Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

vazika Creative Commons License 2002.02.28 0 0 826
Hali!

Szerintem az 1.0 mehet 150-et. A gyári vége 145 km/h... Az 1.3 165 km/h, de ezt még nem próbáltam ki. Mondjuk azt, hogy nem mertem...

vazika

Előzmény: Erzsébeti (824)
SzaboZE Creative Commons License 2002.02.28 0 0 825
Szerintem az M0 mérőretek van direkt felhúzva hogy mindenki visszafogjon. A km órák általában felfele csalnak. De függ attól is hogy gyári méretűek-e a kerekek.

SzaboZE

Előzmény: Erzsébeti (824)
Erzsébeti Creative Commons License 2002.02.28 0 0 824
Hali!

A sebességmérő pontosságához...
Én a napokban próbáltam ki az MO-ás figyelmeztető mérőjénél...
Stabil 80-al mentem( az óra szerint) Erre meglepetésemre!! 87-et írt ki a tábla!!
Ez azért nem semmi... Vagy az órám csal... vagy a mérőre van egy kis rátartás húzva...
Ha lineárisan számolok akkor nem semmi az eredmény... Ugyanis éppen előtte próbálgattam ki a gépem felső határát... Az M7-esen 150-ig nyomattam a gépnek... Ha igaz lenne az a mérő( a O-áson) akkor mennyi lett volna a valós??
Én inkább hajlok arra, hogy az órám csal felfele, és az MO-ás mérője igencsak fel van tolva!
Szerintem csoda is lenne, egy 1.0-ás Suzukitól hogy 150 fölött menne...Mondjuk nem is igénylem, hogy menjen:)

Erzsébeti

Előzmény: vazika (823)
vazika Creative Commons License 2002.02.28 0 0 823
Bocs, azt elfelejtettem megemliteni, hogy 1.3 a kicsike, és 5 ajtó van rajta. Az 1.0 valószinüleg kevesebbet fogyaszt.
Még valami. Nézte már valaki mennyire pontos a km óra? Érdekelne mennyit mutat a "traffipaxhatároknál". Elképzelhető, hogy többet mutat, igy a fogyasztás is jobb. Nem mész csak 90km, de az átlagot 100-ra számolod...
Még egyszer üdvözlet: vazika
vazika Creative Commons License 2002.02.28 0 0 822
Sziasztok!

A fék még mindig nem az igazi, persze azota nem is szorakoztam vele. Néha már megijedek, hogy szétesik a gép... Egyébként a gyári Bosch helyett Pagid betétek vannak benne. Fogalmam sincs mibe, kerül ezt még garanciában rakták bele. A fékhatással semmi probléma, adagolható is. Egyik ismerősöm felhivte az Unix-ot, ott majdnem 30k HUF-ot emlegettek a gyári fékbetétekre(garnitura). Ezek után persze nem ez került bele.

Fogyasztás? Legutóbb 7,3 liter/100km volt. Kicsit nehéz is volt a lábam. Csak azért lett ennyi, mert nem csak én vezetem az autót. Különben több lett volna... Egyébként nyáron 6,3 körül volt, télen egy kicsit több, de 7 fölé csak a nagy minuszokban ment egy hangyányit. Általában 6-10km utakat megyünk, de persze néha beugrik 20-25km is. 2000.03 forgalombaállitású, tehát ez már a többet fogyasztó széria. Szerintem, ha valaki nagyon meghajtaná, becuppantaná ez is a 12-13 litert 100-anként.

Üdvözlet: vazika

atompyka Creative Commons License 2002.02.28 0 0 821
Igazán nincs mit!
Az úttörő, ahol tud ,segít. Én meg ugye az maradtam, mivel a KISZ megszűnt, mire átléptem volna.

Egyáltalán az kellett?

Üdv!
Tom

Előzmény: T.Z. (786)
AmonRa Creative Commons License 2002.02.27 0 0 820
Akkor ez természetes dolognak tünik...
Megy végig az autómata szivató, és zabál.
Mondjuk még csak 1000-es szervizen volt. Mondták mások, hogy majd az első szerviznél beállitják. De szerintem nem fogják piszkálni. Úgy tünik rendben van a fogyasztás, csak én akarok takarékoskodni. :-)) Még a végén nem tudom fizetni a részletet. :-)
Előzmény: four wheel drive (818)
atompyka Creative Commons License 2002.02.27 0 0 819
Sziasztok!

