Keresés

Részletes keresés

Helem Creative Commons License 2014.07.14 0 0 1117

"Szerintem a kiváncsiság marad."

 

Egerek ingerelhették magukat egy pedállal, ami elektromosan ingerelte agyukat. Onnantól kezdve még enni se akartak, inkább megdöglöttek csak nyomkodták a pedált.

 

Eredetileg a jutalmazó dopamin rendszer ingerlése csak a normál állati és emberi tevékenységekkel volt lehetséges. Erre voltunk kitalálva. Evés, ivás, szex stb. Maslow piramisát szolgáljuk.

 

Az alkoholisták, drogosok, mindenféle függők, játékfüggők pont ezt teszik. Eredendően evolúciósan idegen dolgokkal ingerlik élményszerző, jutalmazó, dopamin rendszerüket.

Tehát, tevékenységünk jutalma a jutalmazó dopamin rendszer ingerlése. Azt, hogy ezt ingezeljük régebben sokat kellet tenni, vadászni, keresni a sexpartnert stb. Mostanában minden gyorsabb lett. Mintegy rövidre záródot. Könnyű mindent elérni és ingezelni a dopamin rendszert. A drogok és hasonlók meg még jobban rövidrezárják a dolgot. A patkányhoz hasonló eset az embernél is.

 

Na mármost, ha az idegen civilizáció vagy az ember megérti rendesen elméje működését akkor könnyen ebbe a csapdába eshet és olyan hatékonyan ingerli jutalmazó rendszerét, hogy az akár a pusztulását is okozhatja. Minden kívülről származó érdeklődése minimális lesz, helyette rövidrezárva "élvezi az életet"

 

Miután megértettük elménket, annak lényegét, képesek leszünk csinálni mesterségeset. Egy mesterséges tanuló lény jutalmazó rendszer nélkül elképzelhetetlen. Kifejlődik az elme egy megfelelő gépben magától, ahogy a kisgyerekben. Ezután megérti saját magát. Rájön, hogy jutalmazó rendszerét akár közvetlenül is ingerelheti. Hogyan? A számok változtatásaával. Ott minden tudás a számokban van. A számok nagyságában vagy éppen kicsiségében. Ha a számokat változtatja, akkor "drogozik" vagy olyan mint a patkány. Ez lenne a gépek függősége. Ha valamiféle civilizáció kibontakozására várunk, akkor ez csak úgy lehetséges, hogy az embernél vagy a gépeknél a jutalmazó rendszer rövidrezárt ingerlése ne legyen lehetséges. Vajon mi lehet erre a gyakorlat a világegyetemben.

 

Számomra sem kétséges, hogy létrejön máshol is élet, de az, hogy mivé fajul az más kérdés. Ha meg determinizmus van mégis, akkor az élet és annak kibontakozása és vége olyan meghatározott, mint ahogy óriási kristályok nőnek a föld alatt annak üregeiben. Csak történik és kész, majd más okból elenyészik.

Előzmény: Törölt nick (1116)
Helem Creative Commons License 2014.07.14 0 0 1115

Szerintem azért nincsenek UFO-k meg invázió, mert az ember és hasonló biológiai lények megjelenése földtörténeti időkkel nézve pillanatok alatt létrehozza a mesterséges intelligenciát. Ahogy a földön is várható mondjuk max ezer éven belül. De lehet hogy sokkal-sokkal hamarabb. Ezalatt biztosan megértjük az elmét, mármint a lényegét. Már ha az ember addig fennmarad és nem pusztítja el magát. Ettől fogva okafogyottá válik az ember vágya az invázióra. Minden lényegi problémája megoldódhat. Ha az ember vágya megszűnik akkor más bolygón lévő értelmes lény vágya is megszünik ill. megszünt ilyesmire. Teljesen uralhatja magát, motivációs rendszerét, élményeit, igényeit, adatszerkezetét. A kör bezárul.

 

Az időablak roppant rövid. Bármit is akar felfedezni a SETI, mindig előtte vagy utána vannak ennek. Ez a időablak amíg van gondolati motivációja bármilyen lénynek bármely bolygón igen rövid. Max ezer év, ami a földtörténeti kort nézve csupán egy filmkocka. Szerintem.

Biga Cubensis Creative Commons License 2014.07.14 0 0 1112

igen, ezt olvastam én is.

