Keresés

Részletes keresés

frimi Creative Commons License 2003.05.28 0 0 514
Kicsit fárasztó ugyan, de érdemes átfutni a topicot, mert több hasznos ötletet találhatsz a csótánymentesítési témához. (Lakásszigetelés, írtás, csapdázás stb.,)

Apropo kapcsán ide írom egy (német) barátom panaszát, akinek a Balaton partján szereztem szállást. Azt mondta ugyanis, hogy piszkos helyet szereztem neki, mert elég sok csótánnyal találkozott a szobájában. Azután csak arról volt szó, hogy a csíbornak van egy fejlődési alakja (egy rovarász bartáom homályosított fel - lelke rajta!), amelyik hasonlít a csótányhoz és nem a vízben uszkál, hanem a szárazföldön mászkál és repked!

Úgyhogy nem mind arany, ami fénylik, azaz ugyan minden csótány bogár, de nem minden bogár csótány!:-)
Frimi

Előzmény: Törölt nick (512)
Gombócartúrné Creative Commons License 2003.05.28 0 0 513
Szia :)

Ablakra egy megoldás van (én otthon ezt a berepülő mezei poloskák ellen vezettem be): szúnyogháló
Ez persze nem műxik, ha az a nem tudom hogy hívják, keresztben nyíló ablakod van, de szerintem érdemes átszereltetni.
Az ajtóra meg max azt tudom mondani, valami mezőgazdasági boltban vegyél irtószert (port), és rendszeresen használd az ajtóban.
Ismerősöm a XIII. és a VI. kerület vonalán lakik, nála is az ablakon másznak be...

Előzmény: Törölt nick (512)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.28 0 0 512
Sziasztok,
mostanaban senki sem kuzd csotanybaratainkkal? ugy kihalt ez a topik...

En ma reggel eltem at egy traumatikus szembesulest, amit ezennel megosztok a kedves kozonseggel (hatha terapianak jo...).
Szoval kikaszalodtam az agybol, es felemeltem a padlon hevero pledet, ami alol elotort egy hatalmas, kapitalis csotany. vannak mar tapasztalataim e teren, de ekkora szornyeteggel meg nem talalkoztam. Orditottam is jokorat, a szomszedok oromere, gondolom... papucsom nem volt se kozel, se tavol, ezert az egyetlen alkalmas eszkozt vetettem be, amit talaltam: egy majdnem teli 2literes muanyagflakont. azt tettem ra a dogre. sikerult pont a kozepibe talalnom, tehat a csoti a flakon aljan levo melyedesbe szorult. aztan kimentem a szobabol, es idonkent szemreveteleztem okelmet a viztukron keresztul. otpercenkent szaladgaltam be, es kozben a csotany egyre furabb, mondhatni absztrakt alakzatokat vett fel, es nekem nagyon ugy tunt, hogy kozeleg a flakon szelehez. kozben panikban kerestem a Raid-et, de sehol se talaltam. amikor utoljara bementem, mar a szelen volt, ketseg se fert hozza, hogy par percen belul kiaszabadul - de akkorra mar a remulet adta batorsagom elszallt, es tudtam, hogy keptelen leszek agyontaposni. ez volt maga a szintiszta horror.
szerencsere hazajott anyam, es o kivegezte e lenyt. Raid is elokerult, most a szobam buzlik, de ez a szag legalabb a biztonsag erzetet adja.

