Keresés

Részletes keresés

lazy g. Creative Commons License 2016.09.01 -1 0 8410

A kovaföldnek úgy van köze az allergiához,h a kovaföld kipucolja,kitisztítja a beleket,ahol ugye az immunrendszer dolgozik-ha hagyják... No már,ha az immunrendszered tisztán tud működni a sok (akár évtizedes) lerakódott cucctól (amit a kovaföld szépen kipucolt az emberből),máris jobban reagál mindenféle betolakodókra,köztük a pollenekre is,amit-sajnálatos módon- annak hisz.

A kovaföldnek így van köze az allergiához-közvetve.

Előzmény: B.GY (8407)
staiger Creative Commons License 2016.08.31 -1 0 8409

na most akkor ha nem vagy allergiás akkor nem lehet kijelenteni a te tapasztalatod alapján hogy nem hat az allergiára?

Előzmény: B.GY (8407)
..pözsó.. Creative Commons License 2016.08.31 -1 0 8408

 

 

Augusztus 18.-án kellett bevenni este egy AZOMYR tablettát, mert a szomszéd teleken egész nap gazt vágtak. Másnap reggel még egyet és azóta semmi.

 

1989-óta vagyok regisztrált parlagfüves. Jobb években 60-90 db tablettával éltem túl a szezont.

 

Most napi kétszer elrágok egy levél parlagfüvet. Amikor kicsit tekergeti az orromat, akkor fújok Avamys orr sprayt.

 

 

Előzmény: ..pözsó.. (8384)
B.GY Creative Commons License 2016.08.30 0 0 8407

Szerintem semmi köze a kovaföldnek az allergiához.Pucolja a beleket csak.Állítólag méregtelenít.Én voltam egy párszor allergia vizsgálaton,még vért is vettek abból is nézték.Nem vagyok allergiás,csak asztmás meg sömörös.

Előzmény: staiger (8406)
staiger Creative Commons License 2016.08.30 -1 0 8406

én már elkezdtem 3 napja de egy hatásos kúra ideje 3 hónap úgyhogy mire vége lesz az allergia már kanyarba se lesz. de nekem is van más betegségem is és ha azokra használ akkor már megérte. úgyis megérzi azt az ember hogy valami megváltozott a szervezetében és tudni fogom hogy jó e valamire ez a kovaföld. az biztos hogy nem vagyunk egyformák .én mindíg csak a magánvéleményeket olvasom minden szernél. a szölőmag olaj és mag örlemény pl van akinek teljesen megszüntette az allergiát vagy tünetmentessé tette. én azt érzem hogy csökkenti de teljesen tünetmentes én még soha semmitől nem lettem. és én ma is éreztem itt szolnokon hogy baromira elértük a pollen csúcsot. csak sétálnom kellett egy fél órát a városba . 1 héttel ezelőtt ilyen tüneteket másfél óra séta váltott volna ki. remélem hamar elkezd csökkenni mert már 50 százalékra ha vissza esik azt én már jól tudom kezelni. örleménnyel , meg dr chen liposzómás c vitaminnal(abba is szőlőmag van a vitamin mellett). szóval létezik immun erősítés csak ez nekem nem elég jelenleg hogy tünetmentes legyek. kerékpár túrára biztos nem indulnék el még vagy 2 hétig :) 

Előzmény: lazy g. (8403)
B.GY Creative Commons License 2016.08.30 -1 0 8405

Én pikkelysömörös vagyok.Arra vettem,mert állítólag jó a bőrre is.A körmömről lenőtt tőle egy ideig.Már arra sem nagyon használ.Az igaz hogy már nem iszom minden nap.A kolléganőm is itta egy darabig,de neki meg hasmenése lett tőle.

