Keresés

Részletes keresés

DimensionSeven Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8338

És ezzel az említett setuppal Capture NX 2.2 és 24/36 MP-es 14 bites NEF képek is pörögnek rendesen, 'realtime'-ban vagy batch-olva? Mert akkor future-proof a rendszer, ha egy D600/D800 is kiszolgálható vele. PC-t nem frissítek gyakran, de már annyira undorodom az utómunkától a tetű sebesség miatt hogy az fogalom.

Előzmény: ph5.5 (8337)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8337

Persze megint kimaradt a lényeg :-)

 

Intel cuccot érdemes venni PS-hez és képfeldolgozáshoz. Az AMD most lemaradt egy pöttyet. Én pl PC-t úgy raktam össze, hogy össze lett rakva egy elvi követelmény, majd elsétáltam az ismerős boltjába. Szatyorba bele... otthon összedobtam, telepítettem, és az elhatározás és az indítás között pár óra telt csak el.  

Előzmény: ph5.5 (8336)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8336

Hétköznapi nyelven :olyan merevlemez, mely nem tartalmaz mozgó alkatrészt.

 

Úgy kell elképzelni mint egy nagyméretű CF kártyát, amihez van egy beépítő keret, és egy normál házba azzal tudod beszerelni. Van pár szabálya a beüzemelésnek... de ha azzal megvagy, akkor kb 10 évet bír az ssd life progi szerint. 

A sebessége brutális. A nagyon gyors hagyományos vinyók tudnak mondjuk 200 Mb/sec értéket... ebből pl a V200+-os amit írtam az 500 körüli értéket.

 

Az ssd-re érdemes feltenni a programokat- és második meghajtóként egy sima vinyót beüzemelni.

 

Proci: 1 magos már nincs. Az i3 és i5 2 magos- de 4 szálon tudnak dolgozni. Ezért gyorsabbak mint az AMD termékei. (azonos kategóriában). Az i7 az 4 magos- 8 szálon tud futni. De ott a proci mondjuk 70ezer... és jobb alaplapot igényel. Apropo alaplap... már szinte mindegyik tud USB3.0-t. Nagy találmány :-)  10x sebességet tud elvben az USB 2.0-hoz viszonyítva. Azt tudom hogy a laptopunk is és a PC is USB 3.0-s, és a 60 Mb/sec kártyáról annyival is szedi az infot az eddigi 18-22 helyett.

Előzmény: DimensionSeven (8335)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8335

Hát én eléggé le vagyok maradva hardware téren, amíg még érdekelt és követtem a trendeket, akkor még egymagos procik voltak. Azóta mezei júzer lettem... :)

Mi az az SSD?

Előzmény: ph5.5 (8333)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8334

Ja és bekapcsolás huszonpár másodperc. 

PSCS5 indulás 3 sec

LR 4.1 realtime-ban reagál a csúszkákra, vágásra

 

Ennél csak többet lehet költeni- kevesebbet meg nem érdemes :-)

Előzmény: ph5.5 (8333)
ph5.5 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8333

Mennyi pénzből?

Alaplap: 20e alatt már van használható - sőt

Proci : 3. generációs i3 (pl 3220-as) 30ezer

RAM : 8 Gb 1330-as kb 10ezer

SSD: Kingstone 120 Gb V200+-os már kellően gyors

Vinyo: 500 Gb WD (itt színenként változnak az árak) kb 20ezer

Videokártya: 20ezer körül már van használható, ami tudja a fullHd felbontást és a 3D képkezelést jó sebességgel (HD3000 a prociban van külön)

Ha a ház és a táp megmaradhat (450W elég a szetthez) akkor ez 120-140ezer között kihozható. 

A fent említett i3 bizonyos dolgokban jobb mint a 2. generációs i5 procik egy része. 

 

A win7 64bit simán kezeli a 8Gb ramot... az élményindex 1-7.9 közötti osztályozásban 7.0 feletti eredményeket ad a fenti konfiggel. 

Proci:7.2

Ram: 7.2

SSD:7.8

VGA: 7 körül... az olcsóbb típusokkal

Előzmény: DimensionSeven (8332)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.11.02 0 0 8332

Üdv srácok, PC építéshez kérnék segítséget. Annyira lepusztult a gépem, hogy egy nyamvadt DVD írás is 2 óráig tart, percekig mentegeti a png-ket, meg ilyesmi. Elsősorban fotós célból használt gép kéne, játék nagyjából a pasziánszban kimerül... :) Photoshop, Capture NX, PTGui, meg persze a winamp menjen fürgén. :)

Gondoltam kéne egy 500-as vinyó, jó sok memória (XP csak 4-et kezel, úgyhogy gondolom Windows 7-re ideje váltani), egy jó videókártya, meg egy BluRay író-olvasó.

Tippek?

szokeildi Creative Commons License 2012.10.15 0 0 8328

:D

Előzmény: u.hu (8327)
u.hu Creative Commons License 2012.10.15 0 0 8327

,,nem vagyok gyerek"

 

Hm...

Előzmény: szokeildi (8326)
szokeildi Creative Commons License 2012.10.15 0 0 8326

A véleményem:

 

- nem vagyok gyerek, fel tudom mérni, hova milyen képet lehet beküldeni

- nem ismered a játékot, mivel meg sem nézted

- nem láttad a többi képet

- nem tudod mi a mondanivalója ennek a fotópályázatnak :"küldd be kedvenc nyaralásos képedet", tehát nem fotóművészeknek szól!!!!!

