Keresés

Részletes keresés

badmad Creative Commons License 2014.12.02 0 0 625

Tény, de a 15fps-t én nem tartom valós 4K tudásnak. Láttam ugyan felvételt vele, de akkor sem. 

A 4black legalább tudja a 25/30fps-t, az már használható legalább.

Előzmény: TamiBT (624)
TamiBT Creative Commons License 2014.12.02 0 0 624

 - 3+balck is tudott 4K-t, igan 15fps-el, ami semmire sem jo, max sztatikus jelenetekre.

Előzmény: badmad (623)
badmad Creative Commons License 2014.12.02 0 0 623

Szerintem a 4K-t jelenleg kevesen használják, eszköz is kevés van még, azok is aranyárban. Ugye a gopro4black a legolcsóbb 4K képes eszköz, ami 150ezer itthon.

Megjelenítők már akadnak, de szerintem még az is kevés. A fullHD felbontás is bőven jó szinte mindenre.

Akik használnak 4K-t, az a pro filmes utómunka (filmre visszavilágítva), meg aki képmozgást akar stabilizálni és ehhez kell neki a nagyobb méret.

A youtube-on van néhány elvetemült vállalkozó, de mivel az átlag szgép monitora még nem is fullHD, így szerintem egyelőre nincs jelentősége a 4K-nak.

Előzmény: Cooper AoNang (621)
Sonya91 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 622

Egyelőre kb semennyire.

Előzmény: Cooper AoNang (621)
Cooper AoNang Creative Commons License 2014.12.01 0 0 621

Van itt valaki, aki szerkeszt 4K-s videót? Egyáltalán valaki, aki meg tud nézni teljes felbontásban ilyet? Egy kis közvéleménykutatást tartok, mert nem tudom, mennyire elterjedt egy a technika odahaza/Európában. Köszi!

Ancsee07 Creative Commons License 2014.11.17 0 0 620

Sziasztok lenne egy Canon Eos 600D tükörreflexes fényképezőgépem minden tartozékával elszeretném cseréni egy Gopro Hero 3 vagy 4 re. akit érdekel az írjon az email címemre. 

 

Email címem: ancseemilee@gmail.com

badmad Creative Commons License 2014.11.09 0 0 619
Előzmény: T. Thick (618)
T. Thick Creative Commons License 2014.11.09 0 0 618

Az nem rossz. Ma meg azért kellett előbb hazajönnöm, mert megtelt a 16 gigás kártya. Mennyiért adod a tabletet?

 

A kamera egyébként ma kifogástalanul működött, megint felvett pár víz alatti madarat:

 

Előzmény: badmad (617)
badmad Creative Commons License 2014.11.08 0 0 617

Épp van egy Sony tabletem eladó, amivel akár a helyszínen is tudsz kártyáról pendrivera másolni ;)))

Előzmény: T. Thick (616)
T. Thick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 616

Igen, mindig úgy csinálom, az előző napi termést felmásolom a gépre, aztán törlök mindent, és másnap üres kártyával kezdek.

Megpróbálom a mélyformázásokat. Annál is inkább, mert 16 gigabájt nem mindig elég egy napi forgatásra, és ha már három aksim van a kamerához, akkor ne kelljen azért hazamennem, mert megtelt a kártya.

 

Köszönöm még egyszer a segítséget!

Előzmény: badmad (615)
badmad Creative Commons License 2014.11.08 0 0 615

Akkor próbáld meg, hogy a szgépen többször csinálsz a kártyán mélyformázást. 

Vagy kártyacsere, nem mindegyik kártyát szeretik. Mondom, nekem a Sandisk Ultra bevált, nem is adtam el a kamerával.

És azt ne feledd, hogy bármit is csinálhatsz a kártyával, mikor beteszed, csinálj a kamerán egy teljes kártyatörlést és utána kezdj el dolgozni vele.

Előzmény: T. Thick (614)
T. Thick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 614

Kár, hogy már eladtad, mert az is előrelépés lett volna a 3+ silveremhez képest.

Nekem eddig ez az első GoPróm, újonc vagyok vele, de ez biztos ki is derült. :-)

 

Most vettem fel 30 percet, vissza is tudtam nézni, úgyhogy akkor az eddigi kártya lett rossz valamitől. Pedig fél évig bírta rendesen.

