Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.08 0 0 8625
én a törpét inkább likvidálom.
visszaengedni vétek.
egy éve két tonnányit szedtek ki itt Veresen az öreg Rettenetesből.
és még mindig tele van a tó velük. :-(
ikrafaló, ivadékpusztító faj.
a többi nemes hal nem tud szaporodni miattuk.
Előzmény: snowman (8624)
snowman Creative Commons License 2009.08.08 0 0 8624
Persze, hogy befordulnak a paprikás lisztbe, de azért az első lecke ne a húshorgászatról szóljon már! :o)
Meg aztán ha ingyen pecáztunk, akkor nem tehettem volna el a halat hivatalosan (bár lehet, hogy még azt is megengedték volna).
Előzmény: Törölt nick (8609)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.08 0 0 8623
itt van egy másik szerzeményem.
a penge ez esetben is indiai (sajnos nincs hőkezelve), a markolat és a tartó egy lelkes magyar amatőr késkedvelő munkája.
imádom bowie formát! :-)

Előzmény: cath555 (8610)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.08 0 0 8622
szvsz. az új ár fele, amin talán elmegy.

csütörtököm voltam Dunakeszin.
az Auchanban tömeg volt, a Walterlandban üresség. :-(
Előzmény: Az-X (8621)
Az-X Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8621
Ahha... hááát úgy vagyok vele, hogy nagyon használni nem fogom őket. Azért meg, hogy sok 10.000 álljon bennük nem érdemes a kisszobában tartogatni őket. De elkótyavetyélni nem fogom.
Az a gond fogalmam sincs mi számít jó árnak, sosem adtam el semmit a horgászfelszerelésemből. Van esetleg tapasztalatod, hogy ilyenkor az új árból mennyit szoktak leengedni?

Mindenesetre köszi az ötletet, feltettem a haldoradora aztán majd meglátjuk mi lesz.
Előzmény: Törölt nick (8620)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8620
bár manapság pang a piac.
nagyon jó árat kell mondani ahhoz, hogy valamit el lehessen adni.
Előzmény: Az-X (8618)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8619
haldorado.hu, vatera.
Előzmény: Az-X (8618)
Az-X Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8618
Tudna valaki ajánlani nekem helyet ahol meghirdethetném az eladó holmijaimat?
Vagy ilyen horgász felszerelést nem szokás használtan venni?
Apronetet próbáltam, de nem nagyon megy...
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8617
damastmessers
Előzmény: cath555 (8615)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8616
szívesen, majd keresek még egy eladót, akinek jó kis kései vannak.
barátom nemrégiben nyert egy tanto-t 31 dollárért.
Előzmény: cath555 (8615)
cath555 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8615
Koszi.
Előzmény: Törölt nick (8614)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8614
mr.maan
Előzmény: cath555 (8613)
cath555 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8613
Igen, en is nagyban eBayezek (pecacuccok teren is idonkent), arra tippeltem volna, mint beszerzesi forrasra. Gondoltam, lerovidited a keresest es megmondod legalabb az elado nevet :) A magyar forrast koszi, sajnos a kulfoldi beszerzes (akarcsak az eBay) ebben az esetben nem jatszik, a svedek tudtommal ilyeneket nem engednek be. (Ezt hallottam, nem neztem utana komolyabban; lehet, kene)
Előzmény: Törölt nick (8612)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8612
Angliából szereztem, egy indiai késes munkája.
Az ebayen sokféle található.
Magyarországon normális minőségű szamurájkardot itt találhatsz elfogadható áron:

