Keresés

Részletes keresés

Songoka Creative Commons License 2024.01.14 0 0 47356

Sziasztok

Bekerültem a mátrixba és nem tudok kijönni belőle.
Adott egy Ariston Genus One a szokásos 5p3 5p1 és 501es hibákkal. sokat olvasgattam, írták többen is hogy ideig órig az automatikus kalibrálás megoldotta nekik a gondot.
Nosza fogtama  szervízkönyvet elolvastam mitkell csinálni megcsináltam. És itt jön a csavar. 
Mindenhol azt írják a végén kikell dobjon a főoldalra de eza  szar engem a kalibrálás elejére dob minden kör végén és kilépés NINCS csak előre és újra kalibrál újra és újra. Megcsinálja a kalibrálást a légtelenítést és kezdődik előről.
Az áramtalanítás sem segít mert ugyanott kapcsol vissza :D
Bárkinek bármi ötlete hogytudok az ördögi körből szabadulni?

Köszönöm

blackbile Creative Commons License 2024.01.14 0 0 47355

Miért nem a Homort hívod fel?

Előzmény: Lali65 (47347)
Zs:) Creative Commons License 2024.01.13 0 0 47354

Ok!

Előzmény: Lali65 (47352)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.01.13 0 0 47353

ha jol számoltam 13 hibaok van felsorolva es az csak egy a sok közul.

Előzmény: Lali65 (47351)
Lali65 Creative Commons License 2024.01.13 0 0 47352

Erre a gépköny felsorol mindent.

Előzmény: Zs:) (47348)
Lali65 Creative Commons License 2024.01.13 0 0 47351

Sajna ennek semmi köze a hibához. Mi köze lenne a "feszültségingadozásnak" a beállított előremenő vízhőmérséklethez?

Előzmény: Mutual Friend (47349)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.01.13 0 0 47350

kb 1 perc volt ...

Előzmény: Zs:) (47348)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.01.13 0 0 47349
Előzmény: Lali65 (47347)
Zs:) Creative Commons License 2024.01.13 0 0 47348

És mi az A43 hiba?

Előzmény: Lali65 (47347)
Lali65 Creative Commons License 2024.01.13 0 0 47347

Üdvözlet! Szeretnék tanácsot kérni: Van egy Unical Kone C24 kazán amelyik 55 C fokos előremenő víz hőmérséklet beállításnál nagyon ritkán (több nap) leáll A43 hibával de 60 C fokos előremenő vízhőmérséklet beállításnál 1 valószínüséggel 20 percen belül adja az A43 hibát. Előre is köszönöm az észrevételeket.

siletto Creative Commons License 2024.01.12 0 0 47346

Van, aki meg a Vaillantot pont a párhuzamosan kötött hőcserélő miatt köpködi. 

 

Viszont az tény, hogy a "régről maradt" hirnevük elég jó. 

Előzmény: Sony Black (47343)
Dexter810323 Creative Commons License 2024.01.12 0 0 47345

Szia,

 

nekem a bosch kazán képes ilyet csinálni időjáráskövető módban mondjuk egy ct200-as termosztáttal. ha alkalmazásból kikapcsolom az időjáráskövetést is figyelmen kívül hagyja a kazánon beállított értékeket, hiába van a kazánon az előremenő 60 fokra téve sem lesz melegebb a kinti hőmérsékletre kalkulálttól... ez akkor ciki ha nem kap kinti hőfokra értéket a bosch szervertől (egyre többet van ilyen sajnos) vagy karbantartják magát a bosch szervereket (idén 2x volt most a hidegebb napokban) ilyenkor az alkalmazás is használhatatlan, és csak a beprogramozott időprogramok futnak le (ha rossz a görbe beállításod vagy meleges lesz vagy fázni fogsz). hangolási lehetőség nincs. gyors megoldás ilyenkor hogy ct200 le, és a vezetékét rövidrezárva fűt a kazán a kazánon beállított értékekkel... maga a kazán nekem hibátlan a maga lassan 6 évével. de a bosch hozzáállása a dolgokhoz katasztrófális manapság. angol fórumon kell értesüljek róla hogy szerver karbantartás van, vagy kiesett egy szerver vagy bármi, és csak annyit közölnek hogy sajnálják és ne piszkáld... sem email, sem telefonra értesítés semmi. egy felhő alapú internetes időjáráskövetésre képes felhasználói szokásokat tanulni képes termosztátnál ami 100e forint, nem szabadna ilyen bakinak előfordulnia szerintem... hátha nálad is hasonló a gond

Előzmény: Bandi1976 (47342)
blackbile Creative Commons License 2024.01.12 -1 0 47344

Ritka az ilyen őszinte vélemény szakembertől manapság...

