Keresés

Részletes keresés

Human Positive Creative Commons License 2008.10.17 0 0 868
Ha szeretne valaki egy 5 személyes szaunát otthonra, akkor teljesülhet az álma!

http://blantek.hu/szaunaszoli
aoluak Creative Commons License 2008.10.16 0 0 867
A wellnesst építik át:
http://www.aquasziget.hu/hirek/20080930/karbantartas-a-wellnes-vilagban

Azt mondták most hétvégén még érdemes odatelefonálni, hogy tényleg sikerült-e befejezni a felújítást.
Előzmény: kacorka (866)
kacorka Creative Commons License 2008.10.16 0 0 866

Sziasztok!

 

Esztergomi szaunáról tud vki, tényleg felújítás van vagy nyitva van?

 

Más: A Kiskunmajsai fürdőkomplexumban járt már itt valaki? Állítólag van ott is törökfürdő Hammam szerűség?

 

 

natúrvíz Creative Commons License 2008.10.16 0 0 865
Mi Szombathelyen szoktunk megszállni, onnan is kb. 40 km, kb. ugyanannyi.

Köszi
Előzmény: nagykt (864)
nagykt Creative Commons License 2008.10.16 0 0 864
Örülök, hogy Nektek is tetszik. Mi Velemben voltunk egy hétig, onnan mentünk át. Onnan, ha Kőszegen mész keresztül (közben megnézheted Léka -Lockenhaus - várát) kb. 40 km, ha Bozsok - Rechnitzen (Rohonc) keresztül, akkor kb. 30 km.
Előzmény: natúrvíz (863)
natúrvíz Creative Commons License 2008.10.15 0 0 863
...hát most elöntött az írígység, de megmelengetted a szívem, jó volt, ha csak képen is viszont látni és gondolatban ott járni.

...de ami késik, nem múlik, mi sem hagyjuk ki a télen.

Itthonról jártatok át, vagy ott szálltatok meg valahol?
Előzmény: nagykt (862)
nagykt Creative Commons License 2008.10.15 0 0 862
Hogy kedvet csináljak, így néznek ki a pihenők. Az "olvasó sarok" sajnos nem a legjobb, de a lényeget mutatja.
És az egészhez még annyit, hogy a tisztaságra kínosan ügyelnek, rendszeresen takarítanak. De ez a képeken is látszik.vízágyasfűtött márványpanoráma pihenőolvasó sarok
Előzmény: nagykt (861)
nagykt Creative Commons License 2008.10.15 0 0 861
És ehhez még van pihenő kint a kertben, bent a belső részben (ahol büfé is van), vízágyas pihenő, fűtött márványfoteles(!) pihenő, meditatív pihenő, ovasóterem. Azt hiszem, ezek után nem véletlenül jár sok magyar odaátra (a konkurenciához).
(A pihenőkről is van kép, fel fogom tenni)
Előzmény: nagykt (860)
nagykt Creative Commons License 2008.10.15 0 0 860
Sziasztok!
Múlt héten kétszer voltunk Bad Tatzmannsdorfban (Burgenlandtherme). Az árakat kb. 10 %-kal emelték, most egy egésznapos fürdő+szauna 25,50 € (nyugdíjasnak 23). Kényelmes, a nagy területen kb. 50 ember volt (mind2x), bőven el lehet férni. Van vagy 6 szauna, gőz, aroma, tepidárium, merülő, Kneipp, a fürdőben egy kis wellness, gyógyvíz és úszómedence is. Szóval minden.
nadzsukko Creative Commons License 2008.10.14 0 0 859
Olvass vissza. Szinte minden második hozzászólás erről szól.
parban Creative Commons License 2008.10.14 0 0 858

Sziasztok

 

 

http://www.aquasziget.hu/

 

 

Az itteni szaunákról,szaunázási szokásokról kinek milyen véleménye van????

