Keresés

Részletes keresés

fotoblog Creative Commons License 2006.02.08 0 0 216
Ha előtte megkérdezed, elmondtam volna akkor is...
A lehető legnagyobb átmérőjűt kell venni, mert sosem tudhatod, mikor melyik obira akarod felrakni. Igaz macerás a közgyűrűk használata, de nem tudok annál bosszantóbb dolgot elképzelni, mint amikor az 50mm kevés, kellene egy jó nagy látószög, de a 62-68 -as menetre nem tudod feltekerni a szűrőt...
A fényerőnek ebből a szempontból (számomra) elhanyagolható jelentőssége van. Miért? Én kis digi kompakttal kezdtem infrázni, amivel nagyságrendekkel egyszerűbb ez a műfaj, pusztán azért, mert a kijelzőn látod a képet, oda fókuszálsz, ahová akarsz. Amikor megvettem a 300D-t, utána vért izzadtam, mire az első használható IR képet össze tudtam hozni. Hiába fókuszálsz szűrő nélkül és kapcsolod MF-be az obit, az infravörös fény előrébb fókuszálódik mint a látható! Ha nincs az objektíven IR jelölés, megette a fene az egészet. Ezért én úgy szoktam (bár a Sigma 70-300-on van ilyen jel), hogy az alsó fókuszpontot választom ki, kissé a téma elé állítom, feltekerem a szűrőt és lerekeszelem 8-10 környékére. A 300D tud infraszűrővel fókuszálni, és így nagy valószinűséggel az is éles lesz, amit szeretnék. Innentől kezdve mindegy, hogy az obi 1,8 vagy 4,5 fényerejű. Max. az objektív rajza nem mindegy.
Ja, jut eszembe: a werkfoto.hu -n van egy cikkem az infra alapjairól, sajnos a folytatást azóta sem írtam meg, de hátha segítek ezzel is valakinek...
Előzmény: Törölt nick (213)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.08 0 0 215
Én a d50 kitobijával használtam, ami nem egy fényeröbajnok, és yo.
Előzmény: ZolaTeso (214)
ZolaTeso Creative Commons License 2006.02.08 0 0 214
A kérdés jó. Viszont majd érdekel, hogy mit hoztál ki belőle, mert akkor lehet, én is arra veszek :)
Előzmény: Törölt nick (213)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.08 0 0 213

Köszönöm a válaszokat !

Az elinfo-nál már nem árulnak ilyesmit...

Az másik cégnél pedig már meg is rendeltem !

Az 52 mm-es Hoya R72 8.691 Ft + kb 1500-200 futár.

Majdem kijön igy 10-ből.....

 

Nem tudom az jó taktika-e , ha az 50 mm-es 1,8 as alapobira vettem a szűrőt , mert ez a legnagyobb fényerejű obim....

Előzmény: Dimage Dani (212)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.02.08 0 0 212
Közben beugrott: én is az Elinfo-nál vettem...
Előzmény: Törölt nick (210)
madgie Creative Commons License 2006.02.07 0 0 211
Hoya R72. Én asszem az Elinfo-tól rendeltem.... vagy az Optiformtól. Mindegy, postán jött utánvéttel, telefonon egyeztettünk. Nem kellett Pestre mennem.
Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.07 0 0 210

Ajánljatok már legyetek szívesek valamilyen jó infra szűrőt Nikon D70-hez.

Olyan link kellene amiről tudnék neten keresztül rendelni , mert vidéki vagyok és nem járok Bp-en.

Köszi !

madgie Creative Commons License 2006.02.07 0 0 209
Télen kora reggel nem fogsz a neten látott minőségű infraképeket csinálni. Ahhoz az kell, hogy tűzzön a nap, meg legyenek zöldek ezerrel. Szóval késő tavasz-nyár, akkor is 10-11 óra után késő délutánig. Ne félj, elvileg tudni fogja a D7D rendesen az infrát. A D70 tudja, és a CCD ugyanaz, meg elvileg a 7D CCD előtti infraszűrője (hotmirror) több fényt/IR-t enged át, mint a többi 6 megapixeles Sony CCD masina.
Előzmény: Duda (208)
Duda Creative Commons License 2006.02.07 0 0 208

remelem is :)

 

raadasul az eg is feher, semmiben nem kulonbozik egy zajos szemcses ff keptol

nem igazan latom hogy lehet ebbol olyan kepet kihozni amit a neten latok

Előzmény: Dimage Dani (207)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.02.07 0 0 207
Szerintem nyáron lényegesen rövidebb záridőt érhetsz el.
Előzmény: Duda (206)
Duda Creative Commons License 2006.02.06 0 0 206

minolta7d

csak arra voltam kivancsi, hogy most reggel termesztes-e hogy keves az infra feny

Előzmény: ceva_sony (205)
ceva_sony Creative Commons License 2006.02.06 0 0 205

Milyen gepen?