"Egyes források 37 litert emlegetnek. :)"
A normális - (nem elavult kétkerékhajtású :-) - Swiftem tankja 37 liter, a "kétkerekesé" 40.
Nincs lámpa, akkor sem fog világítani, ha kifogy a tankból a nafta (már írtam: próbáltam), csak lámpahely van.

Volt olyan alkatrészem (hátsó kardánszimmering), ami a Subarunál rendelve olcsóbb lett volna, mint a Suzukinál (ha nem lett volna még garis).

Tom

Előzmény: DarkSide (792)
four wheel drive Creative Commons License 2002.02.27 0 0 818
Hi AmonRa,

A 4WD-s Swiftem "Justy-m" (2000 szeptemberi) hasonló rövid távokon és télen 9,2 - 9,5-öt iszik.

Előzmény: AmonRa (816)
HNMswift Creative Commons License 2002.02.27 0 0 817
Nézd meg, hogy a katalizátor igazolólapján (minöségi tanusítványán) milyen dátum szerepel. Nagy valószínüséggel e nap körül került gyártásra a kicsike. Jobbat nem tudok...
Előzmény: hfc (815)
AmonRa Creative Commons License 2002.02.27 0 0 816
Hát szerintem nem fog világitani semmi fény,
csak csodálkozol majd, ha üres a tank!
De utánanézek a gépkönyvbe, hogy van e utalás erre.

Nem tudja valaki mennyi pénzt kell kifizetni Triesztig autópályadíjban? Nyáron el akarunk ugrani Görögországba.

Nem tud valaki pillanatnyi fogyasztásmérőt Suzukihoz? Ez a dög télen megzabálta a 9 litert, ti hogy vagytok ezzel? Van a tragacsban 8,5e km.
Mondjuk majdnem minden nap 6 km-eket mentem leginkább.

hfc Creative Commons License 2002.02.27 0 0 815
Hali majdnem elfelejtettem. Lenne egy lényeges kérdésem: honnan tudhatom meg (gondolom alvázszám alapján), hogy mikor gurult le a szalagról??????
Jó kérdés nem?
üdv mindenkinek...

U.I.: ha van valakinek 4 de ha csak 3 az se rossz normál mezei acél(vas)-felnie eladó valami jutányos áron mert az előző gk-m ról marattak tuti téli gumiaim és az fekraknám az alufelni helyére mikor esedékes. Jelenleg nem nem sürgős a dolog.
Köszi heló

hfc Creative Commons License 2002.02.27 0 0 814
Szevasztok hfc vagyok. Bocsi, hogy visszatérek a témára de akkor végülis a bemzinszint mérő lámpa státuszát csak ugy tuthatom meg, hogy elviszem egy maszek autovillamosságishoz és kibogarássza. Azt hiszem ezt teszem. Csak azért gondoltam, hogy a sporolás vette el az eszuket mert a légkondinál is minden elő van készitve. A kocsim egyébként 2002.01.29-edikei átvétel. Ha megtudom a dolgot értesitelek benneteket.
szevasztok.
SzaboZE Creative Commons License 2002.02.27 0 0 813
Egyébként 5 rugó vagy kevesebb előre is egy garnitura meg hátra is.

SzaboZE

Előzmény: SzaboZE (812)
SzaboZE Creative Commons License 2002.02.27 0 0 812
A mazda.lap.hu-n lenn, az alkatrészrendelésnél ott van pár weben is turható katalógus (magyar unix, webauto stb), nézd meg a fékpofát. Szerintem több gyártótól is lehet kapni.

SzaboZE

Előzmény: ezmarcsakjolesz (805)
DarkSide Creative Commons License 2002.02.27 0 0 811
Nem megy ez ma nekem! Az ott lennt simogatták. :)
Előzmény: DarkSide (809)
SzaboZE Creative Commons License 2002.02.27 0 0 810
Kérdezz rá előbb a kiszemelt szervízben, hogy beteszik-e a hozott cuccost.

