Keresés

Részletes keresés

Gabesz.77 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 79
Sziasztok,

elöljáróban én kb pár órával ezelőttig azt se tudtam hogy van infrafűtés.

De mivel nemrég vettem (ill folyamatban van) egy pesti belvárosi lakást ahol is a vezeték ill cirkósítás szükséges. És valahogy más fűtési rendszerek keresése közt akadtam erre. Átolvastam a topic egy részét ill más oldalakat de még nem állt össze a kép illetve kavarognak a számok.

Nagy vonalakban mennyibe kerülne egy közel 55 nm es lakás belmagasság 3m , falak 60cm (60-as években ráépítés volt) nyilászárók 3 db + ajtó cserélve lesz jól szigetelőkre, a lakás a 2. emeleten van középen tehát 4 irányból fűtenek, valódi élettér 2 szoba + fürdő + konyha/étkező~48 nm infrásítása? Illetve nem is így kérdem mert ha jól látom különös beépítés nincs ha tudom mekkora teljesítményre van szükségem akkor kiválasztom a megfelelő panelokat + termosztát stb és egy "átlagos" villanyszerelő beköti.

Inkább úgy is kérdem megéri ezt választani? Összevetve gáz központosításával.
Kiépítés költsége + a havi csekkeket ha összehasonlítanám.

Ha tegyük fel (tudom rossz szokás) én megszoktam hogy hidegbe is elég egy nadrág+póló és nem kell vacognom (most speciel egy szál alsónadrágban vagyok 1 órája igaz padlástérben) akkor hogyan fogok viszonyulni infrafűtéshez?

Kicsit neheze felfogható hogy nem a levegő hanem én melegszem? De ilyenkor ha kikerülök egy panel "látósugarából" akkor ott rögtön "magfagyok", vagy eleve ezek úgy vannak telepítve hogy kvázi fedik egymás sugarát?

Valaki leírhatná milyen érzés a gyakorlatban ...

köszönöm

Axióma Creative Commons License 2009.12.17 0 0 78
Akkor csak elbeszeltunk egymas mellett. A 4,5-et szamitasinak irtam, es mondtam, hogy csokkentheto magasabb uzemoraval, max. kis ingadozassal. A napi 6 ora uzemet viszont elegge nem hiszem... nem tudom, mennyit eszik a kazanunk per ora, de 10m3 nem 5 perc alatt megy le a torkan amit mostansag elfogyaszt (24kW-os de I-es fokozatban fut, akkor asszem 16 vagy 18kW-os), es messze vagyunk a -15-tol (na jo, ezzel megy a hmv is, de az max. 1-2 m3).
Valoban, Bp. belvaros altalaban melegebb, en kint lakom Pomazon. A -15 egyebkent valami standard meretezesi hofok (regen -20 is volt talan), nem azert irtam, hogy elofordulhat, hanem inkabb hogy vszinu azzal szamolnak ok is.
Előzmény: petyat (77)
petyat Creative Commons License 2009.12.17 0 0 77

Termeszetesen merlegelem amit irsz, csak tulzasnak tartom.

 

Annal az atlag szamitasnal, amit emlitettem valoban

pontosabb eredmenyt hoz, ha egy szakember

minden ponton megvizsgalja az objektumot.

 

Ezek a szamitasok napi 6 ora uzemre szoktak vonatkozni,

tehat ha sporolosra veszem a kiepitest, amit

az enyhe telekre es a korbeepitettsegre alapozok.

Meg mindig futhetek tobbet kevesebb panellal,

mint mondjuk panellal tapetazva napi 2 oraban.

 

A -15 fok irrealis, emlekeim szerint itt a tersegben

nem nagyon volt -12-nel hidegebb meg 10 evvel ezelott sem.

 

De ha lesz is Budapesten -15 a kovetkezo evekben,

akkor az nem 3 honapig tart, hanem max egy hetig.

Keresem az optimumot, es ha veletlenul alaszamolok,

boviteni meg mindig egyszerubb, mint eladni a felesleges panelokat.

