Keresés

Részletes keresés

.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.08 0 0 215
Én a d50 kitobijával használtam, ami nem egy fényeröbajnok, és yo.
Előzmény: ZolaTeso (214)
ZolaTeso Creative Commons License 2006.02.08 0 0 214
A kérdés jó. Viszont majd érdekel, hogy mit hoztál ki belőle, mert akkor lehet, én is arra veszek :)
Előzmény: Törölt nick (213)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.08 0 0 213

Köszönöm a válaszokat !

Az elinfo-nál már nem árulnak ilyesmit...

Az másik cégnél pedig már meg is rendeltem !

Az 52 mm-es Hoya R72 8.691 Ft + kb 1500-200 futár.

Majdem kijön igy 10-ből.....

 

Nem tudom az jó taktika-e , ha az 50 mm-es 1,8 as alapobira vettem a szűrőt , mert ez a legnagyobb fényerejű obim....

Előzmény: Dimage Dani (212)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.02.08 0 0 212
Közben beugrott: én is az Elinfo-nál vettem...
Előzmény: Törölt nick (210)
madgie Creative Commons License 2006.02.07 0 0 211
Hoya R72. Én asszem az Elinfo-tól rendeltem.... vagy az Optiformtól. Mindegy, postán jött utánvéttel, telefonon egyeztettünk. Nem kellett Pestre mennem.
Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.07 0 0 210

Ajánljatok már legyetek szívesek valamilyen jó infra szűrőt Nikon D70-hez.

Olyan link kellene amiről tudnék neten keresztül rendelni , mert vidéki vagyok és nem járok Bp-en.

Köszi !

madgie Creative Commons License 2006.02.07 0 0 209
Télen kora reggel nem fogsz a neten látott minőségű infraképeket csinálni. Ahhoz az kell, hogy tűzzön a nap, meg legyenek zöldek ezerrel. Szóval késő tavasz-nyár, akkor is 10-11 óra után késő délutánig. Ne félj, elvileg tudni fogja a D7D rendesen az infrát. A D70 tudja, és a CCD ugyanaz, meg elvileg a 7D CCD előtti infraszűrője (hotmirror) több fényt/IR-t enged át, mint a többi 6 megapixeles Sony CCD masina.
Előzmény: Duda (208)
Duda Creative Commons License 2006.02.07 0 0 208

remelem is :)

 

raadasul az eg is feher, semmiben nem kulonbozik egy zajos szemcses ff keptol

nem igazan latom hogy lehet ebbol olyan kepet kihozni amit a neten latok

Előzmény: Dimage Dani (207)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.02.07 0 0 207
Szerintem nyáron lényegesen rövidebb záridőt érhetsz el.
Előzmény: Duda (206)
Duda Creative Commons License 2006.02.06 0 0 206

minolta7d

csak arra voltam kivancsi, hogy most reggel termesztes-e hogy keves az infra feny

Előzmény: ceva_sony (205)
ceva_sony Creative Commons License 2006.02.06 0 0 205

Milyen gepen?

A voros normalis, a zajos is ISO 1600 mellett. A hosszu zarido miatt ugyis allvanyt hasznalsz, szoval semmi nem indokolja az ISO 1600-ot. Sokkal szebb lesz alacsonyabb ISO-n. Vorosbol meg utolag kell FF-t, vagy akar szines kepet varazsolni.

Előzmény: Duda (204)
Duda Creative Commons License 2006.02.06 0 0 204

normalis, hogy reggel 9 korul a hoyaval iso1600-on f4/6sec expo ertekeket kapok?

az eredmeny ronda voros zajos kep, semmi extra

Kuulpix Creative Commons License 2006.01.26 0 0 203
OFF:::Közben megnéztem az optiform.hu árlistát és úgy néz ki, hogy ilyen méretben ebben a tartományban jobban jársz a Hoya-val mert csak kb. 12 ezer forint. A Heliopan ebben a tartományban a Hoya-val szemben csak 67mm felett olcsóbb. A 900nm-es Hoya szűrőknél viszont minden méret esetén olcsóbb a Heliopan.
Előzmény: Kuulpix (202)
Kuulpix Creative Commons License 2006.01.26 0 0 202

