Keresés

Részletes keresés

geri50 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 21947

Szia,

 

  • ami a büntetést illeti (illetve ami a tartály tartalmát...)

 

"...amennyiben a szelektív hulladékgyűjtő tartályban nem a megfelelő hulladék kerül, akkor azt a Közszolgáltató vegyes hulladékként szállítja el hulladékkezelésre. Ennek értelmében a kommunális tartály egyszeri ürítési díjának megfelelő díj kerül kiszámlázásra (például: 1 db 240l tartály ürítési díja 1352 Ft+ÁFA) Díjszabásunk a www.fkf.hu internetes oldalon megtekinthető."

 

"A hulladékgyűjtő járat munkatársai ellenőrzik a tartályürítés előtt. Ha azt tapasztalják, hogy nem megfelelő hulladék került a tartályba, egy figyelmeztető nyomtatványt hagynak a helyszínen, és a szelektív gyűjtőtartályba helyezett hulladékot vegyes hulladékként a kommunális hulladék gyűjtésének alkalmával fogják elszállítani."

 

  • aztán hogy a mai kommunális tartályodba már nem is tehetnél olyat amit a szelektívbe kell november végétől.....

 

"A gyűjtőedény átvételének megtagadásával vagy a szelektív hulladék vegyes hulladék közé keverése esetén jogszabálysértést követnek el, mely bírsággal sújtható. A szelektív gyűjtés mindannyiunk érdeke, amelynek megvalósításában Önre is számítunk."

 

 

=========================

 

és akinek még ez sem elég:

 

"A hulladékbegyűjtő autó érkezése az adott napokon reggel 5 órától várható.

A papíros és a műanyag-fémes tartályok tartalmát két különböző hulladékbegyűjtő autó szállítja el,

ezért kérjük,hogy az első edény leürítése után a másodikat még ne húzza vissza a helyére."

 

 

Előzmény: Shiro (21944)
geri50 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 21946

Bravo!

 

A következő Google map frissítésnél a lakóparkból csak úgy virítanak majd a sárga és kék kukák :-D

Ahol 4 is lesz, ott laksz Te, ahol meg 10 lesz, azok vagyunk mi ;-)

Bízom a kérelemben, remélem nem csak sablonok alapján valósítanak meg elképzeléseket,

hanem vannak ésszerűen gondolkodók is ott.

 

Üdv, Gery

Előzmény: miriuta maci (21943)
Shiro Creative Commons License 2013.11.06 0 0 21945

A két meglévő kukádat majd bedobhatod az új sárga fedelűbe, hiszen az is műanyaghulladék lesz, nem? :o)

Előzmény: miriuta maci (21943)
Shiro Creative Commons License 2013.11.06 0 0 21944

Ezen a büntetéses izén jót mulattam... szerintetek a kukásember, aki viszi a szemetet, majd beletúr minden egyes kukába, hogy tényleg tiszta flakonok vannak-e benne, meg nincs-e egy-két használt papírzsepi?? Persze tényleg úgy lenne jó, ha tisztán és rendben gyűjtenének az emberek, mert akkor van értelme, de a kukák ellenőrzése szerintem max szúrópróba szerűen működhet.

Előzmény: geri50 (21942)
miriuta maci Creative Commons License 2013.11.06 0 0 21943

Én először örültem az új szolgáltatásnak, ugyanis nekem már van két szabványos (kék meg sárga) szelektív kukám.

Még akkor vettem őket amikor egy magánvállalkozás beígérte, hogy ingyen elszállítja a szelekítv hulladékot.

 

Úgy két hónapig működött is a dolog, aztán becsődöltek, a két kuka meg rám maradt, használni nem tudom őket, ezért örültem, hogy akkor most mégis.

 

Csakhogy az FKF azt írja a levélben, hogy csak az általuk adott kukákat űritik, amin valami EU-s matrica van.

Tehát ha azt akarom, hogy elszállítsák a szelektív hulladékot, át kell vennem az ő edényeiket.

 

Fasza, így már 4 szelektív kukám lesz.

Szerintem ezzel én leszek a csúcstartó a lakóparkban...:-)

Előzmény: geri50 (21942)
geri50 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 21942

Szia Shiro,

 

szerencsés ember vagy, úgy látszik hogy egy megértőbb ügyintézőt kaptál. Én bármilyen szépen magyaráztam neki hogy sajnálattal

nincs hely ennyi kukát elhelyezni - tárolónk sincs a használaton kívüliek részére - és mozdulni sem tudunk tőlük, nem érdekelte mert

az "egyedi ügyfél" verzióját hajtogatta és a felvetésemet, hogy kérvényezhetünk e kevesebb kukát, teljességgel elvetette.

