Keresés

Részletes keresés

lazarov Creative Commons License 2017.02.09 0 0 82

Üdv.Mindenkinek!

Segítségre van szükségem. Vettem egy ingatlant, amihez tartozik egy szőlőültetvény is. Idős tulajdonosa meghalt, az örökösök messze laktak, nem tudták gondozni. A szőlő kordon művelésű, rendbe kell tenni.

 

Kérdéseim:

Milyen oszlopokat kell vennem? Fémet vagy fát?

Kb. 360 tőke. A motoros szőlő zúzó, bogyózó 100-130 ezer Ft. Ennyi szőlőhöz megéri megvenni?

Milyen méretű szüretelő kádat kell vennem?

 

3 db szőlőprés maradt a házban, azt hiszem ennyiből 1-et össze lehet rakni. 

atrego Creative Commons License 2016.09.23 0 0 81

Ezenkívül érdekelne  a  Matthiász Jánosné muskotály és  a  Rosa menna di vacca

atrego Creative Commons License 2016.09.23 0 0 80

valaki tudna nekem Japán izabella és Moldova fajtájú szőlővesszőt küldeni?

Keresem Vinik Táltost és a csodaszőlőjét is:)-az Anita is  érdekelne

Tigris0704 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 79

Sziasztok!

Nyitottam egy új fórumot BORÁSZAT néven ahol minden ami a  borkészítéssel kapcsolatos meg tudunk osztani beszélni.

Bakator_2014 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 78

Sziasztok!

 

A véleményeteket szeretném kérni a Pátria szőlőfajtáról. Ismeritek ezt a fajtát? Hol lehet beszerezni?

Előre is köszönöm a segitséget.

r.inszki Creative Commons License 2013.02.15 0 0 77

Sziasztok, csemegeszőlő témában lennék kiváncsi, hogy milyen fajták alkalmasak lugasművelésre? ( nem késői érésűekre gondolok), valamint, homoktalajra milyen fajták lennének a megfelelőek? Nemcsak Kövidinkát és Szlankát szeretném kóstolgatni :) amúgy is borszőlők. 

Ali-bá Creative Commons License 2013.02.12 0 0 76

Az Anitát ajánlom. Nagyon szép rózsaszin, hosszúkás, nagyszemű és az íze is kellemes. És bár csak sárgás bogyójú, de mindenképpen ajánlom a Palatínát is. Finom, korai.

Előzmény: borsika79 (75)
borsika79 Creative Commons License 2013.02.12 0 0 75
Moldovát mindenképp akarok de az Eszterröl is jókat olvastam. Mivel nekem a rózsaszín hélyú is sötétebb,Ali-bá megtenné hogy ezek közül is ajánl nekem Pl.:Anita,Flóra,stb.
Előzmény: Ali-bá (74)
Ali-bá Creative Commons License 2013.02.12 0 0 74

Nekem van Eszter és Moldova is a sötét színűekből. Mindkettő nagyszemű és eléggé ellenálló. Ajánlom őket.

Előzmény: borsika79 (73)
borsika79 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 73
A csemege fajtákbol főleg a sötétebb hajúak a kedvenceim. Most van Hamburgi muskotály,Néró, Szöllőskertek királynöje,meg még 1 muskotályos fajta. Sajna a tavalyi Moldovák nem fogták meg.
Előzmény: Ali-bá (72)
Ali-bá Creative Commons License 2013.02.04 0 0 72

Magnélküli nincs, de másfajta elég sokféle csemege igen.

 

Előzmény: borsika79 (71)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 71
Nem csináltam még ilyen oltást. Magát az oltást(gyümölcsfák) is csak idén kezdtem. Köszönöm a tanácsot,a héten leárkolom a vesszőket. Ali-bának van valamilyen csemegeszöllője,esetleg magnélküli amiböl tud adni vesszőt? Nekem eddig csak 1-1 tőke:Néróm,Pölöskei,Szöllőskertek királynője van,az is friss telepítés.
Előzmény: Ali-bá (70)
Ali-bá Creative Commons License 2012.03.19 0 0 70

Ha most 'dugványozod' biztos, hogy nem tudsz bele 'zöldbe-fás' oltványt készíteni. De van megoldás : a tőkén fejlődött szőlővesszőket levágás nélkül huzd le a föld alá kis árokba ugy, hogy a végén 2 szem maradjon ki a földből. Ez szép erős hajtást hoz és azt beolthatod. A földben lévő része meg legyökerezi. Jövőre a végleges helyére ültetheted. (Csináltál már zöldbe-fás oltást?)

