Keresés

Részletes keresés

Soká Creative Commons License 2002.12.11 0 0 450
xgab
Persze, hogy jó!
De egyáltalán nem sürgős a dolog, én ráérek. Karácsony előtt van ennél fontosabb is.

elmer22
Hát, látod erre az okra nem gondoltam volna, de teljesen igazad van.

Előzmény: xgab76 (448)
elmer22 Creative Commons License 2002.12.11 0 0 449
Soká!
Kösz a biztatást.
EVF szerepe, egyéni. Nekem már külön szemüveg kell közelre ( anno LV ), tehát csak olvasószemüveggel látom tisztán az LCD-t, vagy kitöröm a nyakam a bifokálisnál. Hát ezért.
Egy fiatalnál ez még nem szempont (persze megnéztem, hogy dioptriakorrekciós-e a kereső.Igen

Üdv elmer22

Előzmény: Soká (446)
xgab76 Creative Commons License 2002.12.11 0 0 448
Panorámában ez volt az első alkalom, hogy mozaik elredenézst csináltam. Eddig még nekem se volt problémám a Z-vel. :) Amúgy csak otthon vettem észre, hogy a képek vége felé van egy "lyuk". Azaz a téma közepéig jól jön a képek sorrendje, majd hirtelen a legutolsó készített kép jön. Szóval a kis butut a legutolsó képet sokszor "felhasználta". Majd következő alkalommal. Valószínüleg a szögmérőt is alkamazásba kellene vennem, és akkor nem lettek volna akkora illszetési hibák sem.
Polárszűrős képem egyenlőre nincs megfelelő, de megpróbálok holnap vagy a hétvégén kreálni egy párat. Persze megfelelő időjárási viszonyok mellett, anélkül nem érdemes (gondolom). Majd fölírkálom, hogy mikor hogyan állt a szűrő. Jó?
Előzmény: Soká (447)
Soká Creative Commons License 2002.12.11 0 0 447
xgab

Nem vagyok megszállott panorámás, bár a rakpartot gondolatban már sokszor végigfotóztam gondolatban ötméteres lépésközönként, ami nagy buli lenne, szóval eddig még nem jutottam el Z-ig.
Végső esetben meg a két véges sorozatot is össze lehet "stoppolni".

Ha van valami jó szemléltető képed a polárszűrőddel (vele és nélküle ugyanaz) én örülnék neki!

Előzmény: xgab76 (439)
Soká Creative Commons License 2002.12.11 0 0 446
Dehogy zavartál!
Én is látogattam a 602-t, anno még Mogorva kartárs idejében.
Engem meglep, hogy az EVF volt a döntő érv. És bejött?
Mi gékettesek :-)))))) , de hogy pontos legyek, jómagam nagyon ritkán vetemedem arra, hogy átnézzek a gépen. Nem jut eszembe. SLR múlt huss!- már nem is emlékszem... Magam is csodálkozom.
Csak az élességállítást nem tudom feledni, és ez nem kevés.
Előzmény: elmer22 (440)
handras Creative Commons License 2002.12.10 0 0 445
Igen a Digitcam-nál biztosan volt 1 darab ami elkelt, és a Medikernél is volt 2 db, aminek a sorsát nem ismerjük.
Előzmény: Csabi7777777 (443)
handras Creative Commons License 2002.12.10 0 0 444
Igen, a használati utasításban.
Előzmény: Dev Null (441)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.12.10 0 0 443
Látott már valaki Canon G3-ast üzletben???
Z-M-an Creative Commons License 2002.12.10 0 0 442
Canon 380EX használtan, de újszerű állapotban 45e körül fut. Magam is ilyet vettem és nem bántam meg, kifogástalanul üzemel, immár 2 éve!
Előzmény: Dev Null (441)
Dev Null Creative Commons License 2002.12.10 0 0 441
Ez le is van írva valahol? Mármint hogy csak Canon EX sorozattal megy? Mert ez elég sokat ront a vonzerején! Millió vaku van Canon rendszerhez, aminek persze nagyrésze (a megvehető árúak) nem tud E-TTL-t.

Akkor ezek egyáltalán nem mennek a G2/G3-al???

