Keresés

Részletes keresés

316e21 Creative Commons License 2003.05.21 0 0 379
elvileg simán hozzá lehet adni, tehát 10M+szocpol áfa
Előzmény: rockwell (378)
rockwell Creative Commons License 2003.05.21 0 0 378
Sziasztok!
A szocpol beletartozik a hitelbe,vagy +jár?
PL:A 10 m huf felső határú hitelnél levonják, vagy hozzáadják?Két különböző bankban (otp,posta)
kétféle képpen mondták.
Planney Creative Commons License 2003.05.20 0 0 377
Koszonom a valaszokat!

Planney

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.18 0 0 376
Planney!

Mind a kettő felkerül jelzálog bejegyzéssel. Csak valószínűleg a Bank lesz az első helyen, és a munkáltató a másodikon. Ez azt jelenti, hogy ha gáz van, akkor a lakás eladásából származó pénzből először a Bank követeléseit egyenlítik ki, és csak utána a munkáltatóét.

Előzmény: Planney (374)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.18 0 0 375
Szia!

Amennyire én tudom, egy lakáson csak egy jelzálogbejegyzés lehet. Tehát vagy a bank, vagy a munkáltató.

MuTeR

Előzmény: Planney (374)
Planney Creative Commons License 2003.05.18 0 0 374
Sziasztok!

Valaki meselje mar el nekem ezt a jelzalogosdit! Venni akarok ugy egy ev mulva egy 10M erteku ingatlant, melyhez kb. 5M kolcsont vennek fel a banktol, 1.2M-t pedig a munkaltato adna. Mindketto jelzalogot jegyezne be a lakasra. Ez hogy megy? Szazalekosan osztozkodnak (pl. bank 5M/10M = 50%, munkaltato kb. 10%) vagy nincs ilyen szazelekosdi, azaz a bank es a munkaltatom sakkozza le, kie a jelzalog bejegyzes? Vagy hogy megy ez? Errol meg sehol nem talaltam infot.

Koszi,
P.

316e21 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 373
Ildi65
az Elm által linkelt táblázat tartalmazza hatályos számokat, sajnos nem változott azóta:(
goldeye
leginkább a helyi takszöv vagy vmelyik bank fiók-/régióvezetőjével lehet érdemes próbálkozni, aki ismeri a helyi viszonyokat. mi Bp-hez közeli külterülettel próbálkoztunk nemrég, szintén rendelkezett építési engedéllyel, de sajnos nem jártunk sikerrel :(
Előzmény: goldeye (368)
Elm Creative Commons License 2003.05.16 0 0 372
Ez szerintem olyan egyedi, hogy tul sok tapasztalati tanacsot nem kaphatsz - legalabbis itt. Szerintem a helyzet amugy eleg egyertelmu, ha az onkori adja a papirt, akkor eleg ennyit eldaralni egy bankban, oszt megmondjak hogy megy avagy nem a dolog.

Szoval probalkozz banknal. Erre csak ok tudnak ertelmeset mondani. Vagy esetleg olyan irodat probalj keresni, aki intezi a hiteleket X%-ert, ok biztos bennfenntesebbek, hatha tudnak intezni valamit. Porba cseresznye.

Előzmény: goldeye (368)
Elm Creative Commons License 2003.05.16 0 0 371
Jol tudod, viszont ha a bank nem ad penzt, az a vevonek felrohato ok? HA hitelkeptelenul adott be irrealis igenyt akkor talan igen, de ha pl. hitegettek a bankban, hogy persze menni fog, akkor is?
Szoval az eladot nyilvan ez mind a legkevesbe sem erdekli, de probald meg a vevo helyebe kepzelni magad. Tehetsz rola, hogy megsz*patott a bank, es uszik igy egy rahedli penzed?

Tipikusan olyan dolog, ami per eselyen szvsz eleg keteselyes lenne. Ezert jo, ha _egyertelmuen_ szerepel a szerzodesben bankra vonatokozo kitetel.

Előzmény: JulesBátyó (365)
Elm Creative Commons License 2003.05.16 0 0 370
A MEH-nel EZT a linket talaltam. Szobaszamra is, bekerulesi koltsegre is ott a tablazat.

Ott van egy hivatkozas is, eszerint a 2001/1.Pénzügyi Közlönyben megjelent Pénzügyminisztériumi közleményben van. Mondjuk az jo reg volt, es lehet, hogy a neten nem frissitettek, es mar van ujabb. Nezd meg a MEH kekszamat es hivd fel oket esetleg.

Előzmény: Ildi65 (366)
Elm Creative Commons License 2003.05.16 0 0 369
1 - Ahogy Traxx is irta, MINDKETTEN szivhatnak, ugyhogy mindket fel reszerol jogos az igeny. Ezt nehez megitelni, ezert is vis major eset altalaban...