Még azt is említettem neki, hogy a mi lakóparkunkban biztosan több helyen is lesz zúgolódás, nem a mi házközösségünk az egyetlen

akiket érint ilyen formában a probléma. Hát nem nagyon érdekelte, válaszra sem méltatta.

 

Lehet egyébként hogy a szankcionálás miatt is nehézkes az elbírálása egy ilyen kérelemnek, mert ha nem a szabályok szerint szelektálsz vagy piszkosan

teszed a műanyagot az edénybe, azért számlázni fognak... És akkor ilyenkor kinek?

De legyen ez a legkevesebb, bízzunk benne, hogy ez nem akadály.

 

Természetesen amit írtál, nagyon megfelelő lenne, mi is fogunk írni ilyen kérvényt mert heti rendszerességel nálunk 1-1 edény bőven elég lesz,

ez egy agyament elképzelés, hogy ennyi kukát egy ilyen zsebkendőnyi területre feleslegesen kihozzanak.

 

Köszi még1x az ötletet! Hajrá :-)

 

Üdv, Gery

Előzmény: Shiro (21941)
Shiro Creative Commons License 2013.11.06 0 0 21941

No, megosztom veletek a legújabb információt mert nagyon aranyos vagyok :o)))

 

Most beszéltem egy nagyon kedves és segítőkész ügyintézővel az FKF-nél. Azt mondta, hogy szállításkor mindenképpen vegyük át az edényeket, de... írjunk közösen egy levelet amit az összes tulajdonos aláír, hogy nekünk gondot okoz a 12db edény tárolása, ezért kérjük, hogy szelektív hulladékszállítás tekintetében minősítsenek át minket társasházzá, hagyjanak csak két gyűjtőedényt és vigyék el a hulladékot hetente.

Majd ők elbírálják és hátha...

Egyébként az okozta a gondot, hogy mindenki egyedi ügyfélként van bejelentve hozzájuk... ezért is voltak eddig is az egyedi, lakásokra szóló kukák és nem házakra szóló naaaaagy edények

 

üdv, s.

 

Előzmény: Shiro (21939)
Maci_P Creative Commons License 2013.11.06 0 0 21940

Azt hiszem erre csak azt lehet mondani, hogy ezeknek elment a józan eszük....

Maci_P

Előzmény: geri50 (21938)
Shiro Creative Commons License 2013.11.06 0 0 21939

Nálunk ugyanígy gondot okoz a dolog... mi arra gondoltunk, hogy mi lenne, ha csak egy-két darabot tennénk ki belőle és azt használnánk közösen, a többit meg elraktároznánk a tárolóban...

s.

Előzmény: geri50 (21938)
geri50 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 21938

Szia!

 

Rákérdeztem telefonon. Hozzák a 10 kukát az 5 mellé. 15 kukánk lesz! Fantasztikus egy rendelet, csak gratulálni tudok hozzá :-(

Ha esteleg már többlakásos társasház is így járna, megköszönnénk az ötleteket hogy az elhelyezésüket hogyan fogják megoldani.

 

Köszönet érte.

Gery

Előzmény: Maci_P (21937)
Maci_P Creative Commons License 2013.11.06 0 0 21937

Hello!

 

"de a levélben 4 heti 1 alkalom van írva és minden lakó kapott értesítést."

Hm, ez így kicsit akkor mást megvilágításba helyezi a dolgokat. De az azért jó, hogy csinálnak egy rendeletet, de a végrehajtás már nem az alapján megy.

 

"15 kukát hová lehet tenni? Sem a teraszokon, sem az erkélyeken, sem az egyedi ablakok alatt nincs helye kukáknak. Amikor ezek a házak épültek, ki gondolt 15 kukányi tároló elhelyezésére?"

Megértelek, ez a gondom nekem is.

 

"Ez egy átgondolatlan rendelkezés megint, akárcsak a hulladék gyűjtő szigetek (szeméttelep) felállítása a lakópark bejáratainál."

Teljesen egyetértünk.

 

Egyébként régebben voltak olyan cégek (vidéken) akik úgy oldották meg a szelektív szállítást, hogy adtak nejlon zsákot, pecsétest, abba lehetett gyüjteni, aztán az adott napon kitenni. És egy kertvárosi környezetben ez tökéletes megoldás lenne.

