Keresés

Részletes keresés

shalafi66 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10340
Pedig ez alaptétel. :D
Mindenkinek más tetszik.

A gyártás azért pontosítható, volt egy nagyvállalat ahol siekrült is, évi ~ 1 000 000 darab hangszóróval, pl. tizedgramra azonos membránokat gyártani. :-D

2dB érzékenység eltérés már őrületes szórást jelent, ~60%-ot.
Előzmény: Törölt nick (10332)
shalafi66 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10339
Az eredeti állapothoz képest nem hinném hogy rosszabb, ha megfelelően ragasztottál. Nem a szétmálott habszélhez kell viszonyítani. :) A kitérés is bőven elég, ez a nagyobbik szél tud +-10mm-t, a lineáris tartomány meg véget ér ~3-nál.
Egyébként írtam, hogy én nem ezt teszem rá, van egy hozzászabós habszél, pár napja sütöttem belőle egy adagot. :D

Más. Ha netán új hangszórót veszel valahol-bárhol, azon ugyanúgy a kicsi 160-as membránszélek vannak.
Előzmény: joepapa (10321)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10338
HŰ HA !.....a fordító csak nem az ismert alpolgármester ?...:-DDD
Előzmény: Törölt nick (10337)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10337
Előzmény: joepapa (10335)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10336
Nézeges körül az ismert gyártóknál (ezt a netten is megteheted), az azonos időszakban gyártott hangfalaknál három-négy jelentősen különböző méretű (űrtartalmú) dobozokban ugyanazon mély-közép sugárzókat találod, csak egyet vagy többet.
Előzmény: joepapa (10335)
joepapa Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10335

ebben egyetértünk.

 

a kis eltérés nem eltérés...de a Vas 51 liter helyett Vas 28 az fele az eltérés, ezért a sonido 178 asok nem jók nekem, a kérdés, hogy a 20cm es sonido ami Vas 42literes, de Cms fele, azaz dupla kemény, viszont a hatásos felület nagyobb az jó lehet?

Előzmény: Törölt nick (10332)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10334
Kíméld már magad, mert a pszichológíai osztályok bezárása egyre rohamosabb tempóban folytatódik!...:-DDD
Előzmény: joepapa (10331)
joepapa Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10333

a Qts azaz jósági tényező olyasmi hogy a hangszóró freki-impedancia menete mennyire csúcsos? azaz mennyire szűk "sáv" a rezonancia...illetve egy adott Vas nál kissebb dobozba téve mennyire nem megy el az eredő rezonanciafrekije?...

 

 

és a Vas az az ajánlott térfogat ugye amikor az összenyomott levegő "ereje" megeggyezik a mech erővel (amit belegyártottak a hangszóróba) ...ha ez igaz egy adott Fs -ü hangszórót zárt Vas térfogatnyi dobozba téve mennyivel megy el a rezonanciafreki?

Előzmény: joepapa (10331)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10332

Az Audioland topikjaiban, de leginkább a HANGFAL-ban véleményt nyílvánítani valamivel veszélyesebb feladat, mint egy kiéhezett oroszlán falka előtt bajadértáncba kezdeni.

Ennek ellenére:

-Nehogy elhidd, vagy bebeszéld magadnak, hogy egy 1-2 dB-es hatásfok eltérés ill. egy hasonlóan csekély mértékű egyébb specifikációs adat megváltozása figyelemre méltó hangzás különbséget eredményez. Ilyen mértékű eltérések az egy sorozatban gyártott példányok között is előfordulnak.

-Amennyiben egy fizikai kivitelben igen hasonló hangszórót használsz fel az eredeti pótlására előfordulhat, hogy egy számodra még kielégítőbb hangélményt érsz el, mint a korábbi estben.

-Az ezen a területen fennálló legnagyobb vitát kiváltó ellentét abból ered, hogy a "guruk" soha nem lesznek hajlandók elfogadni azt, hogy a hallás izlés éppen olyan eltérő, mint ahogy eltér az emberek izlése a zenei stílusokban, a lakberendezés vagy éppen a gasztronomia vonatkozásában.