Előzmény: borsika79 (69)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 69
Ez a fásba fás oltás csak megmentés céljábol volt. Egy 13 éve kivágott othelló lugas töve hajt ki minden évben,tavaj nem próbáltam kiírtani,erre oltottam. Ennek a több méteres vesszöjéböl csinálok alanyokat. Én is ezen szeretném kipróbálni a zöldbe-fás oltást. Ali-bá szerint ha a héten eldugványozom a vesszőket,tudok még az idén oltani rájuk?
Előzmény: Ali-bá (68)
Ali-bá Creative Commons License 2012.03.19 0 0 68

Én a zöldbe-fás oltásnak vagyok a híve! Az oltványaidat hogy kezeled a továbbiakban?

Előzmény: borsika79 (67)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 67
Szia. Néhai édesapám is sokat gyökereztetett vízben. A víz sűrű cserélgetés ellenére, picit néhány nap után szagosodott. De szerintem túl melegen voltak,néhány nap a hűvösebb helységben úgy látom leálította a folyamatot. Ma eldugványoztam 1 vödör jó földbe őket,jól megöntözve. Most várom az eredményét.
Előzmény: imkerei (66)
imkerei Creative Commons License 2012.03.17 0 0 66

A szőlő gyökereztethető vízben is ugyanúgy, mint a leander! Nekem is sikerült már többször.

Szerintem túl korán kezted a gyökereztetést. A most szedett vesszők simán meggyökeresednek vízben megfelelő hőmérséklet, mellett.

Szerinetem valamilyen fertőzést kaptak a vesszőid és azért hervadnak a hajtások!

Nem büdösödöt be a víz, vagy penészedtek meg a vesszők?

Előzmény: borsika79 (65)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 65
Megvolt az oltás. Egy hagyományos és két nyerges ékoltás,fásba fást. Alig várom az eredményt.
Előzmény: borsika79 (64)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 64
Üdv. Ma csinálok kényszeroltást némelyik vesszőböl. A többit eldugványozom,remélem megmenthetem még őket.
Előzmény: borsika79 (61)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.15 0 0 63
Kedves Ali-bá. Akkor ezek a vesszők már menthetetlenek?
Előzmény: Ali-bá (62)
Ali-bá Creative Commons License 2012.03.15 0 0 62

Elfogyott a tartalék tápanyaga. A víz csak hajtja a rügyeket, de tápanyagot nem ad. A szőlőt nem vízbe szokták 'dugványozni' !

Előzmény: borsika79 (61)
borsika79 Creative Commons License 2012.03.15 0 0 61
Üdv mindenkinek. Tanácsot kérnék. Szöllővesszőt gyökereztetek vízben 1 hónapja,valamelyik már hajt de gyökere még nem jön. Az a problémám,hogy a hajtások már kezdenek valami okbol hervadni. Mit tegyek? Ültessem a vesszőket földbe?
Viti85 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 60

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni ezzekből a fajtákból szeretnék az iskolámba lerakni Bianca, Duna-gyöngye, Pannonfrankos, Kéknyelű és Bakator.

Aki tud segíteni kérem jelentkezzen.

Ellőre is köszönöm a segítséget.

Előzmény: imkerei (59)
imkerei Creative Commons License 2011.04.04 0 0 59

Huzalos támrendszernél én inkább az ernyő vagy a Guyot művelést alkalmaznám! Sokkal egyszerűbb mint az legyezőművelés, ami végül is egy kiterített bakművelésű tőke.  A szálvesszőzés olyan fajtáknál is jó eredményt ad, amelyeknek az alsó rügyei terméketlenek. Az Otteló is jobban szereti.

