Keresés

Részletes keresés

nicky lauda Creative Commons License 2003.08.06 0 0 560
Ez az ismerős általi érdeklődés jó ötlet, köszi!

Továbbra is kérdés: a bankoknak van-e joguk visszaellenőrizni a beadott munkáltatói igazolásokat? Magyarul megütheti-e a bokáját valaki, ha úgy adjuk be, hogy határozatlan, közben meg nem az.

Előzmény: Nőgyógyász (557)
Infomaker Creative Commons License 2003.08.06 0 0 559
Ja, és ez nem hazugság, mi így kaptuk meg a hitelt, már miénk a lakás, a földhiv. épp most jegyez be minket.

Nem tudom, valahogy nem sokan emlegetitek a CIB-et. Szerintem náluk sem rosszak a dolgok. Mi új lakást vettünk.

Előzmény: Infomaker (558)
Infomaker Creative Commons License 2003.08.06 0 0 558
ipsi!!!

A CIB nem értékeli fel, hanem elfogadja a vételárat 100%nak, itt tényleg elég a 30%!!!!

Sőt, asszem a Konzumbank is!!!!

Előzmény: ipsi (549)
Nőgyógyász Creative Commons License 2003.08.05 0 0 557
A legtöbb bank a tájékoztatójában csak annyit közöl, hogy elsősorban határozatlan idejű, legalább 3 hónapos ... 2 éves (banktól függ) munkaviszony fogadható el a hitel fedezetéül. Az adósminősítés szempontjai nem publikusak, így biztosat senki nem fog mondani Neked, de gondolj arra, hogy a legtöbb helyen 2 hónap simán eltelik a hitelkérelem beadásától a folyósításig, tehát a bank szempontjából nem igazán biztosíték egy olyan munkaviszony, ami még a törlesztés kezdete előtt véget ér.

Ha megoldható, akkor célszerű név nélkül érdeklődni egy másik fiókban, vagy ismerőst/rokont beküldeni, a hitelbírálat úgyis központilag történik, ha jól tudom.

Előzmény: nicky lauda (556)
nicky lauda Creative Commons License 2003.08.05 0 0 556
Sziasztok, sürgős kérdésem lenne:

A feleségemnek határozott idejű munkaszerződése van, ami 2 hónap múlva lejár. Ennek milyen hátulütője lehet hitelbírálat szempontjából? (ahhoz, hogy megkapjuk a kívánt összegű hitelt, (számítgatásaim szerint) mindenképpen szükség van a feleségem fizetésére is, mármint arra, hogy elfogadják)

Megkérdeztem a telefonos ügyfélszolgálatot, az volt a válasz, menjek be a helyi fiókba és ott kérdezzem meg...

Viszont hátha el tudjuk intézni, hogy határozatlan idejű legyen, ezért azt nem akarom, hogy megkérdezem, mi van, ha határozott idejű, majd 1 hét múlva beadom, mint határozatlan...
Vagy túlaggódom a dolgot?

A bankoknak van joga/lehetősége visszaellenőrizni a munkáltatónál, hogy tényleges-e a beírt adat?

Elm Creative Commons License 2003.08.01 0 0 555
Nem nem, O epitkezeik, vagyis a rendelet szerint a hasznalatbaveteliig barmikor kerheti a szocpolt. En meg tavaly tavasszal ugy adtam le a koltsegvetest ugy, hogy meg nem volt gyerek, de beleirtam a szocpolt, igaz vegul a hitelbol vonattam. Ebbe az onero dologba elvben belekothetnek, de legrosszabb esetben modositani kell a koltsegvetest. Elvileg.
Előzmény: moverlander (554)
moverlander Creative Commons License 2003.08.01 0 0 554
Csepke:

Sajna ezt a verziót több szempontból el kell felejtened. Egyrészt az önerő egy része nyilvánvalóan a szocpol, ami nélkül nem kerülhet a nevedre a lakás. Márpedig a bank csak akkor utal, ha az véglegesen a tiéd.
Másrészt a szocpol igénylésének a határideje a vásárlástól számított x nap(90 vagy 180, nem emlékszem), ami a te esetedben biztosan lejár januárig :(

moverlander Creative Commons License 2003.08.01 0 0 553
ipsi:

Sajnos úgy van, ahogy kikövetkeztetted. Ahol mást mondanak, ott hazudnak. Ugyanis a jelzálogbank nem fogadja be, ha véletlenül túlértékelik, tehát a bank sem tud ügyeskedni, legyen az akármelyik.
Szoktak még olyat csinálni, hogy normálk piaci kamatozású hitelbe megkapod a hiányzó részt, de egyrészt ott iszonyúak a kamatok, másrészt arra már nincs fedezet, tehát igen komolyan veszik a jövedelmi viszonyokat, meg tuti kérnek kezest.
A legjobb lehetőséget egy KandH által finanszírozott építkezésen hallottam. Ott tuti 60 %-át adták a vételárnak, de a te esetedben az is csak 9 millió.

