Keresés

Részletes keresés

ásítósmacska Creative Commons License 2019.01.14 -1 0 38736
Kero Forever Creative Commons License 2019.01.14 -2 0 38735

Na ez se lesz Yad Vashem tag, meg a másik getszi sem

Előzmény: martinaxe7 (38734)
martinaxe7 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 38734

martinaxe7 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 38733

Ha 1 zsidó hülye, akkor nagyon...

 

A kormány Soros elleni kampányának egyik karmestere azt állítja, nem is tudta, hogy Soros György zsidó származású

 

Ő maga egyébként informálódott Orbán Viktor miniszterelnökről, mielőtt belevágott volna a közös munkába, például kérdezősködött arról, hogy Orbán hogy áll a zsidókhoz, és megnyugtató dolgokat hallott: a magyar miniszterelnök fellép az antiszemitizmus ellen és saját lányának, Ráhelnek zsidó nevet adott......

Előzmény: Kero Forever (38729)
lizardman Creative Commons License 2019.01.14 -3 0 38732

Undorító!

De, azért szerencsére nem ez a jellemző.

Előzmény: Kero Forever (38729)
liberális demokrata Creative Commons License 2019.01.14 0 0 38731
Hatchet Man Creative Commons License 2019.01.14 -1 1 38730

Úgyes vagy hóbagoly!:)

Előzmény: Kero Forever (38729)
Kero Forever Creative Commons License 2019.01.13 -4 1 38729

Poplacsek 1 Creative Commons License 2019.01.13 0 1 38728
g-m Creative Commons License 2019.01.11 -2 0 38727

Ha Wass nem egy érzelgős, pántlikás, tárogatós giccsmajszter lett volna, talán tán meg lehetne bocsájtani neki, ahogy Cendrarsnak, Karajannak, Truffeaunak etc.. is megbocsájtotta az utókor az antiszemita érzelmeiket..

pamacska a migráncsmacska Creative Commons License 2019.01.11 -2 2 38726

linkeltem egy cikket a minap, ott adatolva közlik Wass cikkeit ezekben, többek közt a Marschalko nekrológját, amiben hosszasan méltatta azt a nyilas faszt, meg hasonló írásait

nem szóbeszéd, nem a fodrász szomszédjának az unokatestvérének a hentese mondta kategória, hanem konkrét írások

szóval aki egy Marschalkót hosszasan méltat, az bizony egy nyilas fasz, függetlenül attól, hogy amúgy milyen regényeket írt

Előzmény: Kód 001 (38725)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.10 -2 3 38725

Wass háború utáni tetteit sok koholmány sötétíti. A nyilas, vagy hungarista eszmeiséget többek között egy Szemenyei-Kiss Tamás nevezetű szellemi kártevő hintette el, aki újságfirkászként a KAcsa Magazintól kezdve kitalált médiumoknál is "dolgozott".

 

( Nem létező hungarista csoportokról tudósított, akik küzdenek a "neobolsevista" hatalom ellen. Az ő tudósításaiban olvashattunk először a "Hungarista Mozgalom Hírszolgálata" nev? szervezetről, amelynek természetesen ő volt a vezetője és valószínűleg egyetlen tagja.)

 

Wass nem tartozott a hungarista emigrációhoz, és nem volt soha főmunkatársa a cikkben említett "Hungarista Mozgalom Hírszolgálata" nevet viselő, valójában soha nem létezett agyszüleménynek. Wass az egyetemes magyarságot szolgálta írásaival, azon belül Erdélynek volt az élő lelkiismerete, attól függetlenül, hogy írásait hungarista lapok is lehozták vagy tevékenységét méltatták. Az író több művében kritikusan nyilatkozott a hungaristákról.

 

 

 

http://www.hetek.hu/velemeny/200307/hungarizmus_a_vitak_kereszttuzeben_i

Előzmény: pamacska a migráncsmacska (38724)
pamacska a migráncsmacska Creative Commons License 2019.01.10 -1 1 38724

Szabó Lőrinc

egy kiváló költő, akinek egy időben meglehetősen penetráns nézetei voltak, de volt benne annyi, hogy szakított ezzel, nem ment el, nem a nyilas emigrációban töltötte a maradék életét

 

Wass élete végéig ilyen Marschalkó-féle figurák között érezte jól magát, az ő társaságukat kereste, az ő lapjukba írt, stb.