A voros normalis, a zajos is ISO 1600 mellett. A hosszu zarido miatt ugyis allvanyt hasznalsz, szoval semmi nem indokolja az ISO 1600-ot. Sokkal szebb lesz alacsonyabb ISO-n. Vorosbol meg utolag kell FF-t, vagy akar szines kepet varazsolni.

Előzmény: Duda (204)
Duda Creative Commons License 2006.02.06 0 0 204

normalis, hogy reggel 9 korul a hoyaval iso1600-on f4/6sec expo ertekeket kapok?

az eredmeny ronda voros zajos kep, semmi extra

Kuulpix Creative Commons License 2006.01.26 0 0 203
OFF:::Közben megnéztem az optiform.hu árlistát és úgy néz ki, hogy ilyen méretben ebben a tartományban jobban jársz a Hoya-val mert csak kb. 12 ezer forint. A Heliopan ebben a tartományban a Hoya-val szemben csak 67mm felett olcsóbb. A 900nm-es Hoya szűrőknél viszont minden méret esetén olcsóbb a Heliopan.
Előzmény: Kuulpix (202)
Kuulpix Creative Commons License 2006.01.26 0 0 202

OFF:::Bocs nem láttam csak most a beírást, biztosabb ha mailben keresel (publikus). De ha már itt tartunk 58 vagy 62-es Heliopan IR 715nm (88A) 15-16 között lehet ha megkapom a kedvezményes árat bár mostanában kicsi a vásárlási kedv úgyhogy kétséges a dolog, de azért ha konkretizálódik akkor jelezz és megmondom mi a helyzet.

ON:::Bejött neked egyébként a 720nm-es vágási határ? A Heliopan elvileg 645-1000nm-ig többfélét gyárt, de eddig nem nagyon találtam infót mi az optimális általános "játékra". Egyébként a kép amit feltettél nagyon tetszik.

Előzmény: fotoblog (185)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.26 0 0 201
Nem rossz, kösz a választ.
Előzmény: fotoblog (200)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.26 0 0 200

 

Dani, mindig minden nálam van a táskámban. Lehet használni, mint a mellékelt kép mutatja. Az infra nem csak habos-mesés képekhez jó. Ha pl. FF képet akarsz, a vörös csatornából remek tónusokat lehet elővarázsolni.. Épületek fotózásához is kellemes, egy napsütötte falfelület textúrája hihetetlenül szép tud lenni infrával.

Előzmény: Dimage Dani (199)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.25 0 0 199
:(
Miért volt egyáltalán nálad? Lehet ilyenkor bármire is használni?
Előzmény: fotoblog (198)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 198
Nem, csak én hagytam el szombaton a kedvenc infraszűrőmet... :(
Előzmény: Törölt nick (196)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 197
elvileg a válasz is :)
Előzmény: madgie (195)
madgie Creative Commons License 2006.01.25 0 0 195
Mail (elvileg) ment...
Előzmény: fotoblog (193)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 194
szombaton :(((
Előzmény: Törölt nick (190)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 193
mailto: photoblog<kukac>uw<pont>hu
Előzmény: madgie (191)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 192

Nekem jó! Dobj már egy mailt, mert szerintem sejtem ki vagy, csak nem vagyok biztos benne. Szerintem a fotovilag.hu -n konzultáltunk már infráról... :)

És hogy tudd: a mikrokendő győzött meg!

Ja, milyen állapotban van a szűrő?

Előzmény: madgie (191)
madgie Creative Commons License 2006.01.25 0 0 191
Persze. hogy kibírom. Az árról gőzöm nincs. Úgy 7500 körül saccolom a használt árát. Ja, mikrokendőt adok hozzá :)))
Előzmény: fotoblog (189)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.24 0 0 189
Februárig kibírod? Ebben a hónapban már nem költenék többet technikára... :)
Mennyiért szabadulnál meg tőle?
Előzmény: madgie (188)
madgie Creative Commons License 2006.01.24 0 0 188
Dehogy. Csak nincs 58-as szűrőmentes obim.
Előzmény: Pecarobi (187)
Pecarobi Creative Commons License 2006.01.24 0 0 187
Tán beleuntál?
Előzmény: madgie (186)
madgie Creative Commons License 2006.01.24 0 0 186
Az 58-asom eladó. Hoya R72, ha kell, írj. Utánvéttel repíthetem...
Előzmény: fotoblog (185)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.24 0 0 185

Kuulpix: a közeljövőben érdekelne egy IR szűrő, mert hétvégén kiesett a táskámból a Hoya R72. (ha valaki Lillafüred környékén találna egy ilyet, akkor az az enyém :)

Mennyiért tudnál 58-as, esetleg a jövőre gondolva 62-es menettel szerezni?

Előzmény: Kuulpix (173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!