Ebben gondolkozzál. Ha nem ez lenne a helyzet, akkor már én is rég túl lennék az egészen, de így csak erre az évre tudtam előteremteni az önrészt.

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.01 0 0 552
ipsi,

Ez így van, a piaci értéknél kevesebb a hitelbiztosítási érték, és ennek az értéknek sem a 100%-át kapod meg hanem bankonként különböző részét.
A megoldás a problémádra a jelzálogba bocsátott ingatlanok értékének növelése - vagyis be kell vonni a hitelbe egy második ingatlant is (tipikusan szülői ház / lakás).
Persze nagyobb kockázat stb - viszont így felvehető a ~10M

Előzmény: ipsi (549)
mEdvE Creative Commons License 2003.08.01 0 0 551
Welcome to the desert of the real...
Előzmény: ipsi (549)
Csepke Creative Commons License 2003.08.01 0 0 550
Sziasztok!
Egy csomóan már nagyon profik vagytok ezekben a hiteles dolgokban. Segítsetek! A kérdés illetve a megoldandó probléma a következő: A közjegyzői okirat aláírása előtt állunk , néhány nap múlva esedékes. Új lakás építéséhez kérjük a hitelt. Pillanatnyilag két gyermekre szocpol is be van adva a folyósítandó hitel mellé. Azonban mostanság a mézes madzag elhúzva az orrunk előtt, miszerint januártól emelkedik a gyermekek után járó kedvezmény.( most 1,6 M januártól ez már talán 2 M). A szerződés amit a közjegyzőnél kell aláírni több részből tevődik össze? Megcsinálhatom azt, hogy egyenlőre(5 hónapig) nem kérem nem írom alá a szocpolos részt, csak az igényelt hitelt? Vagy elölről kell kezdeni az egész hitelügyintézési procedurát? Az igazság az, hogy négyszázezerért szívesen várunk öt hónapot. A költözés úgyis csak jövő nyáron esedékes. Szerintetek hogyan kellene megoldani ezt a problémát?
Köszi
ipsi Creative Commons License 2003.07.31 0 0 549
Sziasztok!

moverlander irasa alapjan, ha tegyuk fel szeretnek megvenni egy UJ lakast ami 15 millioba kerul akkor erre mondjuk az otp, veszi a vetelar 80%-at mint hitelbiztositasi erteket (12 millio) es annak a 70%-at adja hitelnek????
Ez mar mindossze csak 8,4 millio.
Vagyis ha ezt a lakast neztem ki, akkor 6,6 millio onresszel kell rendelkeznem, hogy kapjak hitelt??
Idaig az volt a teveszmem, hogy az uj lakas aranak 70%-at (10,5 millat pl) megkapom, igy nekem "csak" 4,5 milliot kell vhogy osszekaparni.
:(((

Előzmény: moverlander (533)
Elm Creative Commons License 2003.07.30 0 0 548
Mondjuk a logikaki kapcsolatat nem nagyon vagom...
A rendelet szerint valoban mindenrol kell szamla, vagy azt helyettesito okmanyok. De mi koze ennek a ktsgveteshez? Ha kicsike olcso hazat epitek, akkor semmirol nem kernek?
Bankilogika...
Előzmény: rockwell (546)
Elm Creative Commons License 2003.07.30 0 0 547
Klafa.
Mondjuk, nincs mit tenni, amit szoban igernek az lof*szt sem er. Viszont szoban megnyugtathatod oket, hogy persze, persze, mindenrol lesz... :-)

Egyszoval szvsz sz*rhatsz ra, csak ne mondd nekik elore. Ha mar kifolyositottak a nagyobb reszt, akkor megpenditheted nekik, hogy bizonyos anyagokat es szolgaltatasokat nem szamlara szereztel be (teljesen szabalyos, maganszemelytol vasaroltal anyagokat, ill. sajat eros munkaban kiviteleztel bizonyos dolgokat). Elobbirol kell vinni adas-vetelit (=szamlat helyettesito okmany, benne van a rendeletben), utobbirol nyilatkozatot (=detto), hogy Te csinaltad.
Volt ezekrol mar szo valszeg a hiteles topikokban, olvass vissza, vagy ha erdekel reszlet, irj emilt...

Előzmény: rockwell (546)
rockwell Creative Commons License 2003.07.30 0 0 546
Szevasztok!

Lassan szerződést kötök a postabankkal,erre kinyögték hogy magas a költségvetés,ezért a teljes összegről számlát kérnek.Tehát nem csak a hitelről,hanem azegészről.Jó mi!?