tcs969 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 857
Sziasztok!
Ismét eltelt 3 hét, tehát 2008.10.17-én, pénteken 20.00 órátol 24.00 óráig fürdőruha-mentes szauna-est a ráckevei Aqua-landban.
Azok akik a másnapi ledolgozós szombati munkanap miatt nem tudnak eljönni, megköszönhetik 2008.10.24-én pénteken 20.00 - 24.00-ig a dunaújváros-mélykúti Zolinak (mézes-mackónak),mert a javaslatára akkor is lesz fürdőruha-mentes szauna-est!
Üdv. Mindenkinek!
Csabi
nadzsukko Creative Commons License 2008.10.10 0 0 856
Ne legyenek illúzióid!
Nagyon sok szálloda hirdeti magát ilyen képpel, aztán jön a pofára esés. Már volt, hogy direkt a szaunás képek alapján választottam szállodát, aztán a recepciós hölgy a következőt mondta:
"Természetesen csakis fürdőruhában. Mért hogy másképp?"
No, ennyit erről!
Előzmény: Riff-Raff (855)
Riff-Raff Creative Commons License 2008.10.10 0 0 855

Tegnap bejutott egy Praktiker újság a postaládánkba, és ez a kép volt benne (meg is kerestem a Praktiker honlapján):

 

 

A szaunás kép feltételezni engedi, hogy a törölköző alatt nincs más ruhadarab. A szóban forgó szálloda egyébként a Hotel Magistern Siófokon, de a honlapjukon nincs utalás a szauna használatának módjára.

nadzsukko Creative Commons License 2008.10.09 0 0 854
Két szállodától is elvették itthon a Rogner névhasználati jogot. Itt a link.
Talán a hazai szauna-kultúra is belejátszott a dologba. Tud valaki valamit erről?
parban Creative Commons License 2008.10.08 0 0 852

hali

PÁROK!!!

honap 23-25.közt valakik Esztergom welnes ben!

Szívessen ismerkednénk olyanokkal akik arra felé lesznek a fenti időszakban

 

MSN  parbani@vipmail.hu

 

medroller Creative Commons License 2008.10.08 0 0 851
Ez nagyon-nagyon szánalmas... és tényleg MAGYAR...
Előzmény: informania (839)
Riff-Raff Creative Commons License 2008.10.08 0 0 850

Itt egy kis iromány a szaunázásról. Felhívnám a figyelmet az alábbi épületes gondolatra:

 

Élettanilag mindegy, fürdőruhában vagy anélkül szaunázunk, de a régi rossz tapasztalatok miatt inkább kerüljük a meztelenséget, és gyerekeinket se hozzuk kellemetlen helyzetbe.

 

Én nem igazán tudom, hogy milyen kellemetlen helyzetről van szó, a gyerek ugyanis azt szokja meg, amire rászoktatják. Ha kiskorától kezdve naturista strandra járnak vele és/vagy otthon is természetes dolog a meztelenkedés, akkor vajon mi a kellemetlen a meztelen szaunázásban?

Egyébként tud valaki Szegeden olyan szaunát, ahol lehet meztelenül szaunázni? Én jónéhány éve még jártam néha a Róna utcai szaunába, ott nem volt erre vonatkozó előírás, vegyes volt a népviselet, bár aki nem hordott fürdőruhát, az idegenek társaságában általában magára terítette a lepedőt. Én csak egyszer fogtam ki véletlenül egy olyan esetet, hogy egy ismeretlen fiatal nővel kettesben szaunáztunk fedetlenül. Eredetileg egyedül volt bent, és amikor én beléptem, gyorsan magára terítette a lepedőt. Aztán a következő menetnél én voltam bent hamarabb, szintén fedetlenül, aztán amikor ő belépett, megkérdeztem tőle, hogy zavarja-e, erre mondta, hogy nem, és onnantól kezdve ő se takarózott be.

Na, szóval pár napja jártam a Róna utcában, és kissé csalódottan állapítottam meg, hogy a szauna alighanem megszűnt, mert valami cég neve került a homlokzatra a "Szolárium" felirat helyett. Nem mintha nagyon ráérnék mostanában szaunázni, de jobb volna az a tudat, hogy volna hova menni.

Giacomo Gianni Geronimo Creative Commons License 2008.10.08 0 0 849

Tényleg, nyugaton hogy oldják meg a "celebek" nudizmusa és a nyilvánosság viszonyát?

