Keresés

Részletes keresés

Superb_ Creative Commons License 2007.01.02 0 0 524
Jó volt, néztétek? Azért Kano a számítógép mellől a Prof pedig a fedélzetről hiányzott.
Superb_ Creative Commons License 2007.01.01 0 0 523
Már csak egyszer kell aludni. :)
Előzmény: motyo_1999 (522)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 522
A végleges tények: január 2-án kedden 20:00-kor indul a széria, ezután minden kedden ugyanekkor, az ismétlések pedig szombatonként 16:00-kor.
Superb_ Creative Commons License 2006.12.12 0 0 521
Jól indul az év! :))
Előzmény: motyo_1999 (519)
tippancs Creative Commons License 2006.12.12 0 0 520
Hurrá!!
Előzmény: motyo_1999 (519)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.12.12 0 0 519
Az újévi malac mellé a desszert: január 2-án indul a sorozat a Filmmúzeumon.
BJ007 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 518

Sziasztok!

 

Budapesten beszerezhetőek az eagle-k, megrendelés alapján.

 

Nekem már van...

 

A lurdy házban a modell bolt mellett!

 

06-1-456-1456

 

agoston@gmx.at

 

Nagyon jó minőségben, fém-műanyag kivitel, lecsatolható laboratórium, konténer...

 

Sok szerencsét!

 

BJ

motyo_1999 Creative Commons License 2006.08.25 0 0 517
Igen, tőled származik az eredeti információ, ez indított el, úgyhogy köszi mégegyszer!
Csak én közben jártam benn a Filmmúzeumnál, ahol is Kertész Márta face-to-face is közölte a kétségbevonhatatlan tényeket, ezért erősítettem rá az infóra.
Előzmény: Merci-autósbolt (516)
Merci-autósbolt Creative Commons License 2006.08.25 0 0 516

Megerősíteném!!!!

Én kérdeztem meg a filmmúzeumtól.

És valóban azt mondták, hogy januárban indul az új 24 rész.

Superb_ Creative Commons License 2006.08.23 0 0 515

Nohát, végre jó hírek!!!

 

Köszönöm, majd letöltöm.

Előzmény: motyo_1999 (514)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 514
Az információ megerősíttetett: januártól lehet ismét az üvegre tapadni. A szerződés múlt héten megérkezett, talán azóta már a szinkronstúdióban is serénykednek a szakemberek.

Ennek tiszteletére ráncba szedtem a honlapot, pár jelentéktelen kiegészítést is tettem. Új címe:
http://alfaholdbazis.webe.hu/
rövid időn belül pedig a sokkal előkelőbb alfaholdbazis.hu-ra változik majd.

Suberb: te akartad nemrég alfásítani a windowsodat. Feltettem egy régi screensaveremet, ami eddig valamiért elfelejtődött, használd egészséggel!
Superb_ Creative Commons License 2006.08.14 0 0 513

A solaria.hu-n láttam. De most éppen nem látom. Érdemes nézegetni, akit érdekel a sci fi.

 

Off: az újjávarázsolt galactikát érdemes olvasgatni? Biztos olvastátok annak idején a régit! Milyen az új?

Előzmény: motyo_1999 (512)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 512
Hm, igen, látom, hogy az sfportal.hu ismét kitette a kis bannereket, ott esetleg felbukkanhatott a régi reklámom, bár ahogy elnézem, iszonyú mázli kell hozzá...
Előzmény: Superb_ (511)
Superb_ Creative Commons License 2006.08.14 0 0 511
Várjuki már nagyon. Lehetne megint az első sorozatot lenyomni éjféltől és 2-ától kezdődhetne az új sorozat. Majd javasoljuk a Filmúzeumnak. Egyébként éppen valami sci fi oldalon mozogtam (galaktika talán) és ott Motyó Holdbázis oldala volt a reklám. Nagyon helyes! :)
Előzmény: motyo_1999 (510)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 510
Nocsak, köszi az infót!
Bevallom, azt hittem, hogy ez a dolog szépen el fog sikkadni az idő hullámain, de akkor mostantól ismét vigyázzban állok!