Előzmény: lazy g. (8403)
B.GY Creative Commons License 2016.08.30 -1 0 8404

Úgy vagyok vele mint a néni aki 60 éve lottózik és még nem nyert.Már nem merem abbahagyni:)

Előzmény: staiger (8401)
lazy g. Creative Commons License 2016.08.30 -1 0 8403

Tényleg,miért iszod (ráadásul 1 éve!!!),h ha csak a körmöd nő tőle???

Ki,hogy van? Nem egészen értem a dolgot,mert most pl-ul (és kopp-kopp-kopp!) nekem kutya bajom..

Egerben élek,valószínűleg itt most gyengébb a  pollen koncentrátum. Vagy lehet,h mégis használ az a fekete köménymag olaj?? Lehet,h csak enyhébbek a tüneteim,de nekem már az is jó. Május óta iszom. Szóval,nem tudom.

No majd meglátjuk.

Ezzel a kovafölddel akkor most mi legyen??? Szedjük?

Staiger,Te már elkezdted? Légyszi majd számolj be a tapasztalataidról!

Köszi! :)

Előzmény: B.GY (8398)
vricsinfo Creative Commons License 2016.08.30 0 0 8402

Valakinek van tapasztalata légtisztító berendezés használatáról? Megéri ebbe nagyobb összeget fektetni parlagfű allergiásként?

staiger Creative Commons License 2016.08.30 0 0 8401

de akkor már minek iszod ha nem használt semmire

Előzmény: B.GY (8398)
pedroh Creative Commons License 2016.08.30 0 0 8400

Sziasztok!

 

én 99 óta vagyok allergiás, elsősorban a parlagfűre, olyan durva tünetekkel, hogy rendszeresen adattam be magamnak Diprophost injekciót. mindenen végigmentem, claritine, zyrtec, aerius, allegra forte stb, ennek ellenére abban az egy hónapban használhatatlan voltam.

 

idén a medicoveres doki lendint írt fel, és lekopogom, de egyelőre közel sem vagyok olyan katasztrofális állapotban, mint a korábbi években. 

 

a szemem ugyan marhára viszket, és a vakargatások miatt úgy nézek ki mint a Lecsó főszereplője, de szemcseppel ez is kordában tartható. viszont nincs bedugulva az orrom (ami miatt én kb hetekig nem tudtam aludni és zombivá változtatott) nem tüsszögök és úgy egyébként is egész emberi profilom van. a hétvégén plul Fertőrákoson kempingeztem a kisfiammal illetve egy egész napos tókerülő bringatúrán vettünk részt, amitől előre rettegtem, de láss csodát, néhány prüszköléssel megúsztam. 

 

nem tudom, hogy ez a Lendin miatt van-e, nem akarom az egekbe magasztalni, mert lehet, hogy holnap beüt a krach. de a pollentérkép szerint Mo területének 95%-án nagyon magas a parlagfű koncentrációja és én még egyelőre hál'Istennek nem érzékelem annyira. 

 

félreértés ne essék, nem vagyok tünetmentes, de ahhoz az állapothoz és közérzethez képest, amibe ilyenkor kerülök ez maga a csoda.

 

üdv

péter

staiger Creative Commons License 2016.08.30 0 0 8399

ezek szerint nincs általános recept mert most már a facebookon is olvastam egy hozzaszolast hogy  segített az illetőnek 

Előzmény: B.GY (8398)
B.GY Creative Commons License 2016.08.29 0 0 8398

Én 1 éve iszom a perui kovaföldet.A bőrproblémám miatt vettem.A körmöm gyorsabban nő tőle.Más semmi nem történt.

Előzmény: staiger (8391)
z03 Creative Commons License 2016.08.29 0 0 8397

Nekem egyből protonpumpagátlót írt mellé. Amúgy se vagyok gyomorfájós, úgyhogy nekem jó úgy is.

 

Előzmény: Dead End (8396)
Dead End Creative Commons License 2016.08.28 0 0 8396

Legutóbb én is ezeket kaptam a tüdőgondozóban, a Lendin brutális gyomorfájdalmat okozott, úgyhogy leálltam a szedésével.