 

Marilyn Monroe köztudomásúan nudista volt, de akkoriban még nem követték minden lépését fotósok még egy ekkora hírességnek sem. Néhány év múlva Jackie Kennedy meztelenül strandolós képéért már több tízezer dollárt fizetett a Penthouse. De én nem is a Katerina Witt vagy Angelina Jolie féle sztárokról beszélek, akiket a Playboyban vagy sok filmben különben is meg lehet nézni meztelenül.

 

Mi van azokkal, akik nem ilyen jellegű előadóművészek, hanem másért celebek? Lady Dianáról is készültek topless fotók, meg állítólag Angela Merkel is nudista. Megjelenhet egy meztelen fotó egy ötvenes évei végén járó német kancellárnőről? Hogyan strandol ő, amióta híresség lett? Mert a kamerás mobilok terjedésével egyre ritkulnak azok a helyek, ahová el lehet vonulni. Már Formentera se az, ami volt, saját magam tapasztaltam. Állítolag Isle de Levant még elvonulós hely, de ki tudja, meddig.

 

Szerencsére a szaunákban még nem divat a filmezés, de ahogy ismerem az országot, nálunk ez is megjelenne, ha több lenne a meztelen szauna és híresebb emberek is járnának. 

Előzmény: mlas (848)
mlas Creative Commons License 2008.10.07 0 0 848
Tudom, észak-nyugaton milyen a helyzet, a pestit nem ismerem, csak az elmondásaitokból.
Mindenesetre itt lent dél-keleten a szaunázók 90%-ának meg sem fordul a fejében, hogy ruha nélkül. Sőt, sztem kb. 75% mereven elutasítaná, ha egy kósza üzemeltető bepróbálkozna... (a %-ok saját szóbeli felmérések eredményei :))
Az ilyen (mint az enyém) alföldi kisvárosban még rosszabb a helyzet, itt mindenki ismer mindenkit - látásból. És menne a "faluban" a szóbeszéd: "hallottad, a képviselő/doktor asszony meztelen szokott a fürdőben lenni"...
Félre ne érts, nem védem ezt az álláspontot, de ez van. Pesten könnyebb "eltűnni", elég, ha arrébb mész egy kerületet, már biztos nem futsz össze a főnököddel/beóddal/a szomszéd kocsma pultosával. Ez sokaknak fontos.
Előzmény: RodrigeZZ (847)
RodrigeZZ Creative Commons License 2008.10.07 0 0 847
No, igen a céges csapatépítő tréning, az igen nagy lépés lenne...

Sárváron és Kehidakustányban is volt hosszabb-rövidebb fürdőruhás-pucér napszak. Aztán Sárváron teljesen, Kehidán, amolyan félig-meddig, de a fürdőruhamentesség győzött. Azt akarom ezzel mondani, hogy igenis van fizetőképes igény.
(tudom, itt vannak az osztrákok)
De Budapesten van számtalan fürdő, és egyikben sem lehet fürdőruha nélkül szaunázni. Itt még a konkurenciától sem kéne tartani, mert mindegyik Fővárosi Fürdőigazgatóság. (osztrákok, németek itt is vannak)
És egyik veszteségesebb, mint a másik...

R

Előzmény: mlas (846)
mlas Creative Commons License 2008.10.07 0 0 846
Épp erre céloztam, a kisebb ellenállás.
Ha egy jól bevezetett, látogatott helyre felkerül a nogatya tábla (és be is tartatják), akkor ott vissza fog esni a forgalom. MA ITTHON ez van, ez nem fog megváltozni hirtelen. Gondolj bele, egy céges csapatépítő tréningen a főnök hülyén érezné magát ruhátlanul a beosztottak előtt (főleg, ha nő), tehát inkább nem vállalja be -> és máris kiesett egy jól fizető kliens... (aki mellesleg megy a konkurenciához ruhában szaunázni)

A nevelési folyamat lassú, ha meg nem erőltetik, még lassabb :((

Itt jön a mi feladatunk, a "lassú víz" módszer. És előbb-utóbb terjed. A médiától nem várhatunk semmit, mert ha ma ruhátlanul szaunázik egy ismert személyiség, nem az a hír, hogy "egészséges életmód", hanem "pucér celeb"...
Előzmény: RodrigeZZ (844)
RodrigeZZ Creative Commons License 2008.10.07 0 0 845
ha jól érezni magunkat =hanem jól érezni magunkat
Előzmény: RodrigeZZ (844)
RodrigeZZ Creative Commons License 2008.10.07 0 0 844
Nem értek veled egyet.