Előzmény: Sony Black (47343)
Sony Black Creative Commons License 2024.01.11 0 0 47343

Korábban én is ajánlottam ezt és a 100-ast is, meg úgy magát a Viessmannt. Ameddig nem szervizeltem őket. Mostanság elmondhatom hogy elég sokat csináltam ahhoz, hogy véleményem legyen róla. Fikázásba nem akarok bele menni... Maradjunk annyiban, túl van hájpolva. Inkább kerüld el Ilyen nagyobb kazánba inkább Vaillant

Előzmény: siletto (47341)
Bandi1976 Creative Commons License 2024.01.11 0 0 47342

Sziasztok

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni a kondenzációs kazánommal kapcsolatban

Egy kb, 2,5-3 éves Riello Start Condens 25 kis típusú kazánról lenne szó. Az elmúlt napokban azt vettem észre, hogy a termosztát által beállított hőfokot nem nagyon akarja elérni, szinte egész nap megy a kazán. A fűtővíz hőfok 38-42 között változik, hiába állítom a potmétert 60-80forka. Melegvizet nem készít.

 

Előre is köszönöm a segítséget

 

 

siletto Creative Commons License 2024.01.10 0 0 47341

Sziasztok!

 

Valaki szerelt már fel Vitodens 200 kazánt?

 

Mit tud ez a készülék majdnem 2 millióért, azon kívül hogy lemegy 2.5kW-ig(német tájékoztató szerint 1.9kW-ig)?

maverick0421 Creative Commons License 2024.01.09 0 0 47340

Szia. Hmv-s. Nem kezdi el, csak kikapcsol a fűtés ha hideg víznèl nyomás esés van. Fűtési körben 1.4 bár a nyomás. Karbantartás volt rajta fűtési szezon elején, de azt nem tudom a vizjarat volt-e tisztítva.

 

Előzmény: Zs:) (47339)
Zs:) Creative Commons License 2024.01.09 0 0 47339

A HMV átfolyásérzékelős vagy hőmérséklet érzékelős?

Mikor volt a kazánban a vízjárat tisztítva?

Nekem nem világos a leírásod! El is kezdi a meleg víz készítést a kazán, vagy csak tippeled, hogy mit csinál?

Fűtés oldali víznyomás rendben van?

Előzmény: maverick0421 (47338)
maverick0421 Creative Commons License 2024.01.09 0 0 47338

Végülis a csapok cseréje nem segített. Esetleg valami tipp valakinek, hogy a kazánnak mi lehet a gondja ami ilyen jelenséget okoz?

Előzmény: maverick0421 (47330)
maverick0421 Creative Commons License 2024.01.09 0 0 47337

Szia. 

 

Igen. Köszönöm, én is erre jutottam, szóval a holnapi napon csapot cserélek és kiderül megoldja-e a problémát.

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :) 

siletto Creative Commons License 2024.01.09 0 1 47336

Szia!

Szerintem csak a csapokkal lesz a probléma!

 

Zárd ki azt az egy keverős csaptelepet, az a biztos.

 

Még az is lehet, hogy a keverős csap átenged a hideg-meleg között, és ha megnyitsz egy csapot, átszív némi melegvizet a hideg ágba, ezért érzékeli a kazán a vízelvételt. Ez simán lehet kosz vagy kopás miatt is, ami tavaly nem volt meg.

 

Előzmény: maverick0421 (47334)
haschberg Creative Commons License 2024.01.09 0 0 47335

Sziasztok!

 

Termomax Inka 35 kazán ventilátora magas fordulaton rezegteti az egész kazánt. Vissza is szabályoz és utána ha újra megemeli a fordulatot, már nem rezeg. Lenne valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a hiba?