Előzmény: z03 (8393)
kchris12 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 8395

Nekem sincs semmi gond itt BP-en, még hétfőn rosszabbul voltam mint most akár... Pedig az ÁNTSZ oldalán már extra magas mindenhol kb. a pollenszint...

Előzmény: lazy g. (8394)
lazy g. Creative Commons License 2016.08.26 -1 0 8394

Köszönöm szépen,sokat segítettél!

Most egyelőre nyugtom van,remélem így is marad jó sokáig.

A kék szőlő magot mindenképpen ki fogom próbálni,a hatásáról már én is nagyon sok jót hallottam.

Erről a kovaföldről még semmit,de most ennek is utánaolvasok.

Ha lesz időd,nézz utána ennek a fekete kömény magolajnak,nagyon sok jó dolgot írnak róla,nekem sajna nem igazán segített. Most egyébként nem értem a dolgot,mert kb 2 héttel ezelőtt szenvedtem mint kutya,mostanság meg nulla.

Ennyire visszaszorította az időjárás a polleneket vagy mi a csuda történt?

Remélem ez a kovaföld segít majd Neked! :)

Előzmény: staiger (8391)
z03 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 8393

Ezeket szedem allergiaszezonban kb. 3 éve, és azóta semmi tünetem.

Allergológus-tüdőgyógyász szakorvos írta ki.

Lendin tabletta(bilasztin)
Mondeo tabletta (montelukast)

Mometason Sandoz orrspray (mometason)

Alvesco 180 inhalátor

Előzmény: KangaEdina (8389)
kchris12 Creative Commons License 2016.08.25 -1 0 8392

Az a baj hogy nekem igazából a gyógyszer sem megoldás. Hiába szed az ember bármilyen reklámozott vackot, az csak csökkent és ha elér egy szintent a pollenszám akkor az is csak javít a tüneteken.

Előzmény: staiger (8390)
staiger Creative Commons License 2016.08.25 -1 0 8391

és hogy máshonnan is megközelítsem a problémát azt olvasom sok helyen hogy az immunrendszer a belekben van . ez irányba is lépni fogok és ki fogom próbálni a perui kovaföldet mert ahová szoktam járni bio boltba ott azt hallottam hogy az egyik vásárlójuknak ez szüntette meg az allergiát. rendbe tette a bélrendszerét 2500 ft ért van egy doboz meg is vettem ennyi még belefér. nem föld szine van ez csak egy elnevezés hanem hófehér por és valami koral moszat akármiből van. állítólag rendbe teszi a bélrendszert stb. el lehet olvasni a neten. van rengeteg vásárlói vélemény is fent az oldalukon bár ennek nem igazán szoktam hinni.

staiger Creative Commons License 2016.08.25 -1 0 8390

nem lesz rosszabb az allergiád tőle az biztos sőt a gyártó azt mondja ilyenkor sem késő mert 1 hét alatt már csökkenni fog az allergiád. viszont azt is el kell mondjam amit már írtam is hogy ez magában nekem ilyenkor már kevés. a magörlemény az megint csak rátesz egy lapáttal gyakorlatilag egész nap azt is csipegetem . és még így is trüsszögök ha fél óránál tovább kerékpározok pl egy parlagfüves kerékpár úton vagy bárhol a szabadban. ha bent vagyok akkor jól megvagyok a trüsszögések száma 10 alatt marad per nap. a magörlemény hatása  ha a nyelvedről szívódik fel kb 5-10 perc alatt érezhető .ez nem kamu. én is csodálkozok rajta. na de akkor beszéljünk az anyagiakról : ha gyógyszert szednék szerintem 3000 ft ből megúsznám havonta és kényelmes is mert csak 1-2 tabletta és kész. a természetes erősítőszerek költsége szerintem nálam eléri a 10000 ft hó költséget. és nem vagy tünetmentes így sem csak tudsz dolgozni és óvatosan kint tartózkodni. hozzá kell tenni az én allergiám igen erősnek mondható . ha nem kezelem akkor már tavasz kezdetétől rosszul vagyok . a parlagfű időszakban pedig munkaképtelenné válok zárt helységben is. úgyhogy nekem ez is siker . de még nem adtam fel mert még mindíg vannak  "csodaszerek" amiket nem próbáltam ki. pl quercetin. ez is egy antioxidáns akármi. sokszor elgondolkozom egyszerűbb lenne magam gyógyszerezni . 