 

"The most stable isotope will probably be 299Uup, with 184 neutrons, a known "magic" closed-shell number conferring exceptional stability, making it (with one further proton outside the "magic number" of 114 protons) both the chemical and the nuclear homolog of 209Bi; but the technology required to add the required neutrons presently does not exist. "

érdekes anyag, meglátjuk, mi lesz belőle. egyelőre ilyen különleges tulajdonságok nem látszanak, amiket Lazar állít, de bizonyára lehet még meglepetés is ebben a témában.

 

"Element 115 (temporarily named "ununpentium" (symbol Uup)) reportedly generates a minuscule gravity field which can be tapped and greatly amplified because the field happens to extend just beyond each atom's outermost electron shell. Exactly how this field is accessed, however, remains unclear. But the end result is allegedly a highly directional gravity distortion field. Under proton bombardment, furthermore, it is claimed that the atoms of Element 115 produce antimatter particles which participate in a process of extremely efficient energy production for powering any and all systems and subsystems within the craft. The mass of the nuclear fuel aboard each craft was said to be approximately two kilograms and was enough to last for several years before requiring replenishment."

Előzmény: Astrojan (1111)
Astrojan Creative Commons License 2014.07.14 0 0 1111

az ununpentiumot 2004-ben szintetizálták..

 

Most bolondozol? Nem szintetizálták. Egy-egy elemnek akár ötvenféle izotópja létezhet. A 115-ös esetében talán (!) sikerült előállítani 3 atomot a 288-as tömegszámúból. De ez bizonyosan nem az az izotóp ami stabil lenne. A 299- körüli tömegszámú lehetne stabil (esetleg gyenge alfasugárzó) amit használni lehet meghajtásra.

 

Ha lenne ebből egy nagyobb darab (néhány deka, egyes állítások szerint birtokolnak néhányat), akkor sem tudsz építeni köré egy meghajtót.

 

Körülbelül amiatt, amiért a rómaiak nem tudtak volna szilícium csipet előállítani csak azért mert találtak náluk homokot.

Előzmény: Biga Cubensis (1105)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.13 -1 1 1109

Véleményem szerint Lazar tényleg kormányügynök, és az a feladata, hogy mindenféle baromsággal dezinformáljon az 51-es körzetet illetően. A hadsereg egy bevett modszere hogy "ha nem tudod elrejteni, zavard össze"... Így a mendemondákon és összeesküvés elméleteken kívül senki sem lát tisztán.

Előzmény: Biga Cubensis (1108)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.07.13 0 0 1108

hát ez az. 

a figura egyébként érdekes. a tudományos képesítéseinek nincsen semmi nyoma (szerinte a kormány eltüntette). sőt, senki sem emlékszik rá az oktatási intézményekből, fotó sincs róla (természetesen a kormány lefizette őket, eltüntette...). neki és cégének számtalan összeütközése volt a törvénnyel. 

az általa említett titkos objektumot (S4) nem találta meg senki soha.

 

Előzmény: Törölt nick (1106)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.13 -1 1 1107

Mindig jó kedvre derülök ha olvaslak benneteket :-)

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.13 -1 1 1106

Miről beszélsz? Bob Lazar ununpentiummal hajtott ufókat nemcsak látott de szervizelt is az 51-es körzetben! :-)))

Előzmény: Biga Cubensis (1105)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.07.12 0 0 1105

az ununpentiumot 2004-ben szintetizálták. szóval miért nem építik meg?

Előzmény: Astrojan (1104)
Astrojan Creative Commons License 2014.07.12 0 0 1104

Ez alapján ugyan nem tudod megépíteni a csillagugrót, de valahogy így kellene:

 

http://www.gravitywarpdrive.com/Gravity_Generator.htm

 

http://astrojan.zz.mu/ideg.htm

Előzmény: Hazavágyó (1103)
Hazavágyó Creative Commons License 2014.07.12 0 0 1103

Köszönöm.

Tudtommal minden műszaki berendezés/létesítmény megtervezése tervezési segédletek alapján szokott történni (ezek nagyon megkönnyítik a munkát).

Tudsz ajánlani az általad favorizált nyomógravitonos hajtóművekhez tervezési segédleteket?

 

Előzmény: Astrojan (1101)
Astrojan Creative Commons License 2014.07.11 0 0 1101

Az anyag: 2 féle elemi részecske. Tömegük nincs.

 

Az egyik a graviton. Van belőle 2 tükörképi alak, legyen az egyik balos a másik jobbos, mint két apacsavar.

A graviton gyorsan megy és örökmozgó, működteti az anyagi világot, ő a motor. Végtelen mennyiségű sugárzás, amit gravitonpárok alkotnak. Ez okozza a gravitációt.

