Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.31 0 0 4432
Nekem is nagyon-nagyon bejön a lemez. Szerintem ez a legjobb Hogarthos Marillion-lemez. Még az általam (és természetesen mások által is) nagyon szeretett Marblest és Bravet is lekörözi a szememben. A két kedvenc számom a lemezről a This Train is My Life és a Liquidity. Tudom, hogy az utóbbi "csak" egy átkötő szám, ám ettől függetlenül nagyon szép.
Előzmény: KeyConcept (4428)
horat Creative Commons License 2008.10.30 0 0 4431
Meg van a jegy Prágába.
Oodzsii Creative Commons License 2008.10.29 0 0 4430
Nem vagy egyedül. Bár én most már kicsit pihentetem az anyagot. De amit bármilyen körülmények között szívesen meghallgatok róla, az a Real Tears.
Előzmény: KeyConcept (4428)
SugarMice Creative Commons License 2008.10.27 0 0 4429

Sziasztok!

Nekem elsőre valahogy nem jött be az új album. De a csüggedést ne adjuk fel! Így voltam anno a Brave és az Afraid lemezekkel is. Azok már szinte hozzám nőttek.

Azért az én nevem is fellelhető a booklet-ben:)

Bye!

SM

KeyConcept Creative Commons License 2008.10.23 0 0 4428

Lehet, hogy én vagyok a szemellenzős Marillion rajongó, de nekem ez a lemez rettenetesen bejött. Sőt a korábban legorombított Real Tears for sale az aktuális kedvencem.

 

Hmmm... lehet, hogy magam maradok?

Sebaj, beneveztem a februári párizsi koncertre! Ha egyedül leszek, akkor biztos jó helyem lesz és a közös fotó is biztos...

Markov Creative Commons License 2008.10.22 0 0 4427
Örülök, hogy pont Te hoztad szóba! Épp miattad nem mertem eddig megemlíteni ezt a "falzett-hangot" - féltem, hogy kupán vágsz, ha kritizálni merem H-t :-))
Tényleg nem értem, miért erőlteti...
Előzmény: Lavender (4423)
kirky Creative Commons License 2008.10.21 0 0 4426
valóban, ez a nyávogás nekem negyon nem testszik, az igazán emlékezetes refrének meg hiánynoznak.
Előzmény: Lavender (4423)
sziti Creative Commons License 2008.10.21 0 0 4425
Volt két világbajnok lemezük és egy pazar DVD-jük. Kár, hogy szétmentek...
Előzmény: Ripper (4424)
Ripper Creative Commons License 2008.10.21 0 0 4424
Green Carnation, hm! Kiváló választás!

(Ajánlom figyelmedbe az előzmény-zenekart: In The Woods. Az Omnio albumtól felfelé.)
Előzmény: Markov (4422)
Lavender Creative Commons License 2008.10.21 0 0 4423
Az én CD-m megérkezett :-)) Szép :-)
Végre úgy hallgattam, ahogy szerettem volna, be a kocsiba teljes hangerővel és irány az országút... Néha az volt az érzésem, most hallom először, pedig már meghallgattam párszor.
Vannak nagyon jó részek... de egyet nem tudok... ki mondta az én Steve-emnek, hogy az olyan szép, mikor magas hangon énekel... Mert szinte minden számban megteszi, és amennyire imádom a hangját, mikor normális hangmagasságban énekel, annyira idegenkedem ettől a... khm... majd azt mondtam, vernyogástól :-))
Markov Creative Commons License 2008.10.15 0 0 4422

Bátorkodom ide is beszúrni az ajánlót, mivel nem is egy csapat neve bukkant már fel ebben a topikban is az alábbiak közül:

 

Az eheti Vájt fülbevaló ezúttal a norvég prog-felhozatalból mutat be néhányat.

Terítékre kerül egyebek mellett: Circles End; Gazpacho; Green Carnation; Magic Pie; Retroheads; Wobbler

A műsor csüt. du. 5-től 7-ig itt hallgatható.

