Keresés

Részletes keresés

Vagdalthús Creative Commons License 2009.09.18 0 0 8839

Nekem szerda este a Büdös-ároknál (Megyeri-híd közelében, Budakalász és Buda határán) este tízkor a part előtt 1 méterrel szökött meg egy érzésre 1-1,2 kiló körüli márna. Ezen kívül csak gébek jöttek, mindez 18:00-23:30 közt.

 

Előtte másfél héttel, 6-án vasárnap Alsópetény, Cser-tó, 9:00-15:30-ig egy 1,1 kilós tükrös, 9 tenyeres kárász.

Előzmény: bolero84 (8838)
bolero84 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 8838
Valaki horgászot már a héten? Ugy mennék már...pedig nem nagyon lesz rá alkalmam a hétvégén,de egy hajnalt,vagy sötétedést csak meg kellene játszani......
CarpHunter Creative Commons License 2009.09.16 0 0 8837
Hát igen... fő a jó hozzáállás. (Pedig mennyiszer jártam már én is így :D)
Előzmény: bolero84 (8836)
bolero84 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 8836

Jogos...igazábol tőlük szoktam érdeklődni mindig,ha uj helyre megyek...mindig idősebbekhez megyek kérdezősködni(Mindig megszoktam kérdez7ni tőlük,h mekkora volt a tó legnagyobbja ... érdekes infó lehet szerintem...például sóstón egy 35 kg os harcsa 15 évvel ezelőtt...azt mondták az öregek,hogy a szülei és a gyerekei is itt vannak a vízben...mégsem horgászik konkrétan rá senki,pontyozó szereléssel fogtak pár 10 körülit az idén is... süllőket is csontis szendviccsel fogtak páran...)

Itt az egyik azzal jött,hogy minek vettem napijegyet,mert nem lesz meg az ára...na szép is lenne,ha így állnék hozzá...

Előzmény: CarpHunter (8835)
CarpHunter Creative Commons License 2009.09.15 0 0 8835
Egy hónapja a Kőrösökön nagyon hullottak a kagylók. (Gondolom a meleg víz miatt) Szinte semmit nem lehetett fogni, még a keszegekből kárászokból sem. Ott az öregek 1 szem öreg kukoricával horgásztak. Egy nap össz-vissz 1 kapásuk volt de azt meg is fogták és általában gyönyörű pontyok amúrok voltak. Azért mégiscsak tudhatnak valamit, főleg annyi év tapasztalattal. :)
Előzmény: bolero84 (8831)
r1 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 8834
Esetleg egy konkret tipus?:)
Előzmény: aamen (8833)
aamen Creative Commons License 2009.09.15 0 0 8833
"Piros-feher kombinaciot nappal csak balinra hasznaltam, de az szerette. "

a csuka is szereti. es a harcsa is:-)
Előzmény: r1 (8832)
r1 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 8832
Uh! Nekem a legnagyobb a Rapala SSR09S es valahol itt meg is huznam a hatart meretben es sulyban (9cm/12g).:) Egy melyre toro muhalnal pedig a kisebbet is eleg bevontatni a nagyobb csore miatt. Ez a "redhead" tiszta vizre tenyleg eleg erdekes (nekem). Piros-feher kombinaciot nappal csak balinra hasznaltam, de az szerette. Ezustot pedig delelott es sotededeskor felszin kozeleben zavaros vizben harcsara, bar ott nem is biztos, hogy szamitott a szin.
Koszonom a valaszt.
Előzmény: cath555 (8830)
bolero84 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 8831

Hellóztok...érdekelne ilyen dolog engem is...

Kiskunhalason a sóstón horgásztam hétvégén...03 órátol 21 óráig...pajorkukaccal fogtam még reggel 9kor egy 2.50 es tövest...

Aztán semmi...eredetileg úszóval szerettem volna süllőzni,de ott kiderült,hogy az átlag vízmélység 25 cm (!)... felszereltem egy 20 g-s csúszó olmot egy horoggal...mindenféle csalit kiprobáltam...kis keszeg,iszapgiliszta,kenyérrózsa,kukorica...a többi horgászok is csak csínyán fogtak retur potykát meg egy ember amurt...viszont a sekély vízben hajnalban és este,fürödtek a pontyok...a süllők meg akkorákat raboltak egész nap,hogy nem egyszer egész testükkel kivágódtak a vízből...

Sötétedéskor már harcsa rablást is láttam...

A víz igen sekély és fehéres színű,a tó nem igen iszapos...

A 270 es A 80g-os pergetővel mit lehetne nekik bevetni? Érdemes lenne szerintetek valamilyen műcsalival próbálkozni?