Nagyon sok színvonalas és drága szaunasziget/világ/oázis épült szanaszét az országban. Ezeknek elenyésző része fürdőruhamentes.
A legtöbb helyen egyszerűen nem akarnak foglalkozni a kérdéssel. Elmennek a kisebb ellenállás irányába. A legtöbb igazi szaunás nem fizet azért sokezer forintokat, hogy szétfőzze a fenekét. Nem hőbörög, csendben(, szomorúan) tudomásul veszi. Aki fizet, annak fogalma sincs a szaunázásról, meg van győződve arról hogy hudemarha egészséges életmódot folytat, vagy csak alkalmi szaunás, amolyan, hamánittvagyunkmennyünkbe!. Az összes vitálakármi tv csatorna, meg újság ha véletlenül megemlíti, hogy a szaunázás meztelenül egészséges, rögtön hozzáteszi, hogy nálunk nem szokás. Nem is tesz a változásért semmit. Senki nem magyarázza meg, hogy nem dugni akarunk a szaunában, ha jól érezni magunkat. (bár belegondolva, a kettő nem zárja ki egymást;-)) Biztos, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki szaunázott már kötelezően fürdőruhamentes helyen olyanokkal akik még sohasenem vetkőztek. Aztán egyszercsak leesett róluk a lepedő és rájöttek, hogy ez nekik jó!
Ki kéne írni szép nagy betűkkel a házirendet, ki kéne írni a honlapra, kéne valaki aki vigyáz a rendre,esetleg meg kéne magyarázni stb. Ezen kívül gatyésékban megvan az a hajthatatlan vágy, hogy felháborodottan reklamáljanak. EZT kell(ene) felvállalni. Hát nem egyszerűbb azt mondani, hogy " 1200-.Ft, tessék bemenni"?
Reklamáltam én már 5*-os szállodában, ahol több szauna is volt, - és ebből 1, ami ruhamentes - hogy a fürdőruhások kizavartak. Kérdeztem, miért itt, mikor van 2 nadrágos. "Miért, zavar?" mondom ja, "Akkor menj ki!" Fürdőmester pedig közölte, hogy nem tud mit tenni, kifizették a jegyet. Mikor mondtam, hogy én is, akkor pedig széttárta a kezét...

Ha gazdasági oka lenne, akkor Sárvár szép csöndbe töntkrement volna az elmúlt években. ezzel szemben az a gond, hogy nagy a tömeg. Ünnepek környékén, hosszú 7végén nem is érdemes menni.
Volt kb. egy éve egy rádióműsor, egész véletlenül hallgattam. Arra próbálták kihegyezni, hogy a sznob magyarok Ausztriába járnak a wellnessfürdőkbe, pedig van nálunk rogyásig olcsóbban. Aztán kiderült, hogy van egy kicsi, valóban sznob réteg, de sokan azért teszik ezt, mert akár többet is hajlandóak fizetni azért, hogy kultúrált körülmények között szaunázzanak.

A legszomorúbb, hogy még kísérletet sem tesznek az üzemeltetők a változtatás iránti igyény felmérésébe. Mennyibe kerülne azt mondani, hogy minden 2.kedd délután 16-20 óráig nincsruha? megnézik mekkora a forgalom, aztán vagy bővítik, vagy megszüntetik. Ohne kockázat, de még ezt sem:-((
Szerintem egészen egyszerűen FÉLNEK Félnek felvállalni valamit, mert félnek attól, hogy azonnal megjelenik a bulvársajtó és ízekre szedi őket, hogy rossz hírüket kelt, hogy jönnek a kukkolók, hogy mittomén...