http://www.kardkeszites.hu/index.php
Előzmény: cath555 (8610)
bigedy Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8611
Mint utólag kiderült és ezt előzőleg kihagytam, a halőr még annyit mondott, hogy van ugyan gyerekjegy, 5000 ft/ év de... és most jön az érdekes része......csak korlátozott számban adnak ki belőle és már a szezon elején elkapkodják, többnyire a tagok a gyerekeiknek.
Nem gond, nem csinálok belőle problémát, elég nagy már a gyerek, tavaszra levizsgázik (nem tudom van e az ifjúsági engedélyhez alsó korhatár) aztán majd ifjúsági jeggyel cejgol!
Előzmény: snowman (8608)
cath555 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8610
Annyira szep az a damaszkuszi jellegu kes. Honnet van? Imadom az ilyen "mives" dolgokat. (A mar-mar muveszi szamurajkardokat is imadnam, ha elerhetobbek lennenek, tele lenne a fal veluk. Igy csak tavolbol imadom oket.)
Előzmény: Törölt nick (8609)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8609
aki visszadobigálja a törpéket, azt én nem is engedném horgászni! ;-)
Előzmény: snowman (8608)
snowman Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8608
Nálunk annyi volt a különbség, hogy a halőrház előtt tettük mindezt, és én nem vittem botot.
Amúgy ez is érdekes dolog.
Egyik tavon nem kérnek semmit, máshol 250-1000 Ft. az éves vagy a napi gyerekjegy.
de azért annak örülök, hogy nem törpéket kellett visszadobigáljak a vízbe egész délután.
Előzmény: bigedy (8597)
cath555 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8607
"Csak" 13m volt, a vizrajzi terkep szerint :)))
A karom, a vallam, a hasizmaim nagyon fajnak, ...megis mennek ujra barmikor :)

Råneälven (Råne folyó) es a tenger torkolata


cath555 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8606
Huha! Szep peldany :)
Előzmény: Törölt nick (8605)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8605
a legújabb szerzeményem:

Előzmény: cath555 (8602)
cath555 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8604
Az elso es a harmadik fele is igaz az elso mondatnak ;)))
Előzmény: T. Thick (8603)
T. Thick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8603
Ha mindemellett heteroszexuális is vagy, akkor már csak egy baj van veled, hogy messze laksz. :-)

Persze viccelek, meg ne sértődj.
Előzmény: cath555 (8602)
cath555 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8602
Maskor ez ne lepjen meg amugy:
-kocka Volvo-b.zi (pardon, szoval imado) vagyok es a kisebb fenntartasi/javitasi munkakert se rohanok a szervizbe es kereket is s.k. cserelek ;)
-egyik kifejezett gyengem a minosegi (nem konyha-)kések (apropo, ha mar kes, kene mar egy JO filezokes)
-s meg van egy par... ;))))
(azokkal kell egyetertenem, akik mindezt defektkent definialjak;)
Előzmény: T. Thick (8593)
cath555 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8601
Csalihal-tipusu.
Előzmény: Törölt nick (8598)
cath555 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 8600
Udv, topik!

Kajakbol csukazas melyvizben, azaz orult no kalandjai
-------------------------------------------------------------

...14 meteres is volt, de ott se fogtam semmit, ket kisebb csukatol eltekintve (masfel kilosak). Ugy latszik, tenyleg "leult" a csukaszezon... :(

Eloszor egy kenut vittem el reggel 5:40-kor. (Orult nekem a kolcsonzos, hogy ilyen koran kellett kelnie.) A nap ilyenkor mar magasan jar egyebkent, fel negy orul kel (itt, ahonnet irok). Ezert is ugrasztottam ki hatra.
Szoval kenu. Meglattam a lelekveszto kajakokat es ugy dontottem, nekem inkabb a bode elott allo marhanagy kenut adjak... A srac probalt lebeszelni, mondta, hogy majd erosodni fog a szel, ....de vilageletemben (idonkent mar vegletesen) makacs voltam. Eredmeny: sajnos majd szetszakadtam, mihelyt csak picit is fodrozodott a viz, mert 2 szemelyes volt es barhova ultem, az orra kilengett. A 6 orabol, amit a vizen toltottem, talan 5 ora volt az evezes, joreszt stagnalas (ertsd evezek kifulladasig es nem haladok egy centit se) es 1 a peca. Az is hinarban, meg hasonlokban.
...Mikor kisodrodtam a sekely vizbe, nem is tudtam ujra iranyba allitani a hajot, csak ugy, hogy kileptem a kb. combkozepig ero vizbe es ott iranyba raktam manualisan, akkora dog volt. En ilyet meg nem pipaltam :) Pedig direkt kertem a sracot, hogy adjon horgonyt, de nem volt neki.
Ugy lefaradtam, hogy hazamentem, pedig keso ejszakaig terveztem...