Az a szornyu, hogy egesz nyaron csukott ablaknal, 40 fokban doglodom, mert ezek az allatok nalunk a falon keresztul kozlekednek, es ablakon, ajton masznak be. de az ajtot mint veszelyforrast nem sikerul kikuszobolni.

elnezest, hogy hosszura fogtam, a csotany nekem a megtestesult 101-es szoba. most mar johet a romantikus nyar, a szep csotanyos nyari estek... hat mit mondjak, nagyon lelkes vagyok...

frimi Creative Commons License 2003.04.09 0 0 511
Hát igen... Az árak emelkednek, a takarékosságra való késztwetés a nagyobb nyereség érdekében meg csökken... Sajna...
Frimi
Előzmény: Gombócartúrné (510)
Gombócartúrné Creative Commons License 2003.04.09 0 0 510
Szerintem nincs olyan cég, ami szakszerűen irtana.
30-50 centis sávban kék irtani ahhoz, hogy hatásos legyen, de aki hozzám jár, az max. 10 centis sávot szokott lepermetezni.

Ma a nagyfőnök megkért, főzzek neki teát. A mosogató mellett akkora csótány állt mellettem a falon, akkorát sikítottam, hogy a főnök kikiabált az irodából, mi a baj. Aztán kiabáltam, azonnal egy férfiembert kérek. Szerencsére a közelben volt egy.

Előzmény: frimi (509)
frimi Creative Commons License 2003.04.09 0 0 509
Bár örülök, hogy nem tudok újat mondani szerinted, de azért megpróbálom. S ha nem neked, akkor más olvasónak...

A szakszerűtlen felhasználásnál alapvetően arra gondoltam, hogy nem megfelelő (tehát alacsonyabb) dózisban használja valaki az adott szert. Így lesznek rovarok, amelyek "túlélik" az akciót. Vagy mindig ugyanazt a szert használják és ez elősegíti a hozzászokást. Vagy a rovar nem tud érintkezni vele olyan felületen, hogy elpusztuljon stb.,

Egyebekben meg érted is kár, ha a májfunkciód nem fog megfelelően működni, de mindazokért még inkább, akik ezeket a szereket úgy kezelik, mint a lisztet, és mondjuk könyékig belemásznak...
Frimi

Előzmény: Gombócartúrné (508)
Gombócartúrné Creative Commons License 2003.04.09 0 0 508
Ezzel számomra most semmi újat nem mondtál.
Régóta tudom, hogy az igazán hatásos szerek "engedélykötelesek".
Melegvérűekre nálam nem lenne veszély, csak én vagyok, de semmit nem tapasztaltam, amire allergiás lennék.
A rezisztenciának szvsz semmi köze a szakszerűtlen használathoz, csak az hosszú időn keresztüli irtáshoz.

Előzmény: frimi (507)
frimi Creative Commons License 2003.04.09 0 0 507
Ami a foszforsavésztereket illeti, az "igazán hatékonyak" a melegvérűekre is "eléggé hatékonyak", ezért ezeket a szereket csak külön engedély birtokában lehet megvásárolni. Nagyon helyesen!!! Másfelől pedig a szakszerűtlen használat miatt valóban gyorsan ki tud fejlődni a rezisztencia. S ez nem csak a szakszerűtlen használatból következhet, de a hosszú időn keresztüli rendszeres használatból. Ezért szokták ajnálani a növényvédelmi szakemberek a házi kertben is a "váltogatós szerhasználatot".
Frimi
Előzmény: Gombócartúrné (505)
kristly Creative Commons License 2003.04.09 0 0 506
a zselés dolog engem is érdekelne...
bár a belváros legeslegközepén nem biztos, hogy bármi is hatna...:-((
Gombócartúrné Creative Commons License 2003.04.08 0 0 505
Riki, Frimi, Dévér

Az az igazság, hogy én sem szeretem a szerves foszforsav észtereseket, mert hatástalanok. Valahogy totál rezisztensek rá a dögök.
A kizárólagos szerződés alatt nem tudom pontosan, mit kellene értsek, de azt tudom, hogy a papíromon rajta van, ha illetéktelen (tehát az ő oldalukról nézve más cég) is írtást végez, felbontják a szerződést.
Jah, és hogy ez a zselé, amit írtatok. Oké, erről már hallottam.