Előzmény: Axióma (76)
Axióma Creative Commons License 2009.12.17 0 0 76
Csak egyre reagalok: nekem nem infrafutesem van, es gepesz szamolta (szabalyosan, fal-ablak-padlo-plafon egyesevel figyelembe veve meret es szigeteltseg alapjan) a hoigenyt. A -15 fokos azt jelenti, hogy ha kint folyamatos -15 fok van, bent pedig a szobankent standard (nappali 21, furdo 23 stb.) akkor kb. 11kW kell a szinten tartashoz (folyamatosan, falak stb. minden ugyanazon a homersekleten). Ez nalunk akkor 8 cm dryvit szigetelessel, 1,4-es ablakokkal, de mint csaladi haz, szomszedok nelkul (es lakatlan tetoter) ismereteben lett kiszamolva. A tied fele akkora (kicsit kisebb), ellenben korbe vagy futve, viszont ahol kulvilag van, ott sokkal rosszabb a helyzet, mint nalunk. Ebbol saccoltam, hogy aka'r a 4,5 is igaz lehet - bar persze valoszinu, hogy a nagy hotomeggel mondjuk 3 kW es folyamatos mukodes mellett - bar nem teljesiti szo szerint a szintentartast - a homersekleted csak alig erzekelheto (par tized) mennyiseget csokken, amit enyhules utan (tovabb tarto allando futessel) visszahoz.
Ami lehetseges, hogy ha nagyon korbe vagy epitve, akkor annak nagyobb a hatasa, mint nalam a jo szigetelesnek, es akkor mondjuk oda jut hoyg 3kW a szabvany, de a fenti megengedo modon akar 2-2,5 kW is kifuti.
Az, hogy hany panelt telepitettek, es hogy az komfortosan kifuti-e, az altalaban nem feltetlen egyutt jaro feltetel.
Előzmény: petyat (74)
petyat Creative Commons License 2009.12.17 0 0 75

Masik forgalmazo szerint:

 

"A beépítendő teljesítmény 30 W/légköbméter."

 

Harmadik forgalmazo:

 

"Átlagos szigetelés mellett (0,8-1 W/m3K), a helység térfogata (m3) szorozva (a fűtendő helyiségtől függően) 20-40 W teljesítménnyel. Példa: egy kb. 40 m3 szoba átlagos belmagassággal, 350 W-os fűtőlapok alkalmazásával: 40 m3×35 W = 1400 W. Lapok száma: 1400 W/350 W = 4 db. Vagyis a helyiség 4 db 350 W-os fűtőlappal megfelelően fűthető."

 

Mindez ugy, hogy mindenhol leirjak a rendszer nem

a levegot futi, hanem a padlot a falakat es a targyakat.

 

Szoval ha a paneleket alacsonyabbra teszem, nem hiszem,

hogy a 4 m belmagassagal kellene szamolnom.

 

De maradjunk a terfogatnal, es vagyuk az utolso ajanlast.

 

45 x 3 x 20 = 2700

 

Szoval tovabbi tapasztalatokat varok.

Tekintetbe veve a globalis felmelegedest,

A lakas elhelyezkedeset (Budapest,

keves utcai fallal, ott is vastag (120 cm).

petyat Creative Commons License 2009.12.17 0 0 74

A nyilaszarok valoban eleg szar alapotban vannak, de csak

3 van beloluk. Egyertelmu, hogy azok is meg lesznek csinalva.

 

Kicsit tobbet meselek a lakasrol. Korfolyosorol

nyilik a konyha egy dupla szarnyu ajtoval.

Utcafronton van egy szoba ket nagy ablakkal.

A ketto kozott pedig egy hall, amiben egy

vilany uzemu cserepkalyha van.

 

Evek ota elek itt, ugy koltoztem be,

hogy majd kiepitem a gazfutest.

Mivel a gazarak folyamatosan nonek, es egy

cirkos rendszer minimum fel milla lenne, ezert

az infra mellett dontottem, ami a felebol megvan.

 

Nem vagyok naiv, nem lesz olcsobb

az uzemeltetes, de dragabb sem.

 

Szoval terjunk vissza a cserepkalyhara.