Előzmény: joepapa (10330)
joepapa Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10331
végiggondoltam mégegyszer pont nem oké a dolog, mert a nagyobb felületre ugyanabban a légtérben nagyobb erő hat és a sonido 20cm ese keményebb alapbol is (Cms fele)...azaz nagyobb erő a levegőtől+nagyobb erő a felfüggeszésből az 4x nagyobb visszatérítő erő azaz kegyetlen kemény változás. viszont a felület és átmérő nagyobb azaz még mindig lehet hasonló a 4x erősebb azaz 4x es kitérítő erőt igénylő eredmény?
Előzmény: joepapa (10328)
joepapa Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10330

:) elhiszem, nehezen fogalmazok, de ha megtennéd az előző hsz em átrágnád? mert úgy érzem nyomon vagyok T/S paraméterek értelmezésében, bár lehet rossz nyomon.

 

a sérvet nem tudom műteni, max gerinc cserével, de nincs csereszabatos ami eladó...

Előzmény: Törölt nick (10327)
krizsi_l Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10329
Meg fog :)
Előzmény: Törölt nick (10327)
joepapa Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10328

folcal 7v013 Cms:1,5mm/N

Sonido 20cm Cms:0.8mm/N

 

ez az eltérés rájöttem (jól gondolom ez pont jó?)

 

azaz sokkal keményebb a Sonido20cm ese: 1N esetén csak fele akkora kitérés, (az érzékenység a nagyobb felületböl adódik azaz ugyanaz mint a kicsi 18cm es focalé) ennek ellenére, a Vas pedig azért 42liter (azaz közel a focal 51 literjéhez) mert a nagyobb felület miatt nagyobb doboz kell, hogy akkora erő hasson a bepréselt 42 liter levegőből mint amekkora a Cms böl adódik...

 

azaz jól elmélkedem, hogy a Cms amit kézzel is érzek ha megmozgatom a polcon a boltban, és a felületre ható légnyomás ugyanakkora lenne ha Vas által adott ekvivalens térfogatnyi zárt dobozba tenném.

 

Azaz a nagyobb felületü sonido Vas a ezért 40 liter mert a nagyobb felülethez nagyobb térfogat kell, hogy ugyanaz az erő hasson...

 

tehát a sonido keményebb...

 

de gond ez? VAGY PONT EMIATT JÓ?... mert pont keményebb, de nagyobb átmérő-felület ami ugyanakkora tekercsáram-kitérítő erő hatására kevesebbet mozdul el....azaz pl 1V hatására fele kitérés, de nagyobb átmérő és hatásos felület... az önrezonancia a nagyobb tömeg+mozgatott levegőtömeg miatt a nagyobb Cms el ugyanúgy 40 Hz...azaz megintcsak ott vagyok, hogy jó lenne a 18cm es lágyabb helyére betenni a 20cm es keményebbet?

 

lehet nem jól értelmezem a T/S paramétereket? vagy jó nyomon vagyok?

Előzmény: joepapa (10322)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10327

Napok óta figyelemmel kisérem hozzászóllásaidat, bár ez kissé fárasztó feladat, mint egyes kínában nyomtatott magyar nyelvű használati utasítás esetében is.

Azt azért semmiképpen nem ajánlanám, hogy a sérvműtéttel is megpróbálkozz házilag....:-)))

Előzmény: joepapa (10326)
joepapa Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10326

rag bal, eredeti jobboldalon volt...fordítva nem próbáltam mert 30 kilo és 3 tüskén van, én meg sérvműtétre várok :)

Előzmény: Törölt nick (10324)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10325
Ha ezt megtudnám szabatosan fogalmazni, akkor annak ellenére, hogy nem vagyok " családtag" _legalábis nem vesznek be csak az agyamat szivnák_ Nobelra aspirálhatnák
Előzmény: spacc (10320)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10324
"az eredeti jobboldalon, a ragasztott jobboldalon. együtt adják az igazit" ? ? ?
Előzmény: joepapa (10323)
joepapa Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10323

sikerült a peremezés. bírja , központos, de EGÉSZ MÁS LETT!

 

füllel-kézzel keményebb, gyorsabb motor lett kissebb max kitéréssel, sokkal kissebb lin kitéréssel. rezonancia is tuti feljebb ment. az érzékenység tuti csökkent. és ha jól sejtem a Vas is kissebb lett mert kissebb doboz kellene neki...MI VAN HA TÚL NAGY A DOBOZ?...Qts...hm nem tudom mi ez a jósági dolog még keresek leírást amiből meg is értem. (egy kondenzátor, tekercs, rezgőkör jósági tényezőit, veszteségeit értem, de ez pontosan mi és miböl adodik, hogyan mérhető, mire utal ha kicsi ha nagy...hm?)