én, ha nagyon nem értek egyet valakikkel politikailag, akkor nem töltöm a fél életemet velük, hanem keresek magamnak olyan társaságot, akikkel nagyjából egyeznek a nézeteim és lehetőleg azokkal vagyok

szóval de, egy nyilas fasz volt, aki a többi nyilas fasszal kvaterkázta végig a háború utáni maradék életét

Előzmény: Kód 001 (38723)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.10 -2 2 38723

Nekem ezzel ellentétben a Wass könyvek - mert persze nem csupán kettőt olvastam belőlük - ne efféle szellemiséget közvetítettek. 

 

Azért ágálok a "nyilas" minősítés ellen, mert az azt sugallja, hogy Wass afféle szellemi Kun páter lett volna.

 

De nem így volt - legalábbis mindazok alapján, amit én tudok róla.

 

Az jól látható, hogy a forintocska féle becsavarodott lelkeknek megvan a maguk ellenpárja. Akik mindent és mindenkit, aki a legkisebb kritikus hangot üt meg bármiféle zsidókkal kapcsolatos témában, az "fasiszta", vagy "nyilas."

 

Így aztán a "brian élete", vagy a Blöff című komédia is fasiszta, vagy nyilas lehet.

 

Pedig nem.

 

 

szerintem

Előzmény: pamacska a migráncsmacska (38722)
pamacska a migráncsmacska Creative Commons License 2019.01.10 -1 1 38722

mondok neked egy másik példát:

ha én a fél életemet mondjuk Forintocska-féle kilencszercsavarodott, sorosozó, avarok-nem-léteztek, nem volt holdraszállás, laposföld, 35ezer éves szíriuszi ősök, stb.-féle hívők között töltöm, akkor joggal gondolják, hogy alapvetően egyetértek a bornírt nézeteikkel, mert különben mi a bánatos lószerszámot keresnék ott, ráadásul rendszeresen írok a lapjukba, exponálom magam mellettük, stb.

szóval nehezen tudnám megmagyarázni, hogy igazából qrvára nem értek velük egyet, csakhát olyan nagyon kedves figurák és nagyon nem akadt más társaságom...

 

mondom, ettől még lehet egy jó író, a kettő nem függ össze

Előzmény: Kód 001 (38713)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.10 -2 2 38721

Hej, te meg gyilkolhatsz, tafko......

 

Borzasztó.

Előzmény: Eklatáns Béla (38720)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2019.01.10 -2 0 38720

Micsoda fasizmus...

:-/

Kero Forever Creative Commons License 2019.01.10 -3 0 38719
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.10 -2 2 38718

( mondani is felesleges: Voltaire kapcsán elfogyott a szufla. )

 

DDDD

Előzmény: Kód 001 (38717)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.10 -2 2 38717

"Áh, most már tényleg hagyjuk inkább, félművelt vagy és szorgalmas. Veszedelmes párosítás.:)) "

 

Világos.

 

Érveid nincsenek, maradt tehát a személyeskedés.

 

Ez meg nem az én szintem, bocs. Fröcsögj nyugodtan, foglalkozz az ÉN SZEMÉLYEMMEL - 

 

tsak a szokásos

 

 

( nevet )

Előzmény: Törölt nick (38716)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.10 -3 0 38716

Te mondtad itt, hogy te olvastál Wass Albert műveket, oszt nyilas szellemiségnek semmi nyomát nem találtad benne. Aztán bizonyításképpen felsoroltad azt a két könyvet, amit valszeg összesen:)) olvastál tőle, és amit valszeg mindenki olvasott, aki Wass-rajongónak tartja magát, én meg hoztam egy harmadikat példának. Oszt akkor beindult a terelés.:)) Oszt akkor hoztam még egy példát. Oszt lehetne még folytatni a sort és akkor előbb-utóbb ott tartanál, hogy oké, lehet, hogy Wass antiszemita volt, de nem volt nyilas szellemiségű, mert csak ilas szellemiségű volt és az nem ugyanaz.