2 - csak amennyit az ujsagok irtak: tulajdonresz nem lesz kizaro ok, csak 100% tulajdonresz. Sot, tobb tulajdonreszed is lehet, (pl. egyik lakasban 60%, masikban 70%), nem adodnak ossze, ugy sem kizaro. Majd kiderul mi marad ebbol a kozlonyben is...

Előzmény: Nagy Kuloár (361)
goldeye Creative Commons License 2003.05.15 0 0 368
Sziasztok!
Lenne egy - sajnos - elég konkrét kérdésem.
Őrbottyánban szeretnék építkezni, elviekben megfelelek a hiteligénylésnek, stb. Csak akad egy kis bökkenő. Az a telek amire építeni akarok - az önkormányzat lassúságának köszönhetően - még külterület. 0-val kezdődik a helyrajzi szám a tulajdoni lapon.
Melyik banknál lehetne így hitelt kapni? (Az önkormi igazolja, hogy a terület belterületbe vonás alatt van, lakóingatlanra adja az építési engedélyt...)

Van valakinek ötlete?
Köszi
Goldeye

Ildi65 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 367
Van egy olyan megoldas is, hogy te se veszits foglalot, de az eladod se jarja meg, ha visszalepsz, ez pedig a banatpenz.Ez altalaban kevesebb, mint a foglalo. Ezt az elado kapja, ha te elallsz a szerzodestol.
Ildi65 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 366
Sziasztok!

Megtudna mondani valaki nekem azt, hogy melyik PM allasfoglalas hatarozza meg a meltanyolhato lakasigeny merteket?

Koszi!

JulesBátyó Creative Commons License 2003.05.15 0 0 365
Sziasztok !

Én úgy tudom, hogy a foglaló abban az esetben nem követelhető vissza ha a vevő miatt hiúsul meg a szerződés(vevő áll el a szerződéstől neki felróható okból). Ezt a Polgári Törvénykönyv szabályozza. Szerintem az a biztos, ha a szerződésbe ez nem foglalóként, hanem előlegként kerül, ami bizonyos esetekben foglalóként viselkedik. Azt nem tudom, hogy akkor mi van, ha foglalónak nevezed, de a szerződésben van egy pont, ami szerint ez visszajár ha nem jön össze a banki hitel.
A Foglaló alapesetben akkor jár vissza -akkor viszont duplán- ha az eladónak felróható ok miatt nem teljesülnek a szerződésben foglaltak.

Előzmény: Traxx (364)
Traxx Creative Commons License 2003.05.15 0 0 364
Ha az eladó lefoglalózott már valamit, és neked mint vevőnek nem fizet a bank, de visszakérheted a foglalód, ő szív mint atom.
Előzmény: Nagy Kuloár (361)
S70 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 363
"a vevőnk postabankos hitelt szeretne felvenni. van valakinek tapasztalata arról mennyi a postabanknál a hitelkérelem átfutása?"

Nekem 30 nap alatt átment, beadástól a folyósításig.

"Állítólag amikor a bank már elfogadta a hitelkérelmet, akkor szüksége van az eladó nyilatkozatára, hogy a vevő kifizette a teljes vételárat, különben nem utalja a pénzt."

Ezt mi úgy oldottuk meg, hogy az ellenjegyzet nyilatkozatot az eladó a bankban adta át az ügyintézö elött.

Előzmény: Traxx (358)
Nagy Kuloár Creative Commons License 2003.05.15 0 0 362
javítás 1. pont utsó mondata: azaz a VEVŐ kockáztat nagyot ez esetben:))
Előzmény: Nagy Kuloár (361)
Nagy Kuloár Creative Commons License 2003.05.15 0 0 361
Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1.lakáshitel esetén mennyire elterjedt, hogy a szerződésben rögzítik, amennyiben a bank a hitelt nem folyósítaná ( amire azért mindig van egy kicsi esély ) visszaáll a szerződéskötés előtti állapot, visszajár a foglaló a vevőnek? Kedvesem lakást akar vásárolni, de az eladónak az az elképzelése, ha nem fizet a bank, ő veszít két hónapot. Ha nincs benne a szerződésben ez a kitétel, az eladó kicsit sokat kockáztat.
2. ha vki birtokol egy tulajdonrészt a szülei lakásában, az meglévő ingatlannak minősül, és nem jogosult köztisztviselői hitelre egy lakás megvétele esetén? - új, küszöbönálló szabályozás

moverlander Creative Commons License 2003.05.15 0 0 360
Kicsit más megfogalmazásban:

A bank akkor fizeti ki az általa ígért összeget, ha azzal együtt a teljes vételár kiegyenlítésre kerül, hiszen akkor lehet a vevő tulajdonjogát véglegesen bejegyezni, és a bank ekkor tudja a saját jelzálog jogát rátenni.(Illetve a bank jelzálogbankja)
Tipikus eset:
A banktól kér valaki X Ft hitelt, de a bank csak X-300.000-et ad. Ekkor a vevőnek ki kell fizetnie a 300.000-et, a bank csak azután fogja a maradékot utalni.

