Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.16 0 0 61

Sajnos van még, nem jutottam a végére, viszont van itt két fénykép, töltsd le, s nyomtasd ki Apudnak:

 

Uszty-Ilimszk
Előzmény: anetttt (59)
anetttt Creative Commons License 2005.10.06 0 0 60
még csoda, hogy nem hagytam el... a fejem ... :)
anetttt Creative Commons License 2005.10.06 0 0 59
Köszi szépen! :)
No van még doboz? Bár bizti megdumcsiztuk, csak annyi minden van a fejemben...
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.06 0 0 58
Ez igazán jó hír, örülök, s csatlakozom mindkét hsz-hoz: Gratula a talpraesettséghez, s fel a fejjel Apudnak!!!
Előzmény: anetttt (54)
anetttt Creative Commons License 2005.10.06 0 0 57
Köszi szépen Fekvőrendőr a bókot, de legfőképpen az óriási segítséget! :)
Igen, ezt Aputól is hallom, hogy tényleg nagyon sokat segítek, de ez azért van így a neten keresztül, mert a "melóhelyem" engedi, és ahogy a hazai intézkedéseket elnézem, hát nem semmi! Meg ha ő felnevelt, rávezet a mai napig is az életre, hát itt az idő hogy viszonozzam neki a dolgokat, nem?
Ön egyébként merre lakik, mit csinál...?
Nos, tényleg köszi szépen mindenfajta segítséget, remélem meg tudjuk valahogy hálálni v. viszonozni :)
fekvőrendőr Creative Commons License 2005.10.06 0 0 56

És még egy fontos dolog!

Gratulálok Édesapádnak a talpraesett lányához, aki mindent megtesz érte!

Előzmény: fekvőrendőr (55)
fekvőrendőr Creative Commons License 2005.10.06 0 0 55

Kedves anettt!

 

Végtelenül örülök, hogy sikerült segíteni, soraidat olvasva könnybe lábadt a szemem, az örömtől, hogy sikerült összehozni régi jóbarátokat, ez az mi korunkban /annyi idős vagyok mint édesapád/ nagyon sokat jelent.

Édesapádnak gyógyulást kívánok, ne adja fel, hiszen még fiatal ember! :-)))

 

fekvőrendőr

Előzmény: anetttt (54)
anetttt Creative Commons License 2005.10.06 0 0 54
Képzeljék el Drága Uraim, Apumnak szerda reggel mondtam, hogy van B. Matyi és Feri, a testvérek, csak a nevüket mondtam, erre Apu kérdi, hogy a ...iak?- lakhely
Mondom igen! Erre mi volt a felelet? Nem fogják elhinni!
Uszty Ilimszkben szobatársak voltak...hát eléggé meglepődtem, mon6om! :)
Tegnap felhívta Apum Ferit, annyira megörültek 1másnak, hogy nagyon-nagyon és este Feri felhívta Matyit Pesten, elmondta neki ezt a szitut, és Matyi még este hívta Aapumat!
Meg is beszélték, ha erre járnak felmennek Apumhoz, elmennek valahová, csak Apum azt akarja hogy minél hamarabb jöjjön össze a dolog, addig, amíg bír menni...el van nagyon keseredve a betegség miatt, de azt üzente Fekvőrendőrnek és Elnyomottnak, hogy nagyon szépen köszöni az összes segítséget, amiben csak segítettek és áldja meg Önöket az Úr!
Köszönök szépen én is mindenfajta segítséget tényleg és minden jót kívánok! :)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.05 0 0 53
:-) hajrá!
Előzmény: anetttt (50)
anetttt Creative Commons License 2005.10.04 0 0 52
Köszi szépen Fekvőrendőr a segítséget, megpróbálunk valamit intézni!
fekvőrendőr Creative Commons License 2005.10.04 0 0 51

Kedves anettt!

 

Kicsit körülményes lesz amit írok, de a végére érthető lesz.