 

Voltaire nyilas vagy náci? Antiszemitának antiszemita volt, ordas antiszemita, de a kor nem stimmel, akkor még nem voltak nyilasok meg nácik.  Ebből a témából is különórákra szorulsz a jelek szerint.

 

Áh, most már tényleg hagyjuk inkább, félművelt vagy és szorgalmas. Veszedelmes párosítás.:)) Inkább meghajolok a nagyságod előtt és szemlesütve elkullogok, mielőtt kettévágsz a házikolbászoddal.;)

Előzmény: Kód 001 (38715)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.10 -2 2 38715

Jól mondád. Én elég sokat olvastam ahhoz Wass Albertet , hogy felhívjam a figyelmed: a te kezedben van a lókolbász.

 

Kár hadonásznod vele.

 

Érveimet nem tudjátok cáfolni, akkor kár hadonászni.

 

Meg is ismétlem a kérdést ( mert a kérdésem jobb volt, mint a válaszod )

 

Voltaire nyilas, vagy náci volt?

Előzmény: Törölt nick (38714)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.10 -3 0 38714

Áh, tényleg hagyjuk inkább. Lehet, hogy át kéne végre tanulmányoznod Wass Albert teljes munkásságát, mert erre teljesen nyilvánvalóan nem került még nálad sor annak ellenére, hogy évek óta állandó résztvevője vagy már ennek az örökzöld vitának. Persze lehet csatába menni úgy is, hogy az ember abban a hiszemben lóbálja a kezében a rúd házikolbászt, hogy az valójában kard, csak hát attól még nem lesz az...:))

Előzmény: Kód 001 (38713)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.10 -1 2 38713

Nem látom, hogy az én érvelésemben hiba lenne: főleg azért nem, mert lejjebb írtam: Wass Albertet lehet antiszemitának nevezni az írásai miatt, de nyilasnak ( vagy fasisztának ) nem.

 

Ez utóbbi érvelés a hibás.

 

Nem minden antiszemita nyilas vagy náci. Ugye Voltaire-t sem tartod annak?

Előzmény: Törölt nick (38712)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.10 -3 0 38712

Ott a hiba az érvelésedben, hogy Wass műveinek a zsidó szereplői általában egy irányba mutatnak. A körítés persze nem mindig teljesen ugyanaz, mert például nem csak ordas népnyúzó bankárok vannak köztük, hanem ordas népnyúzó komcsi funkcionáriusok is, akiket megment a keresztény nép a holokauszttól, azok meg hálaként a fülük botját sem mozdítják, amikor az oroszok halálra erőszakolják Kicsi Annát. Ugye hogy így már mennyire más az egész...:DD

 

Mindegy, hagyjuk. Rémlik, hogy írtál olyasmiről régen, hogy vannak határon túli rokonaid, és ezért én valahol megértem az elfogultságodat...hogy neked már az is elég, ha valaki az elcsatolt területek szépségéről ír...de attól még masszívan és előre megfontolt szándékkal jól átvertek téged azok, akik ezt az egész Wass-mániát kitalálták.

Előzmény: Kód 001 (38697)
Kód 001 Creative Commons License 2019.01.09 -1 2 38711

Te viszont inkább aranyérnek mutatod magad, bobo. 

Előzmény: Kero Forever (38709)
Kero Forever Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38710

Karikagyűrűk amelyeket az áldozatoktól szedtek el mielőtt kivégezték őket. (1945.) Minden egyes darab egy tönkretett családot képvisel. Soha nem feledjük.

 

Kero Forever Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38709

a shorty kódis nem faszista csak egy kis netes erekció :-)

Előzmény: Eklatáns Béla (38708)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38708

Azért érthetetlen, miért baj a fasisztáknak, ha fasiszta lett volna a Wass Albert...?

Előzmény: Kero Forever (38705)
Kero Forever Creative Commons License 2019.01.09 -3 0 38707
Előzmény: Kero Forever (38701)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!