Előzmény: lazy g. (8387)
KangaEdina Creative Commons License 2016.08.24 0 1 8389

Szia!

 

Megtudnád írni a termék nevét,mit szed allergiára?

Előre is köszönöm!

Előzmény: bopejape (8385)
kchris12 Creative Commons License 2016.08.22 -1 0 8388

Szerintem nehogy nekikezdj. Ilyenekkel kísérletezni csak akkor mikor amúgy nincs a levegőben parlagfű pollen, ilyenkor csak még rosszabb lesz. Amit egyél ilyenkor az az antihisztamin, figyelj oda hogy kevesebb hisztamin tartalmú kaját egyél. Itt volt pl a csalán, én még kurkumát eszek mellé (pont párom vett gyökeret, nem pedig a fűszert). Ezek állítólag mind természetes antihisztamin tartalmú cuccok, és gyulladáscsökkentők.

Előzmény: lazy g. (8387)
lazy g. Creative Commons License 2016.08.21 -1 0 8387

Ezt a magőrleményt kipróbálom.

Szerinted ilyenkor már késő szedni a parlagfűmag olajat,ugye?
Késő bánat...sajnos.

Eldöntöttem tavaly,h mindenképpen iszom majd azt az olajat...és akkor megláttam ezt a fekete kömény magolajat...

Hogy az milyen jó allergiára meg felső légúti panaszokra,de ezeken kívül még nagyon sok mindenre. Nosza,elkezdtem inni május közepe(!!!) óta. Naponta két teáskanállal (reggel,este étkezés előtt kb egy félórával).

Elkezdődött a szezon és...sajna úgy néz ki,h hiábavaló fáradozás volt. Tüsszögök,fújom az orrom,viszket a szájpadlásom. :( Szenvedek eléggé,h őszinte legyek. Nagyon mérges vagyok magamra,mert tudnom kellett volna és tudom is,h a parlagfű allergiára csakis parlagfűvel lehet felelni. Azt megismertetni a szervezettel. Na de olyan sok jót mondtak erre a fekete köményre.... Hidegen sajtolt,100 százalékos..khmm..na persze..

Szóval szerinted még lenne értelme elkezdeni gyorsan ezt a parlagfű mag olajat?

Köszi a választ! :)

 

Előzmény: staiger (8386)
staiger Creative Commons License 2016.08.17 -1 0 8386

segít enyhíteni a tüneteket a kékszőlőmag örlemény is (kipróbálva). fontos hogy csak az a termék jó ami mag őrlemény és nem liszt és csak kék szőlőből lehet. ha nincs ráírva meg se vedd a terméket. mivel hatóanyag tartalma a tizede a fehér szőlőnek. napi két kis kanál vagy több valamiben elkeverve nincs rossz íze. ha mikro örlemény ami drágább az még jobb de azt csak pépesítve szabad a szájba venni vizesítve stb mivel annyira finom őrlemény hogy azonnal tüdőbe lehet szívni.

bopejape Creative Commons License 2016.08.15 -1 0 8385

Sziasztok,

 

Elmesélem a történetem, hátha valakinek segít (nem vagyunk egyformák, ezért nem mondom, hogy tuti a dolog, de nálam bevállt)

 

10 éve kezdődött a parlagfű (üröm) allergiám. Olyan súlyos volt, hogy az augusztus nagy részét és szeptember elejét csak légkondis helyen tudtam eltölteni, a munkahelyem és az otthonom közötti utazás kb. 100 papírzsebkendő bánta. Nálam a tüsszögés és az orrfolyás volt a fő tünet, de az nagyon durván.