 

ui.: A helyi öregek kukoricát tettek a horogra,etetőkosárral nyomták...na mondom,ne csodálkozzanak ,ha nem fognak...meg sem próbáltak változtatni...inkább szidtak mindenkit,hogy kevés a víz ,meg telepítenek,de nincsenek meg a visszafogások...

Mondom,hajnalban ugrálnak a pontyok a felszínen...hal van,csak lépre kellene csalni...főleg a süllő téma érdekel,de ha tudtok valamit sekélyvízre pontynak akkor megfogadom szívesen...

cath555 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 8830
Igazabol csukara, sullore tudnek listat irni, de jellemzoen 50-80g es 15cm+ wobblerekrol. Balinra, harcsara majdhogynem fogalmam sincs - sajnos egyik sincs arrafele, ahol vagyok, pedig a balinnak hejj, de orulnek.

En mind a gumihalakat, mind a jerkbait csalitokat jobban szeretem, foleg a jerket.

Ennek ellenere irhatok kimerito listat a wobblerekrol, amik szerintem bevalnak, bevaltak, csak felek, a fele "lokalis" lesz, nem is lehet oket kapni (Cisco Kid Jointed, Nils Master, Zalt, Zam...), meg eleg hulye dolog, amit mi csinalunk sokszor, pl. a "redhead" szinkombinaciot (piros fej, feher vagy ezust test) jellemzoen nappal hasznaljuk, nem zurkuletkorvagy ejszaka, es akar kristalytiszta vizben, es ez az egyik legfogosabb csali arafele. Erre itthon sokan felhuznak a szemoldokuket, legalabb az egyiket biztosan ;)
Előzmény: r1 (8829)
r1 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 8829
Akkor ez kilove.:)

Viszont akkor van kitol kerdeznem (persze a tobbiek is segithetnenek):
Egy 15-40 g-os (240 cm-es) es egy 50-80 g-os (szinten 240-es) pergeto bothoz szeretnek meretben, sulyban passzolo keves darabbol allo mucsalis alapkeszletet osszeallitani (elsosorban nem kapitalis halak fogasahoz).
Elsosorban nappali (valamint kora esti) pergetes jon szoba es partrol. Jelenleg gyorben lakok, tehat tobbfele vizterulet is szoba johet (totol a dunaig).
Ha ebben tudnatok tanacsot adni tipus es szinjeloles szerint is, azt megkoszonnem.
A kovetkezokeppen gondolom (csak pelda):
1.- Harcsara felszin kozeleben nappal ill sotetedeskor. (az 50-80g-os bothoz)
- Harcsara fenek kozelben nappal ill sotetedeskor. (az 50-80g-os bothoz)
2.- Balinra nappal amikor maganyosan vadaszik elerheto tavolsagban es felszin kozeleben (tehat em tavdobas), valamint sotetedeskor.
- Balinra osszel mikor csapatban vadaszik.
- Balinra osszel fenek kozelben.
Hasonloan a csukara es sullore es estleg masra is.
Egy feladathoz egy-ket mucsalit rendelnek hozza botonkent. Termeszetesen a 15-40 g-os bothoz nem kell megfelelo meretu es sulyu harcsacsali.
Tehat egy alapkeszletet szeretnek osszeallitani halfajonkent, modszerenkent es a mucsalik meretet (es vontatasi ellenallasat) a halakhoz es a botok dobosulyahoz is igazitva.
Mindenkinek megkoszonom aki segit ebben es talan mas is hasznat veszi az infonak.
Előzmény: cath555 (8825)
T. Thick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8828
Na, akkor szólj előre, amikor legközelebb jössz, és megszervezzük.
Előzmény: cath555 (8827)
cath555 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8827
Hat most mar csak ket napig, de persze, orulnek, ha (amikor itthon vagyok) lenne pecas tarsasagom. :)

Sajna meg nem megyek egybol vissza a pecas helyemre (eszakra), pedig nagyon hianyzik mar. Szept. 28.-an erek majd vissza. Remelem, parszor meg el tudok menni pecalni, aztan majusig max. lekhorgaszni, nagyjabol...
Előzmény: T. Thick (8824)
cath555 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8826
Hat most mar csak ket napig, de persze, orulnek, ha (amikro itthon vagyok) lenne pecas tarsasagom. :)
Előzmény: T. Thick (8824)
cath555 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8825
Csak pergetni szoktam, de koszi a tippet :)
Előzmény: r1 (8821)
T. Thick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8824
Itthon vagy?

Legközelebb, mikor halászni-horgászni megyünk, gyere el velünk.
Előzmény: cath555 (8814)
bolero84 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8823

A bot egy kicsit drága...

