Keresés

Részletes keresés

csincsi741 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 739
sziasztok, ausztráliából szeretnénk átmenni pár napra tahitire majd bora borára október végén, tud vki segíteni repjegy ügyben, hogy honnan lehet a legolcsóbban hozzájutni? Köszi
minimal Creative Commons License 2007.06.24 0 0 738
Passz, en viszem, ha osszejon az utam. Kisebb es konyebb, mint a matrac, vagy a halozsak. :o)
Előzmény: Aksi (735)
hobe Creative Commons License 2007.06.22 0 0 737
500 euro/nap korul meguszhatod az overwater bungalowt!
Előzmény: Casady (736)
Casady Creative Commons License 2007.06.22 0 0 736
sziasztok! régi álmom eljutni francia polinéziára, egy olyan kis vizre épült bungalloba. ha tudtok kérlek titeket segitsetek! a legolcsobb ajänlatok érdekelnek, akár csak két három napra is, de mindenképp vízi bungallóba!! továbbá szívesen fogadok minden tanácsot az utazással kapcsolatban, és ha valakinek vannak publikus fotói amit szívesen megosztana, akkor kérem h erre az email címre küldje el nekem: acsadypeter@freemail.hu  elöre is köszönöm, sziasztok
Aksi Creative Commons License 2007.05.04 0 0 735
Minimal,
Szóval ajánljátok egy könnyű kis sátor cipelését?
Előzmény: minimal (620)
Toldo_ Creative Commons License 2007.04.20 0 0 734
éves csinál állat
Toldo_ Creative Commons License 2007.04.20 0 0 733
állat anyag boldog (bocs, csak teszt)
Aksi Creative Commons License 2007.03.27 0 0 732
Szia,
ha publikus az a kedvező ajánlat megoszthatnád velünk :)
Előzmény: Joynővér (731)
Joynővér Creative Commons License 2007.03.09 0 0 731
Sziasztok !

Most kaptam egy igazán kedvező ajánlatott Tahitiről, ha valaki tudna nekem hasznos információt szolgáltatni h miere érdemes odafigyelni nagyon megköszönném.
W.L. Creative Commons License 2007.01.16 0 0 730

Az jó ötlet volt.

Már én is gondoltam rá, mivel ezen az egész nyamvadt fórumon egyetlen topic volt azzal a címmel, és annak semmi köze nem volt Óceániához.

Viszont a szabályzat engem nem enged új topicot nyitni! :-)

Esetleg majd ha kell, nyitogass újakat az egyes szigetországoknak is.

Ahogy a konkurrenciánál már vannak is:

http://utazas.com/utazas/forum/forum.cgi/?action=temak&uticel=5

Előzmény: Aksi (729)
Aksi Creative Commons License 2007.01.16 0 0 729
Mindenképpen.

Létrehoztam egy külön Óceánia topikot, hogy maradjon ez meg Tahitinek, általánosabb dolgokban kérdezek inkább abban.
Előzmény: W.L. (728)
W.L. Creative Commons License 2007.01.16 0 0 728

Rosszul látod - nem búvárkodom, max sznorkelezem. Vagyis felszerelés cipelését illetőleg mástól kérj tanácsokat. Viszont egy csomó búvárhelyen megfordultam, így azért merülés nélkül is össze tudom hasonlítani őket valamennyire.

Egy biztos: hosszabb, hátizsákos útnál minél kevesebb cuccot cipel az ember, annál jobb!

 

Még valami.

Ha komolyan tervezed az utazást, nem csak álmodozol a "Dél-tengeri Paradicsomról" mint a fórumozók jó része, akkor érdemes beruházni egy útikönyvbe.

A legrészletesebb ez, és nekem jól bejött:

http://www.amazon.com/Handbooks-South-Pacific-David-Stanley/dp/1566914116/sr=1-1/qid=1168932849/ref=pd_bbs_sr_1/104-2583347-1883106?ie=UTF8&s=books

 

A szerzőnek van egy príma honlapja is alapvető infókkal az Óceániában való utazásról:

http://www.southpacific.org/

Előzmény: Aksi (726)
Aksi Creative Commons License 2007.01.16 0 0 727
Amiatt is tartom érdekesnek a 2 említett nagyvárost, mert esetleg jó eséllyel lehetne levadászni last minute nyaralásokat is, aminek az árai verhetetlenek lehetnek. Pl. egy 10 napos Bora Bora vagy ilyenek megszakítandó az önszervezett barangolást kissé.
Előzmény: W.L. (721)
Aksi Creative Commons License 2007.01.16 0 0 726
Köszönöm, megvan a házi feladatom azt hiszem :)
Sokat segítettél.