Ket kulon kapcsolhato futoszal van benne.

A villanyoran kimertem, az egyik kb 1 kW,

a masikra nem emlekszem pontosan 1,5-2 KW.

 

Az mar az elejen kiderult, hogy az egesz

lakast keptelenseg befuteni vele,

szoval amikor a hallban (ahol a kalyha van)

mar tropusi homerseklet van, a szoba meg mindig hideg.

 

Ezert nem is futom a szobat telen, es tavaly is mar csak az

1 KW-os futoszal ment, kb napi 8 oraban.

 

Mi kovetkezik ebbol? 1 kW boven eleg szobanket

meg ezzel a rendszerrel is, ami a plafont futi.

Almennyezet szoba sem johet. Azert vettem ezt,

mert igy szep, illetve a hall-furdo-konyha reszen galeria lesz.

 

 

"Minden helység teljesítményigénye egyszerűen kiszámítható:
Átlagos szigetelés mellett (0,8-1 W/m3K), a helység térfogata (m3) szorozva 35-40 W teljesítménnyel."

 

(FYI: nekunk a 108 nm-es 2,7-es belmagassagu hazra jo hoszignel kinti -15 fokra 11 kW hoigenyt szamoltak, szoval a korbefutes ellenere a hoszig. hianyaban nem lennek meglepve a 4,5kW-on sem.)

 

Pont ezert kerdeztem itt a forumon, mert a forgalmazok igy szamolnak.

Nekem is pont ezt szamoltak ki es ez jott ki nekem is a forgalmazok modszerevel.

 

108x2.7 = 292 m3

292 x 37,7 = 11 KW

 

En mar akkor is kicsit lejjebb vettem, mert 35-el szorozva

nem fert volna el a plafonon az a 6 kW panel,

es egy haveromnal mar sok evvel ezelott lattam

infrafutest es ott szobankent csupan 1 panel volt...

 

45x4 = 180 m3

180x25 = 4.5

 

Szoval en nem erre a szamitasi modra vagyok kivancsi,

amit a forgalmazok nalad is alkalmaztak.

Előzmény: Axióma (73)
Axióma Creative Commons License 2009.12.17 0 0 73
Attol, hogy jobb a hoerzeted, me'g bizony potolni kell az osszes elvesztegetett energiat, legfeljebb nem 21 hanem 17-18 fokra kiszamolva (tegyuk fel ugy erzed komfortosan magad). Ha rossz a hoszigetelesed, akkor sokkal tobb kell, mintha jo, tehat innentol kezdve kidobhato minden negyzetmeter vagy legkobmeter szerinti szamolas. BTW egyebkent is a lehu"lo" feluleteket futjuk, nem a levegomennyiseget... szoval a felulettel ara'nyos a fogyasztas, nem a terfogattal (persze szigeteltsegre sulyozva kell osszeadni, azaz tkp. gepesz kene kiszamolnia hoigenyt).
Egyszerubb, ha megsaccolod, hogy a jelenlegi futesed hany kW energianak felel meg (termeszetesen a gepeszeti vesztesegeket levonva, pl. ke'me'ny). Es ha nagy a hotomeged, akkor nem is a maximumra kell tervezni, hanem a leghidegebb napok atlagos igenyere. Attol me'g sok lesz (pont egy nagyon jol szigetelt hazban lehetne kihasznalni az infrafutest azzal, hogy rugalmas es egybol meleget sugaroz).
Olyan tuti nincs, hogy nem megy 16 fok ala. Olyan lehet, hogy par nap alatt nem megy le csak nehany fokot, de aztan meg ezerrel kell futeni es akkor is lassan melegszik csak (persze szerencses esetben ha sut a nap, besegithet). Minel kisebb teljesitmenyt veszel futeskent, annal inkabb torekedni kell az egyenletes mukodesre.
Ha nem hasznaljatok a belvilagot akkor sokkal erdemesebb lenne almennyezetezni, mert a barhogyan felmelegitett levego magatol cirkulal, a plafonnak le fogja adni a hot.
Szigoruan szvsz es nagyon nem vagyok szakmabeli!
(FYI: nekunk a 108 nm-es 2,7-es belmagassagu hazra jo hoszignel kinti -15 fokra 11 kW hoigenyt szamoltak, szoval a korbefutes ellenere a hoszig. hianyaban nem lennek meglepve a 4,5kW-on sem.)
Előzmény: petyat (72)
petyat Creative Commons License 2009.12.17 0 0 72

Szevasztok!

