Kobeticnek mintha megtiltották volna, hogy átlőjön, teljesen passzív. A Sióból Pena az egyetlen, aki akar is valamit a belső játékosok közül, és kapu felé mer nézni.

schanc Creative Commons License 2020.09.23 0 0 204

Eckerlével megjött a kapusteljesítmény is?

codi1993 Creative Commons License 2020.09.23 0 0 203

Van de Heijdent meg nem láttam játszani a Siófokban nem tudom vele mi van. Ő helyette tuti ott lenne Kiss Niki ha egészséges.

Előzmény: schanc (202)
schanc Creative Commons License 2020.09.23 0 0 202

Meg ugye bajnokira két fiatalt kell nevezni, hogy feltölthessék a 16-ot. Ha jól sejtem, ez a Siónál Mistina és Lapos.

Előzmény: codi1993 (201)
codi1993 Creative Commons License 2020.09.23 0 0 201

Kommentátor azt mondta kisebb sérülése van.

Előzmény: hatosfalat (197)
codi1993 Creative Commons License 2020.09.23 0 0 200

Én már azt nem értettem hogy miért nem lett lecserélve már  15 perc után.

Előzmény: schanc (198)
schanc Creative Commons License 2020.09.23 0 0 199

Nincs nevezve.

schanc Creative Commons License 2020.09.23 0 0 198

Meglep, hogy Szikora maradt a siófoki kapuban, gyakorlatilag a védőkkel való veszekedésen túl semmit nem csinál.

hatosfalat Creative Commons License 2020.09.23 0 0 197

Egyelőre kapusposzton hozza az ETO, gondolom jön majd Eckerle.

Kiss Niki sérült?

hatosfalat Creative Commons License 2020.09.23 0 0 196

Arra vagyok kíváncsi, hogy Amorim a végén be tudja-e gyújtani a rakétákat. Ha nem, akkor valami komoly gond van nála.

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.09.23 -1 0 195

>Ha lenne videó bíró

Nincs? Hogyhogy?

Előzmény: hatosfalat (193)
schanc Creative Commons License 2020.09.23 -1 0 194

Az első esetet lefújták, azt hittem, ebben a szellemben vezetik végig.

Előzmény: Fradista Utazó (192)
hatosfalat Creative Commons License 2020.09.23 0 0 193

Ha lenne videó bíró, akkor Tomori lehet már nem játszana.

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.09.23 -3 1 192

Azért, ha Oftedalnál, ha nem is a negyedik, de az ötödik lépést mindig lefújnák, vezetne a Siófok.

Előzmény: schanc (189)
schanc Creative Commons License 2020.09.23 0 0 191

Megint fordult a kocka, újra vezet a Siófok.

Hát kíváncsi vagyok, merre hullámzik majd a meccs.

Előzmény: schanc (190)
schanc Creative Commons License 2020.09.23 0 0 190

Szépen zár most hátul a Győr, a Siófoknak fogalma sincs, mit csináljon támadásban.

schanc Creative Commons License 2020.09.23 -1 1 189

Na, most.

És hopp, Oftedalnak lefújták a lépéshibáját! Kemény meccs elé néz a Győr.

Előzmény: schanc (188)
schanc Creative Commons License 2020.09.23 0 0 188

Az M4 közvetítői stábjából senkinek nem tűnik fel, hogy Kobetic "gólját" nem adták meg az elején?

RnD Creative Commons License 2020.09.23 -1 4 187

Lancz négy gólja azért jól jött a Móvárnak a második félidőben (és milyen klassz gólok).

A Vác ellen a szünet után beállt a 40. percben, rögtön lőtt egy gólt, aztán több labdát már nem kapott, tizenvalahány percig csak nézhette a kaput. Tóth Eszti 'irányított' akkor, vagyis inkább saját maga akart mindenáron gólt lőni. Ha Lanczot bevonja a játékba könnyen lehet hogy hamarabb megvan az a meccs a Móvárnak.