 

A másik az elektromos töltésrészecske. Van belőle 2 tükörképi alak, legyen az egyik balos a másik jobbos, mint két anyacsavar.

Ahol az elektromos töltések vannak ott vannak az Univerzumok.

 

Ez a két elemi részecske építi fel az általunk ismert anyagi világot, sugárzásokat, fotont, müonokat, elektront, protont, pozitront, atomokat, molekulákat, hazavágyót.

 

A kézzelfogható anyagi világ akkor alakul ki amikor az elemi részecskék körpályára állnak, ekkor ugrik elő az általunk érzékelt tömeg tulajdonság.

 

A kétféle elemi részecske nem keletkezik és nem semmisül meg. Ezek vannak.

 

Az ember által alkotott fogalmak, bár nagyon hasznosak számunkra, ezek nincsenek. Ezek csak a mi fejünkben lévő számítógépünkön futó programok, a programozás már embriókortól elkezdődik és van akinek egész sokáig eltart. Ha a számítógépet kikapcsoljuk akkor a fogalmak megszűnnek.

Előzmény: Hazavágyó (1100)
Diótörő Creative Commons License 2014.07.10 0 0 1099

Ha a Plutó szonda elrepült a Jupiter mellett, az lendített egyet rajta és más irányban,felgyorsulva ment tovább.

Hogy most a tér görbült a Jupiter mellett, vagy a gravitáció tekert a pályán, ezen lehet vitatkozni.

Hogy egy csillag mellett elhaladó fénysugár a gravitáció miatt görbül el, vagy csak a tér görbületét követi, ezen is lehet vitatkozni.

  Astrojan: Korábban kérdeztem, hogy mi a végzettséged, de nem válaszoltál.

Mert ha nincs fizikusi, vagy hasonló végzettséged, akkor csak kapirgálhatod a téma felszínét. Önjelölt zseninek nyugodtan tarthatod magadat, tarthatsz saját honlapot, amit aztán senki sem vesz komolyan.

 Tudósok szokták mondani: amíg nincs valami számításokkal, kísérletekkel bizonyítva, addig csak teóriákról beszélhetünk.

 Én részemről kiszálltam a vitából, mert ennek sosem lesz vége.

Astrojan Creative Commons License 2014.07.10 0 0 1098

Ha nem lenne tér, nem lennének távolságok sem..

 

Sajnálatos, hogy nem vagy egyedül ezzel a sztereotíp gondolkodással, de távolság sem létezik.

 

Az anyag létezik, semmi más. A többi, ember által alkotott fogalom, eszme, definíció csak a fejedben létezik. Létezik az asztal meg a szekrény. Köztük nem tudsz távolságot megadni, mert a távolság  matematikai definíció.

 

Csak és kizárólag matematikai pontok között tudod értelmezni a távolság fogalmát, tehát kijelölhetsz az asztal sarkán egy képzeletbeli matematikai pontot meg a szekrény oldalán egy másik képzeletbeli matematikai pontot és ezek között értelmezheted a távolság fogalmat. A szekrény és az asztal között a távolság fogalom értelmetlen, mert nem igaz.

 

nemcsak hogy mozgás és hely de még tárgyak sem léteznének..

 

Teljesen félreérted a világot.

Előzmény: Törölt nick (1097)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.10 -1 1 1097

Ha nem lenne tér, nem lennének távolságok sem, és neked sem lenne kiterjedésed, sőt arról is értelmetlen volna vitatkozni, hogy jutsz el egyik helyről a másikra, mert nemcsak hogy mozgás és hely de még tárgyak sem léteznének. Tulajdonképpen nem létezne semmi.

Előzmény: Astrojan (1096)
Astrojan Creative Commons License 2014.07.10 0 0 1096

Nyilván nem lehet megfigyelni közvetetten. Sem. És sehogy sem, mert nem létezik.

 

Meg tudod figyelni közvetetten a matematikai pontot? Létezik a természetben matematikai pont?

 

Ha létezne meg tudnád figyelni, legalábbis közvetetten. Dehát definíció szerint nem létezik mert a matematikai pont kiterjedése nulla. Nulla egész nulla nulla.

 

Ezekből a pontokból épül fel az egyenes, a sík vagy a sinusgörbe. Egyik sem létezik, mert matematikai, elvont fogalom. Mint a tér.