Szerintem gyere át inkább a Szőlő Topicban ott sokkal többen írnak, mint ebbe a félrenevezett topicba.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9100475&la=109089009

Előzmény: eisbaren (58)
eisbaren Creative Commons License 2011.04.04 0 0 58

A szőlő huzalos támrendszerű 120cm sortávolság és 70cm tőtávolsággal legyező művelésű

Valóban sok szakkönyvet olvastam már a témáról próbálok minél többet megtudni de a terhelését nem tudom hogy lenne jó mert a könyvek a termőcsapra 3-5 világos rügyet írnak és azért nem mindegy hogy 3 vagy 5 de arról nem találok információt hogy otelló szőlőnél milyen a rügyek termékenysége mert ugyebár hiába hogyok 5 rügyet úgyis max a felső három hajt ki és ha az alsók is elég termékenyek akkor elég a 3 is és nem kopaszodik fel  hamar azért nem egyszerű ez a szőlőmetszés:)

Előzmény: imkerei (57)
imkerei Creative Commons License 2011.04.03 0 0 57

Ez így eléggé értemetlen!

 

Milyen rendszerű a szőlő?

Gyalogszőlőnél teljesen jó lehet, kordonosnál már nem biztos!

A szőlővel a szakkönyvek általánosan foglalkoznak. Nincs külön direkttermőkről szóló könyv!

Előzmény: eisbaren (56)
eisbaren Creative Commons License 2011.04.03 0 0 56

Sziasztok

 

Nemrég örököltem egy kisebb szőlőt ami túlnyomórészben otelló idén metszettem először ezt a fajtát hosszúcsapos váltómetszést alkalmaztam a termócsapon 4 világos rüggyel ezzel kapcsolatban tud valaki tanácsot adni hogy megfelelő neki ez a metszésmód? mert a szakirodalomban a direkt termő szőlőkkel már nem igazán foglalkoznak

Balatonparti Creative Commons License 2010.06.24 0 0 55
Sziasztok! Érdekelnének mindenféle régi v. nem régi magyar nemesítésű szőlőfajták szaporításra! Köszönöm!
Előzmény: atrego (45)
4125 Creative Commons License 2009.04.30 0 0 54

Sziasztok!

 

Hátha érdekel vkit:

 

A Magyar Ökolóiai Gazdálkodásért Egyesület e-learning kurzusokat indít a következő témákban:

 

Ökológiai tejelő szarvasmarha tartás

Ökológiai húsmarha tartás

Ökológiai sertéstartás

Ökológiai gabonatermesztés

Ökológiai szőlőtermesztés

Ökológiai szaktanácsadó képzés kurzusok

 

Jelentkezni rövid életrajzzal,(iskolai végzettség bemutatásával), kurzus megjelölésével (max 2 kurzus).

 

A kurzusok ingyenesek,   zárás konferencia keretében, tapasztalatok megvitatásával augusztus körül.

 

Feltétel technikai : internet, PC, word, pdf ismeret.

Jelentkezni lehet e- mailben Dr Szalai Zita egyetemi docensnél:

magdolnazita.szalai@uni-corvinus.hu

 

Csak bizonyos létszám után indítják a kuruzoskat.

kenijiro Creative Commons License 2009.03.30 0 0 53

Üdv. !

Ha tudnál nekem küldeni  dugványnakvalót az   alábbi   fajtákból:Allichante,Génuai   zamatos,Nero,Szőlőskertek  Királynője,Gloria Hungariae,Pölöskei  Muskotály,Palatina muskotály,Fehér  és  piros  Chasselas,Napoleon  Chasselas,Ribier,Kossuth  szőlő,Halhólyag,Kocsis   Irma,Pannonia  Kincse,Cardinal,Csaba  Gyöngye,Ezeréves   Magyarország Emléke,Mathias   Jánosné Muskotály,Kék  Kecskecsecsű,Irsai Olivér akkor azt nagyon megköszönném.

Emailben várom válaszod

 

Üdv.kenijiro

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!