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.14 0 0 4421
Én eddig kétszer voltam, mindkétszer nagyon tetszett.
Most is megyek! ;-)
Előzmény: Ata01020304 (4418)
derekdick Creative Commons License 2008.10.14 0 0 4420

Hát én inkább 21-én Michael Nyman a MüPa-ban.

Remélem a busz rendben van....

Basszus.

yester Creative Commons License 2008.10.14 0 0 4419
A holnapi Belew koncertre nagyon jó élményeket, szórakozást kívánok!!!
(Én most Őt kihagyom)
Előzmény: Ata01020304 (4418)
Ata01020304 Creative Commons License 2008.10.14 0 0 4418
Én pont így jártam pár éve  Jethro Tull koncerten. Páromnak nagyon tetszettek lemezen a 70-es évekbeli albumok, a többit nem is ismertük. Odamentünk, és azt a csalódást... Ian Anderson olyan vacakul énekelt, hogy megfogadtam, többször nem megyek ki. Idén sem. Pláne ilyen drágán.
Előzmény: KeyConcept (4417)
KeyConcept Creative Commons License 2008.10.14 0 0 4417

Mindazon túl, hogy szívesen láttam volna ifjúságom idolját, titokban egy kicsit meg is könnyebültem a lemondott koncert hallatán.

A kedvesemnek eszement módon mutogattam és elemeztem az első Marillion és a jobb Fish szóló lemezeket felkészítendő a koncertre.

De volt bennem egy apró félsz. Láttam jó néhány a netre feltett Fish koncertfelvételt és bizony erőtlennek, apatikusnak tűnt. Nem láttam a karizmát, nem láttam a tüzet, egyszóval nem láttam mindazt, amiért akkoriban annyira rajongtam. Féltem, hogy rajongásom tárgya egy gyenge haknival lerombolja az illuzióimat, sőt cserben hagy a kedvesem előtt.

Így legalább Fish megmaradt annak, ami eddig is volt! Ehhh... elő a lemezekkel!

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.14 0 0 4416
AMEN
Előzmény: -dzsinn- (4415)
-dzsinn- Creative Commons License 2008.10.13 0 0 4415

Tudom, hogy ez sovány vigasz, de én két hete láttam Máltán Fish-t élőben és elég nagy csalódás volt! Olyannyira, hogy nekem nincs is most mit visszaváltani...

Az egy dolog, hogy a koncertet lerövidítették és elmaradt a ráadás is, mert elment a hangja. Közel egyperces k***anyázással szidta a szervezőket két szám között.

Úgyhogy no comment a busszal kapcsolatban... :(

Ugyanakkor a turné több koncertje a hivatalos indoklás szerint, azért maradt el, mert 'nem tudtak megegyezni a promoterrel'. Vedd hozzá még, hogy az öreg hangja már nem a régi, tehát a kevésbé jól fizető koncertekért nem éri meg kockáztatni a tuti teltházasakat.

Szerintem maradjon meg emlékeinkben úgy, ahogy a régi Marillion-koncertfelvételeken láttuk-hallottuk...

 

 