 

Regota erdekel az infrafutes, de sajnos erre

a telre sem sikerult osszekaparni az arat.

 

Nem is baj, mert tavaly tobb helyrol szereztem informaciot,

ahol legkobmeterre szamoltak a szukseges teljesitmenyt.

A lakas 45 m2, a belmagassag pedig 4 m, tehat 180 legkobmeter.

 

A szamitasok alapjan 9 db 500 W-os panel jott ki, ami 4500 W.

Ez panelarban es fogyasztasban is eleg huzos.

Az infrafutes ugye nem a levegot futi, megis nagyobb

teljesitmenyu paneleket ajanlanak nagy belmagassaghoz.

 

Mivel egyre enyhebbek a telek, es ez egy 100 eves haz, amiben

soha nem lesz 16 celsius fok alatt a homerseklet, ugy gondoltam,

hogy tulzas ekkora teljesitmenyt beepiteni.

 

Utanaszamoltam, es ugy gondolom, hogy boven eleg

6 darab 350W-os panel, ami 2100 W, ez arban es

teljesitmenyben is kb a fele az eddig szamoltaknak.

 

Most talatam egy oldalt, ahol azt irjak, hogy kb 50W/m2,

tehat ez az uj informacio is engem igazol (50x45=2250).

Hozzatennem, hogy mivel kvazi fenyrol van szo,

aminek az erossege a tavolsaggal negyzetesen csokken,

nyilvan 4 meter magasra rakva kevesbe hatekony.

En mindenkepp belogatnam legalabb egy metert,

szoval 3m magasan, vagy meg lejjebb lenne beszerelve.

 

 

Szerintetek hol az igazsag a 2 es a 4 kilowatt kozott?

lack75 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 71

sziasztok!

mi a különbség az infra és a halogén-hősugárzó közt?

melyiknek jobb a hatásfoka, és miért?

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 70
Írd be a google-ba ,hogy infrafűtés és szemezgess:)
uj tag Creative Commons License 2009.09.10 0 0 69

sziasztok!

esetleg tudnátok valami igen olcsó beszerzési forrást panelra? a vaterán találtam 25 ezerért 200 wattosakat, de láttam hogy adtak már el olcsóbban is... ha valaki tud valami tutit írjon ide.

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.24 0 0 68
És a gázt mivel pótolod ha nincs?
Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.29 0 0 64
Nem tudom, hogy hol lett ez a 400wattos panel kinézve, mert leginkább 350 v. 500 wattos paneleket szoktak árusítani. Az 50e ft, pedig egyenesen rablás, valahol 36e-ért is hozzá lehet jutni egy 350wattoshoz.
Előzmény: gsmcoder (61)
gsmcoder Creative Commons License 2009.06.26 0 0 63
"Az infrafűtés megfelel egy egylemezes radiátornak, aminek a hátső felére hőszigetelést teszel. Annyi különbséggel, hogy a radiátort max. 90 fokig bírod felmelegíteni, az infrapanelt meg 100 fokig - bár a gyakorlatban ott is max. 70 fok)."


Abban az esetben ha egyszerű "ohmikus" villanyfűtőtestről beszélünk (mint amilyen az 5 eFt-és infrasugárzó, csak az több 100 fokon hevít).

De a mai korszerű infrasugárzók úgy tudom nem cekaszkötegek, hanem inkább antennák. Hasonlóan a mikrósütőhöz, csak infra tartományban. Ekkor a betáplált villamos energia közel 100%-ban sugárzót hőenergiaként távozik irányítottan.