SzaboZE

Előzmény: ezmarcsakjolesz (805)
DarkSide Creative Commons License 2002.02.27 0 0 809
Az első pár fékezés, amíg be nem kopott rendesen, addig tökéletes volt nekem is. Azután jöttek a gondok. Elég sokat használtam őket és viszonylag intenzíven. Gyorsan fogytak, hangosak lettek(de csak a lassításos fékezéseknél), s az elötte benne lévő gyáriakhoz képest nem voltak jól adagolhatóak. Sokáig csak simgatták a tárcsákat, azután haraptak egy nagyot, de állóra fékezni a kerekeket már közepes sebességnél sem tudták. Vészfékezés nem nagyon volt az ínyükre, inkább vészlassulásnak hívnám azt a jelenséget. Viszont apám új autójában egészen jól teljesítenek a gyári Bosch betétek(Ő kicsit más stílusban vezet. :)). Igaz, nekem egy kicsit későn kezdenek el rendesen fogni, de hát ilyen az élet. hibásan vagyok összerakva. :)
Előzmény: ezmarcsakjolesz (807)
DarkSide Creative Commons License 2002.02.27 0 0 808
Szóval az ottan hogy és nem ászán, hanem rászán. :)
Bocsi! :)
Előzmény: DarkSide (806)
ezmarcsakjolesz Creative Commons License 2002.02.27 0 0 807
Darkside!

Érdekes. Nekem most az első pár fékezésnél surrog. Nem sivít. Aztan "bemelegszik" es hangmentes.

EzmárCs

Előzmény: DarkSide (803)
DarkSide Creative Commons License 2002.02.27 0 0 806
Van ez így. De oda is firkantottam, hogy általában. :) S nem eredeti Bosch-t vettél? Hgy tehettél ilyet? :) Ha az Ember ászán egy kis többletet, akkor érdemsebb a Subaru-tól rendelni hozzá fékbetéteket és tárcsákat. Természetesen eredetit. :)
Előzmény: cs_geza (804)
ezmarcsakjolesz Creative Commons License 2002.02.27 0 0 805
Koszi SzaboZE!

Akkor veszek magamnak fekpofat, es felveszem a plehpofat, elviszem egy szervizbe, hogy akkor most ezt tessek belerakni. Vajon van ilyen szerviz, vagy csak a sajat arujukat hajlandoak belerakni?

EzmarCs

Előzmény: SzaboZE (801)
cs_geza Creative Commons License 2002.02.27 0 0 804
Nekem mar ~15 ekm ota van benn nemet utangyartott betet, problemamentes.
Előzmény: DarkSide (803)
DarkSide Creative Commons License 2002.02.27 0 0 803
Szia!

Mi az a jobb minőségű fékpofa? Mert ugye apámat megetették a német minőséggel, én meg vágtam ki a kukába a pár száz kilómétert futott betéteket. Sivított, nyöszörgött és még csak nem is volt pontosan adagolható. Rendeltem eredeti japán betéteket(egyébként az itthon gyártott is nagyon jó), mindjárt megszűntek a problémák.
Elég lágy betétek lehetnek fennt, ha ilyen korán elfogyott belőlük egy adag(pláne, ha kettő). Akinek idáig problémávolt a betét kérdése, az általában a Bosch-ra panaszkodott(nekem is ilyenek figyeltek a kukában a gyertyáikkal együtt). Szerintem azokat kerülni kéne.

Előzmény: ezmarcsakjolesz (791)
cs_geza Creative Commons License 2002.02.26 0 0 802
Fogyasztas: erdemes lenne visszanezned a hozzaszolasaimat, a tavalyi osztrak-olasz ut alatt 6 alatti volt az atlagfogyasztas, autopalya szinte vegig, 130 korul, 1.0.
Fek: egy garnitura fekbetet ~5k.
A tarcsad valoszinuleg meg szabalyozhato, van egy tarcsa vastagsagi minimum, ami alatt mar nem szabalyozzak, ekkor kell cserelni. A gond akkor van, ha elkopott a betet es felmarta a tarcsat, vagy ha egett a tarcsa. Ha mar femesen sivit a feked, es a tarcsa szine lilas-barnas, akkor szamithatsz arra, hogy kuka a tarcsa. :(
SzaboZE Creative Commons License 2002.02.26 0 0 801
Van egy másik is 7548 Ft-ért...

SzaboZE

Előzmény: SzaboZE (800)
SzaboZE Creative Commons License 2002.02.26 0 0 800
Unixtrade-nél a tárcsa darabja 9708 Ft. Ebből ugye kettő kell. Ez sincs 30...

SzaboZE

Előzmény: SzaboZE (799)
SzaboZE Creative Commons License 2002.02.26 0 0 799
Megyek megnézem mennyi egy féktárcsa...

SzaboZE

Előzmény: SzaboZE (798)
SzaboZE Creative Commons License 2002.02.26 0 0 798
Neizélj már 30-ért egy garnitura féktárcsát kapsz!

SzaboZE

Előzmény: ezmarcsakjolesz (796)
e_laca Creative Commons License 2002.02.26 0 0 797
Na, most már én is suzukis vagyok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!