;)
Előzmény: Merci-autósbolt (509)
Merci-autósbolt Creative Commons License 2006.08.14 0 0 509

Megtudtam a Filmmúzeumtól, hogy kb. januártól lesz vetítve újabb 24 része az Alfa Holdbázisnak.

tippancs Creative Commons License 2006.07.20 0 0 508
Van amit csak azzal lehet... :)
Előzmény: Superb_ (507)
Superb_ Creative Commons License 2006.07.20 0 0 507
Persze azért vigyázni kell azzal, amit az olyan alakok állítanak mint én, aki képes felhúzós super8-as filmkamerát használni 2006-ban!! ;)
Előzmény: tippancs (506)
tippancs Creative Commons License 2006.07.20 0 0 506
Én is hasonlót érzek. Sőt. Meglátok olyanokat is amit akkor nem, ami még fokozza a régi érzést. Szoktam is mondani ilyenkor, hogy már akkor milyen jól megcsináltak dolgokat.
Előzmény: Superb_ (502)
tippancs Creative Commons License 2006.07.20 0 0 505
Igen, az egy külön kategória. Más témában is csináltak hasonlót. :)
Előzmény: motyo_1999 (501)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 504
Ma volt szerencsém találkozni egy szimpatikus Alfa-kedvelő párral (érdekes, hogy időről időre váratlanul újabb érdeklődők bújnak elő a rejtekhelyeikről), szóval ők állítják, hogy a 80-as években az ő városi televíziójuk (sajnos elfelejtettem, melyik város volt) rendszeresen ismételt MTV által levetett filmeket, többek között az Alfát is.
Ez mindenesetre érdekes adalék az Alfa magyarországi történetéhez, amelyről eleddig azt tartottuk, hogy egyszeri megismételhetetlen (pontosabban megismétletlen) üstökös volt az itthoni televíziózás sötét egén.

Hát ezt túlfogalmaztam.
motyo_1999 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 503
Köszönöm, pontosan így érzem én is, és valószínűleg Tippancs is. :)
Igazából ez a korrekt válasz minden Alfával kapcsolatban felmerülő kritikára. De mivel sajnos már felnőttek vagyunk, ezért néha muszáj úgy tennünk, mintha komolyan akarnánk megvitatni a filmet ;)
Ebből a szempontból az már csak a sors ajándéka, hogy felnőtt fejjel is a legértékelhetőbb filmek közé tartozik!
Előzmény: Superb_ (502)
Superb_ Creative Commons License 2006.07.19 0 0 502

Érdekes, nekem nem volt hiányérzetem.

 

Az Alfától azt kaptam amit vártam. Viszont én nem is akarok túl sokat megtudni a készítés részleteiről (ez nehezen megy :) ) mert igyekszem beleélni magam és az akkori szememmel nézni. Ha ezt így csinálod, akkor működik a dolog. Ugyanez igaz ha Winettou-t vagy Vernét esetleg Jókait olvasol esetleg Bud Spencerék újra dühbe jönnek. Nem tudom ezeket a dolgokat objektív módon szemlélni,  egyszerűen visszavisznek egy kicsit a gyerekkoromba, ugyanúgy, mint néha egy illat egy érzés vagy ilyesmi, Proust erről írkált össze egy pár kötetet. Szóval a szemlélésben visszakapott emlékeink adják a dolog varázsát, ezért nem is kell ezen semmit változtatni. Majd a mostani korosztályoknak is lesz valami hasonló, ami lehet, hogy egy számítógépes játékélmény vagy ilyesmi.

motyo_1999 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 501
Egyébként a némafilmnek megfelelő részekről jut eszembe. Talán nem is kellett annyira összeválogatni.
Ha megnézted a másik kis humor-filmecskét, annak is a sitcom-részét. Félelmetes, hogy egy olyan filmrészlet, amit eredetileg halál komolynak szántak az alkotók, megfelelő zene és jól elhelyezett nevetések segítségével tökéletesen idióta vígjátéknak hat.

Mondjuk tegyük hozzá, hogy a második évad sajnos tökéletes alany az ilyesfajta átlényegítésekhez.....
Előzmény: tippancs (499)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 500
Akkor mégsem értettelek annyira félre. Te bizonyos kisebb változtatásoktól várnád, hogy a mai közönségre is hasson az Alfa.
Erre mondtam, hogy szerintem az SW sem a változtatások miatt hat a maiakra, tehát ez valószínűleg nem megoldás.

Az Alfa a hetvenes évekre van hangolva. Az akkor uralkodó, és az embereket izgató jövőképet produkált. Ma a tudománynak sokkal kisebb az ázsiója, inkább a tudományon túl fekvő dolgok izgatják az embereket, a technika pedig teljesen hétköznapivá vált.
Talán ha valóban újra beindulnának a Hold-utazások, ne adj Isten a Mars-utazások, akkor valami visszajöhetne abból a hangulatból, de ugyanaz már soha nem lesz. Az Alfa csak az öreg rajongók lelkében él, egyébként sajna halott. Én így látom.
Előzmény: tippancs (499)
tippancs Creative Commons License 2006.07.19 0 0 499
Ott van pl. a Space: 1899
Nagyon jól összeválogatták azokat a képeket, jeleneteket amik egy némafilm stílusának megfelenek. Az érzelmileg eltúlzott arckifejezések, a széles vigyorok, stb.
Valami ilyesmire gondolok, persze a mai kornak megfelelően.
tippancs Creative Commons License 2006.07.19 0 0 498
Jaj, már megint félreérthető voltam. bocs!

