Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 403

Nagyon köszi neked! :))

 

Igen minden féle képen szeretném mecsinálni a vizsgát egyszer csak át megyek és csak sikerül, elvégre kell hogy kudarc is legyen minden nem sikerülhet elsőre ezt elá írom! :(

Előzmény: Törölt nick (402)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 402

Örülök, hogy nem bántásként vetted amit írtam. Ha tényleg szeretsz rádiózni, tekintsd az első leküzdendő akadálynak

a vizsgát. Ne azzal foglalkozz, hogyan viszonyultak ott hozzád, hanem azzal, hogy sikerüljön és végre rádiózhass az

amatőrsávokon. Ha megmaradsz, majd rájössz, mennyivel súlyosabb próbatételek következnek, amihez képest a vizsga...

Előzmény: Törölt nick (384)
Zümi 31 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 401

"- Nem, kérem, páratlan! - És előhúz a zsebéből egy villanykapcsolót."

 

Miért? Talán kiment a teremből és ott húzza elő a kapcsolót?

Mert a kérdés az volt: Hány villanykapcsoló van a teremben? :D

 

Előzmény: HG4I (386)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2012.02.26 0 0 400

Üdv!

Csak, mert már régebben voltam erre...

Az "urban-legend" feljegyzéseknek midíg van valóságalapja. No, egy iljen az én kis életemből:

Annó a 60-as évek vége. Székesfehérvári Hiradásipari.......         Általános Gépész Technikusi Levelező Tagozat.

II. évfolyam féléves szóbeli vizsga géptan(?).

 Akkor még a tanárok (vizsgáztatók) "rugalmasnak" voltak mondhatók. Ha nem ment az elsőre kihúzott tétel, hát huzattak másikat!

"Pislogó" kollegám kicsinyt felkészületlen. nem ment az első kérdés válasza. Tanár Úr rábökve, és Pislogó elé tolva a cetlire legépelt kérdést mondja: No kedves Kollégám! Ím a mentőkérdés! Pislogó megfordítja, és felolvassa: Inercianyomaték...

Pislogó szintvált: Menjen Maga Tanárúr a büdös pi....  Utolsó technikumi percét töltötte le ezáltal.

Apró dolog:

A másodrendű eqvqtoriális, avagy inercianyomaték számítása a négy év technikus képzésnek LEGNEHEZEBB témaköre volt!

Öreg Csóka

(A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve!)

 

Előzmény: oldrad (390)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 399

Köszönöm mindenkinek! :)

 

Nem fogom feladni, persze egy jogos sok jó hozzászolást írtatok és haszosat is köszi mindenkinek csak nem szeretném hogy ha az lenne hogy megint be szívatnak valamin... :(

 

:)

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 398

Pont ezért van izzó a feladatban ...

Előzmény: Törölt nick (394)
Qqberci Creative Commons License 2012.02.26 0 0 397
Előzmény: oldrad (390)
Qqberci Creative Commons License 2012.02.26 0 0 396

1etértek...

Előzmény: Törölt nick (379)
gg630504 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 395

1.

Az első kapcsolót kikapcsolom. A hozzátartozó izzó nem fog világítani.

A másodikat bekapcsolom. Izzója világítani fog.

A harmadik helyére egy diódat teszek. Izzója félfénnyel fog világítani.

2.

Megkérek valakit, a harmadikat villogtassa fentről.

 

Rádiótechnika Fejtörő rovatának kérdése a hatvanas évekből? Jó lenne összegyűjteni!

Csak mert az egyik rádióamatőr fórumon éppen most került szóba 4 antennakábel kiválasztása úgy, hogy a ( nem nagyfrekvenciás ) vezérlőáram is a koaxon vagy összesen 2 vezetéken megy.

Gábor, a HG9IEG hívójelű rádióamatőr állomás kezelője.

Előzmény: Törölt nick (388)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 394

Huh... Egyet mindenképp lekapcsolva hagyok. Az fix, hogy sötét, és hideg marad.

Egy másikat egyedül felkapcsolok, hagyom égni vagy 5 percig, míg jól felmelegszik.

Amikor indulok a pincébe, akkor lekapcsolom amit égettem, és felkapcsolom csak a harmadikat, ami még nem égett. Ez fog nekem világítani.

Leérek, lesz egy világító izzóm. Egy nem világító de forró izzóm. És egy harmadik, nem világító, és hideg izzóm.