 

Üdv

  Maci_P

Előzmény: geri50 (21936)
geri50 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 21936

Szia!

 

Ha 1-1 kukát kapna a ház, akkor hetente ürítenék, de a levélben 4 heti 1 alkalom van írva és minden lakó kapott értesítést.

Az ürítés üteme havonta akkor lenne logikus ha háztartásonként hoznák a kukákat, mert 5 háztartásra 1 hónapig 1-1 kuka kevés lenne,

hetente ürítve meg ésszerű, de nálunk 4 heti rendszerességgel van ütemezve. 

 

A FKF oldalán: "A szelektív hulladék elszállításának gyakorisága társasházak esetében hetente 1 alkalommal, kertes és családi házaknál 4 hetenként."

 

Tehát pl a mi sorházi lakásainkat külön családi háznak kezeli, mert havonta jön üríteni, ebből következtetve kihoznak majd a már meglévő

5 egyedileg használt kommunális kukánk mellé még 2x5=10 kukát? 15 kukát hová lehet tenni? Sem a teraszokon, sem az erkélyeken, sem

az egyedi ablakok alatt nincs helye kukáknak. Amikor ezek a házak épültek, ki gondolt 15 kukányi tároló elhelyezésére?

Nem beszélve az utcára való kiállításukat ürités napján a bejárati kapu és kocsikihajtó elé, fölé, mellé vagy hová?

 

Ez egy átgondolatlan rendelkezés megint, akárcsak a hulladék gyűjtő szigetek (szeméttelep) felállítása a lakópark bejáratainál.

 

Üdv, Gery

 

Előzmény: Maci_P (21935)
Maci_P Creative Commons License 2013.11.06 0 0 21935

Hello!

 

Ez már régóta foglalkoztat engem is, mert mi meg olyan ikerházban lakunk, ahol 1 kukának van hely lakásonként. Esélyem sincs még két bazi nagy kukát elhelyeznem a telken belül. Úgyhogy nem tudom, mit csinálok majd.

Szerintem ti ez alapján jók vagytok:

"A kommunális tartály mellé minden egyes ürítési címre 1 darab papír és 1 darab műanyag+fém gyűjtésére szolgáló szelektív tartályt fog kiszállítani az FKF Zrt."

Mert gondolom a társasház egy helyen van, így csak 1-1 db. kukát kaptok a házhoz, nem lakásonként.

Üdv

   Maci_P

Előzmény: geri50 (21934)
geri50 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 21934

 

...a pontos link néhány hasznos infóval.

 

 

 

http://www.fkf.hu/portal/page/portal/fkf/Ugyfelszolgalat/GYIK%20-%20hazhoz%20meno%20szelektiv

 

Ami engem személy szerint "bánt", az a kukák száma ha tényleg

lakásonként ennyit kihoznak, illetve hogy köteleznek a használatára,

egyébként büntetnek. Szép szabad választás....

Előzmény: geri50 (21933)
geri50 Creative Commons License 2013.11.04 0 0 21933

Kedves Lakótársak!

 

Bizonyára már más is kapott a mai napon levelet a FKF-től, hogy szelektív hulladékgyűjtőket helyeznek ki a házakhoz hamarosan. Tudja e valaki már, hogy

pl egy 5-6 lakásos társasház esetén ez lakásonként jelent majd a zölt kommunális kuka mellé még 2 extra kukát lakásonként? Tehát 15-18 kukát kéne elhelyeznünk

egy 5-6 lakásos társasház esetén a kukatárolóban ami jelenleg 5-6 kuka tárolására alkalmas? A FKF oldalán olvastam, hogy a lakásonként kihelyezett kukákért 4 hetente jönnek egyszer, a társasházakhoz hetente egyszer. A levél szerint 4 hetente jönnének üríteni, tehát számomra ez azt jelentené, hogy minden lakó kapna két kukát a már 1 meglévő mellé. Ennek a gondolata is tragédia ha így lesz, nem tudom hová tudnánk 15-18 kukát elhelyezni.

A www.fkf.hu oldalon olvasgatva találtam, hogy az átvétele és használata kötelező, illetve egész komoly szabályai vannak a kihelyezett kukák használatának, pl ami a belehelyezett hulladékok állapotát illeti (elmosogatni pl a műanyag flakonokat, dobozokat..stb...)

 

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban már akár ismerősnél, rokonnál

még ha itt a lakóparkban nincs is konkrétan kihelyezve ilyen tároló háznál?