R.
Előzmény: mlas (841)
aoluak Creative Commons License 2008.10.06 0 0 843
A válasz saját kérdésemre: textiles, pedig még lepedőt is adnak (ami inkább teritőre hasonlít). A hely amúgy kicsi, de legalább kevesen voltak, nyugis hely. Van szauna, gőz, illatkamra (kb. 30 fokos és kamilla illatú), sókamra, lábfürdő, pihenőszoba kandallóval és bónuszként adják a fantasztikus panorámát. Csak a wellness miatt nem biztos, hogy megéri, de ha ott is alszik az ember, akkor már egész csábító.
Előzmény: aoluak (840)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.04 0 0 842
Sok igazságot írsz valóban !
Bár mivel magyarok vagyunk, eleve ki lehetne alakítani a textiles nemtextiles szaunavilágokat is. Előre tervezve nem jelentene nagy értékkülönbséget: egy fal, kabinok méretének alakjának megtervezése.
Vannak helyek ahol a régi uszodához épült a termálfürdő: pl. Pápa, két, teljesen különböző helyen és épületben van két szauna és két gőz. Az egyik textiles, a régi, a másik vegyes, ami soha sehol nem működik normálisan. Miért nem csinálták meg hogy az egyik textilmentes legyen legalább ?? Hétvégeken meg alapból elviselhetetlen mindenhol a tömeg, akkor meg külön háborúk törnek ki a textilesek textilmentesek között... A fürdővezetők teljes nyugalomban xarnak a kérdésre, pedig csak ki kellene tekinteni csöppet a határ túloldalára, ha már EU, akkor EU, és követni a normális szokásokat. Szerintem.
Előzmény: mlas (841)
mlas Creative Commons License 2008.10.03 0 0 841
Hát épp erről beszélek.
Egyik üzemeltető sem vállalja fel a kultúra-terjesztő úttörő szerepét. Hiszen a jutalma biztos anyagi csőd...
Igazából a megoldást a kiszolgálási színvonal növelésében, ruhátlanság és brutális belépődíj kialakításában látom. Talán ez fura elsőre de:
1: a ruhátlannak drágának kell lennie, hogy megérje üzemeltetni.
2: ha már drága, akkor legyen színvonalas.
3: ha színvonalas, meglesz a közönsége.

És akkor előbb-utóbb megjelennek a hasonlóan működő, de kicsit olcsóbb helyek - aztán a még olcsóbbak - talán.
Előzmény: informania (839)
aoluak Creative Commons License 2008.10.03 0 0 840
Volt már valaki a Visegrádi Silvanusban? Mi a szauna házirend? A képek alapján jónak tűnik.
informania Creative Commons License 2008.10.03 0 0 839

Az azért kérdés, hogy miért is szeretnek "többen" gatyában szaunázni, mint nélküle? Talán a szaunázási kultúra hiánya. Meg talán azért is, mert szinte csak textiles helyek vannak. Lásd alább.

 

Ennek ékes példája (én most találtam rá, lehet, hogy másoknak már ismert info): Siófok, Magyarország, 2006

http://www.galerius-furdo.hu/kapcsolat.html

 

Szauna
A szaunázás egyszerre kikapcsolódás és felfrissülés, egészségünk megóvását segítő pihenés, amely egyaránt jótékony hatással van a testre, szellemre és lélekre.

A klasszikus szaunázás ruhátlanul történik, így biztosítható az egész bőrfelület zavartalan izzadása. Míg Finnországban együtt szaunáznak a családok, és teszik ezt ruhátlanul a legnagyobb természetességgel, addig Magyarországon ennek nincsen hagyománya és általában a különböző nézetet képviselő szaunázók összetűzéséhez vezet. Legyünk tekintettel másokra és a szokásaikra és alkalmazkodjunk a fürdő házirendjéhez, ahol textiles szaunák állnak a fürdővendégek rendelkezésére.

Idézet vége. Fejlesztünk ingatlant, kialakítunk HÁZIRENDET (amelyre hivatkozhatunk), terjesztjük a szaunázás kulturáját, csak az a baj, hogy amolyan magyarosan...

 

Szerintem reménytelen.

Előzmény: mlas (838)
mlas Creative Commons License 2008.10.02 0 0 838
Mindig elfelejtitek, hogy MA Magyarországon sokkal többen akarnak gatyában fürdeni (szaunázni), mint nélküle.
Innentől meg üzleti kérdés, gondolom, ezt nem kell ragozni.
Előzmény: RodrigeZZ (837)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!