OFF:::Bocs nem láttam csak most a beírást, biztosabb ha mailben keresel (publikus). De ha már itt tartunk 58 vagy 62-es Heliopan IR 715nm (88A) 15-16 között lehet ha megkapom a kedvezményes árat bár mostanában kicsi a vásárlási kedv úgyhogy kétséges a dolog, de azért ha konkretizálódik akkor jelezz és megmondom mi a helyzet.

ON:::Bejött neked egyébként a 720nm-es vágási határ? A Heliopan elvileg 645-1000nm-ig többfélét gyárt, de eddig nem nagyon találtam infót mi az optimális általános "játékra". Egyébként a kép amit feltettél nagyon tetszik.

Előzmény: fotoblog (185)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.26 0 0 201
Nem rossz, kösz a választ.
Előzmény: fotoblog (200)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.26 0 0 200

 

Dani, mindig minden nálam van a táskámban. Lehet használni, mint a mellékelt kép mutatja. Az infra nem csak habos-mesés képekhez jó. Ha pl. FF képet akarsz, a vörös csatornából remek tónusokat lehet elővarázsolni.. Épületek fotózásához is kellemes, egy napsütötte falfelület textúrája hihetetlenül szép tud lenni infrával.

Előzmény: Dimage Dani (199)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.25 0 0 199
:(
Miért volt egyáltalán nálad? Lehet ilyenkor bármire is használni?
Előzmény: fotoblog (198)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 198
Nem, csak én hagytam el szombaton a kedvenc infraszűrőmet... :(
Előzmény: Törölt nick (196)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 197
elvileg a válasz is :)
Előzmény: madgie (195)
madgie Creative Commons License 2006.01.25 0 0 195
Mail (elvileg) ment...
Előzmény: fotoblog (193)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 194
szombaton :(((
Előzmény: Törölt nick (190)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 193
mailto: photoblog<kukac>uw<pont>hu
Előzmény: madgie (191)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 192

Nekem jó! Dobj már egy mailt, mert szerintem sejtem ki vagy, csak nem vagyok biztos benne. Szerintem a fotovilag.hu -n konzultáltunk már infráról... :)

És hogy tudd: a mikrokendő győzött meg!

Ja, milyen állapotban van a szűrő?

Előzmény: madgie (191)
madgie Creative Commons License 2006.01.25 0 0 191
Persze. hogy kibírom. Az árról gőzöm nincs. Úgy 7500 körül saccolom a használt árát. Ja, mikrokendőt adok hozzá :)))
Előzmény: fotoblog (189)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.24 0 0 189
Februárig kibírod? Ebben a hónapban már nem költenék többet technikára... :)
Mennyiért szabadulnál meg tőle?
Előzmény: madgie (188)
madgie Creative Commons License 2006.01.24 0 0 188
Dehogy. Csak nincs 58-as szűrőmentes obim.
Előzmény: Pecarobi (187)
Pecarobi Creative Commons License 2006.01.24 0 0 187
Tán beleuntál?
Előzmény: madgie (186)
madgie Creative Commons License 2006.01.24 0 0 186
Az 58-asom eladó. Hoya R72, ha kell, írj. Utánvéttel repíthetem...
Előzmény: fotoblog (185)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.24 0 0 185

Kuulpix: a közeljövőben érdekelne egy IR szűrő, mert hétvégén kiesett a táskámból a Hoya R72. (ha valaki Lillafüred környékén találna egy ilyet, akkor az az enyém :)

Mennyiért tudnál 58-as, esetleg a jövőre gondolva 62-es menettel szerezni?

Előzmény: Kuulpix (173)
madgie Creative Commons License 2006.01.24 0 0 184
Venni kell 20Da-t :)))
Előzmény: fotoblog (183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!