 

Energiatakarékos, meg nem melegedő led cuccokkal - beszívtam ;-) 

Előzmény: Törölt nick (388)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 393

Szevasz Imi!

Hát az a folyosó az nagy zrikó volt bizony. Izzadtam, mint k*rva a templomban.

Nekem ez felért egy matek szigorlattal.

Akkor is "hullott" legalább az 50%-a, és én is szerintem csak épp átmentem a léc felett.

Ott, egyértelműen káros, és zavaró volt jó a 11m-es "gyakorlat" ha szabad így neveznem - bár a 6RVA szerint is kivágtak volna.

Ettől függetlenül cb-n az sstv, meg a bpsk detto ugyan az volt, és igencsak meghozta a kedvet :-)

 

Keveset fórumozok, mert mindig jön valaki 5 hozzászólással, és máris megváltja a világot, vagy velem akarja megváltatni, az meg már uncsi.

Azt alig kérdezik, hogy mi az a "short skip", meg balun, meg az atom bonyolult inverted-v.

A Koch módszerrel birkózom így vén fejjel ;-).. Na ez lesz vagy 5 év...

De jön a tavasz, nyár, idén már bőven ki kell rontani a szabadba, rádióstól, mindenestől.

73!

Előzmény: imre68 (389)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 392

Keep going on!

Előzmény: Törölt nick (384)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 391

a királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem

Előzmény: Törölt nick (387)
oldrad Creative Commons License 2012.02.26 0 0 390

Ez a józan ész szerint sem mentőkérdés, mezei "szivatás" :-))

És aki életében még nem látott még Vibroplex-et, bár ezzel szerencsére nem vizsgáztatnak... 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: HG4I (386)
imre68 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 389

Szia De Tomaso!!!!!! Régen "láttalak már a fórumon" Hát igen,mint leírtad,az ember csinál hülyeséget a szóbeli vizsgán!! Ha emlékszel rá,pont várakoztunk a szóbeli vizsgára a folyosón. Mit ad isten, pont a "monítóríng rúúm " elött. Viccelődve azon,hogy mi lenne akkor,ha ide beszabadulnánk. Viccelődve arról is,a vizsgán nehogy a Hotelalfás hívójelünket használjuk. Aztán a forgalmazáskor szépen, majdnem azzal nyitottam! Mikor beléptem, 3 ember ült az asztalnál..... A nevem is elfelejtettem hírtelen!!    MotorolaPgP: te pedig ne add fel!!!  Sokan vannak (voltak) ,akik többször próbálkoztak! Ha már az elején feladod,nem is igazán akartad a dolgot.

Előzmény: Törölt nick (369)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 388

Rafináltabb kérdés:

Van a pincében három izzólámpa. Mindegyiknek van egy-egy kapcsolója, de fennt a lakásban. Meg kell állapítani, hogy melyik kapcsolóhoz melyik izzó tartozik. Lehet akárhogy le-föl kapcsolni a kapcsolókat, de aztán csak egyszer lehet lemenni a pincébe és ott válaszolni kell a kérdésre. Hogyan?

Előzmény: HG4I (386)
HG4I Creative Commons License 2012.02.26 0 0 386

Vicc.

 

Villamosságtan vizsga. A vizsgázónak nagyon nem megy, rendre rossz válaszokat ad.

- Mentő kérdés a kettesért - szól a vizsgáztató. Hány villanykapcsoló van a teremben? Páros, vagy páratlan?

A vizsgázó összeszámolja.

- Páros!

- Nem, kérem, páratlan! - És előhúz a zsebéből egy villanykapcsolót.

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 385

Bizony anno úgy tanultunk, hogy lehetőség se legyen belekötni a legkisebb módon se.

Beeshetett persze hibapont. De ez belefért a megkívánt 85-90% követelménybe.

Egy tesztlapon meg nincs kecmec. Vagy ott az x ahol kell, vagy nem. Ennyi.

Előzmény: Törölt nick (383)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 384

Nagyon szépen köszönöm a hozzászolásodat! :))

Van igazság és valamilyen színten kedvet adtál hogy menjek megint. :))

 

Jól esett ez a hozzá szolás és jogos is köszönöm!  (:

Előzmény: Törölt nick (383)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 383

A jogosítványos hasonlat nagyon nem illik ide, mert a rádióamatőr vizsgára nem profitorientált cégeknél lehet

felkészülni, akiknek érdeke a minél nagyobb bukási arány. A Hatóság számára pedig a vizsgabevétel még

ezrelékes arányt sem jelent. Komolyan azt feltételezed, hogy azért a nyomorult néhány ezer forintért buktatnak meg?