 

azt viszont biztosra érzem, hogy egy idegen hangszóró ami hasonlóbb jobban muzsikálna SZERINTEM (hiányos tudásom alapján).

 

lentebb irtam a 20cm es fémmembrános Sonido-t. az lehet közelebbi eredményt hoz a gyári állapothoz, nem?

 

Mefülelve a ragasztott : "Nem kérünk az oktatásból...gyermekkórus" pontosabb az eredeti mosottabb, de amikor  jön a bumm bumm akkor alul hiányzik valami, aminek lehet ott sem kellene lenni, de az eredet lejjebb megy kicsit, de tényleg nagyon kicsit ez már sub tartomány. T/S változásra utal.

Női énekhang nagyon hiteles, ha hirtelen elindul mögötte valami akkor nem mossa el mint az eredeti hanem úgyanúgy előttem van az énekhang is.

 

azaz jobb is rosszabb is...

 

de az tuti feljebb jött a rezonanciafreki.

 

A tlx111 ek után (ami 3 napja szól) hihetetlen világ mint az eredeti mint a ragasztott, igaz ez egy más kategória, de hallani is... ez olyan, hogy az embernek nincs szíve kikapcsolni. főleg eggyütt az eredeti jobboldalon, a ragasztott jobboldalon. együtt adják az igazit. Ahogy a galaxisutikalaúzban megirták "A világegyetem legjobb hangsugárzójábol szólalt meg a vogon flotta vezetőjének hangja, olyan hihetetlenül tisztán, gyönyőrűen, torzításmentesen szólalt meg, hogy azonnali sírásra készteti a hallgatót...A Föld nevű bolygó bontását ezennel megkezdjük, köszönjük a figyelmüket." (nem pontos idézet)

joepapa Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10322

Arról mi a véleményetek, hogy a lerontott (peremezett) focal helyett egy Sonido 20cm es mély kerülne be?

 

Fs ugyanaz (40Hz)-PIPA

érzékenység 1dB el kevesebb-PIPA Qts miatt

Vas kevesebb 51 liter helyett 42liter  (saccra számolva 44 literes bass reflex 2 csöves az eredeti doboz---csillapító anyag van bent az ha jól sejtem növeli a térfogatot látszólagosan) azaz kb9 litert el kell venni a dobozbol belül (2literes üvegekböl bele tudok rakni honokkal töltve 1-2-3 db ot azaz füllel helyre lehetne tenni, aztán végleges fakockát beragasztani, vagy merevítőléceket melyek a kívánt térfogatot elveszik)

 

JÓL GONDOLOM A Vas miatt kissebb doboz kellene...

 

Qts 0.344 helyett 0.37 azaz egy csöpnyit több mély mert "jobb" , vagy nem jól értelmezem? azaz visszajött az 1dB el rosszabb érzékenység

 

A hatásos felület nagyobb! 154 helyett 192 négyzetcenti....!!! hogy ez mit okoz azt nem tudom...igaz a többit sem de azt már sejtem, JAVÍTSATOK KI mert csak 3 napja olvastam előszőr T/S ről, mivel amikor utoljára hangfalat építettem akkor még nem voltak ilyen könnyen elérhetőek a paraméterei egy adott hangsugárzónak, emiatt mindig fülre saccra lettek kifaragva egy-két hónap alatt a ládáim...pedig mennyivel egyszerübb kiszámolni és a jó hoz közel indulni...elkezdett érdekelni, ha végre elkészül a dunaudiom, átalakítom a 3 mélyládám is most már számítva...

 

még annyit régen (15 éve) jó esetben vásárlás előtt annnyit lehetett megtudnom egy sugárzóról , hogy egyenáramulag mekkora ellenállású, és megendegték tapizni, azaz kézzel érezhettem a felfüggesztés keménységét, láttam cm el az átmérőt, fülhöz tartva megpöccintve a peremet saccoltam a rezonanciát, a perem méretéből ill benyomva kihúzva láttam a max kitérést... most meg mindent adnak a hangszórók mellé, igy már vagy értelme utánnajárnom mi micsoda.

 

hol találok hiteles egyszerű leírást?

