Keresés

Részletes keresés

blueye Creative Commons License 2003.05.12 0 0 338
Tehát a Közlöny számít. Akoor ha a héten hoznak rendeletet (netán...) mindenki izgulhat, hogy mikor jelenik meg a köv. közlöny... (bár ahogy elnézem igen sűrűn).
Előzmény: 316e21 (337)
316e21 Creative Commons License 2003.05.12 0 0 337
a hitelszerződés aláírása fog számítani, az szinte biztos. a feltételek módosításához a kormányrendeletet kell módosítani, ez meg fog jelenni a közlönyben.
Előzmény: blueye (336)
blueye Creative Commons License 2003.05.12 0 0 336
zsorzs -> Pontosítanám a kérdésedet, mert perpillanat engem is ez érdekel a legjobban:
Ha megváltoztatja a kormány a feltételeket, az kire lesz érvényben és mikortól. Meg kell jelennie a M. Közlönyben? Kire vonatkozik: aki már aláírta az adás-vételijét és az be van adva a földhivatalba, de még vár a hitelelbírálásra, arra pl. vonatkozik? Így aki, mondjuk 3 hónapja vár erre és akkor még szó sem volt a kondiciók változtatásáról, azzal mi lesz?
Előzmény: zsorzs (334)
rockwell Creative Commons License 2003.05.12 0 0 335
Szevasztok!
Úgy hallom,hogy hozzá akarnak nyúlni a lakáshitelekhez.Mit tudtok róla?Építési engedélyre várunk,aztán indítanánk a hitelt.
zsorzs Creative Commons License 2003.05.11 0 0 334
Idézet az origó hírekből:
"Kevesebb állami támogatást kapnak a bankok a jelzáloglevéllel finanszírozott hitelekre, miután a kormány akár már jövő heti ülésén módosíthatja erről szóló rendeletét.
Várhatóan a használt lakásokra felvehető hitelek legmagasabb összege a mostani 30 millióról 15 millió forintra csökken, míg a támogatás ideje 20 évről 10 évre mérséklődik. A jelzáloglevelek kamatainak támogatása 10 százalékról 6 százalékra csökken, és megszűnik a jelenleg garantált, 6 százalékos legmagasabb kamat. A tervezett változtatás után aki kizárólagos tulajdonosa egy lakásnak, nem kaphat támogatott hitelt, és közvetlen hozzátartozótól vásárolt lakásra nem jár támogatott kölcsön."
Kérdésem: éppen egy 2. lakásvásárlási kedv. hitel elbírálás közben vagyunk (április végén adtuk be az OTP-hez), ekkor még nem volt kizáró ok a 2. lakás. Ha a kormány ezt megváltoztatja, akkor a futó ügyekkel mi lesz szerintetek?