RnD Creative Commons License 2020.09.23 -2 4 185

Fehérvár-Móvár: 27-31 (15-16)

A Fehérvár kapujában Dányi Bernadett kezdett, ő nem is olyan régen még Móváron védett. Jól ismerte az ellenfél játékosait, és ezért vagy másért de tény h szuperül teljesített az első félidőben, egyre-másra védte a ziccereket, és indulásból a szélsők, Katona Flóra és Vanika nem is céloztak túl pontosan. A Móvár mindenáron a gyors középkezdéseket és labdafelhozatalokat forszírozta, ezek meg is voltak, de az akciók befejezése nem igazán sikerült. Tóth Eszti első lövését a kapu fölé, a másodikat a kapusba lőtte, a harmadikból, középről már betalált, de aztán kihagyott egy hetest. Kovács Patti első lövése kapu mellé ment és Tilinger is amint beállt, rögtön eladta a labdát. Gyurka János már a 12. percben időt kért (8-4). Tóth Eszti lekerült a pályáról egy időre, Kovács Patrícia és Tilinger irányítottak és vissza is jött  a Móvár viszonylag hamar (21. perc 12-11), bár a Fehérvár jó ideig meg tudta őrizni egygólos előnyét.

Még a szünet után is fordítani tudtak (15-16>19-17-re a 34. percben) de aztán a vendégek átvették az irányítást, elsősorban a jóval hosszabb és minőségibb kispadnak köszönhetően. Először – még az első félidő végén – Stranigg Zsófi bizonyult igencsak jó cserének, három perc alatt két gólt is lőtt (egyet szélről, egyet indulásból) és a szünet után zérószögből is betalált: ilyen magabiztos játékot szélsőtől ritkán látni mint ma tőle (ennek ellenére negyedóránál nem sokkal több játékidőt kapott). Lancz Barbora beállítása a második félidőre szintén telitalálat volt: először talpról lőtt egy klassz gólt középről, utána betörésből majd nyolc méterről átlövésből volt eredményes. Ezekkel a gólokkal ment először kettővel [20-22] majd néggyel [20-24] a Móvár, mondhatjuk úgy is h Lancznak köszönhetően tudták egyértelművé tenni h itt ma csak ők győzhetnek. Beállóban Sirián a minőségi csere, ő is lőtt két gólt (2/2), és a Móvár a félidő közepén tíz perc alatt egy 7-1-es sorozattal eldöntötte a meccset (19-17 >20-24 44. perc). A Fehérvár játékosai elfáradtak a 40. percre, Triscsuknak egymás után két technikai hibája is volt, Temesnek egy perc alatt kétszer kiesett a kezéből a labda, az utolsó tíz percben már szinte csak a fiatalok voltak a pályán, közülük Varga Emőke, aki mit mondjak, brillírozott, négy és fél perc alatt két gólt lőtt és két hetest is kiharcolt.

Ez volt az első mérkőzés amelyiken Afentaler Sára jobbkettőben ötven percen át pályán volt, csak a legvégén cserélték be helyette Triscsukot. Ezért érdemes kicsit részletesebben megnézni milyen játékot is láttunk tőle a Móvár ellen:

Első félidő:

--középről 7 méterről felugrásból faultból kapura lő>szabaddobás  1-1

--jó zárás mozgásból: Triscsuk  j2-ből gól,  mellette a lövéssel egyidőben Afentáler befut és mozgásban el tudja zárni a móvári védőt ezzel 3-1

--assziszt j2>j1 Májer Kiki 4-2

TF j2 8 méteren a védők között elejti a labdát de Májer Kiki megszerzi 5-2

--gól j1 oldalvonal mellett 7 méterre kilépő Vanikát kívülről megkerüli és jobbszélről betalál 7-4

--gól 11 méterről megindul előre és talpról lendületből j2 8 méterről átlövi a falat 10-8

TF j2-ben védőről j3 Bardinak passzolná oldalra a labdát de két védő is van köztük köztük> labdavesztés 13-12

.