Látom Te is búvárkodsz. Mivel több hónapra mennénk hátizsákkal, úgy érzem a búvárcucc nem fér bele a súlykeretbe. Maradna a computer a csuklómon, és csak egy maszk.
Nagy feladat a hátizsák összepakolása is. Komoly dillemmát jelent, hogy szeretnék vinni egy tükörreflexes digit gépet is, de egyrészt a cipelése de méginkább az olcsó szállások miatt a tárolása bonyodalmakkal jár.
Előzmény: W.L. (722)
Drinkmann Professzor Creative Commons License 2007.01.15 0 0 725

 

Köszi, ez tökéletes válasz volt.

Előzmény: W.L. (724)
W.L. Creative Commons License 2007.01.15 0 0 724

Fidzsi olcsósága természetesen relaatív, óceániai viszonylatban értendő.

Oda a legolcsóbb tőlünk elrepülni (243 ezer + illeték - lásd a "Fiji" topicot) és bőségesen van olcsó szállás is - napi 10 USD körül kezdődően, ami persze hátizsákos színvonal. A kaja és a közlekedés is elég olcsó, és az ország szigeteinek java hajóval is elég rendszeresen elérhető Viti Levuból (a főszigetről).

 

Neten az egyik legjobb infolap: http://www.fijiguide.com/

 

Ez is egy jó áttekintés: http://www.southpacific.org/text/finding_fiji.html

Előzmény: Drinkmann Professzor (723)
Drinkmann Professzor Creative Commons License 2007.01.15 0 0 723

 

Az mit jelent pénzben, hogy Fidzsi "olcsó"? Hogy célszerű rákeresni a neten? (pl. reptérre, vagy városra)

Előzmény: W.L. (721)
W.L. Creative Commons License 2007.01.15 0 0 722

Hoppá, egy módosítás: Új-Kaledóniának Ausztráliával illetve Új-Zélanddal is príma, közvetlen repcsis kapcsolata van.

Azt nem mondom, hogy olcsó is! ;-)

 

Na, kombinálj!

Előzmény: W.L. (721)
W.L. Creative Commons License 2007.01.15 0 0 721

Sydney és Auckland egyaránt jó kiindulópontok a régióba, Sydneyből a Pacific Blue fapados légitársaságnak vannak relatíve olcsó járatai is úgy 5 óceániai szigetországba, köztük Vanuatuba és Fidzsire.

 

Búvárkodásra a legjobb Pápua Új-Guinea, aztán minnél távolabb vagy attól, úgy lesz egyre szegényesebb a tengeri élővilág. Persze újoncok még Fidzsitől és Tahititől is ájuldoznak! ;-)

 

Tájakat és természetet illetőleg az én szememben minél nagyobb és változatosabb egy szigetország, annál érdekesebb. Azok közül ahol voltam, Pápua Új-Guinea, Új-Kaledónia és Fidzsi lenne ebben a tekintetben a sorrend - de az biztos, hogy Francia Polinézia (ahol nem voltam) is gyönyörű.

 

A két tényezőt összevetve a háromszögjegyek iránti rokonszenveddel, esetleg érdemes az Air Pacific 800 USD-ba kerülő Fidzsi-Vanuatu-Salamon-szk. jegyén elgondolkozni. A Salamon-szigetek és Vanuatu északi része még a jobb búvárhelyek közé tartozik, és tájképileg sem rosszak.

 

Ha az előbb ajánlott helyekkel akarnád kombinálni őket, akor érdemes tudni, hogy Pápua Új-Guineával Ausztráliának és a Salamon-szigeteknek van légi összeköttetése, Új-Kaledóniának Vanuatuval és Fidzsivel.

 

Polinézia nekem kevésbé jött be mint Melanézia.

 

A fidzsi "balhé" gyakorlatilag már lezárult, megvan az új kormány, és amúgy sem érintette a turistákat.

Előzmény: Aksi (720)
Aksi Creative Commons License 2007.01.15 0 0 720
Nagyon köszi!
Sydney ill. Aucklandbe történő repülésen gondolkoztunk még és onnan tovább, ha ez lényegesen nem drágább opicó. A háromszögjegy az nagyon frankó lenne!
A Fidzsi-i balhét nem követtem csak hallottam, most milyen a politikai helyzet?

Amúgy -lehet hülye kérdés, de nehéz találni olyan embert aki volt már errefelé, de mi az a hely Óceániában amit feltétlen érdemes megnézni ha már ilyen messzire elutazik az ember? Persze nagyjából az egész érdekel, és biztosan csak töredéket lehet megnézni 2-3 hónap alatt, de nem szeretném opttimálisan kihasználni.
Nagyjából a tájak, természeti képződmények és a búvárkodás érdekel, a benszülütt kultúra, esetleges még nomád törzsek kevésbé.
Előzmény: W.L. (719)
W.L. Creative Commons License 2007.01.13 0 0 719

Óceániában sehova nem lehet igazán olcsón eljutni, de a legolcsóbban elérhető és a térség bejárásához bázisul legalkalmasabb ország mindenképpen Fidzsi.