 

eddig odáig jutottam nem tudom jó információk-e:

 

Fs: ez oké rezonanciafreki. ez egyértelmű, remélem jól is értelmezem ahol a legnagyobb a hanszóró impedanciája, ez gondolom azért van mert itt könnyen rezeg nincs akkora visszahatás nem kell ezen a frekin nagy energia a lengésben tartáshoz. ha nem üzemszerűen hanem passzív membránként rezgetjük be gondolom ugyanez a freki ahol rezonancián lenne.(ezt saccoltam én régen fül mellé tartva megpöcögtetve újjbeggyel a peremet ugy hogy ne csússzon meg az újj és akkor csak mély döngést hallani)

 

Vas : he ekkora zárt ládába tenném az adott hangszórót a membrán visszatérítő erővel  megeggyező erővel hat a bezárt  levegő...egy másik helyen azt irták ekkora doboz kell? hm...zárt? reflex?...ezt nem értem, és miért kell akkora doboz? mért nem 2x ekkora?...

DE AZT SEJTEM EZ AZ EGYIK LEGFONTOSABB paraméter...keresgélem is a pontos leírást.

 

Qts: az absz jóság (mech+elek.) ??? ez nem világos valahol azt irták 02-04 közt reflexbe, 05-07 zárt dobozba, 07 felett kalaptartóba autóhifibe autóajtóba, azaz szabadon...és valahol említik ha nagyobb a jósági tényező akkor mélybenkiemelést okoz...valahol pedig, hogy ha nagy a szám akkor kemény ha kicsi akkor puha a hangszóró (pongyola)...nem tudom melyik igaz, ill egyik sem? nem tudom ez nem világos még!!!

 

Cms :felfügg visszatérítő ereje lehet evvel keverte össze a Qts-t a Qts nél kemély lágy ra hivatkozó emberke. de ez ha jól sejtem a membránvisszatérítő erő azaz 1mm es kimozdításhoz szükséges erő. talán ezt jól értelmeztem.

 

SZÓVAL érdekelne egy link ahol szabatosan meg van fogalmazva mi micsoda pontosan-hitelesen.

joepapa Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10321

köszönöm, ilyen amit én is irtam, felraktam akisérletire 1et.

szárad. 2mm alig fog akosárszélen:(

majd avallatásnál kiderül.

 

de hiába bírja,tuti elmentek a t-s paraméterek, sokkal keményebb már kézzel is, sőt akitérésmax is csökkent. tuti szarabb az eredmény mintha egyúj, de más t-s paraméterű hangszóró kerülnebele.

 

 

sajna nekem sokkal nagyobb duduros-rilnis kellene mint az elején is irtam.

 

attol tartok mindenki aki vállalná aperemezést ugyanezt rakná fel, vagy hasonlót, azaz semmi értelme ezért fizetnem...

 

veszek még 1 et ha bejön ésfelrakom a"jó" 2db focal 7v013 ra...mást nem autóba elmegy, és nem kell kidobni.

Előzmény: shalafi66 (10318)
spacc Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10320

Me' mé'???   Állította azt valaki?

Ez tipikusan a "Nem állított tagadása" c. kategóriába tartozik. Ilyet 5 milliót lehet állítani analogice, és ezt nevezik semmitmondásnak.

 

ps.: vagy meg kéne fogalmazni a mondanivalót magyarul.

Előzmény: Törölt nick (10319)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10319
A hang nem a műszaki paraméterek kombinációja

Az Audio Dyy-en olvastam.
Azonolusok a mondással
shalafi66 Creative Commons License 2010.02.13 0 0 10318
156, 143, 119, 112
De inkább úgy ismerhető fel, hogy a papíros hangszórókhoz (pl. 620) használt kisebb negatív szélnél a rilni szélessége 10,5mm, a szél teljes magassága pedig 4,5mm, a nagyobb PP-s hangszórókhoz (pl. 634) való szélnél 12mm a rilni szélesség, a teljes magasság pedig 5,5mm. Meg az irányszögeken is látszik, hogy az egyik - a másik +.
Előzmény: joepapa (10315)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.12 0 0 10317
Ne haragudj, ezt Shala tudja, gondolom válaszol rá.
Előzmény: joepapa (10315)
joepapa Creative Commons License 2010.02.12 0 0 10316
amúgy kaposváron 500-600ft a 16cm esek darabja...ezt csak úgy megjegyzem. na felragasztom a 3ikra (ami már tekertetve volt, holnapra megszárad, megpróbálom mi sült ki belőle, ha nem jó megy valakihez javításra a 2 "jó")
Előzmény: shalafi66 (10313)
joepapa Creative Commons License 2010.02.12 0 0 10315