Azért ide írtam, mert az Alfával kapcsolatban jutott eszembe.

Amit adtál annak nagyon jó a minősége, nem arról volt szó. Arra céloztam, hogy ha az Alfát is megtudták ilyen jól újítani akkor más jó filmeket is meg lehetne. Olyan dolgokat, hatásokat kellene a régi filmekbe varázsolni, ami a mai nézőkre hat. Amikor mi voltunk ezeknek a filmeknek a nézői, ránk az akkori stílus hatott. Nem nagy változtatásokra gondolok, csak annyira, hogy pl. az Alfa a mostaniakra is úgy hasson, mint ránk. (Nehéz ezt így leírva érthetően megfogalmazni.)
(Nekem a SW-ban sok változtatás tetszik.)
Előzmény: motyo_1999 (496)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 497
Egyébként valóban elég jó részeket válogattak ki annak idején, de akad még azokon kívül is jópár nagyon jó.
Inkább arról lehet szó, hogy akkor gyermeki szemmel nézted, plusz ilyen minőségű film nem volt elérhető más akkoriban.
Előzmény: tippancs (495)
motyo_1999 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 496
Szóval áthoztad ide a témát :) Hát jó.

Természetesen nem értek egyet :)

A Star Wars nem attól sikeres az új generációk számára is, mert belepiszkáltak, hanem mert eleve egy pörgős, kalandosabb film, ami annyira forradalmi volt, hogy ma is megállja a helyét (és aminek ráadásul jó nagy hírverést csap az az öregebb generáció, amely azon nőtt fel).

Az Alfa elsősorban az agyat mozgatja meg, és mellesleg gyönyörködteti a szemet az akkor televízión elérhető legszebb modellekkel és űrjelenetekkel.
Nem pontosan értem, hogy "újraszínesítés" alatt mire gondolsz. Ha egy Star Wars-szerű Special Editiont, újravágással, CGI-vel újracsinált jeleneteket stb, akkor az ellen minden idegszálam tiltakozik.
Ha viszont simán kép- és hangminőség-javítást, akkor ez már megtörtént. Ezen a fórumon is írtam már arról az új DVD-kiadásról, ami minden eddiginél gondosabban közelíti meg ezt a kérdést. A kép olyan, mintha tegnap vették volna fel, a hang pedig újrakeverve 5.1-ben. Ennél többet nem lehet tenni az ügy érdekében.
(Amit adtam neked, az az előző DVD-kiadásról készült - ennek ellenére meg vagyok lepve, hogy rossznak találtad a minőségét, merthogy már az is igencsak jóra sikerült. Talán az XviD rontott rajta valamelyest....)

Azt viszont kétlem, hogy az új kiadás fellendítené az "Alfa-ipart". Ezt ugyanúgy a régi rajongók veszik meg, hogy még egy különlegességgel gazdagabbak legyenek.
Előzmény: tippancs (495)
tippancs Creative Commons License 2006.07.18 0 0 495
Akkor írok én is.

Régen morfondírozok rajta, hogy megírjam a gondolataimat.
Nagyon nagy hatással volt rám az a pár rész amit annak idején láttam.
Végignézve a sorozat első évadjának összes részét, már nem tünt olyan nagyszerűnek, mint amire emlékeztem. Lehet, hogy annak idején igyekeztek a magyar tévések összeválogatni a legjobb részeket.(?)
Amit írok az csak az én véleményem.
Szóval, néha unalmasnak és vontatottnak tünnek bizonyos részletek. Lehet, hogy jobb lett volna ha 5-10 perccel rövidebbre vágják, valamint néhány jelenetet, a hatás kedvéért újravágnak, ill. lehetett volna némi zenés betétekkel fokozni a hatást. És persze a kép és hangminőség feljavítása.

Csak azért gondolkoztam ezen, mert a SW még mindig nagyon népszerű. Pedig akik elsőként látták régen azok is mi vagyunk. Mégis felnőtt néhány generáció akikre ugyanolyan nagy hatást tett. Viszont az Alfa Holdbázis nem, pedig megérdemelné. Lehet, hogy a merész újításokon múlik? Olyanokon ami nem változtat a lényegen.
Olyanokkal amivel nem "firkálnak bele a képeskönyvbe", hanem csak újra színesítik, hogy mások ugyanúgy élveshessék mintha új lenne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!