 

Egy nagy tömegű objektum NEM hajlítja meg a teret, mert tér nincs. A fényút görbül. Amikor egy nagyítóval fókuszálod a fényt akkor meghajlik ott a tér? Csak azért mert ott görbe úton halad a fénysugár?

 

Tehát nincs ott egy meggörbült tér ami módosítja a fénysugár haladását. A nyomasztó gravitonra létezik ez a megfigyelés, mert a nagytömegű égitest felé több graviton halad mint amennyi az égitest felől érkezik.

 

A nyomasztó graviton lefelé nyom téged a Föld felé. Ez a megfigyelés.

Előzmény: Biga Cubensis (1095)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.07.10 0 0 1095

Nyilván közvetetten lehet megfigyelni.

Egy nagy tömegű objektum kicsit meghajlítja a teret, ez megfigyelhető az onnan érkező fénysugár változásából.

Tehát van ott egy meggörbült tér, ami a fénysugár haladását is kicsit, de kimutathatóan módosítja.

A nyomasztó gravitonra milyen hasonló megfigyelés létezik?

 

Amúgy nem Asimovtól loptad ezt a témát? :) Ő furikáztatta szereplőit gravitikus meghajtással.

Előzmény: Astrojan (1090)
Astrojan Creative Commons License 2014.07.10 0 0 1094

Igen? És mit látsz? Látod a teret? Vagy talán látod a téridőt? Melyiket látod, talán a Minkowskit? Nem kevered mondjuk a tornateremmel? Vagy a Széchenyi térrel?

 

A legjobb esetben is csak fotont tudsz megfigyelni amit bizonyos objektumok bocsátanak ki vagy vernek vissza. Nem tudod megtapogatni a teret, csak objektumokat tudsz érzékelni. Részecskéket vagy tárgyakat. Elvont, matematikai objektumokat nem tudsz megfigyelni, nem tudsz megfigyelni hexaédert vagy egy matematikai pontot.

 

Meg tudsz figyelni egy hexaéder alakú objektumot, de hexaédert soha.

Meg tudsz figyelni egy pontszerű tárgyat, de matematikai pontot soha.

Meg tudod figyelni a tárgyakat és azok egymáshoz való viszonyát, de a teret soha,

 

nem tudom érted e amit magyarázok? A tér fogalom csak a fejedben létezik, ráadásul van belőle többféle is (nem a fejedből, a tér fogalomból).

Előzmény: Törölt nick (1093)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 -1 0 1093

Én mindig megfigyelem amikor egyik helyről megyek a másikra.

Előzmény: Astrojan (1090)
mmormota Creative Commons License 2014.07.09 0 0 1091

Nem a kísérő szöveget kell kísérletileg ellenőrizni, hanem azt, amit a modell a mérhető eredményekről mond.

Kiszámítják mondjuk a H atom színkép vonalait, megmérik, jó vagy nem jó. Ha jó, akkor tök mindegy mit motyog közben aki számolja.

 

Te meg ki se tudod számolni, sehogy se. Ezért akit a színképek érdekelnek, ahhoz fordul aki ki tudja számolni, és nem ahhoz aki mondjuk a hamburgerbe pattintott tóruszról tart előadást, de lövése sincs a színkép vonalak frekvenciájáról.

 

Bizony, így megy ez.

Előzmény: Astrojan (1090)
Astrojan Creative Commons License 2014.07.09 0 0 1090

Mikor figyelted meg kisérletileg a teret? Ezen tényleg nincs mit megérteni.

Előzmény: mmormota (1089)
mmormota Creative Commons License 2014.07.09 0 0 1089

De megpróbáltad már megérteni amit mondok?

 

Nincs mit megérteni, hiszen semmit sem mondasz ami fizika lenne.  Az számít fizikának ha van modell, amivel számításokat lehet végezni, és ezeket össze lehet vetni kísérletekkel, megfigyelésekkel. 

Ezek téged nem érdekelnek, te csak a kísérő szövegre figyelsz a létező modellekben, és azt hiszed ez a fizika. 

Ezért nincs semmiféle közös alapod a fizikusokkal.

 

Amit csinálsz az inkább vallás, meghirdeted hogy így és így van és kész. Mivel semmit se lehet a meghirdetett dologgal csinálni, senkit se érdekel. Legfeljebb jön új ember a fórumon, kérdez néhányat, aztán rájön arra amit írtam és elveszti az érdeklődését.

Előzmény: Astrojan (1088)
Astrojan Creative Commons License 2014.07.09 0 0 1088

Jó, melyik megfigyelés egyezik a szingularitással?