316e21 Creative Commons License 2003.05.08 0 0 333
jogos:)
amúgy ilyet biztos nem kér. tulajdonosként ugye akkor jegyzik be, ha lemondtál a tulajdonjogról, az pedig akkor történik meg, ha kifizette a teljes vételárat.
esetleg arról lehetett szó, hogy az fhb akkor veszi át a hitelt...
Előzmény: Törölt nick (332)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.08 0 0 332
Hát, én sem értem, de feltételezem hogy én értettem félre valamit majd ha felhomályosítottak akkor megírom mi az igazság, nem szeretném az Erste bank rossz hírét kelteni!:-D
Az ő eladója én vagyok!:-D És teljesen jó a tulajdoni lapom(1/2-1/2 tulajdonosként szereplünk rajta a férjemmel)! Jelenleg a vevőnk már benne van a széljegyzetben mint vevő, de tulajdonosként kellene szerepelnie...Legalábbis eddig így értelmeztem amit mondott!
Előzmény: 316e21 (331)
316e21 Creative Commons License 2003.05.08 0 0 331
Hát ha a 3-5 hetet tudják tartani, az jó.
mi vevőnk azt hiszem az Erste banknál próbálkozik és neki sem halad a dolog ugyanis hiába szerepel a neve a széljegyzetben azt mondták, hogy tulajdonosként kell szerepelni...Hát, nekem ez elég fura...
itt meg valami félreértés lehet... vagy még az ő eladója nem szerepel tulajdonosként, az gáz lehet.
Előzmény: Törölt nick (330)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.08 0 0 330
Bocsi ez kimaradt: a Raiffeisen Banknál kifejezetten felhívták a figyelmünket, hogy addig nem kérnek szerződést amíg nem bírálták el a hitelt(az más kérdés, hogy mi megkötöttük), és csak akkor kell fizetni hitelelbírálási díjat ha pozitív az elbírálás! Szerintem ez korrekt! A mi vevőnk azt hiszem az Erste banknál próbálkozik és neki sem halad a dolog ugyanis hiába szerepel a neve a széljegyzetben azt mondták, hogy tulajdonosként kell szerepelni...Hát, nekem ez elég fura...
Előzmény: 316e21 (328)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.08 0 0 329
E sorokat olvasva, úgy látom szerencsés szerződést kötöttünk tegnap, a mi szerződésünkben ugyanis az áll, hogy ha nem kapom meg a banktól a kért kölcsönt és emiatt hiúsul meg az üzlet akkor nem én vagyok a hibás és vissza kapom a foglalót!(most még többre értékelem az ügyvédünket!:-D)
Nekünk a Raiffeisen Banknál igényeltünk kölcsönt, itt előzetesen telefonon kell igényelni a hitelt és ezek után kell személyesen bemenni valamelyik fiókba a szükséges papírokkal(egyébként kaptunk egy 3 oldalas útmutatót is a szerződés megírásához ugyanis minden banknak vannak bizonyos elvárásai a szerződésekkel kapcsolatban!)
A lényeg: 3-5 HÉT amíg elbírálják a kérelmet és hozzájuthatunk a pénzhez.
Az OTP-ről azt mondta az ügyvédünk, hogy 3-4 HÓNAP szokott lenni, más bankról nincs tapasztalatom!
Előzmény: 316e21 (328)
316e21 Creative Commons License 2003.05.08 0 0 328
Traxx
tulajdonjogfentarttássaltörténőeladással :)
tehát megkötitek a szerződést, de csak akkor mondasz le a tuljadoni jogról, amikor a vételár teljes egészében kiegyenlítésre került (mindegy milyen forrásból)
ha elutasítják a vevőnek más forrásból kell előteremtenie a pénzt. ha ez nem megy, akkor bukja a foglalót és viszlát (szerintem. ez utóbbin lehetne vitatkozni, hogy a vevő érdekörén kívüli ok miatt nem tud fizetni és ezért a foglaló visszajár, de vsz nem)
hogy mennyi idő alatt fizet a bank az nagyon változó tud lenni: hiteltípustól, banktól, bankfióktól ügyintézőtől és a bolygók együttállásától függően változhat :) ált. 1-3 hónap.
üdv,

316e21

Előzmény: Traxx (327)
Traxx Creative Commons License 2003.05.08 0 0 327
Udv,

en ezt nem ertem, hogy lehet adasveteli szerzodest kotni anelkul, hogy a vevonek meglenne a penze?

A helyzet ugyanis az, hogy a lakasunk vevoje reszben kolcsonbol akar fizetni, de csak adasveteli szerzodessel nyujthatja be a banknak a hitelkerelmet??????? es mi van ha elutasitjak?

mas: mennyi idot alatt fizet a bank? ha mondjuk majus kozepen adasveteli szerzodest kotunk, akkor beadja a kolcsonkerelmet azt elbiraljak, stb. Julius kozepe tajan mar utalhat a bank???

316e21 Creative Commons License 2003.05.08 0 0 326
hi GCS
80%-os készültségben vesszük meg és mi fejezzük be
akkor ez építési hitel lesz miután megvettétek önerőből a 80%os készültségű valamit?
Előzmény: GCS (324)
GCS Creative Commons License 2003.05.08 0 0 325
Ha már itt járok, válaszolok magamnak...

3 MKB-ssal beszéltem, egy egyik nagyon benne volt a témában.

Azt mondta, vállalkozó-minimálbér nem buktató, ha a vállalkozás megfelelő forgalmat tud igazolni és ha a tevékenységi köre is jó.

8 hó munkaviszony nem buktató, ennyire nem nézik szigorúan az 1 éves határ.

Sőt, szerinte kérjünk 4.5M hitelt szerinte azt is megkapjuk, ha mégsem, nem kell előről kezdeni a bírálatot, csak ha kevesebbet ítélnek, azt kapjuk.

Szerinte kezes sem kell majd, bár azt mondta, ez eléggé fiókfüggő.