Miutan hazaertem kora du. es bekajaltuk a reggel fogott ket csuka egy reszet paprikas lisztes kisutott filé-formatumban, hirtelen otlettol elkapatva gondoltam, csak visszamegyek, ha mar ejfelig fizettem a hajoert. Igy du. 5-kor elvittem egy K1-es kajakot, no az mar hasitott rendesen :) Eletemben eloszor mereszkedtem K1-be ugy, hogy az evezesen kivul mas feladatom is volt. Minden sz.rt (bot, dobozok, fogo, szajpecek, stb.) zsinorokra kotottem es raaggattam a kajakra, mignem ugy nem nezett ki, mint egy karacsonyfa.
Kar, hogy a delutani felvonasban mar semmit se fogtam, egyebkent telibe kapott egy idojaras-elorejelzes altal az utso pillanatban sem jelzett, alattomos, de latvanyos nyari zapor meg villamlas, a karbon botommal, ugyhogy rogton vonulhattam is fedezekbe. Eso utan gyakorlatilag egy darab kapas se. Este 11-kor untam meg, amikor kezdett ugy igazan toksotet lenni, olyan, amit aprilis ota nem lattam. Hazajottem. Ennyit a melyvizes remenyekrol... :))

Viszont nagyon jo volt evezni! Erzem mindenemet. Asszem holnap fajni is fog ;)
Ilyet kene csinalni minden nap egy honapig, azt´ mehetnek a konditerembe "vagizni" :))

____________________
Genatultetes kizarva :) de a szerveimet halalom utan vihetik... :)))) Bele is van irva a tarcamba...
Előzmény: T. Thick (8593)
bigedy Creative Commons License 2009.08.06 0 0 8599
Előzmény: Törölt nick (8598)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.06 0 0 8598
fijúgg!

szerintetek ez milyen típusú halkölyök?

bigedy Creative Commons License 2009.08.06 0 0 8597
Nekem kicsit más volt a tapasztalatom a Dunakeszi kavicsbányatavon. A kisfiammal (7) mentem horgászni. A mamától aki a napijegyet árulta megkérdeztem lehet e gyerekjegyet váltani (a tó honlapján beszélnek egy gyerekjegyről ami nem azonos az ifjúsági jeggyel). Azt mondta, hogy ő ilyenről nem hallott még, de a gyerek nyugodtan snecizhet egy spiccbottal a part közelében. Ennek tudatában vígan elkezdtünk horgászni. A gyerek fogott is néhány snecit, én meg ültem a két botom mögött és osztottam a neki az észt!:)) Erre megjelent a halőr és mondja, hogy mit is képzelek én, hogy csak két bottal, meg hogy azzal a spiccbottal már lehet akármit is fogni .... meg stb. Mondtam neki, hogy jó lenne, ha néha megbeszélnék, hogy mi is legyen ezekkel a gyerekhorgászokkal, mert ugye törvényszerű, hogy a gyerekhorgászból felnőtt horgász lesz előbb utóbb, azután kivettem az egyik botomat, hogy a gyerek horgászhasson.
Szerintem a 3000 ft-os napijegybe bőven beleférhet az hogy egy gyerek kicsit elszórakozik a vízparton. Engem nem zavarna ha távozáskor ellenőrzik a táskámat (amit nem tesznek), vagy egyéb módszerekkel kordában tartják a húshorgászokat, de hogy a gyereket nem engedik horgászni egy 3 méteres spiccbottal az már nevetséges!!!
Előzmény: snowman (8588)
snowman Creative Commons License 2009.08.06 0 0 8596
Egy pár gént én is átültetnék a lányból a páromba, az tuti! :o)
Előzmény: T. Thick (8593)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!