Az összes allergia ellenes szert kipróbáltam, az legújabb hatóanyagtartalmútól a régi (altatós) fajtáig. Mint halottnak a csók.

 

5 évvel ezelőtt az egyik barátom javasolta egy magyar mlm társaság bogyóját, két héttel a szezon előtt el kell kezdeni szedni, szedni kell két hétig és tünetmentes leszel mondta. Az első reakcióm az volt, hogy ez baromság. Kipróbáltam és láss csodát a 28.000 Ft-os bogyó teljesen megszüntette az allergiám. Repkedtem az örömtől. A következő évben már sajnáltam kiadni ennyi pénzt és láss csodát megtaláltam a termék eredeti gyártóját, a New Chapter gyártotta, 15$-30$ volt az ára, ezt cimkézte át a magyar cég és adta 5-ször annyiért. Hurrá, rendeltem belőle az Interneten egy megbízható oldalról. Így ment ezt a múlt évig, amikor a gyártó abbahagyta a termék gyártását. Hihetetlen szomorú voltam. Elkezdtem helyettesítő bogyót keresni és megtaláltam a Gaia Herbs Nettle Leaf nevű termékét, ami nagyjából ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza, azaz csalánlevél kivonatot. A gyártónak van egy allergia ellenes szere is, ez kurkumát tartalmaz. 

Idén ezeket szedem és semmi tünetem nincs. Ezekből augusztus 1-től 2x2 szemet szedek naponta és a szezon végéig szedni fogom, biztos ami biztos, de lehet itt is elég lenne 2 hetet szedni a szezon előtt, de nem merek kockáztatni. 60 szem 17$.

Nálam tehát a Nettle Leaf hatóanyagot tartalmazó bogyók megoldották a problémát. Fontos hogy nem csalángyökér kivonat, hanem csalánlevél.

 

 

A dologhoz persze az is hozzátartozik, hogy naponta 1-szer Dymista orrspray-t (fele hagyományos allergia elleni hatóanyag, a másik fele szteroid tartalmú) is használok, bár orrsprayt korábban is használtam és önmagában nem sokat segített.

 

Ha valakinek semmi sem hoz javulást érdemes ezekkel a szerekkel is megpróbálkoznia.

 

Tüsszögésmentés napokat

 

..pözsó.. Creative Commons License 2016.08.09 -1 0 8384

 

 

Naponta 2x eszek parlagfű levelet, eddig semmi tüsszögés :)

 

 

kchris12 Creative Commons License 2016.08.08 0 1 8383

no! Elkezdodott az augusztus, sot, ki hogyan van? En elkezdem picit a fujast de sokat voltam legkondin is, akar az is lehetett volna... De sajnos ugy nez ki nem az..

rhemaáb Creative Commons License 2016.08.06 -1 0 8382

http://velvet.hu/gumicukor/2016/08/05/hugh_hefner_felesege_elhagyta_a_szilikont/

Döbbenet ! drága mütétet bevállal a MÜ-ciciért és megbetegszik emiatt.

staiger Creative Commons License 2016.08.05 -1 0 8381

én meg hasznalom a parlagfű mag olajat.  tavasztól augusztusig az átlagos allergiát szinte nullára teszi. amikor jön a parlagfű szezon  ott már nálam kevés  szokott lenni. és más erősítő szereket is igénybe veszek hogy ne kelljen gyogyszerhez nyulni. tehát nem vagyok tünetmentes ekkor már semmilyen csodaszerrel. viszont korábban már tavasztól gyógyszerre szorultam. van igazság a gyógyhatásaban. és remélem évről évre erősebb lesz a szervezetem mivel nem nyúlok gyogyszerhez 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!