Előzmény: GCS (324)
GCS Creative Commons License 2003.05.07 0 0 324
Sziasztok!

A lakáshitel-feltételek beharangozott változása miatt az építő cég (új társasház lesz) előrehozta a végleges szerződést, konkrétan 2 napom van, hogy bankot válasszak :(

OTP kilőve, nem jövőre kell a hitel

A cég az MKB-t ajánlotta, el is mentem.
A következő a felállás:

Én: vállalkozó minimálbéren
Feleségem: nettó 60e, 8 hó munkaviszonya van
kezes van, ha kell, nettó 100e fizetéssel

A lakás költségvetése 11M
Ebből
400e ÁFA visszatérítés
1.6M előre felvett szocpol
4M hitel 20 évre
5M önerő

A bankban azt mondta az ügyintéző, ezek alapján megkaphatjuk a kért hitelt. A honlap alapján viszont eléggé határeset.
80%-os készültségben vesszük meg és mi fejezzük be, megkérdeztem, azt mondták, a befejezés összegének feléről kell számlát felmutatni. Ez így van?

Van valakinek tapasztalata, hogy az MKB ilyen feltételekkel ad ennyi hitelt?

Gyors válasz jó lenne, mert sürget az idő

Köszi!
Csaba

ui: az megoldható, hogyha mégsem adna ennyi hitelt, utólag átírjuk a szerződést és más bankhoz menjek? Persze gondolom így bukom a bírálati díjat + a fizetési határidőket...
Vagy az lehetséges, hogy mondjuk azt mondja a bank, hogy hiába 4M-ról adtuk be a kérelmet, csak 3.8M-t adnak, de legalább adnak?

eviktor Creative Commons License 2003.05.06 0 0 323
Én megkértem egy kisvárosi ismerősömet, hogy náluk menjen be a földhivatalba tul.lap másolatért, ott ugyanis ritkán vannak tömegjelentek. VAGYIS: országos a nyilvántartási informatikai rendszer. Bárhol kérhetsz bármely településről lapot!

Üdv, Viktor

Előzmény: buki92 (319)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 322
Buki!
Először a PÉNZTÁRnál kell sorban állni, ott kapsz kérőlapot, 3 ezert kell érte fizetni, ezt ki kell tölteni és közben beállni a SORSZÁMKÉRŐ sorba. Majd a sorszám alapján mehetsz az ügyintézőhöz! Ha már van sorszámod akkor nem olyan hosszadalmas...Amíg sorszámhoz jutsz az 1-2 óra is lehet!
Sok sikert!
Előzmény: buki92 (319)
man_of_waar Creative Commons License 2003.05.05 0 0 321
A menetrend egesz jo!
Egyebkent, ha teheted, menj kedden vagy szerdan delutan, kb fel-harom harom korul. Addigra lemegy a nagy tomeg es bar kell varni, de egeszen utemesen el lehet intezni.
Előzmény: buki92 (319)
Klevi75 Creative Commons License 2003.05.05 0 0 320
Azt nem tudom, hogy a Földhivatalban hogy megy, de szerintem egyszerűbb, ha bemész a polgármesteri hivatalba és onnan kérsz tul. lap másolatot. Kb 1000 Ft, 1 hét ha jól tudom, de mindenképp kényelmesebb.
Előzmény: buki92 (319)
buki92 Creative Commons License 2003.05.05 0 0 319
Sziasztok!

Lenne egy nagyon konkrét és nagyon egyszerű kérdésem: hogyan zajlik a tulajdoni lap másolat beszerzése a Földhivatalban?

Addig már sikerült eljutnom, hogy bemegyek a Budafoki u. akárhányba, le a lépcsőn, balra, meglátom a tömeget, és csak ácsorgok tanácstalanul, mint Piroska az erdőben.