Ne viccelj! Nem a rádióamatőr vizsgára jelentkezők tartják el őket, hidd el. Amikor én vizsgáztam, még komoly politikai

indokok alapján diszkrimináltak embereket, kiskirályok akadályoztak meg engedély kiadásokat, az valóban megalázó

volt, hiszen az érintett nem tehetett szülei, nagyszülei múltjáról, mégis viselnie kellett a bélyeget miattuk.

 

Ha megalázónak érezted a kudarcot, az még a javadra is válhat, hogy legközelebb ne járj így. Tanulj szorgalmasan,

ha valamit nem értesz, kérdezz, amit pedig meg kell tanulni (főleg a forgalmi rész) azt tanuld meg. De ne gondold

személyes ügynek, vagy valamiféle összeesküvés elméletnek a bukásodat. Mivel vannak sikeres vizsgázók, a feladat

teljesíthető. Gondolj erre. Vagdalkozni meg sértődősködni pedig teljesen fölösleges és magadra nézve káros is.

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 382

Nem kellene egymásnak esnünk hisszen nem erről szól a történet! :)

Azt mindenki tudja tudjátok ti is kedves fórumosok kedves rádióamatőrök hogy miről van szó!

 

Az ember akár miylen tanfolyamra el megy, vizsgázni stb.. pl jogsinál is 90% csak azért vágnak meg mert hogy vedd a pótórákat és fizesd a drága vizsgadíjjakat!

 

Ez mindenhól így van, jó nem mondom hogy az ember ne konyítson hozzá, de ez nem éles vizsga volt szerintem elég érdekesek voltak az emberek..

 

Ha annyira segítőkész volt a Tisztel VIB hogy X nek segített akkor miért nem segít m,indenkinek ez lenne a fer nem? 

Vagy akkaor legyen síri csend és vizsgázzon mindenki saját tudása szerint!

 

És a vizsga ideje alatt nem végig csevegni! 

 

Persze nektek is igazatok van de ti már régi motorosok vagytok és nem ma szereztétek meg a vizsgát az hogy mi megy most nem tudjátok szerintem .. :(

 

Érdemes lenne el mennetek megnézzni hogy mi is a helyzet..

 

Szerintem nem egymásnak kellene esnünk hanem segíteni egymásnak, én már meg mondtam hogy nem az amatőrökkel van a bajom hanem a vizsgával a vizsgabiztosokkal és a hatósággal..

 

Azért mert MEGALÁZATK!!! És szégyenlem magam de 25 éves létemre majdnem sírtam végig haza fele...

 

Undoritóak voltak még egyszer neki fogok ugrani, ha meg nem sikerül akkor ne haragudjatok a csunya beszédemért de b@sszák meg engedély nélkül fogok rádiózni és ennyi..

 

Mérjen be ha be tud nyugodtan, vagy büntessen meg kifizetem a birságot el veszi a rádiómat ? Semmit nem ér el vele mert veszek más nap egy másikat..

 

Na viccet fére téve tényleg nagyon megalázatk és mivel nincs engedélyem amatőr sávokban nem is szoktam rádiózni csak PMR be egyenlőre azon is jó erős az adás mivel egy erős rádión beszélünk.

 

Tudjátok mit? Nem kívánom senkinek azt a napot amit én átéltem akkor...

Egy senkiházinak nézztek szó szerint.. és semmi hogy nézzem meg a hibáimat majdnem hogy kirugdostak a teremből, szerintetek lehet a hatóságot szeretni?

 

Vagy maga a rendszert?

Aki be magolja ugy is meg fogja csinálni, mert én már csak bosszuból is meg fogom csinálni az elméleti részét!

 

Be magolom az egészet rajzokat mindent, és csinálok egy csont nélküli tesztet mit fognak elérni vele?

 

Mert 99% át ugysem tudom hogy mi csak be magoltam most akkor ? 

Értitek mi a lényeg.. saját magukat járatják le hogy így szerveznek meg egy vizsgát a tesztlapról meg nem is beszélek!

 

2 tesztlap van az egyiken olvasd el a feladatot a másikon meg X eld a jó választ vagy rajzolj röhelyes és nevetséges..

