Keresés

Részletes keresés

Boarhunter Creative Commons License 2003.03.20 0 0 12
Hali!
1700 euróért már vehet egy jó Zeiss vagy Swarovski vadásztávcsövet. Ezek verik optikai minőségben az összes többit. A Leupoldot is.
Boar
Előzmény: killerlynx (9)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.03.20 0 0 11
Csőszájfék??????
Előzmény: killerlynx (10)
killerlynx Creative Commons License 2003.03.20 0 0 10
Bel!
Milyen kaliberű a pusid? Van-e rajta csőszájfék? Pontosan mire akarod használni?
Előzmény: belic (3)
killerlynx Creative Commons License 2003.03.20 0 0 9
Hello!
Night Force-ot kb. 1700 Euróért lehet beszerezni, de a nagyítástól függően picit változhat az ára.
LYNX
Előzmény: don_kihote (6)
SPIRIT Creative Commons License 2003.03.20 0 0 8
Hi,

Még mindig nem tudjuk milyen kaliberű puskára szeretnéd a távcsövet.Úgy talán könnyebben tudnánk segíteni a választásban.
Én magam 8X56-os párti vagyok,annak ellenére ,hogy 6X42-el vadászom.És csatlakozva az előttem szólókhoz szintén nagy jelentőséget tulajdonítok a helyes szálkeresztválasztásnak.

Üdv,

S.

Boarhunter Creative Commons License 2003.03.19 0 0 7
Ja. Egyik probléma, hogy a nagyítás változtatásánál elmászkálhat a szálkereszt, a másik gond az, hogy lövésnél is. Egy erős kaliberhez (7mmR.m. v. 300W.M.) semmiképp sem szabad olcsó, gyenge konstrukciójú távcsövet venni, mert belőni sem tudod,annyira instabil.
Ha a fix nagyítás mellett döntessz, abból viszont 8x-nál nagyobbat nem hiszem, hogy találnál.
Üdv!
Boar
don_kihote Creative Commons License 2003.03.19 0 0 6
Hali!
Milyen igaz!A Night Force milyen árfekvésű?
Előzmény: killerlynx (5)
killerlynx Creative Commons License 2003.03.19 0 0 5
Igaza van Don-nak. Olcsóbol nem jó a variable mert elmászik a szálkereszt. Próbálj meg szerezni legalább egy Hakko-t. Ezek elég jók és az IWA-n megfizethető áron adták őket.
Egyébként én azt tanácsolom spórolj egy kicsit és vegyél egy Night Force-ot vagy egy Leupold Mark IV-est. Én az előbbi híve vagyok és talán olcsóbb is egy kicsit.
A szálkeresztre érdemes odafigyelni, hogy a max nagyításon hány MOA-t takar, nehogy letakarja az egész célt. Ha vadászni is akarsz vele akkor nem árt a világító szálkereszt. Egyébként nem szükséges olyan őrült nagy nagyítás, mert csak ugrál a szemed előtt a cél.
LYNX
Előzmény: don_kihote (4)
don_kihote Creative Commons License 2003.03.19 0 0 4
Hali!
Azt hallottam, hogy a gyengébb minőségű variák eljátszák azt a trükköt, hogy nagyításállítás közben elvándorol a szálkereszt. Tehát, ha kevés pénzed van, jobb a fix nagyítás. Szerintem a szálkereszt megválasztása legalább olyan fontos, ha nem fontosabb!
Előzmény: belic (3)
belic Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3
:-(

Akkor kicsit lejjebb adva az igenyeket, egy max 12-szeres nagyitasu tavcsobol mit ajanlotok?

Azt ertem, hogy 20-30 eFtert nincs ilyen, de nem szivesen koltenek tobb mint 100 eFt-ot csak a tavcsore.

Egyaltalan, mennyire fontos a vari tavcso? Eddig meg nem lottem igazan nagy tavolsagra (egyszer kb 70 meterre, ez volt a legtobb, de akkor meg nem korkoros celra). Tehat ha talalnek egy pl. 9x-es tavcsovet, azzal lehet gyorsan celozni allva, es pontosan is fekve (foleg 100, joval ritkabban 300 meterre, mondjuk ez utobbira inkabb csak fekve).

Koszi a velemenyeket,

Bel

Boarhunter Creative Commons License 2003.03.19 0 0 2
Esetleg nézd meg ezt:
http://www.atncorp.com/DayTime?type=5
Nem olcsó,de jó.
A hazai kínálatban a Meopta és a Seeadler modelljei megfizethetők.
Boar
Előzmény: belic (-)
don_kihote Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1
Hali!
Barátom ilyen nincs. Olcsó, jó, 300 méter, pontra.
Én is voltam a Magnum vadászboltban, le is sajnáltak! Én meg utálom őket! Megvetették velem a katalógusukat /jó én kértem/, aztán kiderült, hogy a fele nem aktuális! Jó céltávcső: 150.eFt-nál kezdődik, a többi gagyi! 200.eFT felett már jobbat is kapsz. Plafon a csillagos ég! Nekem egy MOM 6x42-esem van, 30 éves technika, üveglencsés, sokan dícsérik, én nem szeretem, mert 1-es szálkeresztje van és nem tudom megszokni! Nagypuskához csak jó minőséget szabad venni, amúgy általában csak ezt érdemes! ez viszont drága! De hát a 22-es csapdáját nem véletlenül írták meg!
Előzmény: belic (-)
Boarhunter Creative Commons License 2003.03.18 0 0 0
Hali!
Sajnos 20-30.000-ért ebben a kategóriában(tehát vario)jó távcsövet nem igazán tudsz venni. Ezen az áron valszeg egy rakás műanyagot sóznak rád, és ez a lencsére is értendő. Egy közepes minőségű vario távcső is 80-100.000 pénz, de akik ezt a kategóriát képviselik a hazai piacon, azoknak tudtommal nincs ilyen nagy nagyítású modelljük.
Mellesleg egy puska, ami alkalmas erre a célra,szintén nem olcsó, nem értem, miért a távcsövön akarsz spórolni. Vadászatban mindig azt mondjuk, hogy inkább legyen egy jó távcső egy közepes puskán mint fordítva.
Üdv!
Boar
Előzmény: belic (-)
belic Creative Commons License 2003.03.18 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Kineztem magamnak egy tavcsovet (Tasco, 6-24 szeres nagyitas, 20-30 ezer Ft), erre kiderult, hogy mar nincs raktaron, a ceget eladtak, tehat kereshetek masik tavcsovet.

Szerintetek melyik tavcso jo az alabbi celra: korkoros celtablara loni 100 (ritkan 300) meteres tavolsagra nagykaliberu puskaval, fekve (ritkabban allva, terdelve), es persze olcso is?

Bel

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!