Elm Creative Commons License 2003.07.30 0 0 545
Erre sajnos nem tudok valaszolni, en epitesi hitelt vettem fel az mkb-tol, ahol talan nincs is ilyen konstrukcio, ha megis, akkor is valoszinu, hogy nem a legolcsobb - raadasul en nem is ajanlanam.
Ennel tobb konkret tapasztalatom nincs (plane vasarlasi hitellel). Itteni hozzaszolasokbol emelekeim szerint elsosorban a lotepe van elen ebben a fajta hitelben, es asszem a postabanknal van meg ilyen - meg valszeg mashol is, korbe kellene erdeklodni. Kezd a neten a banki honlapoknal (legtobbon kalkulator is van), folytasd a telefonos hitelcentereknel, es ahol tudnak valami igeretes infot mondani, oda esetleg menj el szemelyesen is. Sok ido, de jobbat nem tudok. Plane, ha a legkedvezobbet ki is akarod keresni.

Vagy irjon valaki mas, aki ilyen hitelt vett fel...

Előzmény: szilvia27 (544)
szilvia27 Creative Commons License 2003.07.29 0 0 544
Úgy néz ki a dolog hogy sikerül megfelelő értékü ingatlant bevonni.Akkor elvileg nem kell Önerő. Légyszi írd meg melyik banknál van a legkedvezőbb feltétel? ( visszafizetés) Előre is köszi
Előzmény: Elm (519)
sere Creative Commons License 2003.07.28 0 0 543
ok
remélem, eszembe jut, ha hazaértem... itteni címed müxik?
Előzmény: zspeti (542)
zspeti Creative Commons License 2003.07.28 0 0 542
sere!

Ha megtennéd, hogy elküldöd mail-ben! Legalább a "sarokszámokat". Kösz!

Előzmény: sere (540)
Elm Creative Commons License 2003.07.28 0 0 541
A kozkeletu tevedesek eloszlatasa kedveert meg egyszer: a julius 1. utani torvenymodositas utan a bankok ugy vlatoztattak a konstrukciojukon, hogy a kiegeszito kamattamogatasos hitel DRAGABB, mint a jelzaloglevel fedezetu. Es a hazas/gyerek csak elobbinel feltetel, utobbinal nem, azt barki felveheti uj lakashoz is.
Előzmény: u2baby (538)
sere Creative Commons License 2003.07.28 0 0 540
Én utánanéztem az LTP-s konstrukciónak is, tényleg sokkal alacsonyabb az első 6 évben a törlesztés (utána meg több, mint a sima 6%-os hitelé), használt lakásra is igénybe lehet venni, akár egyedülállóként is.

Számoltasd ki az ügyintézővel mindkét módozatra ugyanazt a hitelösszeget, és annak alapján döntsd el, hogy melyik a jobb. Ne hagyd, hogy helyetted más mondja meg, hogy mi a frankó.

Ha bővebben érdekel, megkeresem azt az anyagot, amit nekünk számoltak a bankban 10M hitelre.

Előzmény: zspeti (537)
bakibaby Creative Commons License 2003.07.28 0 0 539
Ez nem szep, de a bank szempontjabol ertheto.

bb

u2baby Creative Commons License 2003.07.28 0 0 538
Tudnatok abban segiteni, hogy ha egyedulallokent szeretnek felvenni hitelt uj epitesu lakassal, esetleg egy masik ingatlanfedezetet is bevonva, melyik banknal a legkedvezobbek a feltetelek??

ugy tunik ha nem vagyok hazas vagy gyermeket egyedul nevelo anya, akkor eros diszkriminacio er lakasvasarlas ugyben....ez nem szep...

zspeti Creative Commons License 2003.07.28 0 0 537
Van valakinek tapasztalata az OTP-nél kapható Lakástakarék Szerződéssel kombinált használt lakáshoz is igénybevehető hitelről?

Részletek:
Használt lakás vásárláshoz szeretnék felvenni kb 8-9 Mft támogatott hitelt (az a max. 6%-ost). Az interneten olvastam, hogy az OTP-nél van ez a hitelezési konstrukció. Kérdésemre az OTP fiókban dolgozó ügyintéző azt mondta, hogy nekem ez nem éri meg. Sajnos nagyon sokan várakoztak és nem akartam húzni az időt, az okvetetlenkedéssel.