Mikor figyelted meg kisérletileg a teret? És a téridőt mikor mutattad ki kisérletileg?

 

A tudomány vallás. Egyik tudós ezt hiszi a másik meg azt. Melyik a tudósabb?

Vannak olyan tudósok, akik azt hiszik, hogy a nemlétező teret fel lehet fújni.

Meg olyanok akik azt hiszik, hogy a nemlétező téridő valamikor keletkezett.

Meg olyanok akik azt hiszik a Világegyetem a semmiből keletkezett.

Meg, meg, meg..

 

Nem érted,  hogy a számítások nem a téridő görbülését írják le hanem a nyomó gravitáció gradiensét? Próbáld már megérteni, hogy neked NINCS fizikai modell a számításaid mögött. Ez nem szégyen, csak az ha nem vagy hajlandó megérteni.

 

A számítások megvannak, de azok a látszó világot írják le. Ez nagyon hasznos csak nem igaz. Ez egy kulcs, amivel vissza lehet számolni a valóságos eseményekre. A nyomó gravitáció meg lehetőséget ad a relelm egyenleteinek korrigálására és akkor nem ütközöl szingularitásba, mert a nyomó gravitáció határt szab a fekete lyuk belsejében kialakuló nyomásnak, az nem nőhet a végtelenbe, mert nem lehet nagyobb az őt létrehozó nyomóerőnél, ami a DVAG nyomóereje, 1044 Newton.

 

Az elmélet akkor működik, ha azt alkalmazva a számítás egyezik a megfigyeléssel, kísérlettel.

 

Igen, természetesen. De megpróbáltad már megérteni amit mondok?

Előzmény: mmormota (1087)
mmormota Creative Commons License 2014.07.09 0 0 1087

mormota: a kiszámolás és a működés két különböző dolog. A nyomó gravitáció működik. A relelmet meg számolod de a természet ami működik. A relelm szingularitáshoz vezet, ami biztosan nincs a természetben.

 

Az elmélet akkor működik, ha azt alkalmazva a számítás egyezik a megfigyeléssel, kísérlettel.

 

Ha nem számolsz semmit csak meghirdeted hogy így és így van, akkor az nem fizikai elmélet hanem vallás.

Előzmény: Astrojan (1086)
Astrojan Creative Commons License 2014.07.09 0 0 1086

Definiálni kellene a robbanás és a felfúvódás fogalmát, mert elég közel állnak egymáshoz.

 

Nem, sajnos. Ég és Föld a különbség. A robbanás egy anyagi objektum szétrepülése ami egy nagy fekete lyuk volt. A kezdősebesség c2, ami a gravitonok sebessége.

 

A felfúvódás egészen más, egy képzeletbeli, nemlétező téridő, 10-30 sec időtartományba eső tágulása, sohanemlátott, mesébeillő kitalálása, a természettudományok megcsúfolása csak azért, hogy ne kelljen feladni a fénysebesség maximum bugyuta elképzelését. Ugyanis ha nem a téridő metrikát fújod fel akkor előjön a fénysebesség sokszoros túllépése az Univerzumunk hajnalán.

 

Vagy, ami szintén meglehetősen zavaró: a Világegyetem nem lehet 13 Géves, mert fénysebességű tágulás esetén is legalább kétszer ennyi idő kell, hogy a fénykibocsátó kvazár a robbanás helyéről a fénykibocsátás helyére eljusson, majd pedig a kibocsátott fény idáig a Földig araszoljon.

 

Rengeteg távoli kvazár vöröseltolódását mérték ki..

 

Igen, ezek szolgálnak kontrollként ahhoz az egyhez, ami a legtávolabbi és ez az egy alapján godolják, hogy az Univerzum gyorsulva tágul. A sok kvazár messze van ugyan de ezek szolgáltatják az alapvonalat, amihez képest a legtávolabbit megpróbálják elhelyezni. Ennek a legtávolabbinak nagyon nagy a mérési, értelmezési hibája.

 

Nemcsak a távolságmérés a probléma, hiszen még a host galaxis is alig látszik és a szupernova típusára is csak a galaxis típusából következtetnek, ami azért elég bizonytalan. Ha nem pontos a szpernova besorolás akkor gyökeresen más következtetéseket lehet levonni.

 

Nem ismert a host galaxist kitöltő anyag/gáz abszorbens mibenléte/mennyisége ami szintén alapvetően befolyásolja a következtetéséket.