Szülőfalumban általános iskolai osztálytársam volt egy ikerpár B. Feri és B. Matyi. Ők most ötven évesek. Matyi szakmája  szobafestő volt és kiment Uszty-Ilimszkbe dolgozni, ott meg is nősült, egy orosz lányt vett feleségül, a neve Szása.

Kb. 10 éve elköltöztek Budapestre, nem tudom hol laknak. Az ikerpárja Feri otthon maradt, most megnéztem a helyi telefonkönyvet, B. Ferencné néven van egy telefon. Ezeket az adatokat elküldöm neked mailban, hívd őket fel, biztos megmondják Matyi és Szása elérhetőségét, így, ha szerencséd van lesz két tanúja édesapádnak.

 

Sok szerencsét!!!

 

fekvőrendőr

Előzmény: anetttt (50)
anetttt Creative Commons License 2005.10.04 0 0 50
Drága Elnyomott!
Köszi szépen mindenféle segítséget, a férfit és srácot már láttam a neten kb.1,5 hónapja, de most úgy voltam vele, hogy írok nekik, lesz, ami lesz; veszítenivalónk nincs, nemde?
A gáz az csupán csak annyi, hogy vontak mindenféle lóvét, az akkori fizu kint 120...150 rubel, itthon 3400 Ft(!)
Levéltárakkal, Politikatörténeti Intézettel ... felvettem a kapcsolatot,és kire bukkantam ráaz 1ik néni által? A KISZ Gazd. vezetőjére, aki ma reggel fel is hívta Apukámat és mondta, hogy aki intézi a nyugdíjat, a nevét küldjem el neki e-mail-ben mert felveszi vele a kapcsolatot, remélem "NAGY" sikerrel fog(unk) járni.
Köszönöm szépen tényleg az összes segítséget!
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.03 0 0 49
...a fenébe, elment: meg kell próbálni az Országos levéltárban is!!!
Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.03 0 0 48

Kedves anetttt...

 

Nincs túl jó hírem: első körben a NYUFIG-os ismerős véleménye ma az volt, hogy csak akkor kaphat Édesapád az ott eltöltött évek után bármit, ha fizettek anno utánna járulékot. Elképzelhető, hogy ez megtörtént, de ha nincs nyoma, akkor gond van.

 

Szerintem az MSZP-nél is meg kellene próbálni, de mindenképp elsőként kint dolgozottakkal kell kapcsolatot keresni, mert egyedül kevesebb az esély, s őket is érinteni fogja!!! Ment egy privát még egy konkrét címmel, s egy másik egy lehetőséggel.

Előzmény: anetttt (45)
anetttt Creative Commons License 2005.09.30 0 0 47
Köszi szépen, de remélem azóta a dobozok fogyóban vannak & minden O.K. :)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.25 0 0 46
...sajnos a dobozokból sokvan, hírem viszont akad egy: remélhetően 3-án kapok választ a NYUFIG-ból, hogy mi a teendő...
Előzmény: anetttt (45)
anetttt Creative Commons License 2005.09.16 0 0 45
Köszönöm szépen a segítségét, hát remélem azok a dobozok hamarosan üres dobozok lesznek és mindennek meglesz a helye-költözésre gondoltam
no minden jót, a melóidőm letelt mára!
pá köszi még1x :)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.12 0 0 44
...sajnos az augusztus nagyon mással telt el, mint terveztem, de ezen a héten benézek oda, ahová ígértem, s írok róla, mi a teendő... sajnos tanút én nem biztos, hogy tudok szerezni, mert közvetlen kapcsolatom nem volt a több évig kint dolgozókkal, lévén mi csak egy nyári táborba mentünk oda ki... az én társaimból egy fiúval tartom a kapcsolatot, s még egyet tudok elérni...
Előzmény: anetttt (42)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.12 0 0 43

Kedves anetttt, nagyon szívesen segítek, ha sikerül. Nem kell cím sem még, mert először megkérdezem az ismerőseimet hogy mit lehet tenni, s ahhoz mi kell.