De miért is nem éri meg? Hogyan működik a Lakástakarék Szerződéssel kombinált hitel? Ha nem éri meg, akkor miért írja az OTP interneten, hogy használt lakás vásárláshoz is jó, mivel csökkenti a futamidő elején a törlesztőrészleteket?

mEdvE Creative Commons License 2003.07.28 0 0 536
Ha az ingatlanonkénti jelzálog értéke nem éri el az ingatlan hitelbiztosítási (HB) értékének kb. 35%-át (banktól függ a pontos százalék), akkor a bank nem nézi a jövedelmed (azért egy minimálbér szükséges). Ha ezen felül van a kölcsön, akkor a bank megszabhatja a fizetésed függvényében a maximális havi törlesztőrészletet (általában a nettó fizetésed 35-40%-a lehet max.). Ez általában azért elég szokott lenni, és reális is (minimálbérrel nehezen fizetnél havi 70 pénzt - azért a bankok sem hülyék).
A családiházrészjogcím (de szép szó :-)) végülis mindegy, ha lehet jelzálogot tenni rá, akkor jó lesz.
A konkrét esetedben nem bíztatlak sok jóval: a megvásárolni kívánt lakás HB értékére hajlandóak a bankok kölcsönadni: ez pedig az általuk becsült ingatlanérték kb. 80%-a. Példa: 10mFt-s vételárú ingatlant a bank 9mFt-re becsül, ennek a HB értéke 7.2mFt. Ezt veheted fel kölcsönre (természetesen csak akkor, ha van megfelelő ingatlanfedezet: ebben az esetben minimálbérrel kombinálva 2.5mFt-t vehetnél fel, ha nem lenne más ingatlanod, amire jelzálogot tehetsz (35%-kal számolva), de a maximum is (nem minimálbérrel) kb. 4.5mFt (60%-kal számolva)). Ha mondjuk szüleid lakása elég értékes, akkor elképzelhető, hogy a teljes HB-t (7.2mFt-t) fel tudod venni hitelbe, azonban ez még messze van a teljes vételártól (ami példánkban 10mFt volt).
Konklúzió: önerő nélkül szinte teljesen esélytelen vagy, még ingatlanfedezettel is, 1-2mFt _mindenképpen_ szükséges.
Szükséges feltétel még: általában min. 6 hónap munkaviszony a jelenlegi munkahelyeden (van olyan bank, aki 2 évet is kér).
Sajnos ez a helyzet.
Előzmény: Jesus Screamer (535)
Jesus Screamer Creative Commons License 2003.07.28 0 0 535
A magasabb fizetés mit jelent konkrétan, hogyan befolyásolhatja a megvásárolni kívánt lakásra felvehető hitelt?
Előzmény: Elm (519)
Jesus Screamer Creative Commons License 2003.07.28 0 0 534
Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha a szüleim lakása családiház-rész jogcímen "működik", van-e arra valami esély, hogy valamelyik bank elfogadja hitelfedezetként? Amúgy a helyzet alapjában véve az, hogy
- volna 1 kiszemelt lakás,
- asszony minimálbérrel, én jól keresek, de nem túl régóta dolgozom, így saját erő nem igazán van,
- anyósomék elcserélni készülnek a lakásukat, de az még el fog húzódni, és arra számítva erről a vételről mindenképpen lecsúszunk,
- a szüleim lakásáról pedig a fenti körülmény derült ki,
- más szóba jöhető ingatlanfedezet nincs;
erre a helyzetre keresünk megoldást.
moverlander Creative Commons License 2003.07.28 0 0 533
Új lakás esetében elég analóg módon jön a HB érték.
Általában kimegy az értékbecslő és felértékeli a lakás piaci értékét annyinak, amennyiért vetted, hiszen a környékben annyiért mennek a lakások.(A többiek is annyiért veszik). Ezután ebből fixen lejön 20 %.
Tehát a HB érték a vételár 80 %-a lesz. Ennek kapod a 70(egyedüláló esetében 60)%-át, ha nincs plussz ingatlanfedezeted.
Ezzel bárhol lehet számolni új lakás esetében.
Én személyszerint a -20 %-ot kicsit soknak találom, reálisan olyan 15 % lenne, de ez van.
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.28 0 0 532
Köszi a választ Elm, voltam bent és így fog menni ahogy írod :-)
Előzmény: Elm (530)
Elm Creative Commons License 2003.07.28 0 0 531
vaszilij,

ha a szuleid lakasa benne lehet, akkor szerintem meg fogjak adni. Talan biztositekkeppen meg kerhetnek egy adostarsat, vagy kezest (mert hiaba az ingatlanfedezet, azert a bank a torlesztoreszleteket szeretne sok even at kapni, es ha csak egyedul vagy benne, es baj er, az neki sok munka meg macera). De nem biztos, ezt a hitelbiralat adja majd. Keress olyan bankot ahol van kifejezetten minimalberre szolo hitel, es ott erdeklodjel a reszletekrol.

Ja, es annyit, hogy a juliusi valtoztatasok ota a csak hazasparoknak v. gyerekeseknek jaro kiegeszito kamattamogatasu hitel DRAGABB lett, mint a mindenkinek - uj lakashoz - jaro jelzaloglevelfedezetu. Tehat a legolcsobb hitelt egyedul is fel tudod venni most mar. Kerdezz utana banknal.

Előzmény: vaszilij (529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!