 

A Showder Klubba nem lenne rossz be mutatni . :-))

 

És ne haragudjatok légyszi, és mindenkinek köszi a támogatásokat de engem akkor is bánt és igen mélységesen a lelkembe tapostak!!

 

És egyenlőre biztos hogy nem leszek rájuk kiváncsi a Visegrádi utca fele sem megyek egy jó darabig! :(

 

Érthető hogy miért

Berigeri Creative Commons License 2012.02.25 0 0 381

Üdv. Mindenkinek!

 

Olvasva itt az előző pár bejegyzést 2 megjegyzésem lenne nekem is ezekhez.

 

---OFF---

 

Elnézéseteket kérem az első az nem rádiós téma. A tanári pofonokról, és az oktatásról kis szösszenet.

 

Annak idején egy-két jó szándékú tanári pofont kaptam én is bevallom őszintén. Utólag visszagondolva maximálisan megérdemeltem és hatottak is rám. Nekem eszembe sem jutott volna, hogy esetleg megüssem a tanáromat vagy otthon elmondjam mi történt (már hogy kaptam a tanártól) sőt azon paráztam nehogy megtudják otthon. A mostani fiatalokat elnézve a legtöbbjük viselkedése, magatartása igen csak hagy némi kívánnivalót maga után! Tehát a nagy liberális oktatás ezen a téren is igen csak rossz irányba megy, és ezt még mindig nem akarják belátni.

Igen, diákként még én is másképpen gondoltam a pofon értelmét, de utána meghunyászkodtam és azt tettem, amit kellett, nem dumáltam órán stb.. Volt akkoriban pár tanár, akiknek köztudottan könnyen eljárt a keze (még egyikünk-másikunk szüleit is tanították) az ő óráikon alapból nagyobb volt a fegyelem. Ezektől a tanároktól úgymond "féltük" kissé, de kb. 5 év elteltével rájöttem, hogy Ők voltak a legjobb tanárok az iskolánkban, ma pedig azt mondom, hogy ilyen tanárok és oktatási módszerek kellenének vissza! Ezt több volt osztálytársam is így látja a mai napig! Erről ennyit.

 

---ON---

 

A második a rádióamatőr vizsgáról:

 

Igen, vannak olyan témakörök amik kellenek, alapfogalmak, alapdolgok, biztonsággal kapcsolatos dolgok mindenképpen. Kezdtem belenézegetni a vizsgával kapcsolatos anyagokba és én is úgy látom, hogy van nagyon sok felesleges sallang benne. (Mint a Magyar oktatásban sok tárgyban!) Most nem írnék példákat, szerintem mindenki tudja mik azok a dolgok amiket az életben nem használt még az elméleti részből, feltéve ha emlékszik még azokra:-). (Nem biztos, hogy mindenki rádiót vagy antennát akar magának tervezni és építeni és mind ezt fejből képletekkel és kapcs. rajzokkal. Persze jó, ha tisztában van vele az ember, hogy hogyan is működnek azok az eszközök amiket használ. Tőlem személy szerint nem áll távol az elektronika, szinte óvodás koromtól bütykölök. Az ellenállások színkódját pl. sosem tanultam meg, ennek ellenére sok kütyüt építettem és javítottam meg sikeresen. Szinte mindent autodidakta módon tanultam meg, persze jó pár szakkönyvet vettem és olvasgattam át ehhez.) Ezért én úgy döntöttem, hogy egyhamar nem akarok rádióamatőr vizsgát tenni. Elég lesz nekem, ha egy-két rádióssal beszélek hívójel helyett mondjuk becenévvel. Ha kell, tudok adni neki riportot, nyilván az neki nem lehet "hivatalos". Igaz ebből gond is lehet de akinek nem kell egy hívójel nélküli rádiós az közli úgy is és én máris húztam a frekiről vagy nem szólok többet ott. Sajnos valószínűleg kevés időm lesz rádiózni. Az én elsődleges célom a rádiózással... inkább beszúrom ide az első írásomat amit a CB RÁDIÓ fórumba írtam tavaly december környékén:

 

Pár napja elkezdett foglalkoztatni az a kérdés, hogy mi lenne, ha kikapcsolnák, mondjuk a