--7est kiharcol + kiállítják róla Szarkovát aki j2 betörés közben faultolta [hetest Temes kihagyja de a kipattanót belövi] ezzel 17-16

--ziccerpassz: 9 méteren viszi jobbról felfelé a labdát közben Tóth Eszter abajgatja, de ő faultból b3 9 méterről váratlanul szuper passzt ad ziccerbe előre a hatosra Bardi Fruzsinak > a ziccert Herczeg Lili védi 19-19

--lövés kapura b3 9 méterről talpról két védő között, Herczeg Lili védi de a kipattanóból Bardi Fruzsi 7est tud kiharcolni ezzel 20-20

--kiállítják róla Vanikát aki j2 7 méteren kapura lövés közben faultolta 20-21

TF j2 8 méteren betörés helyett lehúzza a labdát >j1 de Töpfner nem számít rá és kiengedi labdavesztés 20-21 [szvsz azért húzta le jobbszélre mert emberelőnyben szélen szokták befejezni az akciót] >ezután Afentáler annyira dühös majdnem felpofozza magát

--20-24-nél támad a Fehérvár, Afentaler a cipőfűzőjét köti hosszabb ideig, ezen Gyurka János igencsak felháborodik (OK, nem is lehetett passzolni neki egy ideig de előtte szólt a jv-nek h kikötődött a cipőfűzője és a jv engedte az akciót)

--gól felkanyarodás után j3 9 méterről felugrásból ezzel 22-24

--lövés kapufára j2/j3 9 méterről felugrásból 22-24

50'10": lemegy helyette Triscsuk jön át jobboldalra (és beáll Kincső balkettőbe)

Összesen:

3 gól 6 lövésből (ahol az egyiknél a kipattanóból hetes lett, szóval inkább 3/5)

3 gólpassz j1 + 1 ziccerbe adott passz középre

3 kiállítás róla (Tóth Eszter, Vanika, Szarková) + 1 hetest harcol ki

4 technikai hiba (TF):  2 rontott passz + 1 elejtett labda (a Fehérvárnál marad) + 1 belemenés (Tóth Eszter)

….Afentáler Sára ötven perc alatt 7 gól + 2 gólt érő helyzet, a 28 fehérvári gólból 7-et hozott össze, ez a gólok egynegyede. Ez szép teljesítmény, bár ennél azt hiszem többet várunk majd tőle egy-két hónap múlva (és biztos h ő is többet vár el már most is). Talán többször próbálkozhatna betörésekkel (bár ilyen hosszú kihagyás után érthető h nem ezekkel kezdte), és átlövésekben is lehetne bátrabb.

Tóth Niki (a kapus) először csak hetesekre állt be, ezek közül az elsőt Tóth Eszter magasan a kapu fölé lőtte („megbabonázta őt Niki” mondta erre a helyi tv kommentátora). Végül az utolsó hat percre azért becserélték, ezután a Móvár már csak egy gólt lőtt, de több lövés nem is talált kaput tőlük, így Nikinek végül nem lett védése ezen a meccsen.

Nem sokkal a negyvenedik perc után Szarka Adri kihagyott egy óriási ziccert, erre Deli Rita rögtön lekapta és beküldte helyette Háfra Lucát. Aki aztán húsz percig állt ott balszélen, állt és állt…..és egy labdát sem kapott. Ennyi volt neki a meccs. Nehéz az újonc szélsőknek az NBI-ben….

Gerháth Kincső az utolsó tíz percben volt pályán, két átlövéssel kezdte, az egyik 11 méterről a blokkoló védőn pattant meg, a másikat 9 méterről Herczeg Lili védte (lefelé lőtte Kincső, Lili nagyon jól véd lefelé). Ezután elment a kedve az átlövésektől (valahol megértem…) viszont utána kétszer is nagyon jó labdát adott VEm-nek a hatosra (egyikből gól lett, a másikból hetes).

Varga Emőke rövid ideig fent volt már beállóban előtte is, de valójában az utolsó négy és fél percben kapta meg a posztot, és akkor igazi tűzijátékot rendezett. Először középről lőtt gólt (jobbról ügyesen helyzetbe mozogva), aztán kiharcolt egymás után két hetest, egyiket leforgásból Szarkováról, a másikhoz két védő között kapta a labdát, alig volt hely mégis be tudott fordulni…az utolsó gólhoz a labdát már félig hátradőlve a földön tudta megszerezni és innét lefordulva lőtte be a kapuba. Két gól és két hetes négy támadásból nem akármi, és nem akármilyen parádés akciókból ráadásul...