 

Köszönettel

Gery

rowena Creative Commons License 2013.11.03 0 0 21932

Ma erdőben sétáltam kuttyal - a rét játszótér felöli végén két kupac is ott volt, egymástól látótávolságban. Komolyan nem értem én sem az embereket.

 

Panka806 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 21931

Kiváncsi lennék rá ki az a jóképességű, aki az Ősrepülő út-Csillagmotor köz sarkán levő üres telekre tette le az elhasznált gumiabroncsát! Csak gratuláni tudok neki! Hulladékgyűjtő telepen simán leadhatta volna! Bár mit várunk egy olyan helyen, ahol sokan a háztartási hulladékot is a szelektív mellé vagy az erdőben teszik le. :-(

mannaci Creative Commons License 2013.10.31 0 0 21930

Sziasztok !

Még mindig kiadó lakást keresek a lakóparkban , másfél két szobásat ! Ha tudtok légyszi szóljatok ! köszönöm

lelleivakond Creative Commons License 2013.10.30 0 0 21929

Sziasztok!

 

 

Helikopter lakóparkba szeretnénk párommal vásárolni 70-90 négyzetméteres vagy nagyobb 1+3 szobás sorházat, házrészt.

 

Vakond2007

 

Bungó Creative Commons License 2013.10.29 0 0 21928

Sziasztok!!! 

Érdeklődni szeretnék, hogy a lakóparkban tud e valaki kiadó albérletet?!?!

Egy kedves ismerősömet érdekelne  :) köszönöm szépen :)

Cinkefej Creative Commons License 2013.10.28 0 0 21927

Arra jártam délután és ötösével mentek be a házba a lányok, a pasik meg kint várták őket.Egy órás megbeszélés után pedig jött újabb 4 lány....mi lehet abban a házban?!

Előzmény: Cinkefej (21926)
Cinkefej Creative Commons License 2013.10.28 0 0 21926

Szombaton még buliztak is abban a házban. Lehet csapatépítés volt :-DD

Előzmény: KoGa (21925)
KoGa Creative Commons License 2013.10.28 0 0 21925

Milyen jó tudni, hogy valaki távcsővel kémleli a környéket... Szerencsére mi távolabb lakunk :)

Előzmény: tavcsoves (21915)
KoGa Creative Commons License 2013.10.28 0 0 21924

Kedves Ágnes,


Ha javasolhatom tegezz nyugodtan, hiszen fiatalabb vagyok nálad, ez az Internetes fórumokon is elég megszokott dolog. Ill. személyesen is azt preferálom, nem kenyerem a formális magázódás.

A minap a fodrászat előtt sétáltam el, sajnos a reptérre igyekezvén, így nem tudtam betérni, de ami késik nem múlik. Amúgy is rám férne egy hajvágás :)

Üdv,

KoGa

Előzmény: Ágnes fodrász (21910)
napraforgo2525 Creative Commons License 2013.10.28 0 0 21923

Szia

Nekem eladó egy ötlakásos sorházban található szélső lakásom, 180 nm2-es telken 82 nm2-es 2+2 szobás lakás. Ha érdekel küldöm a részleteket. Szép napot!

Előzmény: Vakond2007 (21899)
lelleivakond Creative Commons License 2013.10.28 0 0 21922

Szia!

Küld el légyszi az ingatlan leírását és képeket is.

Előzmény: anita.f (21919)
Cinkefej Creative Commons License 2013.10.27 0 0 21921

*vonzza

Előzmény: Cinkefej (21918)
anita.f Creative Commons License 2013.10.27 0 0 21920

Kedves lakótársak! Albérletet keresünk 3 gyerekkel nem csak kizárólag a lakóparkban, de nem is kint a kerület szélén. HA bárki bármilyen megoldást tud, szívesen várom az értesítését akár ide akár az anita.f@citromail.hu email címre. Nagyon köszönöm a segítséget!!!

anita.f Creative Commons License 2013.10.27 0 0 21919

Szia! Mi árulunk de 63 nm 1+3 fél szobás, 5 lakásos sorház középső lakása. ha érdekel írj, küldök privit

Előzmény: Vakond2007 (21899)
Cinkefej Creative Commons License 2013.10.27 0 0 21918

Akkor jól sejtettük mi is! :-( 

Magánterületen azt csinálnak amit akarnak - ez tény és sajnálatos - , de az ilyen vonza magával a bűncselekményeket!! Elképesztő!

Előzmény: tavcsoves (21917)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!