GSM tornyokat, internet szolgáltatást / vezetékes telefont esetleg az áramot is az

országban. Arra keresném a választ első sorban, hogy mely rádiókkal és frekikkel lehetne

elérni a legtöbb embert legalább országos szinten. Persze egyébként is tetszik a

rádiózás, régebben DX-eztem is keveset, de csak TV és rádió közszolg. adásokat próbáltam

elcsípni egy jó nagy és magas antennával. Sajna azt egy villám lerendezte, aztán már nem

építettem újra, befejeztem a témát. Ezt a fórumot találtam a legjobbnak, szakmai

szempontból is meg úgy látom, itt rögtön próbálnak egymásnak segíteni az emberek ha

valakinek gondja akad. Idáig a fórumokban és egyéb helyeken olvasottak alapján

következő készülékek esetleges beszerzésében gondolkodom: President Grant vagy Lincoln,

Stalker IX, más kateg.-ban Wouxun KG-UVD1p. Kérdésem így elsőre, hogy Ti melyik

készüléket ajánlanátok első sorban a fentebb felvázolt "rémséges" dolgok esetleges

bekövetkezése esetére? Esetleg más alternatíva? Lényeges még, hogy mobilban is akkuról

működtethető rádió legyen bár általában ezek mind azok. Esetleg mobil, hordozható (nem

csak autóra tehető, hanem mint amilyet DX-esek ki visznek a hegytetőre) nagy antenna,

ami szétszedhető? Gyári vagy esetleg házilag elkészíthető, bár antennák terén inkább én

is a gyáriakat részesítem előnyben, estleg konkrét típusokat ha vki tudna ajánlani.

Esetleg ha valaki összefoglalná nekem vagy adna egy linket, hogy a President Grant vagy

a Lincoln lenne-e a jobb választás. Ezt azért is kérdezném, mert használt árában nem

nagy az eltérés, mivel a Grantokat még sokan nagyra becsülik, gondolom nem véletlenül!

Valamelyik fórumon azt olvastam, nem tudom így van-e szerintetek is, hogy mostanában

azért mérik drágábban a "menő" típusokat, mert készülnek sokan a Bamacora. Hát hirtelen

ennyi, elnézést ha túl hosszúra sikerült az első bejegyzésem. Előre is köszönöm a

segítségeteket!

Üdv. G."

 

Na, ez már így tényleg jó hosszú lett, elnézéseteket kérem és várom a hozzászólásokat!

 

Baráti 73!

 

Üdv. G.

 

 

galaxi46 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 380

"volt ott egy öregúr, akkor hallottam először hogy szépkorúaknak nincs írásbeli hát a pofám majd leégett mikor láttam hogy szóbelin hogy csalnak mikor a többiek vért izadnak az irásbelin, nekem akkor ment el a kedvem. miez ha nem diskrimináció, ezért nem megyek többet."

 

Talán ez magyarázza, hogy miért nem sikerült akkor. Az a minimum, hogy legalább egyszer elolvassa a vizsgázó a rá vonatkozó jogszabályokat.

Előzmény: Törölt nick (355)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 379

A saját anyanyelvünkön helyesen írni-beszélni az alap. Erre lehet bármit felépíteni.

 

Sajnálom fiúk, de figyelmesen visszaolvasva a beírásokat, azt hiszem jogos a

feltételezésem, hogy okkal nem tudjátok teljesíteni a vizsga követelményeit.

Ha azokat a kérdéseket, amelyeknek a tudásáról számot kellene adni, nem tudjátok,

nyűgnek érzitek a megtanulását, nem is értitek azokat, akkor (bocsánat a keményebb

hangért) soha nem lesztek rádióamatőrök. A műszaki kérdések megtanulásához bőven

elég a középiskolai fizika alapjain elindulni, nem mérnöki színvonalat kell teljesíteni.

A forgalmi rész kérdéseinek ismerete nélkül ugyan hogyan akartok megjelenni a sávokban?

Persze, lehet hívójelet szerezni és azt hinni, a rádióamatőr ugyanaz, mint a cb-s vagy a

pmr-es csak más sávokon beszél értelmetlenségeket, de ez egy nagyon fájdalmas tévedés.

Sajnos ilyen hívójelesekből van már elég, mint ahogyan kufárokból is, akik azt gondolják, ha

rádióamatőr készülékekkel kereskednek, akkor rádióamatőrök.

A kívülállók sajnos javarészt őket látják, ezért tart itt a megítélésünk, ahol.

 

Az alapvető motivációnak a tanulás és a tudás örömének kellene lennie. Egy rádióamatőrnek

természetesen ebben a körben kell(lene) kifogyhatatlan kíváncsisággal, tudásvággyal rendelkeznie.