 

 

Előzmény: badmad (613)
badmad Creative Commons License 2014.11.08 0 0 613

Sima listaáron. Egy kedves barátomé a myactioncam.hu és náluk rendeltem meg, de még nem kaptak belőle a héten. :( 

Még jó, hogy most nem kell a kamera még pár hétig biztosan.

Amúgy a listaára 156e asszem, ennyivel számoltam, ez nekem még belefér, elég jól sikerült eladni a sima 3blacket, pár olyan tartozékkal, ami biztosan nem jó a 4esre.

Előzmény: T. Thick (611)
T. Thick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 612

Már ha nem vagyok indiszkrét, de lehet, hogy engem is érdekelne.

Előzmény: T. Thick (611)
T. Thick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 611

Mennyiért veszed a négyes blacket?

Előzmény: badmad (610)
badmad Creative Commons License 2014.11.08 0 0 610

Én már kizárólag Sandisk Ultra kártyákat használok, illetve használnék, de még nem jött meg a 4es blackem...

Előzmény: T. Thick (609)
T. Thick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 609

10 perc után kikapcsolt megint. :-(

 

Most beletettem egy másik kártyát (Maxell 16 GB microsSDHC class 10), és újra teszt.

 

 

Előzmény: T. Thick (607)
badmad Creative Commons License 2014.11.08 0 0 608

A zúttörő ahol tud segít! :)))))

 

Előzmény: T. Thick (607)
T. Thick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 607

Na, végigcsinálta. Az volt a baj, hogy sem zipként, sem kicsomagolva fájlonként nem volt jó neki, hanem át kellett helyezni a zip fájljait egy UPDATE nevű sima mappába. Így már elfogadta.

 

Viszont nem kapcsolt ki a végén. De nem is írt hibaüzenetet. Mindent visszaállított magán gyári beállításra.

 

Most letesztelem, hogy működik-e leállás nélkül. Fél óra múlva megírom az eredményt. :-)

 

Köszönöm az eddigi segítséget, beírlak a filmem köszönetlistájába. :-)

badmad Creative Commons License 2014.11.08 0 0 606

vagy dobd át mailben, nyilvános a címem

Előzmény: badmad (605)
badmad Creative Commons License 2014.11.08 0 0 605

Ha megírod a serialját, akkor tudok segíteni, azzal semmi veszélyt nem csinálsz, ha akár ide is beírod.

 

Előzmény: T. Thick (602)
badmad Creative Commons License 2014.11.08 0 0 604

Elvileg ki kell írnia hogy update, vagy vmi hasonló. És csipog is közben néha.

Sajnos jelenleg gopro és serial hiányában nem tudok továbblépni a gopro honlapon oda, ahol leírja, mit hova, hogyan, így csak azt tudom, amire fejből emlékszem. Javaslom, hogy lépj be újra, mintha le akarnád tölteni újra és nézd végig tételesen a metódust, képekkel is illusztrálják, még nagy angoltudás sem kell hozzá. 

Előzmény: T. Thick (602)
T. Thick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 603

Nem kell valami jelszót beírni? Mert az elején a gopro.com elkérte.

Előzmény: T. Thick (602)
T. Thick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 602

Kicsomagoltam, de így sem csinál semmit.

 

Mit kellene kijeleznie, amikor frissít?

 

Bocs, hogy ennyit kérdezek, de nagyon fontos lenne, holnap folytatnom kell a forgatást.

Előzmény: badmad (601)
badmad Creative Commons License 2014.11.08 0 0 601

A zip fájlt ki kell bontani és úgy feltenni. A gopro.com oldalon elég jól végigvezet, hogy pontosan mit kell és hova, meg hogyan felmásolni.

De emlékeim szerint kicsomagolod, a kapott mappát/mappákat másolod a kártyára, a többi, ahogy leírtam. ;)

Előzmény: T. Thick (600)
T. Thick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 600

Oké, fájl rámásolva, berakva a kamerába, bekapcsolva, de - látszólag - nem csinál semmit.

 

A fájl egy zip volt, úgy másoltam fel, nem kellene először kicsomagolni?

