Keresés

Részletes keresés

toth-abri Creative Commons License 2005.05.01 0 0 329
Nem jött össze...
Előzmény: Bobby75 (328)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.01 0 0 328
Igen! :) De azt mondta, hogy Te mész fotózni..:))
Előzmény: toth-abri (325)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.01 0 0 327
A 370e sok. A fekete és a világos szürke között max. 10 ezer Ft különbség van, és a fekete szerintem 320 - 340 ezret ér. Hol hirdették?
Előzmény: mtb (326)
mtb Creative Commons License 2005.05.01 0 0 326

Szia! Olvastam egy hirdetést, miszerint eladó egy a tieddel megegyező Nikkor AF-S 80-200/2,8. Az illető szerint vadonatúj (!), és fehér színű. Egyből felhívtam, és le is lombozódtam egy kicsit: nincs most felesleges 370-em...

Amúgy meg a régi 80-200-as tolózoomal a múltkor kimentem egy salakmotorversenyre Debrecenben, hogy mit tudok alkotni. Szerencsére a gyengécske AF-el is sok értékelhető kép született a 80-100-al menő motorokról.

Előzmény: toth-abri (323)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.01 0 0 325
Bobby, a feleséged átadta az üdvözletem? Mondta, hogy a hétvégétek a nagyiké! :-)
Előzmény: Bobby75 (324)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.01 0 0 324
A rózsából két kép készült össz, és a margarétából is egy közelebbi van még...:( Inkább a tulipánokat, a gyermekláncfüvet, meg a muskátlit fotóztam több helyzetből. Köszi a tanácsot megfontolom!
Előzmény: DIE_ROBOTER (322)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.01 0 0 323

Hát én ma nem sokat tudtam fotózni, tegnap az ugratásra sem jutottam ki, mert az egyik ablakunkat kellett "megműteni", mivel annyi festéket raktak rá, hogy be sem záródott.

 

Roboter! Tetszenek a portréid! A Digitális fotómagazin az E-300-at tesztelte. Jókat írnak róla, szerintem jó rendszer leszámtva a magas ISO-t, de az is kikupálódik majd!

 

Eoss! Te filmre fotóztál? Az az igazság, hogy én sem bánnám, ha megdobnának egy filmes Nikon vázzal!

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.01 0 0 322
A fehér rózsa nagyon szép, érdemes lett volna eljátszani vele, több beállítással! Vagy meg is történt?

Ha elfogadsz egy észrevételt, nem mint fotóstól, hanem mint virágszerető embertől: a gerberánál alkalmazott komponálás csak nagyon indokolt esetben mutat jól (pl. amikor hasonló virágok körbeveszik a fő-virágot), megöli a képet a matematikailag középre-vágás. Ha 1 virág a téma, megpróbálok neki valami pofás pozíciót találni.

Előzmény: Bobby75 (321)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.01 0 0 321
Sziasztok!

Sajnos én nem jártam lovak, meg íjjak közelében, így csak néhány, szüleimnél lekapott virágot osztok meg veletek, bár nem vagyok valami jó makrós..:(
madgie Creative Commons License 2005.05.01 0 0 320

Amúgy valószínüleg nálam van a gond a Wb-vel, úgy vettem észre, hogy jó fényviszonyoknál a zöld kicsit ciánba hajlik, ami persze könnyen orvosolható, ha raw a fotó, de ha jpg, akkor már gáz.

Lehet az RGBE érzékelő teszi, nemtom...

Előzmény: DIE_ROBOTER (319)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.01 0 0 319
Na itt egy másik kép, ez másik helyről készült, itt kicsit már kevésbé meleg a zöld, ezt találom talán a legközelebb a természeteshez. Amúgy a WB érzékelő ablaka kb. 35 fokos szöget zár be a függőlegessel.

5. kép
Előzmény: madgie (317)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.01 0 0 318
Nem, sRGB-t használok. Egy kicsit a pirosba tolódik az én képem, ezért más a zöld, no meg az az igazság, mostanában teljesen másként állok ehhez a fehéregyensúly dologhoz. Ha elkészítettem egy képet, és ha olyan színű fényekkel ott és akkor tetszett, akkor utólag nem módosítom lényegesen. A gépemen külső fehéregyensúly érzékelő van, és nekem tetszenek ezek a színek. Ezen a képen is valahogy sokkal inkább kifejezi a hangulatot számomra, mint ha belenyúlnék az egyensúlyba.
Előzmény: madgie (317)
madgie Creative Commons License 2005.05.01 0 0 317

Lehet, hogy ugyanazon a rendezvényen vettünk részt ? :))))))))))))))

Viszont a te "íjász" képedhez képest totál más a zöld az F828-on. Adobe RGB-t használtál, vagy mi az oka?

 

Ja, és bocs, hogy nem igazán tudtam odafigyelni, mit is mondasz, a barátnőmék ökörködését kellett mozgóképként megörökíteni.