Hogyan működik egy rádió? Az egyes fokozatai? Hogyan lehet vezeték nélkül eljuttatni egy információt

egy másik helyre? Hogyan is működik egy antenna, a hullámterjedés? Hogyan kell úgy forgalmaznom,

hogy eredményes legyek? Mikor milyen sávon, milyen irányba próbálkozzak? Stb. stb stb.

Akit ez igazán érdekel, abban leli örömét, ha ezekre a kérdésekre választ kap, amely válaszok újabb

kérdéseket vetnek fel, melyekre még lelkesebben keresi a válaszokat.

Természetesen az adóengedély mindehhez alapvetően szükséges, de azt megszerezni nem jelenthet

gondot annak, aki tényleges érdeklődéssel és tanulási hajlandósággal rendelkezik.

 

Persze van egy másik út is, valahogyan átvergődni a vizsgán, venni egy rádiót egy neppertől és

teljes tudatlanságban szennyezni a sávokat. Semmi baj, csak akkor nem kell nyavajogni.

Legfőképpen pedig nem kellene bántani azokat, akik a vizsgákon esetleg hozzám hasonlóan

gondolkodnak és azt szeretnék, ha ennél lejjebb már nem nagyon süllyednénk....

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 378

A vizsgabiztosok merik feltételezni, hogy az anyag nagy részét valóban fejből tudod. Erről adsz számot. Ez nem látszatvizsga. Ha az volna és mindenki átmenne valódi tudás nélkül, az lenne a pénzlehúzás.

Anyag meg bőven van. Olvass, tanulj, hogy ne papagáj módjára kezeld a kérdéseket.

Kitartást és sok sikert!

Előzmény: Törölt nick (375)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 377

Már megbocsáss, de a fikázó bejegyzések helyett inkább a magyar helyesírást tanuld.

Mindenkinek jobb lenne.

Előzmény: Törölt nick (376)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 375

Nah igen! :)

 

A vizsgabiztosok azt hiszik hogy mindenkinek fejből kell tudni mindent!

Felkésülyés az nagyon silány ezekből az anyagokból akik rendelkezésre állnak sajnos. :((

Előzmény: gg630504 (374)
gg630504 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 374

"/BTW: mindkét fiam a régi rend szerinti "C" vizsgás rádióamatőr lett./"
Feri, HA6MV nyolcévesen lett rádióamatőr, édesapja is rádióamatőr.
Ennek ellenére nem lehet levonni azt a következtetést, hogy rádióamatőrnek születni kell :)

Már említettem, '96-ban RB vizsgára csak azért mentem el, hogy több legyen a létszám a kihelyezett egri vizsgán. Csak lazán :)

Gábor, a HG9IEG hívójelű rádióamatőr állomás kezelője.

Előzmény: HG4I (361)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 373

A PÁV az egy nagy pénzlehuzás! :)

Ugyan ugy ahogy a vasútorvosi alkalmassági is..

 

A PÁV nak semmi köze nincs az egészhez.. egész európába nincs PÁV!

Doldoztam Németországba egy rövidideig buszosként a PÁV ról senki nem is halott ..

 

Aminek van értelme az az 5 évenkénti GKI utánképzés az jó mert van benne egy kis kresz egy kis műszak egy kis újdonság! :)

Kresz változásokról stb.. az nem hülyeség..

 

Amugy a PÁV ot itt is törölni fogják mert nekem az 1,2 már a jogsimba be sincs ütve..

Van egy határozat oszt ennyi.. semmi köze nincs a vezetéshez.. az egy igazi pénzlehuzás ezt mindenki tudja.. sőt vizsgabiztosok meg mondták a vizsgán hogy ez pénzleszedésről szól már egy ideje..

 

8350.- ft a vizsga ha nem sikerül fellebezhetsz 12500.- ft  és az 100% hogy át mész..

Nem egy kollégát kivágtak PÁV 2 esről.. ment fellebezni sikerült mindenkinek nah tehát azt ne is hozzuk fel..

 

Az csak itt van Magyarországon jó nagy sz@rság az egész köze nincs a vezetéshez! :)

Előzmény: Törölt nick (369)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.25 0 0 372

Hát ... izé ... ez titkos project :-) Jövő héten találkozok az ügyintézőmmel, 2-ből jön 26-ba.

Előzmény: Törölt nick (370)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!