Amúgy nem csak nád mellé kellene,hanem,hogy ott se mondjon csődöt,amolyan univerzális félére gondolok...

Ahol elmentek a halak,ott egy akkora helyen ültem,álltam,hogy ketten már nem férnénk el. A jobbomon egy stég volt és a lábai jó 3 métert bentvoltak a vízben...a baloldalon meg ugy egy méteres nádfal szegély...a halakat egy viszonylag szűk területen bírtam navigálni.

Akasztás után rögtön jobbra törtek ki a nád elől -az elé dobáltam úszóval-és így a móló lába miatt volt baj...ahhoz meg tul magas volt,hogy onnan horgásszak-alacsony a vízszint-előttem viszont hirtelen mélyült az egész,mert másképpen bementem volna a vízbe...

Az utólsó előtti hal fel tekert a stéglábára...ki tekertem,majd ujra megindult a nyíltvízre,de amikor közelvolt,már elég volt,h hozzá feszüljön a damil a lábhoz és elszakadt...

Az utólsó hal meg a többivel ellentétben a nádassal szembe indult meg örült erővel,vagy 40 méter damilt leszedett,de az orsó dob egy pillanatra kihagyot és elszakadt a madzag,a hal meg egy nagy örvényléssel búcsúzott...a haverok meg jól kiröhögtek,hogy milyen béna vagyok....én meg majd fel robbantam és hazamentem;(

 

Ezért gondoltam,hogy jó lenne egy hosszabb bot a mostani mellé,amivel sétálgathatok a parton és ha pontyot látok mozogni a nádas körül,akkor rá merjek dobni egy úszós cuccal,vagy ha rablást látok,fel merjek hajítani egy snecit a horogra...

 

Köszi amúgy az infókat mindenkinek...

Előzmény: cath555 (8773)
r1 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8822
Kerdezz ra ezekre a tavakra telefonon es megmondjak pontosan. En a kislanyomat vittem ki parszor akinek 650 Ft volt a napidij (felnottnek 1300 Ft).
Előzmény: r1 (8821)
r1 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8821
Vannak "berhorgasz kilos tavak" ahol nem kernek engedelyt. Befizetsz 1-2 ezer Ft-ot es ha viszel haza a kifogott halbol, akkor azt meg kifizeted kilora. Ezekben a tavakban pontyot biztosan fogsz. Egy olcso felszerelest (bot-orso) pedig mar 3 ezer Ft-tol arulnak (amit itt is hagyhatsz, hogy maskor se kelljen cipelni), Pl a decathlon-nal, de gondolom, mashol is:
http://www.decathlon.co.hu/HU/multipurpose-se-12863541/

Osszeraksz olcso egy etetokosaras felszerelest ami 5-ezer ft-bol megall. Kell hozza egy konzervkukorica, + egy kilo olcsobb eteto anyag amibe beleontod a konzervkukorica felet, a maradekkal pedig elmenyhorgaszol.
Előzmény: cath555 (8820)
cath555 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8820
Engedelyem se sincs :)
Előzmény: Törölt nick (8819)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8819
majd legközelebb! ;-)
érdemes egy rövidre összetolható teleszkópos botot tartani az ilyen helyzetekre.
én is vittem magammal Görögországba egy ilyen cuccot, és fogtam is egy halat a tengerben. egyszer majd Angliában is ki akarom próbálni a pecát.
Előzmény: cath555 (8818)
cath555 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8818
Cuccot nem tudtam hazahozni! ;(
Előzmény: Törölt nick (8817)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8817
azért itt Bp.-en is lehet horgászni! ;-)
Előzmény: cath555 (8816)
cath555 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8816
Probalok....

Mire visszaerek, ket het es rakhatom fel a szöges gumit a kocsira. De a bekoszonto talajmenti fagy erdekelne legkevesbe, ennel jobban az, hogy szept. 21. utan megfordul az, hogy most meg Luleåban van tobb napos ora per nap -- megyunk bele a rovid nappalokba, es ott sokkal gyorsabban, mint itt :(((
Napos orak

Tehat MOST van (nagyon zaros hataridon belul) vege a szezonnak. Engem meg Budapesten esz a franc!! Megsulok, leolvad rolam a ruha, es nem tudok horgaszni se!!!! :((((((((((((((((
Szeretek en hazajonni, de nem mikor az utolso szep nyari-oszi heteket eljuk ott fenn! Jovo majusban majd ujra kiolvadunk, addig hol pecazok..
(Minek van az embernek bolcsessegfoga, az csinalta az egeszet....)
Előzmény: Törölt nick (8815)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8815
bírd ki, gondolj valami másra.
én idén háromszor, vagy négyszer jutottam csak le a vízpartra. :(
Előzmény: cath555 (8814)
cath555 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8814
Szabalyosan depresszios vagyok, hogy nem tudok horgaszni, es meg tobb, mint ket het, mire ujra Luleåban leszek. Ez engem hazavag. :((((((((((((
cath555 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8813
Szerintem kepekbol itelve igen szep lehet a viz alatt, de eleg csunyacska kifogva. (En meg nem fogtam, csak masoknal lattam.)