Azért érdekel mert gyerekoromban a szüleim háza sugárzott hővel (3 szoba közös falaként cserépkandalló + villanycekaszos infrasugárzó a fürdőben) volt fűtve és nagyon jó hőérzetet adot még 18 fokos levegőnél is.

A mostani gázfűtés fentiekhez képest állandóan száraz és rossz hőeloszlású levegőt eredményez.
Előzmény: Csavarhúzós (54)
gsmcoder Creative Commons License 2009.06.26 0 0 62
Kombináltan alkalmazva egy 15-16 fokos légtér temperállással jelenkezik -e költség megtakarítás? (energia megtakarítás egyértelműen jelentkezik).
gsmcoder Creative Commons License 2009.06.26 0 0 61
Egy 400W-os panel kb. 50 eFt és állítólag nagyon jól szabályozható, kellemes hőérzetet ad (18 fok levegőhőfok és 22-23 fok hőérzet) egy 10-12 m2-en. Aki használja milyen a tapasztalatai vannak?
ecoenerg Creative Commons License 2009.05.17 0 1 60
Néhány gondolat Csavarhúzós és más szakértői hozzászóláshoz:

Valóban nincsenek csodák. Ezért, ha az íróasztalhoz ülsz, jól jön a 60-200 W-nyi infra, és/vagy kontakt hő. Lábmelegítő, lábfűtés, meleg tégla, infralap, stb.
Bár, a tisztelt szakértők valszeg azt mondják: egy 120 W-os páka, és kész! :)
Infralap kérdésben -is- mindenki a saját kútfeje szerint okos, ha ismeri, ha nem!

"...az igazi infrafűtés az a mostanában 5-8eFt környékén kapható infra-hősugárzó...." okossághoz csak annyit:

Gondolatmeneted ellenőrzésére, eccer érdemes lenne megtapasztalnod a 3,6 méter belmagasságú belvárosi lakás mennyezetére szerelt 2 db 500 Wattos infra fűtőlap, és az ugyanilyen magasra szerelt 1000 Wattos infra hősugárzód melegét! :)

A szoba lakója, azt mondta: "az olajradiátortól kezdve itt már mindenféle fűtés volt,
de 16 éve most érez először meleget" Bár ez nem 5 eFt-ba került, viszont melegít! :)

A tanult kollégák kiszámolják, hogy 3,6 kW kell a 3,6 méter belmagasságú szobába. Egy kis rátartással beépítenek egy 4,5 kW-s radiátort, vagy egy gázkonvektort.
Néhány apróságot kihagynak a számításból: az emberek (főként a hölgyek és a gyermekek) többsége a folyamatos meleget szereti, nem a ki-be kapcsolósdit.

1ébként, talán érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy miért a kandallót szeretik, nem szúrólángot. A gyermeked, vagy unokád szobájába melyiket vennéd meg: a lebecsült infra lapot, vagy az 5 eFt-os hősugárzót? :)

Az egyik két műszaki diplomás barátom a kisfia gyermekágya alá betett egy 120 W-os infralapot. (A felesége az íróasztal alatt fűt egy másikkal.) Azt mondja, szuper!
Te mit javasolnál: egy Weller pákát? ;-)

Öreg vagyok már ahhoz, hogy mindenkit meg akarjak győzni, ezért az itt nyilatkozó, de a témát csak a netről ismerő "szakértőket" sem akarom. Én "csak" azt tudom, hogy a 65 nm-es tetőtéri irodánkban -tíz éve- 6 db 350 Wattos panel, és két lábfűtő van. A téli számlánk számítógépekkel, világítással, stb-vel: 30-40 eFt/hó.
Úgy tudom, ez nem túl sok, ugye? Üdvözöl egy öreg műszaki fejlesztő: S-Lux
Előzmény: Csavarhúzós (54)
MáriaMagdolna Creative Commons License 2009.02.26 0 0 59
Szia!