ezek szép elméletek, de a kaposvári viszonteladókat ismerem, egyiknél melóztam is 15 éve. de ott tojnak a 634 es habszélre van kicsi meg közepes meg nagy...a másik viszonteladó is annyit mondott ez a 16cm es és kész ez van.

 

lehet ez pont a 634 es habszél nem tudom...mekkora a 634 es habszél 1-2-3-4 es mérete?

 

amit az itteni viszonteladónál vettem az:

1.156mm

2.142mm

3.120mm

4.110mm

 

ez lehet az ugyneezett634 es habszél?

 

 

Előzmény: Törölt nick (10314)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.12 0 0 10314
Előzmény: joepapa (10312)
shalafi66 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 10313
Tehát a H2000-nél van 250,- pénzért kiskerben a 160mm-es nagyobbik habszélük, úgy kell kérni, hogy 634 habszél.
Ami nálam készül, azzal jobban működik, de elég macerás vele dolgozni, én ráteszem, de nem adok belőle.

Ui: Nem szerszámoztam fel ezt a méretet, megoldottam másképp.
Előzmény: joepapa (10311)
joepapa Creative Commons License 2010.02.12 0 0 10312

ja z ithon lévő ragasztóim közül tegnap este 2 karton közé tesztgyönygyöket nyomtam ma reggel néztem az eredményt , sikerült egy fekete erős ragasztót találnom, nem lehet széttépni és a tisztitatlan fényes kartonról sem jön le...igaz kereskedelmi forgalomba nem kerülhet...csak márkakereskedő rendelheti és csak a szakszervíz kiképzett embere használhatja...ez van 40 nyelven leirva:) nekem pont van ilyenem hm...szerencse mert a pálmatex beszáradt, és nehéz is vele dolgozni, ez vékonyan nyomható fekete, és rögtön benyomható a 2 felület közé nem kell megmattulnia mint a palmatexnek, direkt erre teszteltem két karton közé nyomtam és csak kézzel össze lett nyomva száradt 6 órát és csak ez az egy erős. a többi pl WÜRTH kék hőálló hasonló célú tömítő ragasztói nem ragasztanak, csak ragacsosak, inkább tömítések...

 

a berner piros hsdr 70 et nem próbáltam, de mintha az sem lenne elég jó.

 

a lényeg a ragsztóm megvan, a kosarak-peremek tiszták...van 2db h2000 perem a kezembenkaposvári viszonteladótól itt helyben 1000ft volt a 2db csak hát ez kicsit kicsi és a kitérés kevesebb mint a gyári...

 

ezért várom az esetleges ötleteket honnét vegyek esetleg nagyobb kitérést engedő jobban 1-2-3-4 méretmegfelelő peremeket. konkrétan.

 

mert a belinkelt kinai-vagy nem oldalon is csak 165mm és 200mm esek vannak...

 

és a 165mm az a 165mm es kívül a kosár méret ugye nekem 168mm es habperem kellene mint lentebb pontosabban irtam.

joepapa Creative Commons License 2010.02.12 0 0 10311

igaz, félrenéztem az ábrád..151mm ahol nekem 168mm kellene...szóval neked van 2 féle rászabható peremed...az nem baj ha kint körbe kell vágni...azt megoldom de a 2 es 3 as méret hasonló---mert az 1 es lehet több (levágom) a 4 es kevesebb (levágom)

 

szóval konkrétan küldenél egy mailt a joepapa42 kukuc citronymailra...4db perem mibe kerülne ebböl vagy abbol ami jobban hasonlít rá...de megirhatnád az 1-2-3-4 méreteit a te 2 habperemednek...a 634 rajsz uét és amit te sütsz. köszi...irhatod ide is...önreklám az jó! hátha más is venne.

 

de közben találtam egy tavalyi fórumot ahol irtad, hogy 20 e ft a szerszám ehez a mérethez...időközben megvetted?

Előzmény: shalafi66 (10302)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!