Kükü Creative Commons License 2003.04.08 0 0 504
Svábbogarak terjesztik a rejtélyes vírust? 03.4.8 10:40
Feltehetőleg a svábbogarak hurcolták be a csatornarendszeren keresztül a lakásokba az atípusos tüdőgyulladás (SARS) vírusát - nyilatkozta egy rádióadásban a hongkongi egészségügyi hatóság igazgatóhelyettese.
Cikk küldése
Nyomtatható verzió
A Reuters által idézett nyilatkozat szerint a svábbogarak által becipelt fertőzött szennyeződés miatt tört ki egy adott házban és környékén különös erővel a kór (csaknem 300-an betegedtek meg ott). Ez igen riasztó perspektívát jelent, hiszen Hongkongban 7 millióan élnek többnyire soklakásos, zsúfolt házakban. Egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy a svábbogarak is vírushordozók, de ha így van, akkor még nehezebb lesz megfékezni a SARS terjedését - mondja a Reuters.
Szerte a világon eddig 2750-en fertőzödtek meg az ismeretlen vírustól, mintegy 20 országban, a halottak száma meghaladja a százat. A legtöbb beteget a kór kiindulási országában, Kínában találták, utána Hongkong következik. A betegség halálozási aránya alacsonyabb, mint a rendes influenzáé - emlékeztetnek orvosok - , de a fertőzésből nagyon gyorsan lesz súlyos tüdőgyulladás. A gyorsan terjedő SARS miatt egyre fenyegetőbb mértékben esik vissza az ázsiai turizmus, s szakértők szerint a térség egész gazdasága súlyos válságba kerülhet.
eMM Creative Commons License 2003.04.08 0 0 503
Én a Martens irtókával írtom a csótányt(ami itt nincs) poloskát(ami viszont van) és hangyát (az meg dögivel van).
Elég jó spray,hamar megmurdálnak tőle, és hatása kezelt felületen is megmarad egy darabig.
Előzmény: frimi (501)
kristly Creative Commons License 2003.04.08 0 0 502
nem igazán por ez, hanem valami lötty lehetett valaha, de megszáradt már...
pontosan nem tudom, hogy mi az, mert nem voltam itt a jeles eseménynél:-)))
Előzmény: frimi (501)
frimi Creative Commons License 2003.04.06 0 0 501
"Mezei" hangyára nem jó a fáraó hangya irtó szer!
Én most is csak azt mondom, hogy csótány csapdával (is) kellene prőbálkozni, mintsem hogy az ember térdig járjon mindenféle "fehér porokban". Egyébként mi az a fehér por?
Frimi
Előzmény: kristly (500)
kristly Creative Commons License 2003.04.06 0 0 500
nnnnnnnnnnnnnna
láttam most este egy csótit lábakkal felfelé... tetszett a látvány
otthon viszont a kis mezei hangyáink nagy ívben elkerülik a csapdát.:-(((
itt benn a padló még mindig fehér a csótiölő szertől. és ma este nem is rajzanak.
Előzmény: frimi (499)
frimi Creative Commons License 2003.04.05 0 0 499
Bocsánat... :-(
Ha fáraóhangyád van, akkor nagyon jó csalétket lehet kapni pusztításukra. Bahurcolják a bolyba és ott nagy lakomát csapnak belőle. fel is dobják a tappancsukat...
Frimi
Előzmény: kristly (498)
kristly Creative Commons License 2003.04.05 0 0 498
kedves Frimi!
hidd el, szivesebben hevernék a párom mellett, de valamikor dógozni is kell, vagy mi...
a csótik a munkahelyemen székelnek, nem otthon - hálisten
Előzmény: frimi (495)
kristly Creative Commons License 2003.04.05 0 0 497
hm...
látom az irtás nyomait, meg a döcögö csótikat is
ma mintha több lenne...
off
otthon elleptek a hangyák, csapdával megyek ma rájuk.
on
Előzmény: riki86 (496)
riki86 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 496
A csapda nem valami jó, szerintem inkább próbáljátok ki a gélezést. Ha kell, tudok telefonszámot küldeni mailben feltéve, ha Bp-n vagytok.
Előzmény: frimi (495)
frimi Creative Commons License 2003.04.04 0 0 495
Végy csapdát! És éjjel inkább feküdj a párod mellett és melengessed!!! :-)
Frimi
Előzmény: kristly (493)
Kükü Creative Commons License 2003.04.04 0 0 494
uuuőőőőgghhhh.......
Előzmény: kristly (493)
kristly Creative Commons License 2003.04.04 0 0 493
nálunk holnap tartanak nagy irtást, eredmény csak annyi lesz, hogy előjönnek az immunis dögök kajálni.
mondjuk szivességből is megdögölhetnének már végre.
minden éjjel áthajtunk 1-2-n a gurulós székkel...
undorító, ahogy roppani bírnak.
szerintem direkt csinálják
Előzmény: riki86 (492)
riki86 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 492
Oszlásnak indult!:O)