Hőtárolós kályhás fűtés egész jó. Spórolni is lehet vele. A vezérelt áram mérőjének kialakítása biztos nem olcsó, a kábelek meg kifejezetten drágák.

www.villanyfutesek.hu
Előzmény: porika (45)
porika Creative Commons License 2009.02.25 0 0 58
a 400 forintos különbséget a főtáv álltal mért hődíjból lett kiszámolva, az egyéb tényezőket kihagytam (hitel, támogatás, stb.)
Előzmény: Csavarhúzós (54)
Émile Creative Commons License 2009.02.25 0 0 57

  Az túl derága !

 

 Én az összel vettem egy csoda sugárzót  - csak 4300 ft volt , 2x 600 W a teljesítménye. A fűtőtest  un. kvarc  - ez setét ló nekem -, mivel csak a klasszikus  csőfűtőtestet ismeren. Van egy 36 éves és még nem akar kinyúvani.

 A választás a követekező volt :

 

 egy mini fürdőszoba (3,6  m2), eddig  csak a matuzsálemi  vonalsugárzóval ment  (1 kW) úgy ahogy elment, de mivel  acsalád egyes tagjai problémáztak a gyors felfűtésen - legyen bővítés így lett ez a plusz.

 Egy kéményes gázkonvektorral lett volna vagy 300 eft. Meszet nem ettem !

Előzmény: Csavarhúzós (54)
Émile Creative Commons License 2009.02.25 0 0 56

  Speciel nekem is van egy  27 m2 -es lakásom. Ennek a fogyasztása  4000 kWó/szezon. Hogy forintban ez mennyi ? Hát attól függ  mennyiért veszem az áramot. Per pillanat 27 Ft/ kWóra, így a fűtési költségem  108 eft / szezon.

 Nálam a szezon 6,5 hónap. Egyhavi fűtés : 16500 ft, ami qurva sok. Ez van !

Előzmény: porika (48)
Émile Creative Commons License 2009.02.25 0 0 55
 Attól kérjél referenciát aki ezeket a fűtési módokat ajánlja !
Előzmény: porika (53)
Csavarhúzós Creative Commons License 2009.02.25 0 0 54
Az áram mindkét esetben 100%-ban hővé alakul, ilyen értelemben egyforma a hatásfokuk. A radiátor által felmelegített levegő felszáll, és így a felső régió lesz a legmelegebb, tehát ha a hőérzetet vesszük valamivel kisebb a hatásfoka. Nem SOKKAL, hanem kábé 20%-kal. Az infrafűtés megfelel egy egylemezes radiátornak, aminek a hátső felére hőszigetelést teszel. Annyi különbséggel, hogy a radiátort max. 90 fokig bírod felmelegíteni, az infrapanelt meg 100 fokig - bár a gyakorlatban ott is max. 70 fok). A másik lényeges különbség, hogy egyszerűbb szerelni, és így sok panellel (plafonra és a hűlő falakra) egyenletessé tehető a sugárzás-érzet. De csodák nincsenek, ha mondjuk az íróasztalnál ülsz, akkor a lábadat sehonnan nem éri sugárzás, az a levegő hőmérsékletét érzékeli, meg a 18 fokos íróasztal sugárzását: szóval az sem egészen igaz, hogy "pillanatok alatt meleget varázsol".

Amúgy az infrapanel csak kb. 65%-ot ad le sugárzással
(Itt olvastam:
http://www.sunstone.hu/index.php?menu=szakert
Ott hibás a szakértő gondolatmenete, hogy a sugárzással leadott hőt úgy kapja meg, hogy kiszámítja az előlapról áramlással távozó hőt, majd feltételezi, hogy a maradék mind sugárzással távozott. Valójában hátoldala is van annak a panelnak, valamennyi a hőszigetelésen át is távozik - bár ő is írja, hogy 20% a számítás lehetséges hibája) Szóval szerintem csak 60% a sugárzás aránya, de ez az elhelyezéstől is függ, ha plafonra teszik, akkor több.

Mivel a sugázás a hőmérséklet negyedik(!) hatványával nő, emiatt minél melegebb a sugárzó, annál inkább a sugárzásos hőleadás dominál, tehát az igazi infrafűtés az a mostanában 5-8eFt környékén kapható infra-hősugárzó....