 

Köszi H

 

maverick0421 Creative Commons License 2024.01.09 0 0 47334

Kettő darab keverős csap van összesen az egész rendszerben. A többi hagyományos. Ebből egyet kitudok zárni a rendszerből a sarokszelepekkel. Ha bármi mást nyitok meg, akkor is ez történik, azért gondolom, hogy nem ezzel van a hiba. Illetve a csapok előbb kerültek a rendszerbe mint a hiba jött volna. Tavaly ugyan így, hibátlanul működött. 

nagykunsági Creative Commons License 2024.01.08 0 0 47333

Csinál ilyet a termosztatikus csap. Átenged a meleg ága. 

Előzmény: Mutual Friend (47332)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.01.08 0 0 47332

No de ha lehuzza a WC-t akkor is ezt csinalja.

Előzmény: nagykunsági (47331)
nagykunsági Creative Commons License 2024.01.08 0 0 47331

Mivel a HMV-nek elsőbbsége van a fűtéssel szemben, ez nem a kazán hibája.

 

Kazán azt érzékeli, hogy vízáramlás van. 

 

Itt azt kell kikeresni,  ha megnyitod a hideg vizet, miért van áramlás, a melegvíznél?

Én első körben a termosztatikus csapot/kat ellenőrízném. 

Ha van. 

Keverőszelepet. Ha van. 

Előzmény: maverick0421 (47330)
maverick0421 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 47330

Sziasztok.

 

Remélem találkozott már valaki az alábbi hibával és tud benne nekem segíteni. Immergas victrix exa 28-as kombi kazánom van beépítve. 3eves múlt a készülék, karbantartás minden évben volt rajta, de ebben a szezonban elkezdett egy olyan jelenséget produkálni, hogy ha megy a fűtés, és közben a házban bárhol kinyitom a hideg vizet akkor lekapcsol a fűtés, mintha meleg vizet próbálna előállítani. Az összes csapra csinálja és a wc-re is. Tehát jelenleg nem tudom használni a melegvíz részét a kazánnak, mert úgy állandóan arra kell figyelni mikor fűt. Ha elvan zárva a kazánba befelé érkező hideg víz akkor hibátlanul működik. Szerelő már járt itt, átnézte nem talált hibát. A bemenő hidegvíz csőben a kazán elé be lett építve egy visszacsapó szelep, hátha nyomás ingadozás okozza a problémat, de így is maradt a jelenség. Ha valakinek van ötlete ami segíthet, azt szívesen fogadom. 

Köszi előre is.

Keeper83 Creative Commons License 2024.01.07 -3 0 47329

Megpróbálok az eredeti felvetésre is válaszolni, de előtte a Te megjegyzéseidet szeretném egy "picit" kiigazítani:

 

1. "Ez így van jól, ilyenkor adja le a radiátor a meleget." - Az igaz, hogy "leadja a meleget", azaz kihül a fűtővíz, de az, hogy mekkora a deltaT (mennyivel hidegebb a visszatérő az előremenőnél) önmagában semmit nem mond a radiátor aktuális hőleadásáról, mert a hiányzik hozzá a tömegáram (a leadott hő arányos a deltaT és tömegáram szorzatával). Példa: melyik radiátor ad át több hőt a szobának, az amelyik 50 fok felül és 25 fok alul vagy az, amelyik 50 fok felül és 40 fok alul? Ebben a példában - a kazán előremenő hőmérsékletét fixnek tekintve - egyértelműen a magasabb szivattyúfordulathoz tartozik a második eset, amiből magasabb átlagos radiátorhőmérséklet adódik, tehát magasabb lesz a hőleadás a szobában. Az általad leírt tévhit kb. havonta felbukkan itt. Összefoglalva: azonos rendszert és változatlan kazán előremenő hőmérsékletet tekintve mindig az a radiátór ad le több hőt, amelyiknek MELEGEBB az alja!

 

2. "Azért áll le hamarabb, mert most van jól beállítva a rendszer, nem kell neki annyi melegítés, mint korábban." - nem a rendszer áll le (nem a termosztát kapcsol ki!), hanem szegény kazánégő kapcsol ki, mert a hőleadók az adott ROSSZ beállítás mellett nem tudják leadni a kazán minimum teljesítményén megtermelt hőt sem. Előremenő hőfok túlmelegszik a beállított küszöbön, égő leáll és szivattyú csak keringet, majd egy idő után égő újra begyújt, túlfűt, égő leáll, stb. Ez a kapcsolgatás a leggázpazarlóbb üzemmód, mert a begyújtáskörüli tranziens állapotban borzasztó a hatásfok, ami nem is tud túl sokáig állandósulni, mert kezdődik a ciklus előlről.