A finneknek ellenben biztos nem tetszett, azert onnet ered a legenda :)
Előzmény: T. Thick (8808)
r1 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8812
Orulok ennek a topiknak, mert e regi hobbimat hosszu kihagyas utan mostanaban kezdtem ujraeleszteni es mivel a sporthorgaszatban jaratlan vagyok (meg evtizedekkel ezelott az oreg tiszai halaszoktol tanultam a halfogas rejtelmeit, az pedig nem spothorgaszat), valamint az ujkori technikakat sem ismerem, igy legalabb van hol kerdeznem. A 8576-os hsz-emre ugyan nem jott valasz, de talan majd maskor.:) Amugy a kerdezett pergeto botot ma kiprobaltam, de csak fenekezo keszsegkent volt ra lehetosegem. A lenyeg, hogy eleg szigorunak tunik. Szakitottam vele egy 20-as es egy 25-os eloket, ami biztato a tovabbiakra nezve, bar jobb lett volna hosszabban megfigyelni, hogy hogyan viselkedik nagyobb hal alatt.
r1 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 8811
Nem tudom. Mivel ott mindig meg lehetett oket talalni igy mashol nem kerestuk.:)
De ki kell probalni, mert a homokpadokra sotetedeskor valahonnan jottek es minden bizonnyal a mogotte levo nagyon mely (es hirtelen melyulo) mederszakaszrol (egyszer amikor nagyon leapadt es bementem a homokpad vegere, a bedobott fenekezo keszseg damilja a labam ele mutatott!). Valoszinu, hogy ezert volt a homokpadok vege a legjobb hely a fogasukra (ahova talan ivni erkeztek falkaban). Ezt az elkepzelest a leiras is alatamasztana:

(állat, Lota Nils), a lágyparások rendjének Gadoidei családjába tartozó csontoshal-nem, melynek az édes vizekben csupán egyetlen faja, a közönséges M. (L. vulgaris Cuv.) él. Megnyult, hengeres és igen apró pikkelyekkel födött teste 30-60 cm. hosszura és néha 8 kg. nehézre is nő. Feje kicsiny, tömötten fogazott szájnyilása széles, állán bajuszt visel. Oldalt összenyomott farkának úszója kerekített csúcsu. Két hátúszója közül a második igen hosszu. Háta, oldalai, mell- és páratlan úszói olajzöldek, feketén márványozottak; torokúszói, torka és hasa fehéresek. Folyóink és tavaink állandó lakója s a nagyobb mélységeket kedveli, de a tengerekben is megél, főleg a Keleti-tengerben. Nappal a kövek alá húzódik és csak éjjel jár zsákmánya után. Mindamellett is, hogy a nőstény mintegy 130 000 petét rak le ívás alkalmával, nem nagyon szaporodik el, mert lassan növekedő fiataljai más ragadozó halaknak, sőt az idősebb M.-aknak is zsákmányaiul esnek. Húsa ízletes, májából finom olajat készítenek. November és március hónapok között ívik és nagy csoportokba verődik.

Amugy falank, nem erzekeny a damil es a horog meretere, gyakran a nagyobb horgot is a gyomraig nyeli. Erdemes vinni tobb eloket, mert helyben korulmenyes az operacio, foleg elfagyott ujjakkal es egyszerubb levagdalni az elokeket es ujra cserelni.
Előzmény: sanyooo (8807)
T. Thick Creative Commons License 2009.09.13 0 0 8810
Idén nem ez az első menyhal, amit fogok. Augusztus 31-én a Tiszában fogtam egyet, ugyanezzel a módszerrel, de egy magányos, kb. futball-labda nagyságú szikla mellől, mely a sodrott mederrészen árválkodott.

23 fokos volt akkor a Tisza.

Ebből gondolom, hogy a menyhalak nyáron is mozognak esténként, hiszen nem feküdhetett ott az a példány az egyedüli kő mellett tavasz óta. Gondolom, nyári estéken úszkálnak.

Hármat 13-15 fokos vízben tartok, azok szépen esznek. Másik hármat szobahőmérsékletűben (most 20 fokos, de volt már 28 is), és azok is úszkálnak, amikor lekapcsolom a világítást. Esznek is, de keveset.
Előzmény: Erzsébeti (8791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!