***
A 400Ft nyereség több dolg miatt lehet. Az egyik, hogy olyan a díjszabás, (nem tudom, ez városoknént, cégenként eltérő), hogy csak kb. harmada-negyede függ a fogyasztástól a díjnak.
A másik lehetőség, hogy a hőszigetelés miatt nem a fűtésszámlát csökkentik, hanem inkább meleget csinálnak odabent - olyant, amit eddig a rossz szigetelés miatt nem tudutak.
A harmadik, hogy valamilyen hitelkonstrukció van a dologban, és a beruházás költségeire megy el a megtakarítás.
Előzmény: porika (51)
porika Creative Commons License 2009.02.25 0 0 53
Én nem akarlak meggyőzni semmiről. Sosem hittem a számokban, ezért kellene referencia, tapasztalat.
Előzmény: fakeco (52)
fakeco Creative Commons License 2009.02.25 0 0 52

 Porika

 

  Nincsenek csodak  az infrapanel  eseteben sem - csak  fizika van!!

porika Creative Commons License 2009.02.25 0 0 51
Melyik irányba vonod kétségbe? Ezek az adatok a főtávról származnak.
Ugye azt nem gondolod komolyan, hogy infrafűtés=olajradiátor? Sokkal jobb a hatásfoka és ezt olyan emberek is megerősítik akiknek semmi érdekeltségük sincs.
Előzmény: fakeco (50)
fakeco Creative Commons License 2009.02.25 0 0 50

 A   400 huf megtakaritast  erosen ketsegbe vonom.

 

 Az olajradiator  ugyanugy sugarzott hot kozol csak sokkal olcsobb.

 Bevitt energia  1 kw/h  kivett ugyan annyi.

porika Creative Commons License 2009.02.25 0 0 49
Itt gazdagréten az egyik ház 210 millióért megcsináltatták a teljes külső szigetelését és a fűtéskorszerűsítést. A megtakarítás a másik házhoz viszonyítva 400 forint/hó/lakás!!!!!
Szerintem nem éri meg, az öko program meg egy selejt, csak arra jó, hogy 7 évre lekösd magad a főtávhoz. A most forgalmazott párologtatás elven működő mérők, alkalmatlanok mert úgy manipulálom ahogy akarom, nem beszélve a napocskáról amit szintén mér. Csak az átfolyásos mérőkkel lehet pontosan mérni, de az csak 2 csöves rendszeren működnek.
Előzmény: fakeco (47)
porika Creative Commons License 2009.02.25 0 0 48
Kapott infók alapján egy 27m2-es lakás bekerülési költsége 2100 euró, 0 fok körüli átlaghőmérsékleten 13.000 forint a fogyasztása. Átlagos téli hónapban 13.000 forint a fűtásszámla. A számolt megtakarítás egyenlő az alapdíjjal (3500 forint).
Ezek a számok szerintem is nyomottak, pontos számításokat kell végezni (hőtérkép, hőenergia stb.) és akkor lehet, hogy változni fognak a számok (felfele).
Előzmény: Csavarhúzós (46)
fakeco Creative Commons License 2009.02.25 0 0 47

 Porika

 

 Valoszinuleg nemfog menni a levallas. Amit tehettek  a haz  teljes homlokzati es fodem hoszigetelese min 100 mm ,nyilaszarok teljes csereje( 1,3 -1,1 k ertek)

 Epulet bejarati ajto  hoszigeteltre tortreno csereje( vagy atalakitasa)

 

  Futesrendszer  atalakitasa atkotocsovek  thermo szelepek beepitese

 hokozponton kisseb atalakitasok , a cel  ;  lehetoseg szerint alacsony homersekletu futoviz felhasznalasa .

 

 Nyari     ( aprilistol  -szeptember vegeig , nap energiaval eloalitott   HMV  melegvized

 

 ott bukik el, ha  1 lter melegvizet sem hasznaltok el  akkoris kikell a rendelkezesre

 

 allasi dijjat fizetni a  TAVHONEK -ami 5 -6  ezer huf lakasonkent.

 

 

 Infra futes   teljesen komolytalan ilyen esetben( melegviz - bolyler)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!