Keresés

Részletes keresés

cath555 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8826
Hat most mar csak ket napig, de persze, orulnek, ha (amikro itthon vagyok) lenne pecas tarsasagom. :)
Előzmény: T. Thick (8824)
cath555 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8825
Csak pergetni szoktam, de koszi a tippet :)
Előzmény: r1 (8821)
T. Thick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8824
Itthon vagy?

Legközelebb, mikor halászni-horgászni megyünk, gyere el velünk.
Előzmény: cath555 (8814)
bolero84 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8823

A bot egy kicsit drága...

Amúgy nem csak nád mellé kellene,hanem,hogy ott se mondjon csődöt,amolyan univerzális félére gondolok...

Ahol elmentek a halak,ott egy akkora helyen ültem,álltam,hogy ketten már nem férnénk el. A jobbomon egy stég volt és a lábai jó 3 métert bentvoltak a vízben...a baloldalon meg ugy egy méteres nádfal szegély...a halakat egy viszonylag szűk területen bírtam navigálni.

Akasztás után rögtön jobbra törtek ki a nád elől -az elé dobáltam úszóval-és így a móló lába miatt volt baj...ahhoz meg tul magas volt,hogy onnan horgásszak-alacsony a vízszint-előttem viszont hirtelen mélyült az egész,mert másképpen bementem volna a vízbe...

Az utólsó előtti hal fel tekert a stéglábára...ki tekertem,majd ujra megindult a nyíltvízre,de amikor közelvolt,már elég volt,h hozzá feszüljön a damil a lábhoz és elszakadt...

Az utólsó hal meg a többivel ellentétben a nádassal szembe indult meg örült erővel,vagy 40 méter damilt leszedett,de az orsó dob egy pillanatra kihagyot és elszakadt a madzag,a hal meg egy nagy örvényléssel búcsúzott...a haverok meg jól kiröhögtek,hogy milyen béna vagyok....én meg majd fel robbantam és hazamentem;(

 

Ezért gondoltam,hogy jó lenne egy hosszabb bot a mostani mellé,amivel sétálgathatok a parton és ha pontyot látok mozogni a nádas körül,akkor rá merjek dobni egy úszós cuccal,vagy ha rablást látok,fel merjek hajítani egy snecit a horogra...

 

Köszi amúgy az infókat mindenkinek...

Előzmény: cath555 (8773)
r1 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8822
Kerdezz ra ezekre a tavakra telefonon es megmondjak pontosan. En a kislanyomat vittem ki parszor akinek 650 Ft volt a napidij (felnottnek 1300 Ft).
Előzmény: r1 (8821)
r1 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8821
Vannak "berhorgasz kilos tavak" ahol nem kernek engedelyt. Befizetsz 1-2 ezer Ft-ot es ha viszel haza a kifogott halbol, akkor azt meg kifizeted kilora. Ezekben a tavakban pontyot biztosan fogsz. Egy olcso felszerelest (bot-orso) pedig mar 3 ezer Ft-tol arulnak (amit itt is hagyhatsz, hogy maskor se kelljen cipelni), Pl a decathlon-nal, de gondolom, mashol is:
http://www.decathlon.co.hu/HU/multipurpose-se-12863541/

Osszeraksz olcso egy etetokosaras felszerelest ami 5-ezer ft-bol megall. Kell hozza egy konzervkukorica, + egy kilo olcsobb eteto anyag amibe beleontod a konzervkukorica felet, a maradekkal pedig elmenyhorgaszol.
Előzmény: cath555 (8820)
cath555 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8820
Engedelyem se sincs :)
Előzmény: Törölt nick (8819)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8819
majd legközelebb! ;-)
érdemes egy rövidre összetolható teleszkópos botot tartani az ilyen helyzetekre.
én is vittem magammal Görögországba egy ilyen cuccot, és fogtam is egy halat a tengerben. egyszer majd Angliában is ki akarom próbálni a pecát.
Előzmény: cath555 (8818)
cath555 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8818
Cuccot nem tudtam hazahozni! ;(
Előzmény: Törölt nick (8817)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8817
azért itt Bp.-en is lehet horgászni! ;-)
Előzmény: cath555 (8816)
cath555 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8816
Probalok....

Mire visszaerek, ket het es rakhatom fel a szöges gumit a kocsira. De a bekoszonto talajmenti fagy erdekelne legkevesbe, ennel jobban az, hogy szept. 21. utan megfordul az, hogy most meg Luleåban van tobb napos ora per nap -- megyunk bele a rovid nappalokba, es ott sokkal gyorsabban, mint itt :(((
Napos orak

Tehat MOST van (nagyon zaros hataridon belul) vege a szezonnak. Engem meg Budapesten esz a franc!! Megsulok, leolvad rolam a ruha, es nem tudok horgaszni se!!!! :((((((((((((((((
Szeretek en hazajonni, de nem mikor az utolso szep nyari-oszi heteket eljuk ott fenn! Jovo majusban majd ujra kiolvadunk, addig hol pecazok..
(Minek van az embernek bolcsessegfoga, az csinalta az egeszet....)
Előzmény: Törölt nick (8815)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8815
bírd ki, gondolj valami másra.
én idén háromszor, vagy négyszer jutottam csak le a vízpartra. :(
Előzmény: cath555 (8814)
cath555 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8814
Szabalyosan depresszios vagyok, hogy nem tudok horgaszni, es meg tobb, mint ket het, mire ujra Luleåban leszek. Ez engem hazavag. :((((((((((((
cath555 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8813
Szerintem kepekbol itelve igen szep lehet a viz alatt, de eleg csunyacska kifogva. (En meg nem fogtam, csak masoknal lattam.)

