Keresés

Részletes keresés

ezmarsokk Creative Commons License 2008.09.28 0 0 3

http://www.orszi.hu/index.php?ID=91

 

Itt is találtok információkat arról pl., hogy egyes betegségeket hogyan minősítenek.

 

A törvényi dolgokkal végül is tisztában vagyok, csak a gyakorlati megvalósítást nem tudom én sem.

Egyik ismerősöm most volt először, és 57%-ot kapott egy szívinfarktussal, térdműtéttel, ill. gerincproblémákkal.

 

A pénz számítása a Nyufig által megállapított átlagkereset alapján történik. Ennek veszik elvileg azt a százalékát amit kaptál, legalábbis nálam még így volt. Igaz hogy a 67 esetén is 59%-át vették az átlagomnak. A koromhoz rendelt szolgálati időm megvolt, még több is, mert 10 év kellett volna de nekem 19 volt.

dmke Creative Commons License 2008.09.28 0 0 2

2007. dec.31-ig mkcs-t, azaz munkaképesség-csökkenést véleményeztek a bizottságok, 67 % mkcs = III.csop. rokkantság, 100% mkcs = I. vagy II.csop. rokkantság.

 

2008. jan.1-jétől EK-t, azaz egészségkárosodást véleményeznek :

50 % - 79 % EK = III.csop.rokkantság

80 % EK-tól = I. vagy II. csop. rokkantság

 

 

 

ezmarsokk Creative Commons License 2008.09.28 0 0 topiknyitó

Üdvözletem mindenkinek!

Ezt a topicot azért nyitottam, hogy a témában érintettek tapasztalatot tudjanak cserélni, főleg a megváltozott jogi és egyéb körülmények miatt. Kérem hogy aki az idén (2008) volt először, vagy felülvizsgálaton, az írja meg pár sorban a tapasztalatait. Aki még most készül elindítani a folyamatot, az tegye fel kérdéseit nyugodtan. Amiben tudok én is segítek, mivel 2006 óta vagyok 67%-ban megváltozott munkaképességű.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!