Valahogy úgy döglött meg, hogy nem láttad. Szétbontanád a lakást, azért egy-két tetem biztosan akadna.

Előzmény: Dévér (491)
Dévér Creative Commons License 2003.03.31 0 0 491
tudom, de még véletlen sem maradt, mondjuk az utsó (tudod, csak egy maradhat) :)
Előzmény: riki86 (490)
riki86 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 490
Azért, mert azt is felfalják.
Előzmény: Dévér (489)
Dévér Creative Commons License 2003.03.31 0 0 489
De az komoly, hogy egyetlen egy csótánytetemet sem találtunk :)
Előzmény: riki86 (487)
frimi Creative Commons License 2003.03.31 0 0 488
Ez őv alatt volt...
Én csak beidéztemn a szakirodalamt, hogy hiteles legyen...
Frimi
Előzmény: PETYUS (484)
riki86 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 487
Gombócartúrné: Az nem baj, ha más lakásban van, a lényeg, hogy a tiédben ne legyen! Pontosan erre jó a gél, amiről Dévér beszélt. Egy pár helyre kihelyezik egy fecskendővel és leegyszerűsítve a csóti megeszi és megdöglik. Mivel baromi gusztustalan állat és bármin el tud élni, ezért a társai tetemét is elfogyasztja, így is bejut a méreg a szervezetébe. A gél kihelyezése után szinte azonnal nekilátnak a fogyasztásának és tényleg látványos és hatásos az irtás.
Előzmény: Gombócartúrné (471)
Dévér Creative Commons License 2003.03.31 0 0 486
Nem kizárólagos szerződés van velük kötve...
De ha az lenne akkor is belemennék mert a lényeg, hogy totálisan eltűntek a csótányok...
Előzmény: Gombócartúrné (478)
riki86 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 485
Sziasztok!
Most találtalak meg titeket.
Egy kis irkálmány, hogy miért is kell undorodni tőlük?!
"Ezek a kártevők megjelenésükkel nem csupán undort keltenek, hanem élelmiszerekkel érintkezésbe kerülve azokra olyan kórokozókat vihetnek át, melyek az embert megbetegíthetik. Anyagcseréjük rendkívül felfokozott, falánkságának határt szab gyomra nagysága, melyen úgy segít, ha tele van mint annak idején Lucullus vendégei azzal a bizonyos fácántollal. Ürülékében és hányadékában közel negyvenféle baktérium és vírus található.
A rovarok az emberi környezetben való megtelepedésük után igen gyorsan elszaporodnak, mivel a lakásokban, gyárakban, irodaházakban a fűtés a hideg hónapokban is fenntartja azt a hőmérsékletet, mely szaporodásukhoz szükséges. Így elszaporodásuk egész éven át folyamatos. A táv- és központi fűtés csöveinek meleg és nedves környezete létfeltételeiket is állandóan biztosítja."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!