 

3. "Hagyd modulációson a szelepet, és had dolgozzon úgy, ahogy jó neki." - A kérdező a szivattyú modulációjáról írt nem pedig szelepről, ez így elég nagy zagyvaság lett



A kérdezőnek:

 

Valószínűleg a két kisebb radiátor összességében egy nagyobb folytást ad a hidraulikus rendszernek, esetleg alapból nagyobb hőleadásra képesek, ezért melegednek kevésbbé. A második esetben a helyiség felfűtés nem gond, míg az első esetben igen. A felvetésedből én ezt az utóbbit gondolom, ami miatt új hidraulikai beszabályzásra lenne szükség. Ezt a közebbi radiátorok folytásával el is kezdtél. Azonban így a közelebbi radiátorokon a folytás miatt lecsökkent tömegáram csökkentette a hőleadást is, mellyel a teljes hőleadó oldal (összes régi és 2 új radiátor együtt) hőleadó teljesítménye az aktuális beállítás mellett a kazán minimum teljesítménye alá csökkent, beállt a kapcsolgatásos üzemmód. Fentebb írtam, hogy a rendszer hőleadási teljesítménye bizonyos határok között egyenesen arányos a deltaT és a tömegáram szorzatával. A szivattyú magasabb fokozatba kapcsolásával növelted a tömegáramot, ami azonos előremenő hőmérséklettel (még a deltaT csökkenése mellett is!) növelte a hőleadást, a kazán kilépett a kapcsolagatós állapotból. Másik lehetőség a szorzat másik tagjának növelés, amit a kazán előremenő hőmérsékletének emelésével érhetsz el. Az én ajánlatom, hogy maradjon a szivattyú modulációs módban (nem ismerem a konkrét kazántípust, de el tudom képzelni, hogy ilyenkor beállítható neki elvárt deltaT érték is akár), de fokozatosan emelj az előremenő hőmérsékleten amíg vissza nem áll a kapcsolgatás nélküli üzemmód.

A termofejek, ha vannak, hasonlóan meg tudják "bolondítani" a kazánt a felfűtés végén nagyon lecsökkentett hőleadás miatt, de erről nem írtál.

Előzmény: KZsolio (47328)
KZsolio Creative Commons License 2024.01.07 0 0 47328

Szia,

 

"A visszatérő cső közel sincs olyan meleg mint az elmenő."

 

Ez így van jól, ilyenkor adja le a radiátor a meleget.

 

Azért áll le hamarabb, mert most van jól beállítva a rendszer, nem kell neki annyi melegítés, mint korábban.

 

Hagyd modulációson a szelepet, és had dolgozzon úgy, ahogy jó neki.

 

Ha nincs elég meleg, vedd feljebb a termosztátot.

 

 

Előzmény: reg1000 (47327)
reg1000 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 47327

Van egy kis falikazán problémám.

 

Radiátoros központifűtés,

 

Ariston class one falikazán.

 

Kicseréltem a legtávolabbi legnagyobb radiátort két kissebbre.

 

Nem melegedett, ezért zártam a közelebbi radiátorokon a torlószelepeken.

 

Azóta melegszik legtávolabbi is, viszont a kazán lángja elég hamar leáll.

 

A visszatérő cső közel sincs olyan meleg mint az elmenő.

 

A szivattyú megy tovább, aztán visszakapcsol a láng is pár perc múlva.

 

Menüben a szivattyúsebesség eredetileg 2-re (modulációs) volt állítva.

 

Ha átállítom 1-re (gyors), akkor nem áll le a láng, de így nem lesz baja hosszútávon?

 

Ha 0-ra (lassú) állítom, akkor is sűrűn leáll.

 

Ha kinyitom az összes torlót, és a sebességet 2-re állítom, akkor sem állogat le, de úgy meg nem elég meleg a távoli radiátor.

 

Szóval az a megoldás, hogy gyorsra állítom a szivattyút?

 

Vagy valami más baj van?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!