Utasi Linda az első félidő végén hét percre állt be, rögtön adott egy szuper asszisztot középről balszélre, amiből Szarka Adri gólt lőtt. Majd az induló Vanikát védekezte le ügyesen, a saját térfél közepén leütközte és utána a földön a labdára is rávetődött….de a jv-k kiállították, mondván visszahúzta a móvári játékost a vetődésnél (visszanézve az esetet semmi ilyesmi nem történt, nem volt jogos ez a két perc).

A szünet után két kapura lövését visszafújták szabaddobásra, majd jött az a másik szuper passz balszélre amiből Szarka kihagyta a ziccert (és amiért rögtön lecserélte őt Deli). Utasi is a kispadra került rövid ideig, majd visszajött az utolsó tizenkét percre

-- lőtt egy klassz gólt talpról elhajlásból nyolc méterről középről
--kiharcolt egy mintaszerű belemenést tizenöt méteren, amikor Vanikát indították volna
--nem  sokkal később egy másik indítást vett le két védő között középen
--adott egy labdát ziccerbe Bardi Fruzsinak középre (a ziccer kimaradt)
-- és a meccs utolsó góljához egy egészen extrém gólpasszt Varga Emőkének úgy hogy b3 8 méteren az őt oldalra taszító védő fölött beejtette a labdát a hatos elé, de pontosan helyezve, hogy Emőke félig elesve is el tudja kapni és be tudja lőni.

Az átlövések ma nem sikerültek annyira, de Utasinál mindig lehet számítani extra gólpasszokra, labdaszerzésekre és az az egy gól amit lőtt is igencsak speciális volt.

sosavp Creative Commons License 2020.09.22 0 3 184

Mivel a szovetseg nem tudott garanciat vallalni arra, hogy halasztott meccset is lehet halasztani, es zsinorban a harmadik gyanu miatt halasztott meccse lett volna az MTK-nak (egyebkent sem a Kisvardanal, sem a Bekescsabanal nem igazoltak a tesztek a fertozest), nagyon jogosan az MTK nem ment bele a halasztasba, mert ezzel a csapat eredmenyesseget veszelyeztetnek.

Ha az Erd felelos, akkor ne alljon ki, es az MTK kapja meg a 2 pontot, mint ahogy ez a forgatokonyv valoszinusitheto az ETO-Csaba meccs eseteben.

Egyebkent is ez mar igy kabare, belazasodik egy jatekos (mar ha belazasodik, mert ugye ki tudja, mondhat akarmit a csapat, lehet csak Walfischnak megrandult a bokaja), aztan mar halasztani a meccseket allandoan...

Ha valoban komoly fertozes gyanu van, akkor meg ne alljanak ki, az MTK mar eleg jo fej volt, belement minden halasztasba eddig, de aztan ha a tavaszra halasztott tucat meccs eseten meg ok lesznek lazasak, akkor kezdhetjuk a kovetkezo szezont a masodosztalyban.

Karvaly91 Creative Commons License 2020.09.22 0 0 181

Az Érdnél is van gyanús  eset, de az MTK nem járult hozzá a holnapi meccs halasztásához, így elvileg lesz meccs.

Sportszerűek, no comment...

Az ilyen esetek miatt lenne jó az MKSZ részéről szabályozni a halasztásokkal kapcsolatos szabályokat.

hatosfalat Creative Commons License 2020.09.17 0 0 179

A statisztikák az MKSz oldalon másnak sem működnek vagy csak én vagyok béna? Egyedül a játékidőre dob fel adatokat, de mindenkinél nulla percet.

Süni2 Creative Commons License 2020.09.17 -1 0 178

Biztosan nem jó a mérkőzések ilyen mértékű sürítése. A több hónapos kihagyás után pláne.

Előzmény: Tonio 2.0 (177)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.09.17 0 0 177

Érzésre azt mondom, hogy több a sérülés a megszokottnál.