Előzmény: handras (434)
elmer22 Creative Commons License 2002.12.09 0 0 440
Soká!
Igazad van, ez így már komplettnek tűnik.
Még hozzátenném, hogy sokat számít az optika és a vaku távolsága, minél magasabban van a vaku, annál jobb. A külső vakuk pedig jó magasan vannak az optikához képest, ezért szinte nem lép fel a vörösszem effektus.
A kis kompakt gépeknél meg ezért is nagyobb a veszélye.

Azért szoktam benézni hozzátok, mert hosszú ideig a G2-t céloztam meg, és végül az EVF kereső csábított a 602-höz.

Ha zavartam, elnézést.
Üdv elmer22.

Előzmény: Soká (436)
xgab76 Creative Commons License 2002.12.09 0 0 439
Hála mindenkinek. Én olyan okos lettem most vakuzásból.... :)
Sajnálattal kellett rájönnöm, hogy a panorámakép funkció a G2-ben véges. Értem ez alatt, hogy a képek "sorszámozása" A-tól Z-ig tart legfeljebb. :( Hát ez nem egy szép dolog.
handras Creative Commons License 2002.12.09 0 0 438
Nice pic! mancs mancs mancs.
Node a gyereket tetoválni! Ki hallott már ilyet?
:-)))
Előzmény: Soká (437)
Soká Creative Commons License 2002.12.09 0 0 437
Na még egyszer, hátha sikerül:
ide katt
Előzmény: Soká (436)
Soká Creative Commons License 2002.12.09 0 0 436
elmer22

Köszi a kiegészítést. A kérdésemben -bevallom- volt némi tettetett óvatoskodás, de ha már így esett, akkor még némi pontosítás: a külső vakuk
nem azért nem villantanak elő mert nem tudnak, hanem mert erre nincs szükség a vörösszem effektus elkerüléséhez. Te írtad, hogy a beeső és visszaverődő fény szögének kicsinysége okozza mindezt, nos a külső vakunál éppen ezért (is) a kritikus méret feletti az a bizonyos szög. (a vakufej elfordításáról már ne is beszéljünk.)
Ami pedig a 8 méterről sikerült vörösszemet illeti, ha belegondolsz, minél távolabb van a modell szeme, annál kisebb a kritikus szög, vagyis még könnyebb előállítani a vörösszemet! Az, hogy a gyakorlatban ez mégsincs így, annak a vakuk hatásfokának gyengülése az oka a távolság függvényében.

Más. Hasonlóan az S602-höz, a G2-n is lehet M módban elővillantani a belső vakuval. ((félreértésre talán az adhatott okot itt korábban, hogy néhányan mi kimondottan csak a külső vakukról beszéltünk, és keveredett a két dolog)

Ha már arról papoltam korábban, hogy nem szeretem a vakus képeket, néha azért van kivétel (G2+420EX) : href=http://kep.tar.hu/canon_g2/index.phtml?aid=27535016&pid=1585405&beginnum=12 target=_blank>ide katt De ne kérjétek számon a fehéregyensúlyt,
sokat dolgoztam rajta, hogy elrontsam :-))
Varázszó továbbra is: index index

Előzmény: elmer22 (435)
elmer22 Creative Commons License 2002.12.08 0 0 435
Üdv Mindenkinek!

Soká!
A vörösszem effektus abból adódik, hogy a fény a beeső szöggel szinte azonos szögben verődik vissza a fény a szem ideghártyájáról, aminek a színe vörös (tele van vérerekkel a felszine). Természetesen a távolság növekedésével csökken a hatás, de sikerült már 6 méterről is vörös szemet produkálnom.
Az elővillantás a szem védekező mehanizmusára épít, pupilla szükület és máshova tekintés.Az elő és utóvillantás között oly rövid az idő, hogy komolyabb oldalra nézés már nem fér bele, de a pár fok eltérés már nem okoz vörös fényvisszaverődést, az esetek nagy többségében (vannak lassú reflexü emberek is).
Igazad van, a külső vakuk zöme nem tudja az elővillantást, derítőfunkcióban azonban (45-90 fok) nár nincs veszély.

Ezt azért mertem leírni, mert szakmám révén tudom.

Korábbi beszólásomban arra akartam utalni, hogy a 602-nél az M módban is lehet a vakut vörösszemre állítani, feltételezem, a G2-nél.

Na, elég hosszú voltam, Üdv elmer22.