A finneknek ellenben biztos nem tetszett, azert onnet ered a legenda :)
Előzmény: T. Thick (8808)
r1 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8812
Orulok ennek a topiknak, mert e regi hobbimat hosszu kihagyas utan mostanaban kezdtem ujraeleszteni es mivel a sporthorgaszatban jaratlan vagyok (meg evtizedekkel ezelott az oreg tiszai halaszoktol tanultam a halfogas rejtelmeit, az pedig nem spothorgaszat), valamint az ujkori technikakat sem ismerem, igy legalabb van hol kerdeznem. A 8576-os hsz-emre ugyan nem jott valasz, de talan majd maskor.:) Amugy a kerdezett pergeto botot ma kiprobaltam, de csak fenekezo keszsegkent volt ra lehetosegem. A lenyeg, hogy eleg szigorunak tunik. Szakitottam vele egy 20-as es egy 25-os eloket, ami biztato a tovabbiakra nezve, bar jobb lett volna hosszabban megfigyelni, hogy hogyan viselkedik nagyobb hal alatt.
r1 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8811
Nem tudom. Mivel ott mindig meg lehetett oket talalni igy mashol nem kerestuk.:)
De ki kell probalni, mert a homokpadokra sotetedeskor valahonnan jottek es minden bizonnyal a mogotte levo nagyon mely (es hirtelen melyulo) mederszakaszrol (egyszer amikor nagyon leapadt es bementem a homokpad vegere, a bedobott fenekezo keszseg damilja a labam ele mutatott!). Valoszinu, hogy ezert volt a homokpadok vege a legjobb hely a fogasukra (ahova talan ivni erkeztek falkaban). Ezt az elkepzelest a leiras is alatamasztana:

(állat, Lota Nils), a lágyparások rendjének Gadoidei családjába tartozó csontoshal-nem, melynek az édes vizekben csupán egyetlen faja, a közönséges M. (L. vulgaris Cuv.) él. Megnyult, hengeres és igen apró pikkelyekkel födött teste 30-60 cm. hosszura és néha 8 kg. nehézre is nő. Feje kicsiny, tömötten fogazott szájnyilása széles, állán bajuszt visel. Oldalt összenyomott farkának úszója kerekített csúcsu. Két hátúszója közül a második igen hosszu. Háta, oldalai, mell- és páratlan úszói olajzöldek, feketén márványozottak; torokúszói, torka és hasa fehéresek. Folyóink és tavaink állandó lakója s a nagyobb mélységeket kedveli, de a tengerekben is megél, főleg a Keleti-tengerben. Nappal a kövek alá húzódik és csak éjjel jár zsákmánya után. Mindamellett is, hogy a nőstény mintegy 130 000 petét rak le ívás alkalmával, nem nagyon szaporodik el, mert lassan növekedő fiataljai más ragadozó halaknak, sőt az idősebb M.-aknak is zsákmányaiul esnek. Húsa ízletes, májából finom olajat készítenek. November és március hónapok között ívik és nagy csoportokba verődik.

Amugy falank, nem erzekeny a damil es a horog meretere, gyakran a nagyobb horgot is a gyomraig nyeli. Erdemes vinni tobb eloket, mert helyben korulmenyes az operacio, foleg elfagyott ujjakkal es egyszerubb levagdalni az elokeket es ujra cserelni.
Előzmény: sanyooo (8807)
T. Thick Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8810
Idén nem ez az első menyhal, amit fogok. Augusztus 31-én a Tiszában fogtam egyet, ugyanezzel a módszerrel, de egy magányos, kb. futball-labda nagyságú szikla mellől, mely a sodrott mederrészen árválkodott.

23 fokos volt akkor a Tisza.

Ebből gondolom, hogy a menyhalak nyáron is mozognak esténként, hiszen nem feküdhetett ott az a példány az egyedüli kő mellett tavasz óta. Gondolom, nyári estéken úszkálnak.

Hármat 13-15 fokos vízben tartok, azok szépen esznek. Másik hármat szobahőmérsékletűben (most 20 fokos, de volt már 28 is), és azok is úszkálnak, amikor lekapcsolom a világítást. Esznek is, de keveset.
Előzmény: Erzsébeti (8791)
T. Thick Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8809
Népies rabsicmódszerrel. :-)

Kece (illetve egy mély merítőszák), zurbolóbot, fürdőnadrág, szandál. Gyakran csinálom ezt, akváriumba gyűjtök halakat.