Lavender Creative Commons License 2008.10.13 0 0 4414
Szerintem együtt is és külön-külön is tojnak ránk :-)
Nem hiszem, hogy a Marillion még1x idejön, bármilyen lelkes is volt a közönség, elég kevesen voltunk... Talán úgy volt vele, hogy ha már beleírta Budapestet az Invisible Man-ba, akkor már elugrik ide is 1x... De szerintem innentől, ahogy előtte is, nekünk kell utánuk mennünk, ha látni akarjuk őket :-(
yester Creative Commons License 2008.10.13 0 0 4413
Igen, de a Yes páldáján ott van burkoltan a jövő igérete :))
Yes-k azóta voltak itt 2x mint Yes, 3x mint S.Howe (Yes2, Asia1) 4x mint Jon Anderson (Yes2, szóló2) .....akkor a Marillion már volt mint Marillion1x :)))) tud'isten, lehet, hogy vigasztalásul eljönnek együtt??
Előzmény: Lavender (4412)
Lavender Creative Commons License 2008.10.13 0 0 4412
Igazából a magyarázatok már nem is érdekelnek... Végül is oly mindegy, mért nem jön...
Ha valami hihető, vagy valós okot mondanak, akkor sem lenne kisebb a csalódás, hogy annyira vártam, annyira szerettem volna élőben látni, hallani...
Előzmény: yester (4411)
yester Creative Commons License 2008.10.13 0 0 4411
Anno a Yes Union turné magyarországi útját a délszláv válságra hivatkozva mondták le... egy fokkal tűnt csak "hitelesebbnek" az akkori magyarázat :(

a csalódás akkor "persze" több fokkal volt mérhető :)
Előzmény: Lavender (4410)
Lavender Creative Commons License 2008.10.13 0 0 4410
Ne is mondd, tudod mekkora kedvencem és bár alapjáraton azt gondolom, az én Steve-emnek sokkal jobb hangja van, a Sugar Mice mégiscsak Fish-el az igazi :-))
De a valóságban, élőben ez már lehet, nem is lenne igaz...
Markov Creative Commons License 2008.10.13 0 0 4409
Így igaz, marad ez a felejthetetlen emlék! Pedig tegnap ilyenkor még reménykedtem, hogy megkapjuk esetleg újra bonusként a Sugar Mice-t - most az eredeti énekes verziójában...
Előzmény: yester (4408)
yester Creative Commons License 2008.10.13 0 0 4408
akkor egyelőre marad emlék ez:
Előzmény: InteriorLulu (4406)
yester Creative Commons License 2008.10.13 0 0 4407
detto :((((
Előzmény: InteriorLulu (4406)
InteriorLulu Creative Commons License 2008.10.13 0 0 4406

Hát igen... számomra a tavalyi és az idei Loreley-béli fellépése közel nem volt akkora élmény, mint a tavalyi Marillion. Ezt meg is írtam. Igaz, azok fesztiválfellépések voltak, ugyanakkor főattrakciók.

Ennélfogva én csak kicsit vagyok csalódott az elmaradt koncert miatt: biztos vagyok benne, hogy nem kaptunk volna egy csodát, sokaknak tán még csalódás is lett volna.

Bosszús viszont vagyok, az átlátszó, és elég gáz magyarázat miatt. Elromlott busz, mi, bazze...!

Előzmény: Lavender (4405)
Lavender Creative Commons License 2008.10.13 0 0 4405
Háááát nagyon csalódott vagyok... Már több Marillion koncerten is voltam és az utolsó M weekenden is volt szerencsém ott lenni és fergeteges élmény volt mindig, de azt a pillanatot sosem felejtem el, mikor vagy 10 éve egy autóban ülve először hallottam Marilliont, a Misplaced Childhood-ot... Ahogy elindult a zene és ez a faszi elkezdett énekelni... Azóta várom, vágyom, hogy élőben hallhassam...
Hát most mit mondjak erre az elromlott a busz történetre???
Azzal próbálom magam nyugtatni, hogy ennek valszeg így kellett történnie, és nagy csalódástól kímélt meg bennünket a sors... Főleg ahogy olvastam azok hozzászólásait, akik az utóbbi időben látták-hallották őt...
derekdick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 4404
Hát ma nem is a skizo, hanem inkább a hystericus maximus kísértett....
Előzmény: Törölt nick (4386)
derekdick Creative Commons License 2008.10.12 0 0 4403

Jaja, meg az öreg Gira bácsi a Swans-ból + én.

Büszke vagyok ezekre a pillanatokra....

Fish bácsi kimaradt....

Bánhatja

Előzmény: almeida (4401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!