 

Okoskodni meg mindenki tud:)))

Előzmény: u.hu (8325)
u.hu Creative Commons License 2012.10.15 0 0 8325

Nem kell megsértődni!

 

Nem tudom, hogy hány éves vagy ezért néhány tanács:

- kidolgozatlan képet még netes pályázatra sem küldünk be

- pályázatot és a kiírókat illik megtisztelni letisztult, kifogásmentes fotóval, vagy fotókkal

- az sem árt, ha a fotónak van ,,mondanivalója"

 

A felsoroltak hiányában én nem szavaztam a képedre.

Előzmény: szokeildi (8324)
szokeildi Creative Commons License 2012.10.15 0 0 8324

Szia!

 

Bocs, hogy a saját készítésű nem Photoshopos fényképemet neveztem egy fotópályázatra pár kattintás nélkül is! Köszönöm az észrevételed. 

Előzmény: Törölt nick (8323)
szokeildi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8322

A lenti képre szeretném, hogy szavazzatok :) Köszi!

 

FOTÓPÁLYÁZAT - Első helyen állok, de szoros az állás, kérlek szavazz, és oszd meg ezt, hogy megnyerhessem a barcelóniai utazást. Minden szavazat számít, pár lépés az egész, 1 perc alatt kész. 
1. Katt a Linkre!
2. Nyomj a "TETSZIK"-re a jobb felső sarokban!
3. Oldal alján a képeknél megkeresed a nevem :ILDIKO URBAN (napernyős kép) 
4. Nyomd meg a képemnél a "VOTE" gombot!
5. Felugró ablaknál nyomd meg a KÉK gombot, amire "LOGIN IN WITH FACEBOOK" van írva!
6. Mégegyszer nyomj VOTE-ot a képemnél.

https://www.facebook.com/restplatzboerse.at/app_376474729030486

Előzmény: szokeildi (8320)
czy Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8321

Megy ez :-)

Előzmény: szokeildi (8320)
szokeildi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8320

Előzmény: czy (8319)
czy Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8319

Kicsinyítsd 1000x1000 pixel alá.

Előzmény: szokeildi (8318)
szokeildi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8318

Csak ott van fent, és túl nagy kép, ide nem engedi amúgy feltölteni :(

Előzmény: czy (8317)
czy Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8317

Majd számolj be az eredményről. Máshol meg lehet nézni mivel indultál?

Előzmény: szokeildi (8316)
szokeildi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8316

Igen, sajnos, azért köszönöm :)

Előzmény: czy (8315)
czy Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8315

Ehhez regisztrálni kellene facebookon.

Előzmény: szokeildi (8314)
szokeildi Creative Commons License 2012.10.13 0 0 8314

Sziasztok!! 

 

Légyszi  SEGÍTSETEK nyerni! Ezer köszi!! Ildi

FOTÓPÁLYÁZAT - Első helyen állok, de szoros az állás, kérlek szavazz, és oszd meg ezt, hogy megnyerhessem a barcelóniai utazást. Minden szavazat számít, pár lépés az egész, 1 perc alatt kész. 
1. Katt a Linkre!
2. Nyomj a "TETSZIK"-re a jobb felső sarokban!
3. Oldal alján a képeknél megkeresed a nevem :ILDIKO URBAN (napernyős kép) 
4. Nyomd meg a képemnél a "VOTE" gombot!
5. Felugró ablaknál nyomd meg a KÉK gombot, amire "LOGIN IN WITH FACEBOOK" van írva!
6. Mégegyszer nyomj VOTE-ot a képemnél.

https://www.facebook.com/restplatzboerse.at/app_376474729030486

 

ph5.5 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 8313

Az attól függ milyen fényerejű! :-)  

Előzmény: u.hu (8312)
u.hu Creative Commons License 2012.10.12 0 0 8312

Ma kaptam egy öt kilós pontyot. Adjam a szemét?

 

:)))

Előzmény: ph5.5 (8311)
ph5.5 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 8311

Búcsú a halszemtől :-)

 

 

 

És ez is tegnapi... de nem halszem

 

ph5.5 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8310

Látod, ha nem adod kölcsön a halszemet, soha nem sikerült volna! :-)

Előzmény: kisbergics (8309)
kisbergics Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8309

Amikor délután kinéztem a teraszról, én is ezt láttam! Úgy örülök, hogy sikerült lefotóznod! :D

Előzmény: ph5.5 (8308)
ph5.5 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8308

Utómunka? Hol?

 

 

:-D

Előzmény: kisbergics (8307)
kisbergics Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8307

Úgy értem a nyers képnek melegebb az árnyalata, legalábbis nekem jobban tetszik. Nyilván utómunka után tökmindegy. :D

Előzmény: ph5.5 (8306)
ph5.5 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8306

Ennél? :-)

 

Előzmény: kisbergics (8305)
kisbergics Creative Commons License 2012.10.09 0 0 8305

Jól látszik, hogy egész más a halszem hatás, mint az uwa. Viszont az enyémnek jobbak a színei. :P

Előzmény: ph5.5 (8302)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!