Sajnos az én emlékeim nagyon el vannak rejtve, mert két éve építkeztünk, költöztünk, ám még nem állt helyre a rend sem, és dobozok vannak dobozok hátán...

Előzmény: anetttt (42)
anetttt Creative Commons License 2005.09.12 0 0 42
Tisztelt Uram! -Elnyomott részére-
Tudna akkor segíteni nekünk, akár tanu v. bármi más egyébbel?
Ha gondolja, megadom a címet, tel.számot...
Köszi szépen: @ne2t
anetttt Creative Commons License 2005.08.15 0 0 41
Köszönöm szépen a kedvességét, nagyon rendes Öntől, hogy próbál segíteni!
Írtam már e-mail-t a nyugdíjfolyósítónak, de eddig nem jelentkeztek vissza, az előző levelemre viszont válaszoltak!
Köszi még1x :)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.12 0 0 40
...van némi ismeretségem a Nyugdíintézetnél, a jövő héten rá fogok kérdezni, mi ilyenkor a helyzet... ha két tanú elég, akkor annyi van...
Előzmény: anetttt (39)
anetttt Creative Commons License 2005.08.12 0 0 39
ez az, hogy némi nyoma mindennek van mindenhol, csak bizonyos dolgokkal xarakodnak, nemde? Ők jól járjanak, az a lényeg...
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.09 0 0 38
...ezért írtam, hogy újságokban kellene utánanézni... amikor az én édesapám még az előző rendszerben nyugdíjba ment, még 13 éves korában a háború előtt kőbányában eltöltött napi munkákat is elszámolták, mert némi nyoma annak is volt...
Előzmény: anetttt (37)
anetttt Creative Commons License 2005.08.09 0 0 37

Tisztelt Uram!

Köszönöm szépen, hogy válaszolt nekem, nemsokára utánajárok az oldalnak, amit megadott és kinyomtatott verzióban beviszem a kórházba!

Köszönöm szépen mégegyszer!

Ez a probléma, hogy mindenki ismeri a KISZ KB-t, de ki lett a jogutódja, hogy lehet utánajárni-nem tudjuk!

Apumnak is van sok fényképe, a barátok is ott vannak...hmmmmmm :)

Egyébként melóhelyről írok, estefelé azért nem tudok válaszolni!

Köszi mégegyszer mindent!

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.08 0 0 36

Egy cím a neten, képekkel, Édesapjának érdekes lehet, le kell menteni a tartalmát:

http://users.omskreg.ru/~gtukulic/

Előzmény: anetttt (28)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.08 0 0 35
Talán emlékezhet rá, hogy mielőtt visszajöttek, akkor ment ki egy csapat egyetemista, nos azok között voltam. NAGYON NAGY élmény volt.. vannak fényképek is, de szétosztogattam a javát... régen tervezem, hogy majd csinálok belőle valahogy frisset, igérem jelenkezni fogok!
Előzmény: anetttt (32)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.08 0 0 34
Igen, akkor  kétévesekkel volt kint. Szerintem újságokban kellene keresni hivatkozást, akkoriban a Magyar Ifjuság volt, amiben jelent meg cikk, s talán a Népszabadságban is. Meg kell kérdezni, mi segíthet az idő igazolásában.
Előzmény: anetttt (31)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.08 0 0 33
Nos, mi egy nyáron voltunk csak, szintén KISZ KB által szervezett nyári táborban két hónapig, segédmunkán.
Előzmény: anetttt (32)
anetttt Creative Commons License 2005.08.08 0 0 32
Ön egyébként milyen beosztásban dolgozott? Apukám festőként ment.
Vannak fényképei otthon nagyon sok :) szokott beszélni a kinti kolegákról, élményekről...
Ön ki által, honnan ment ki?
Üdvözlettel - @ne2t

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!