Előzmény: Soká (433)
handras Creative Commons License 2002.12.06 0 0 434
Soká:
1. igen a vörös szemek ettől keletkeznek
2. a, igen
2. b, igen
2. c, igen

:-))))

Előzmény: Soká (433)
Soká Creative Commons License 2002.12.06 0 0 433
Azt hiszem van itt néhány félreértés köztünk vaku ügyben. Sajnos nem vagyok a dolog szakértője, így lehet, hogy amit mondok sötétíteni fog és nem deríteni :-)) De akkor szóljatok rám, mert az a legrosszabb, ha a topikban ott marad néhány téves megállapítás.
1. elmer22 szerintem az S602 saját beépített vakujának vörösszeméről írt, xgab viszont a külső vakuról. Szerintem meg külső vakunál nincs értelme vöröszemről beszélni, főleg, ha a plafonon derítesz. A vörösszem-effektus nem annak a következménye, hogy túl közel van a fényforrás az objektívhez?

2. A továbbiakban G2 és külső vaku ügyben azt a következtetést vonom le a magam számára, hogy:
a; G2 idegen vakukat leginkább el sem villant
b; ha elvillant, akkor vagy a legnagyobb teljesítményen, vagy amit a géptől függetlenül a vaku "gondol"
c; vakuvezérlést csak a az EX sorozattal és esetleg a korábban ajánlott Metz-el hajlandó.

Z-M-an Creative Commons License 2002.12.06 0 0 432
:-)
Én Röltexben kapható, 1,5cm széles fekete "gatyagumival" és a fénymásoló szalonokban a spirálozott dokumentumok hátuljául szolgáló papírból (egyik fele fényes, a másik matt) oldottam meg a derítőlapot. Milyen találékony az ember, ha rákényszerül! :-)
Előzmény: Soká (426)
xgab76 Creative Commons License 2002.12.06 0 0 431
Pedig a 602-vel is szemeztem... :) Lehet, hogy azzal hamarabb sikerült volna közeli mókusos képet készítenem... :)
Így viszont nem fogom becsapni a slave vakut... :p
Előzmény: elmer22 (424)
xgab76 Creative Commons License 2002.12.06 0 0 430
Hát nagyon remélem, hogy vezérli is! :) Ha minden igaz, akkor a vaku általában vissza is szokott jelezni, hogy jó lett a fényerő. Majd ki is próbálom. Habár nem tudom, hogy hogy lehetne az ilyet kipróbálni. Én eddig csak M módban használtam, fel a plafonra. Most próbáltam villantani vele, de:
- nem tudom állítani, hogy vörösszem legyen
- nem tudom állítani, hogy automata legyen
- szemből vakuzva beég a kép (eddig csak plafonra villantottam)

A vakun meg tudom mondani, hogy milyen belne állással, milyen érzékenységű filmre dolgozok. Ehhez ki tudok választani két automata módot, ekkor ő (vaku) méri (állítólag) a fényt, a távolságot, stb. Illetve lehetőségem van teljes vagy 1/16-od megvilágításra. Hát lehet, hogy nem a legszuperebb, de nem lett volna pénzem egy EX-re. :)
Ja a kérdésedre, *-ra nem villant. Szerintem nem a maxon villant, hanem csak annyira, amennyire állítom.

Azt hiszem én is megyek kartont venni.... :D

Előzmény: Soká (426)
Lodronat Creative Commons License 2002.12.06 0 0 429
Olvasva a Dpreview.com -on a G3 tesztet megnyugodtam, hogy egy számomra mértékadó teszt is meglátta ugyanazokat a dolgokat a G3-on, mint én, csak sajnos nekem csak egy délután volt a kezemben a gép.

Lodronat

handras Creative Commons License 2002.12.06 0 0 428
Igen ilyen fókusz anomáliákat már én is tapasztaltam :-(.

Vaku kérdésre visszatérve: nem nem vezérli az egyéb vakukat, annyira nem, hogy én próbáltam nem EX-es canon vakut, és azzal se volt jó, túlexponáltak lettek a képek.