Előzmény: badmad (599)
badmad Creative Commons License 2014.11.08 0 0 599

3+Silvert még nem, csak 3+black-et frissítettem. Ahhoz van teljes frissítés is, firmware és wifi is, mind a 2 lejött egyben. Sajnos valóban kártyaolvasó kell a dologhoz, a win alatt letörölsz mindent a kártyáról (kiüríted a kukából is, ha netán csak oda tenné), majd rámásolod a letöltött mappát. Kártya kivesz, beteszed a kamerába (legyen feltöltve az akku, egy bizonyos szint alatt el sem fog indulni), majd bekapcs és frissíti magát automatikusan. Kb 1-2 perc. Ha végetért, ki fog kapcsolni. Utána az első, hogy megformázod a kártyát a kamerával. 

És elvileg kész is. 

 

Én ezután letesztelném otthon, kapcsold be, indítsd el video módban, aztán figyeld, hogy meddig megy (valószinűleg az akku hamarabb merül le, mint a kártya betelne). Akkor teljes töltés, kártyaformázás és mehetsz madarakat filmezni. 

Ha megint megállna, akkor a teljes telepítési procedúrát ajánlott megismételni (nem kell újra letölteni, csak a kamerára való telepítést) és próbálgatni. Legrosszabb esetben, ha mondjuk a 4dik telepítés után sem müxik megfelelően, akkor gondolom még garanciális, irány vele a bolt és javítsák meg ők, vagy csere. 

Előzmény: T. Thick (598)
T. Thick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 598

Kérlek szépen, az van írva a kártyára, hogy Samsung 32 GB microSD HC, úgyhogy ez elvileg jó (?).

 

A firmware frissítésében a gopro.com/support oldalon odáig eljutottam, hogy:

 

step 1.: "Set up wireless" - regisztráltam a kamerát és megadtam a felhasználónevet meg a jelszót;

 

step 2.: "Download update folder" - letöltöttem az UPDATE nevű cuccot a gépemre;

Most itt tartok, mivel a step 3-hoz az SD-kártyát magát kellene a gépre csatlakoztatnom, és nincs kártyaolvasóm (estére lesz).

 

step 3.: "Insert microsd card"

 

step 4.: "Move update folder to microsd card"

step 5.: "Update camera"

 

Ha jól értem, a következő lépésekben a kártyára másolt cucc automatikusan frissíteni fogja a kamera szoftverét. Vagy kell még valamit csinálni?

(Bocs, még sosem csináltam ilyet. Meg aztán hasznos lehet a tételes leírás az esetleges későbbi, hasonló problémával küszködőknek.)

 

Előzmény: badmad (597)
badmad Creative Commons License 2014.11.08 0 0 597

A firmware frissítés szinte kötelező! A legtöbb problémát megoldotta, ez a tapasztalat.

A kártya mérete egy dolog, azt kell megnézni, hogy milyen adatsebességet tud, vagy milyen jelzésű. HD felvételhez mindenütt a Class10-es SDHC-t ajánlják. 

Előzmény: T. Thick (596)
T. Thick Creative Commons License 2014.11.08 0 0 596

Van egy problémám viszont: a GoPro3+ Silver Editionöm kb. két perc felvétel után leáll. Ez nagyon kellemetlen, mivel természetfilmet forgatok, és ma épp kormoránokat akartam felvenni víz alatt. Többször is elúszott a kormorán a legideálisabb helyen, és már dörzsöltem a markom, hogy milyen jó felvételek lesznek... Kiveszem a kamerát, és döbbenten látom, hogy nem megy. Ez többször megismétlődött (először azt hittem, elfelejtettem elindítani), aztán csinált egy olyat is, hogy ment a felvétel, de nem tudtam leállítani, nem reagált semmilyen gombra. Ki kellett vennem az aksit, mint egy lefagyásnál. A felvétel persze elveszett, és a korábbiakból (amik alatt leállt) sem mentett el semmit.

 

Nincs fél éve, hogy vettem a kamerát újonnan.

Samsung 32 gigás kártya van benne.

 

Olvastam lentebb, hogy frissíteni kell a firmware-t, és elmúlik a hiba, illetve másutt olvastam azt is, hogy lehet ez rossz kártya miatt is.

Mi az igaz?

 

(Azért egyetlen egyszer mégis sikerült lekapni a kormoránt a víz alatt.)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!