 

A Nature-ben nem olvastad még? Szerinted attól lesz valami igaz vagy sem, hogy a TV híradóban bemondják? Vagy a Science-ben kinyomtatják?

 

a nyomó gravitációra is csak a saját elméletedet találtam a gugliban..

 

Igen, ez elég nyomórúságos..

 

 

gacsat: A nyomó gravitáció a tágulást fokozná. Nem?

 

Nem. Mint ahogy a Földön feldobott tárgyat is a Föld felé nyomja. Nem fokozza a tárgy kirepülését a Föld hatóköréből hanem gátolja.

 

 

mormota: a kiszámolás és a működés két különböző dolog. A nyomó gravitáció működik. A relelmet meg számolod de a természet ami működik. A relelm szingularitáshoz vezet, ami biztosan nincs a természetben.

Előzmény: Diótörő (1083)
mmormota Creative Commons License 2014.07.09 0 0 1085

 a nyomó gravitációra is csak a saját elméletedet találtam a gugliban, mások még nem tudnak róla

 

Már 300 éve kitalálták, csak el kellett vetni mert nem működik. Astrojan nem számol ki semmit, így nála ez nem derül ki. :-)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Le_Sage's_theory_of_gravitation

Előzmény: Diótörő (1083)
pert2 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 1084

A légköri fékezés már párszáz km/sec sebességnél elég kellemetlen, meg nem is elég hatékony, gravitációsan meg legfeljebb csak egy fekete lyuk tudja megállítani.

Előzmény: Törölt nick (1081)
Diótörő Creative Commons License 2014.07.09 0 0 1083

" Igen, a Világegyetem felrobbant és NEM felfúvódott. "

Definiálni kellene a robbanás és a felfúvódás fogalmát, mert elég közel állnak egymáshoz.

 " A tágulás lassul, mert a nyomó gravitáció a tágulást fékezi. "

 Mondod Te, a tudományos világ másképpen látja. Ja hogy rosszul látja? Nézőpont kérdése.

 " Az eredeti, kívülről jövő sugárzás nagyobb, ez nyomja össze az Univerzumot, a tágulás sebessége lassul/fékeződik. "

Ez is saját találmány? Mert a Nature-ben nem olvastam még.

Ellenben a nyomó gravitációra is csak a saját elméletedet találtam a gugliban, mások még nem tudnak róla.

 " egyetlenegy, nagyon távoli szupernova megfigyeléséből levont téves, "

Rengeteg távoli kvazár vörös eltolódását mérték ki, innen származik az egyre gyorsuló tágulás tézise.

Persze majd ha találnak egy jobb távolság mérési megoldást, az majd sokat változtathat a ma elfogadott tényeken.

Előzmény: Astrojan (1079)
Astrojan Creative Commons License 2014.07.09 0 0 1079

Igen, a Világegyetem felrobbant és NEM felfúvódott. Nagy sebességgel robbant fel amit a felkentek felfúvódással szimulálnak. Nem gondolod, hogy azoktól kellene megkérdezni miféle természettudományos végzettségük van akik a nemlétező tér nemlétező metrikáját fújják fel ???

 

A tágulás lassul, mert a nyomó gravitáció a tágulást fékezi. A sugárzás a végtelenből jön ami az Univerzumon keresztülhaladva némileg elnyelődik, mire átér az Univerzum másik oldalára egy kicsit kisebb erővel nyomja a "szélső" galaxisokat kifelé. Az eredeti, kívülről jövő sugárzás nagyobb, ez nyomja össze az Univerzumot, a tágulás sebessége lassul/fékeződik.

 

Ennek az ellenkezőjét NEM tapasztalják a tudósok. Ami történt, az egyetlenegy, nagyon távoli szupernova megfigyeléséből levont téves, hibás következtetés. A megfigyelt SN típusa, távolsága, a megfigyelt fény elnyelődési viszonyai, mind hatalmas hibával/bizonytalansággal terheltek.

 

Ezért állítom, hogy a gyorsuló tágulásért kiosztott Nobel tévedés volt, de legalábbis mindenképpen elhamarkodott. A higgs Nobel is ugyanígy járt, sajnos.

Előzmény: Diótörő (1076)
mmormota Creative Commons License 2014.07.09 0 0 1078

Én arra tippelnék, hogy egy emberes csillagközi utazás túl nehéz, valószínűleg egyszerűbb valami telefax szerű gépet átküldeni, az embernek meg csak a tudatát átfaxolni. Mondjuk érdekes etikai és jogi kérdéseket vet fel. 

Előzmény: pert2 (1074)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!