Előzmény: Soká (427)
Soká Creative Commons License 2002.12.06 0 0 427
Ma este félhomályban fotózgattam lakáson belül és bár nem AF tesztnek szántam, de megerősödött néhány gyanúm.
Nem tudom ti tapasztaltátok-e, de nekem rossz élményeim voltak ha 1-2 méteres távolságban saccolásos alapon MF-an fotóztam. Rettentően nem lett éles a dolog. Ma este kb. két méterre lévő Mikuláslesőket próbáltam lefotózni, és miután a segédfény 2 méter körül már csak elvétve tudott segíteni, áttértem MF-ra. Fotóztam így párat, de miután már az LCD-n is életlennek tűnt, visszatértem AF-re. Így is fotóztam, de közben ellenőrizgettem A MF gomb lenyomásával, hogy vajon az AF milyen értékeket állít be. És rendre azt tapasztaltam, hogy 1 méter alatti értékeket mutat. Ráhagytam a gépre a dolgot, és a monitorn kiderült, hogy bizony neki volt igaza. Az autofokuszos kép éles lett, a manuális nem. Gyorsan hozzáteszem, hogy nem az én szememmel van gond, a gyerekek tényleg két méterre voltak. És ami az egészben a legcifrább, az autofókuszos kép, amely éles volt, amelyen a gyerekek két méterre voltak, amelyen a G2 egy méternél kisebb távolságot mutatott MF-ban, ott a kész képen az exif readerben a tárgytávolság 7,48m volt!!!!! Na ez az amit nehéz megfejtenem. Az okosabbak kedvéért még annyit elmondok, hogy az objektív majdnem tele állásban volt. Esetleg ez torzítaná az értékeket?
Csinálni kellene egy alapos tesztet állványról, különböző gyújtótávolságok mellett AF- és mérőszalaggal lemért MF módban. Kár, hogy nincs rá időm!
Ha az EXIFben szereplő tárgytávolság tényleg hülyeség, akkor már értem, hogy miért törölték a frissítésekből és a G3-ból.
Soká Creative Commons License 2002.12.06 0 0 426
Én is köszönöm a vakus válaszokat. Néhány dolgot továbbra sem értek, de majd utánaolvasok...

xgab
1-2 hónapja én már morgolódtam, hogy miért nem lehet egyszerre a külső és belső vakut is működtetni, akkor bele is nyugodtunk, hogy ez sajnos nem megy. Legalábbis buherálás nélkül. Hogy a vakud elővillant-e, könnyen ellenőrizheted, mert (például) P állásban ha megnyomod a csillag gombot (LCD mellett jobb felső) tehát amelyik rögzíti az expozíciós értékeket, az szépen elővillant.
Arra egyébként nagyon kíváncsi lennék, hogy a vakudat vezérli is a G2 vagy csak elvillantja maximumon? Az M módban egyébként csak elvillantja, tehát ne ott próbáld.

Z-M-an
A Te kis házi derítőlapod nagyon sok vakunak alapfelszerelése. Én bosszankodtam is, hogy a 420-ra ennyi pénzért miért nem tudtak felrakni ilyesmit. Én szépen összeragasztottam fekete fotókartont és hófehér lapot, hogy kinézzen valahogy a dolog, és még hosszú köröket is futottam fekete széles befőttes gumi után :-)))

Előzmény: xgab76 (416)
Z-M-an Creative Commons License 2002.12.05 0 0 425
Hahóóó, felkerült a G3 review a www.dpreview.com-ra!!! :-)
elmer22 Creative Commons License 2002.12.05 0 0 424
Üdv Mindenkinek!

Bocs, hogy itt szólalok meg, de idéztetek (megtisztelő).
Fuji S602 a gépem, és M módban is tehető vörösszemre a vaku = kettőt villant. Ez pedig sok slave érzékelőt becsap, ki kell próbálni a vásárlás előtt.

Üdv elmer.

Előzmény: xgab76 (418)
Lodronat Creative Commons License 2002.12.05 0 0 423
Örülök, hogy sikerül a dolog. Egyszer kell csak kirpóbálnod két vaku együttes használatát és mindig ezt fogod tenni. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Lodronat

Előzmény: petya001 (422)
petya001 Creative Commons License 2002.12.05 0 0 422
Kedves Lodronat!

Már beszéltem is velük, rettentően sokat segítettél. Így legalább nem kell kísérleteznem a G2 és vaku párosításával és a megvilágítás szempontjából is sokkal jobban járok.

Péter

Előzmény: Lodronat (421)
Lodronat Creative Commons License 2002.12.05 0 0 421
Kedves petya001 !

Ha nem akarsz barkácsolni, akkor fénytávvezérelt gyári adapter: http://www.soligor.de/index.phtml?sprache=e
Magyarországi hivatalos ára 4600 Ft. Ennyit megér.

Lodronat

Előzmény: petya001 (420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!