316e21 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 359
vsz 1-1,5hónap alatt átmehet.
...hogy a vevő kifizette a teljes vételárat, különben nem utalja a pénzt.
a teljes önerőtkell kifizetnie, mert a hitel az utsó részlet lehet csak...
üdv,

316e21

Előzmény: Traxx (358)
Traxx Creative Commons License 2003.05.15 0 0 358
a vevőnk postabankos hitelt szeretne felvenni. van valakinek tapasztalata arról mennyi a postabanknál a hitelkérelem átfutása?

+ a lényeg: Állítólag amikor a bank már elfogadta a hitelkérelmet, akkor szüksége van az eladó nyilatkozatára, hogy a vevő kifizette a teljes vételárat, különben nem utalja a pénzt. Na most 1. a vevő a vételárat nem fizethette ki, hiszen ezért vesz fel kölcsönt
2. mi van ha a vevő még tartozik egy részlettel?

Bakker, ez qrvára nem egyszerű...

316e21 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 357
szép:(
sok sikert
Előzmény: Törölt nick (356)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.15 0 0 356
Jaj, ne is mondd!Én már nem értek semmit:-((( Őszülök, hihetetlen hogy mi megy! Mi már lassan megkapjuk a hitelt az általunk kinézett(és lefoglalózott) lakásra a mi vevőnk meg még sehol sincs... Nem is értem mi a fenének fizet egy ügyintézőnek 4%-ot ha így sem halad az ügy! Tegnap is hívott a vevőnk hogy még mindig csak széljegyben szerepel és az ügyintézője nem tesz semmit! Szerintem támogatott hitelről van szó csak a vevőnk egyedülálló, nem sok fizetéssel és a lakás árának több mint 50%-át akarja felvenni...Annyira bánom már hogy belementünk ebbe az egészbe! Hiszen volt egy csomó érdeklődő, nem tom miért ezt a srácot választottuk!:-((( Én hülye még ilyenkor is a szimpátiát helyeztem előtérbe! (Szerencsére a saját ügyvédünk is átnézte a szerződést, ő volt az aki javasolta hogy legyen letétben elállási nyilatkozat, a végén még hasznát vesszük!:-()
Előzmény: 316e21 (355)
316e21 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 355
ez biztos? az erste akkor folyósítja a hitelt amikor a vevő már tulajdonos? milyen típusú hitelről van szó? ugyanis a támogatott hiteleknél azért számolják fel azt a bizonyos "adminisztrációs" díjat, mert a hitelt már folyósították, de a jelzálogbank még nem "vesz meg" az "ügyet", mivel nem történt meg a határozatos bejegyzés.
ha úgy lenne, ahogy ezt most írod akkor a fenti admin. díjra nem lenne szükség...
Előzmény: Törölt nick (354)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.15 0 0 354
316e21!
Ígértem, hogy tisztázom az ügyet: hát még sem én vagyok a hülye:-): a bank tényleg azt kéri hogy az én vevőm nem csak a széljegyben szerepeljen hanem tulajdonosként, mi úgyis írtuk alá a szerződést hogy hozzájárulunk hogy bejegyezzék a tulajdoni lapunkra és ha mégsem kapja meg a hitelt erre az esetre az ügyvédnél van letétben egy elálló nyilatkozat amiben a vevőnk engedélyezi hogy töröljék a tulajdoni lapunkról!
Előzmény: 316e21 (333)
kovge Creative Commons License 2003.05.14 0 0 353
koszi moverlander, megnyugtattal!
most mar csak egy lakast kell talalni gyorsan, de remelem nem nagyon romlanak a feltetelek a kozeljovoben...
Előzmény: moverlander (348)
blueye Creative Commons License 2003.05.13 0 0 352
Azért ezt még ne vedd készpénznek.
Minden nap "kiszivárog vmi, mintha vkinek ez érdeke lenne. A szívpanaszaimra meg majd többet költ az állam, mint a hitelem támogatására :o( !
Előzmény: bakibaby (350)
moverlander Creative Commons License 2003.05.13 0 0 351
Akkor el lehet képzelni mi lesz a bankfiókokban a határidő előtt... :)
bakibaby Creative Commons License 2003.05.13 0 0 350
Itt a valasz a kerdesemre :

"Ha a pénzügyi tárcának még finomítania kell a
javaslaton, akkor várható, hogy az új
rendszer bevezetése legalább egy
hónapot csúszik. Abban egyetértés
mutatkozik, hogy az új szabályok
csak az életbelépésük után
benyújtott hitelkérelmekre vonatkoznak majd. "

A cikk :

http://index.hu/gazdasag/magyar/laktam030513/

bb

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!