 

 

Íjász

 

 

Körhinta

 

 

Körhinta II.
Előzmény: DIE_ROBOTER (316)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.01 0 0 316
A majálison mindkét gyermekem lovagolt kicsit. Amikor a lányom felült, azt mondta a hagyományörző klub tagja (aki a lovaglást irányította) a feleségemnek, hogy

"olyan szépen ül ez a kislány a lovon, ha lenne itt a családnak valamiféle fényképezőgép, akkor le lehetne fényképezni"

Erre a feleségem a fejével mutat rám és a kezemben lévő kb. fél méteres felszerelésre, azzal a kifejezéssel az arcán, hogy

" ez megfelel? " :D

Készítettem pár képet, mutatok belőle:

1. kép

2. kép

3. kép

4. kép

300eoss Creative Commons License 2005.05.01 0 0 315
Remélem jó képek lettek nekem is, majd ha elfényképezem, és előhívják kiderül.
Előzmény: toth-abri (314)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.01 0 0 314
Mintha a lovak "pózoltak" volna neked! Jól elkapott pillanat!
Előzmény: SASFOTO (312)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.01 0 0 313
Sajnos nem tudtam kimenni, tegnap egész nap a lakással voltunk elfoglalva. Bár nagyon szerettem volna kimenni fotózni! Milyen képeket késztettél?
Előzmény: 300eoss (311)
SASFOTO Creative Commons License 2005.05.01 0 0 312

Ha már ajánlottam, szégyen lett volna kihagynom!

 

Előzmény: 300eoss (311)
300eoss Creative Commons License 2005.04.30 0 0 311
Na mivan? Csak én szedek Béres cseppet? Azaz ki volt még (rajtam kívül) a díjugratáson?
SASFOTO Creative Commons License 2005.04.30 0 0 310
Azt gondolom, hogy a viták, soha nem értelmetlenek, na meg ha haragudnék érte, akkor nagyon nagy szegénységi bizonyítványt állítanék ki magamról.

Üdv SasFoto

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.30 0 0 309
Na megvan, azt hiszem én néztem el a sugárzási szögnél. Bocsi az értelmetlen vitáért.
Előzmény: DIE_ROBOTER (308)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.30 0 0 308
Köszi! Így össze tudom hasonlítani.

Remélem nincs harag!
Előzmény: SASFOTO (307)
SASFOTO Creative Commons License 2005.04.30 0 0 307
Ha a képet kimented, pl. az ACDsee megmutatja az adatokat, feltéve ha nem volt agyonmanipulálva. Természetesen előtétekről, közgyűrűkről nem tud.

Exp:                 1/180

Rekesz:            3

ISO:                200

No és a gép S7000 fordított optikával, f=210 mm, 1/4,5 fényerő.  

Előzmény: DIE_ROBOTER (306)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.29 0 0 306
Akkor egy valamiben segíthetnél: a lexikonos felvétel milyen paraméterekkel készült? ISO, F, sec, távolság
Előzmény: SASFOTO (305)
SASFOTO Creative Commons License 2005.04.29 0 0 305
Na én itt feladom, nem gondoltam volna, hogy ennyi rossz diagram, és adatlap van a neten, beszéljünk inkább a nőkről! Az én feleségem jól alszik, így nem tudja, hogy ostobaságokat írogatok…

Ennek ellenére a LED-lámpám jól világít, de ép most rajzolom a kétsoros nyákját, mert egy sorral nem lehet 30-200 mm közötti távolságot egyenletesen bevilágítani.

SasFoto

Előzmény: DIE_ROBOTER (303)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.29 0 0 304
Na jó, abbahagytam, még utánanézek ennek a dolognak.
Előzmény: DIE_ROBOTER (303)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.04.29 0 0 303
A lapok egy részét ismerem, természetesen én is rákerestem, mielőtt elkezdtem munkálkodni. A precept.hu oldalon a táblázatokat félrevezetőnek találom. A munkaponti áram azért van megadva, hogy értelmezni lehessen a feszültséget. A maximális fényerősségnek ehhez semmi köze, sokan úgy értelmezhetik, hogy az a megadott áram mellett lehet elérni.
Előzmény: SASFOTO (302)
SASFOTO Creative Commons License 2005.04.29 0 0 302
Igaza van 300eoss-nak, belesétáltunk egy szűk szakmai vitába egy kevésbé ismert területről. Én elkövettem egy hibát, elfeledtem kiírni az „m” betűt a candela elé, természetesen 10 cd, 12 cd, és 24 cd-ről írtam a 269 számú hozzászólásomban.

Nyílván kevés még az irodalma a témának, ezért figyelmedbe ajánlom az alábbi lapokat:

http://www.resurgentsoftware.com/Perfect_LED_Light.html

http://www.micrel.com/product-info/products/mic2287.shtml

http://www.fiberopticproducts.com/Led_driver.htm

http://para.maxim-ic.com/ss.asp?Fam=whiteLED&Tree=PowerSupplies&HP=PowerSupplies.cfm&ln=  ezen a lapon a feladathoz lehet driver IC-t választani.

http://www.toko.co.jp/products/ctlg/ic/power_dcdc_e.htm

Több linkel nem akarlak fárasztani, ezeket is el lehet „egy kis ideig” böngészgetni. Apropó, ezt még ne hagyd ki, lehet, hogy ez fog leginkább tetszeni : http://www.percept.hu/ a katalógus érdekes…

Üdv SasFoto

Előzmény: DIE_ROBOTER (299)
toth-abri Creative Commons License 2005.04.29 0 0 301
Nyugi Eoss! Ez is fotós téma, ha csak közvetetten is!
Előzmény: 300eoss (300)
300eoss Creative Commons License 2005.04.29 0 0 300
Úr Isten, hol járok, rossz ajtón nyitottam be...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!