Oda megy a legtöbb légitársaság mind tőlünk (persze átszállással, de legalább Ázsián át is, vagyis nem kell USA vízum) mind a környező szigetországokból.

A szomszédos országokba Fidzsi nemzetközi légitársasága az Air Pacific elég jó árakon ad jegyeket, illetve vannak "háromszögjegyei" is pl. Fidzsi-Szamoa-Tonga-Fidzsi útvonalra.

 

Hajóval utazgatni azonban gyakorlatilag csak az országon belül lehet, nemzetközi hajójáratok Óceániában már alig vannak.

Fidzsiről pl. csak Tuvalura és Kiribatira megy utasokat is szállító hajó, azok is csak pár hónaponta egyszer - többe kerülhet kivárni, mint egy repjegyet megvenni.

 

Tahiti bázisnak nem a legjobb, mert onnan Óceánián belül csak Új-Kaledóniába van közvetlen és megbízható repülőjárat, jó drágán. Illetve most még a Cook-szigetekre is, de azt rövidesen megszünteti az Air NZ. Tahitiről személyszállító hajók csak Francia Polinézia többi szigetére mennek, nemzetközi semmi.

Előzmény: Aksi (718)
Aksi Creative Commons License 2007.01.10 0 0 718
Sziasztok,

Hogyan érdemes/olcsó Óceániába eljutni ha nincs fix utazási célpont csak valaki barangolni szeretne? Hová érdemes előszőr repülni és azt kiindulási pontnak választani?
Tehát egy felkapott túristacélpont jó kiindulásnak látszik, relatíve olcsón el lehet jutni, majd onnan további repjeggyel/hajóval stb utazgatni, majd a végén vissza és hazarepülni.
Van valakinek tippje?
ultraviolettt Creative Commons License 2006.11.23 0 0 717
 
Előzmény: Maotai (686)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.22 0 0 716
Használd fel a 10 ezer Ft-os utalványodat (biztosan elég lesz) egy világkörüli 1 hónapos úthoz:Chile-Hűsvét sziget-Tahiti-Új-Zéland-Ausztrália-Thaiföld-Indonézia-Maldív szigetek-India-Kuwait-Jordánia-Egyiptom-Ciprus-Magyarország
Előzmény: WWW19 (713)
ultraviolettt Creative Commons License 2006.11.22 0 0 715
 ....
Előzmény: bluevic (697)
rohamcickány Creative Commons License 2006.06.11 0 0 714

Sziasztok!

 

Én ugyan ezt az utalványt eladom 5ezer FT-ért, (najó nem gondoltam komolyan) Eléggé nagy humbuk,szerintem még a mostani katalógusokban is találtok ilyet. Aki volt az utazási kiállításon kapott, bocsánat, hogy elevszem a hasznodat, de gusztustalan iylen dologgal üzletelni. Csak h tudjátok mi a helyzet, ha így is kell nektek vegyétek meg nyugodtan. Ha valaki szépen megkér én elküldöm neki néhány kinyomtatott Tahiti-s fotóért cserébe...

Előzmény: WWW19 (713)
WWW19 Creative Commons License 2006.03.27 0 0 713
Ne haragudjatok, hogy itt zavarok, de sokan utaznak ezzel az irodával, így Titeket is érdekellhet.
Eladó 10.000. Ft-os Aeroviva vásárlási utalvány 7000-ért, mely az Aeroviva Mediterrán nyár 2006 katalógusban szereplő utazások vásárlásakor váltható be. Személyenként és utazásonként csak egy utalvány használható fel. Ingyenesen átruházható.

küld e-mailt a zsolty_17@freemail.hu-ra, és írd meg hány db. kell.
bluevic Creative Commons License 2006.03.05 0 0 712

Igyekszem, igyekszem, még magamra sem érek rá mostanság, de nem felejtettem el az "adósságom".

Majd minimal megvéd:)

Még hátra van Bora Bora és Maupiti. :PP

Előzmény: Sonrisa (711)
Sonrisa Creative Commons License 2006.03.02 0 0 711

Kedves Bluevic,

gyönyörűek a képek és jó volt olvasni a beszámolódat. Ha van kedved, mesélj még! Szerintem sokunkat érdekelne. És Borba-Boráról is jó lenne látni pár képet.

Köszi

S.

Előzmény: bluevic (699)
bluevic Creative Commons License 2006.02.20 0 0 710
oh, én nem vitáztam.
Előzmény: Maotai (709)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!