El kéne gondolkodni a menetrenden, hogy tényleg jó -e ennyire összesűríteni a meccseket, néhány sérülés talán megelőzhető lenne, ha több idő lenne regenerálódni!

RnD Creative Commons License 2020.09.17 -1 4 176

Néhány megjegyzés az Érd-DVSC (24-31) meccsről

--Kelemen Vica gyenge formája még most is tart: az első helyzetét indulásból belőtte, a következőt - egy kicsit nehezebben megszerezhető labdából - szintén, de itt a jv-k vonalat fújtak, a harmadik helyzetnél felállt fal ellen megint vonalra lépett. Negyedszer meg a jobb kapufa fölé lőtte a labdát, ziccerből. Mindez történt alig több mint tizenkét perc alatt, és ezután Köstner le is hozta, helyette a tizenhat éves Csernyánszki Lilit küldte be, aki ma valóban gólerősebben játszott (2/3)

-- Az első félidőből tizenöt másodperc volt már csak hátra…a Loki labdát szerzett és indította vele Vukajlovicot, aki valamivel a félpályán túl nagyot kiáltott és a földre rogyott. Nem volt a közelében egy Érd játékos sem, a lába futás közben letapadt és a bal térdének máris annyi…nagyon úgy néz ki az egész bajnoki évének is. Kovács Anna hozta le ölben a pályáról…..:((((((((

--Az Érd csapatában ma Walfisch egyszemélyes produkcióját láthattuk elöl, mezőnyből 6/15 volt a lövőstatja, az első félidő végén még időntúli szabaddobásból is - trükkösen elhajolva -  majdnem betalált és a hetesekre általában őt küldték be. Szabó Kitti csak egy akciógólt lőtt, Mód Noémi egyet sem, és nem is nagyon próbálkoztak, ma mindketten fáradtnak tűntek. Walfisch viszont több mint ötven percig, gyakorlatilag non-stop bírta. Az első félidő vége felé rövid ideig ápolni kellett, ezért három támadásból kimaradt és nem sokkal később Szabó Kittit kiállították. Eljött az a pillanat amikor az Érdnek a két legjobb játékosa nélkül kellett bizonyítania, és – ki gondolta volna – ez kiválóan sikerült. Király Réka először a Loki szélső védőjét megkerülve lőtt szemfüles gólt, majd Mód Noémi harcolt ki hetest középen és be is lőtte a büntetőt, és utána Király Rékától egy még szemfülesebb gólt láthattunk jobbszélről: a Walfisch—Szabó Kitti nélküli három percet 3-0-ra hozta le az Érd, a kiállítást meg 2-0-ra. Azért a csapatban ott van a harci szellem, végig nem adták fel ma sem.

--És még egy: az Érdet előszeretettel nevezik a ’fiatalok csapatának’ akik íme az NBI-ben fejlődhetnek, bizonyíthatnak. De erről szó nincs: az alapjátékosok szinte hatvan percen át ugyanazok: Mézes---Szabó Kitti/Horváth Dóra—Paróczy/Sztankovics –Walfisch—Mód Noémi—Király Réka. Ennek a csapatnak az átlagéletkora 24 év, az egyetlen fiatal játékos köztük a jobbszélső Király Réka (2001-es), aki  ezen a meccsen egyébként jól megszórta magát, lőtt 4 gólt 4 lövésből. Ő az egyetlen érdi nevelés aki játékidőt is kap, a többiek – ugyanúgy mint Szabó Edina idejében – a kispadon ülnek. Csak most többen vannak.

Trombozis2 Creative Commons License 2020.09.17 0 0 175

Borgyosnak jobbulást, mindig rossz látni egy sérülést, különösen, ha egy fiatal játékossal esik meg. Remélem, a diagnózis nem keresztszalagszakadás lesz. Ami a reklámcsíkokat illeti ez már nem újkeletű probléma - addig ne ragasszonak reklámokat a pálya felületére, amíg nem tudják garantálni a hasonló tapadást, mint a pálya többi részén. Kell, hogy legyen erre valamilyen technikai megoldás.