- Van ott valami igénylő lap. Azért csak úgy mezei módon -mondhatni parasztosan- sorba lehet állni, vagy először a sorszámosztás ablakhoz kell sorba állni, hogy kapjak egy sorszámot, amivel, már várhatok az igénylő lapra?
- Ha megvan az igénylőlap, kitöltöttem, akkor hogyan szerzek sorszámot amivel beadhatom? (Sorszámosztás ablak?)
- Ha beadtam az igénylésemet, akkor újból szólítják azt a sorszámomat, amivel beadtam az igénylőlapot?
- stb.
Ha valaki már végigjátszotta ezt, nagyon megköszönném, ha leírná, hogy mi ott a táncrend.
(Ugyanis az Információ feliratú ablak elött is hosszú sor állt. :) )

moverlander Creative Commons License 2003.05.05 0 0 318
Értelmes a törvény, nemde ? :)
rockwell Creative Commons License 2003.05.05 0 0 317
Kösz a jótanácsot moverlander!Szerdán siettem a tervezőhöz módosítani.Most már meg lesz a 2 és fél szoba.
Ki4r4 Creative Commons License 2003.05.02 0 0 316
Erről eszembejut mégegy kérdés!
Az élettársi kapcsolatot ugye elismeri az állam, ugyaazokkal a jogokkal élhetsz, mintha házasságban élnél (pl. vagyonmegosztás). Tutira össze kell ilyen esetben házasodnia 2 embernek, akik mondjuk később tervezték az esküvőjüket, viszont már 3 éve együtt élnek, közös háztartásban stb.. a megelőlegezett szocpol élettársaknak nem jár??
Előzmény: da_lamer_menyasszonya (315)
da_lamer_menyasszonya Creative Commons License 2003.04.30 0 0 315
Sziasztok Fiúk, Lányok!

Ti olyan okosak vagytok, nagyon sürgősen össze kellene házasodnunk a hitel miatt (augusztusben lett volna az esküvő, de most találtunk egy lakást, amit nem szabadna kihagyni). Hétfőn kell bevinnem a papírokat az ak. hiv-ba, de valami olyat mondott a nő, hogy kell neki egy igazolás, hogy hitelfelvétel miatt kell a gyorsított eljárás, és 2.000 Ft illetékbélyeg. Ti tudjátok, hogy milyen igazolásról beszél? Ki adja azt az igazolást (bank, építő, mi,? )? Az iiletékbélyeget ott is meg lehet venni, vagy az postán lehet venni és odavigyük?
Légysz-légyszi segítsetek!!!!
Előre is köszi!

moverlander Creative Commons License 2003.04.30 0 0 314
Alternatív megoldás:

A garázst külön építed meg - legalábbis papíron -, ami nem lesz része a lakásnak. Hitelt kaphatsz rá, hiszen pénzt ér a garázs, ellenben a szocpolhoz csak a ház terveit nyújtod be.Vagy valami ilyesmi.

rockwell Creative Commons License 2003.04.30 0 0 313
Kösz az infót!
moverlander Creative Commons License 2003.04.30 0 0 312
Szóval a 2 fél szobád az egy szoba. A nappali még 1.
Tehát ez elvileg 2 szobás.

Viszont, ha 9,5 m hitel kellene, akkor gyanítom, hogy a kalkulált építési költség meghaladja a 15 milliót. Akkor pedig nem méltányolható a lakásigényed !

moverlander Creative Commons License 2003.04.30 0 0 311
Ha hiszed, ha nem, de a törvény nem rendelkezik róla. A jogalkotók a helyzet magaslatán álltak...

Szóval jogi értelmezés kérdése. Nekem az OTP-ben, ott ahol én érdeklődtem, azt mondták, hogy 2 fél szoba az egy egész.
Szerintem kérdezd meg ott, ahol te akarod a szocpolt folyóssíttatni. Szerintem azért a két fél bárhol elmegy egy egésznek, de ez csupán jóindulatból, mert a törvény bizony minimum 2 szobát ír elő, és nem ír a fél szobáról.
Az egy másik kérdés, hogy a tövényeket igen ritkán update-olják, mert ezek az irányárak 2001-ben születtek, és még ma is ez van érvényben.
A másik visszássága a törvénynek, hogy megvehetsz egy 48 nm-es kétszobásat két gyerekkel, de nem vehetsz meg egy 58 nm-es másfeleset.

rockwell Creative Commons License 2003.04.30 0 0 310
Inkább igy kérdezem:Az alább leírt lakáselosztás
2 1/2 sz.+nappali am.konyh.+fürdő+wc+kamra+garázs
mindez kb 85-88nm.erre mennyit számolnak?kb.9.5m.HUF hitel kéne,+szoc pol 2gyerek után.Telek van.
rockwell Creative Commons License 2003.04.30 0 0 309
Már bocs az értetlenkedésért,de akkor ezek szerint 2.fél szoba,az egy egésznek felel meg?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!