A vízbe lógó dús gyökérzet alól hajtottam ki, illetve bele a szákba.

A módszer illusztrálására egy korábbi kép. Itt mellcsizma van rajtam, mert iszapos vízben dolgoztam (Sződi-patak). És egy szép nagy domolykó, mint fogás, az ilyeneket általában visszadobom, de ezt kivételesen megsütötte egy kolléga.




Előzmény: aamen (8794)
T. Thick Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8808
A menyhal szerintem nagyon szép hal.

Hatot tartok itthon akváriumban.
Előzmény: cath555 (8793)
sanyooo Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8807
:)
Én a Duna mellett lakom, nekem elmondhatod! :)
Mély, húzós víz nem jó?
Előzmény: r1 (8806)
r1 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8806

Akkoriban (es azota sem) errol nem igazan beszeltunk senkinek.:)

Telen tobbnyire viszonylag alacsony es allandobb a Tisza vizallasa, valamint letisztult a viz. A kanyaroknal kialakult homokpadok also vegenel, foleg este rendszeresen megtalalhatoak voltak a kb meteres vizben. Mashol is lehetett fogni, de ezek voltak a legjobb reszek.

Előzmény: sanyooo (8805)
sanyooo Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8805
Milyen helyeken érdemes keresni?
Előzmény: r1 (8804)
r1 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8804
Koszonm. Valamikor regen sok menyhalat fogtam. Egyik kedvenc halam volt, de csak november 7-tol kezdtunk horgazni ra. A tiszan akkor zomeben 25-30 dekasokat lehetett fogni. Nagyobbakat inkabb csak decemberben.
Előzmény: brics (8802)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8803
lehet fogni horoggal is, csak nagyon ritkán.
1: a nyári tartózkodási helye miatt,
2: nyáron magányosan él,
3: nyáron keveset táplálkozik.
Előzmény: brics (8802)
brics Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8802
Válaszolok én, ha nem baj, mert együtt voltunk :) Szóval merítőhálóval fogta.
Egyébként én aug. végén már fogtam menyhalat gilisztával (nem idén) Budapesten.
Előzmény: r1 (8789)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8801
végülis eszik nyáron is, csak nagyon keveset.
az ívási időszakban a legaktívabb, és az télre esik.
akkor található egy területen nagy számban, amúgy magányosan él.
ezért nem jellemző a nyári fogása.
Előzmény: Erzsébeti (8798)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8800
"A hároméves egyedeknél már jellemzően megjelenik a nyári táplálkozási inaktív periódus, ekkor válik kifejezettebbé a ragadozó életmód is."
cath555 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8799
Na ez az!

ITT a "tel" az olyan 7 honap - az az intervallum, mikor szöges gumi van a kocsin. Tehat talajmenti fagy van. Szigetekre jarunk ki autoval! Ket meter jegpancel. Abban - az alatt - taplalkozni nem lehet. A halnak ki KELL hasznalnia, mikor van kaja. Ugy latszik, rafanyalodik a nyari, es az egov sajatossagai miatt nappali kajalasra. Muszaj neki!

Hogy otthon az ittenihez kepest leroviditett "ciklusa" van, az oke, de hogy nullara leredukalt, az nem lehet!
Előzmény: Erzsébeti (8798)
Erzsébeti Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8798
nem tudom elképzelni azt, hogy egy hal egész évben (kivéve a téli 3-4 hónapot) megbújjon az akadókban, mély vizekben úgy, hogy gyak nem is lehet tudni róla semmit...
Azt is tudjuk, hogy a halak hidegvérűek, és így az emésztésüket erősen befolyásolja a közegük (víz) hőmérséklete.
Van egy egyenes emelkedés a víz hőmérséklete, és a táplálékuk megemésztése közt. "Melegben gyorsabban-többet szarnak..."

Ergo ehhez enniük is kell. Ha pedig esznek akkor meg is lehet őket fogni...
De akkor sem működnek a dolgok, mivel a telet leszámítva gyak nem lehet őket sem fogni, sem látni, kivételes eseteket leszámítva...

Szóval ez szöget ütött a fejembe...:)
Előzmény: Törölt nick (8795)
cath555 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8797
Nem! Sot, most olvastam utana jobban:

Allitolag minel eszakabbra mesz, en meg hat a Sarkkoron asszem "elegge eszakon" vagyok, a nyarak annal durvabban napocskasak. Nincs ejszaka - nalunk pl. majus kozepetol augusztus kozepeig (egyaltalan). Szurkulet is csak gyengen, es kb. 2 orat, harom honapon at.

A forras azt allitja, hogy ha a hal nem hasznalna ki az elkepeszto taplalekboseget, ami nyaron van (en ugy szoktam jellemezni, mintha egy oserdoben elnek, a fak ket het alatt nullarol jobban nonek, mint Magyarorszagon valaha lattam volna...), akkor elegge leromlana fizikailag, tekintettel arra, hogy az ev egyeb reszei kisse kemenyek taplalek vonatkozasaban..., ugyhogy az eszaki teruleteken egesz evben taplalkozik, sot fenyes nappal is!
Előzmény: Erzsébeti (8796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!