztél :)
kirumiru Creative Commons License 2003.11.20 0 0 529
teveh:
nekem azt mondtak az ertekesito irodaban, hogy az utcanev igazolason (az M lepcsohazhoz) Pap Karoly u. 20 szerepel. Azt mondtak, hogy az OTP-hez is ezt nyujtottak be, mert ez kell az utolso vetelarresz kifizetesehez.
Gondolom ezt az onkormanyzat allitja ki. A holgyemeny a telefonba azt mondta hogy ezt diktaljam be. (mast meg ugy sem tudok, mert ez van al egkozelebb a valosaghoz, megha nem is hivatalos)
Előzmény: teveh (528)
teveh Creative Commons License 2003.11.20 0 0 528
kirumiru: lépcsőházunk huszas házszáma még nem hivatalos!
kirumiru Creative Commons License 2003.11.20 0 0 527
teveh:
pentek 4-re jon valaki hogy kitoltsem a megrendelolapot es kifizetem az eloleget. Aztan 2 heten belul felszerelik.
Előzmény: teveh (526)
teveh Creative Commons License 2003.11.20 0 0 526
kirumiru: mikor mennek hozzád a redőnyösök?
kirumiru Creative Commons License 2003.11.19 0 0 525
most rendeltem vonalas telefont a lakasba. HA valaki erre vetemedik akkor elotte feltetlen tudja meg hogy a lepcsohaz amiben lakik annak mi az utcanev igazolason szereplo utca es hazszam.
a szerzodesben 20-22 van, de az M lepcsohaz pl. 20 lett.

45 napon belul kotik be. Az ertekesito iroda azt mondta hogy a Matav mar beszerelte a telefonrendezot igy elvileg nincs akadalya a vonalnak.

Teveh es mindenki aki LAN epitesen gondolkodott!
A vonalrendezo (a doboz) a Matav tulajdona sajnos. :-((

tom74 Creative Commons License 2003.11.19 0 0 524
De Jó Nektek!
Lassan nekem is
Dec 1 átvétel ( már 28-án lehetett volna, de akkor full program a melohelyen...)
Jó ottlakást
Tom74

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!